Мога ли да заведа бебето на 6 м. на море

  • 5 624
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 703
Мисля да отидем на море с бебето края на август-началото на септември, но според педиатърката ми преди 1,5 г. не трябва да я водя на море. Добре де, ясно е, че на 6 месеца няма да я оставя да се пържи на плажа, е по-скоро ще ходим сутрин и вечер под чадър и ще я мажа с висок фактор. Мислите ли, че ще й навреди, и дали може да я топна в морето, или е прекалено мръсно за такова малко бебе newsm78. Някой водил ли е детето си толкова малко на плаж? И нещо друго - към кърмещите майки - ако на плажа ми се наложи да кърмя, а преди това съм била в морето, как да почистя гърдите, предполагам, че няма да е много хигиенично бебето да засуче така, колкото и да се самопочистват зърната. Confused

# 1
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че ще и навреди. Ако стои под чадъра и я мажеш с вик фактор - няма да има проблем, а и не виждам защо да не я топнеш в морето - нищо няма да стане Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 703
Не мисля, че ще и навреди. Ако стои под чадъра и я мажеш с вик фактор - няма да има проблем, а и не виждам защо да не я топнеш в морето - нищо няма да стане Hug
Grinning супер, почти се бях отказала от морето тази година

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Децата ми са родени през април. Всяка година ходим на море през юли или август. Остава ти да сметнеш на каква възраст са били. Е, на първото им море не сме ги топили в морската вода, но откакто проходиха ги изваждаме от водата само като си тръгваме от плажа.
Какви са съображенията на педиатъра?

# 4
  • Мнения: 179
Ние също ще водим нашия бебо на море края на юни, ще бъде на 5 месеца тогава, не мисля, че има проблем, ще го водим на плаж само сутрин и към 17 ч отново за около час, час и нещо, разбира се със съответния фактор крем и т.н, а през останалото време ще се разхождаме, почиваме и т.н., това, което правим обикновено и когато не сме на море.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 703
Децата ми са родени през април. Всяка година ходим на море през юли или август. Остава ти да сметнеш на каква възраст са били. Е, на първото им море не сме ги топили в морската вода, но откакто проходиха ги изваждаме от водата само като си тръгваме от плажа.
Какви са съображенията на педиатъра?
Че е много малка, повече не ми обясни, пак ще я попитам какво толкова ще й навреди Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Аз съм водила дъщеря си като беше на  седем месеца и нямахме проблеми. Сега и бебето ще е на шест месеца като ходим на море.Морето им се отразява добре:)

# 7
  • Мнения: 10 693
И Алекс беше на 6м като ходихме на море, но на плаж не сме го водили - само разходки в Морската градина с количката след 16ч.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Заведи го, но забрави за плажа, а камо ли там да го кърмиш - много е нехигиенично според мен, не виждам с какво може да си почистиш гърдите, така че детето да суче от теб.

Ще го водиш сутрин, следобед и вечер покрай морето на разходка да диша морски въздух, но на плаж.....

# 9
  • София
  • Мнения: 4 867
Ние пък си седяхме на плажа, а бебето си лежеше в количката на сянка. Най-спокойните ми почивки бяха, когато поне едно от децата беше бебе в количка. Mr. Green
За кърменето отскачах до стаята - хотелът беше на самия плаж - бързо измиване, кърмене и обратно на плажа.

# 10
  • София
  • Мнения: 888
Заведи го, но забрави за плажа, а камо ли там да го кърмиш - много е нехигиенично според мен, не виждам с какво може да си почистиш гърдите, така че детето да суче от теб.

Ще го водиш сутрин, следобед и вечер покрай морето на разходка да диша морски въздух, но на плаж.....
Ееее,че какво морее ако не се топне детето в морската вода Rolling EyesА ако го кърми то на плажа може да се стои  час-два  и после да си ходят,за да си го кърми....

# 11
  • София
  • Мнения: 6 703
За кърменето отскачах до стаята - хотелът беше на самия плаж - бързо измиване, кърмене и обратно на плажа.
  PeaceЗначи ще си взема хотел до плажа Mr. Green

# 12
Какво лошо може да стане. Сестра ми заведе 2месечната си дъщеря на плажа за първипът по савет на педиятър. 

# 13
  • Мнения: 502
Наши познати отидоха на море с 4 месечно бебе и нищо не му е станало.  И на тях лекарите не им разрешаваха, но те го водиха по за няколко часа /под чадър, с масло.../

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
С моето бебче все още сме 2-в-1 тъй че не ме слушайте много-много, пък и със сигурност ще ми се размине морето тази година... Cry уви... Но си мислех: Ами че нали и в Бургас, и във Варна, все се раждат бебета?.. (Да не се обидят хората от по-малки крайморски градчета, аз тях по начало повече ги харесвам, особено Китен и Царево - сигурна съм, че и там са плъзнали колички...  Wink ). Може би все пак е искала да каже, че не бива да го пържолиш на жаркото слънце мъника? А на плажа през деня може би и на сянка да може да прегрее, но ако си седи на оклиматичена стая през дневните жеги, какво би й попречил морския въздух?

# 15
  • Мнения: 27 524
Разбира се  Peace

# 16
  • Мнения: 545
... Но си мислех: Ами че нали и в Бургас, и във Варна, все се раждат бебета?.. (Да не се обидят хората от по-малки крайморски градчета, аз тях по начало повече ги харесвам, особено Китен и Царево - сигурна съм, че и там са плъзнали колички...  Wink ). Може би все пак е искала да каже, че не бива да го пържолиш на жаркото слънце мъника? А на плажа през деня може би и на сянка да може да прегрее, но ако си седи на оклиматичена стая през дневните жеги, какво би й попречил морския въздух?
Точно това е проблема - да не прегрее. Ако стои продължително на топло (дори на сянка) - може да се получи топлинен удар, особено застрашени са малки деца и възрастни хора. Но  опасност от това си съществува и да не си на морето... Иначе за плажа - сутрин до 9:30, 10 мах и след 16 ч. за по 1 час - не мисля, че има опасност. Мазането със слънцезащитен крем - задължително, дори да е на сянка.
Миналата година на плажа през август всяка сутрин имаше едно семейство с бебе на около 3 месеца. Майката дори го кърмеше там, след като се е къпала в морето - измиваше си гърдите с вода от бутилка.

# 17
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Може !Ако си избършиш гърдите с влажна кърпичка и после  ги измиеш с вода  що да не го кърмиш!

# 18
  • Мнения: 676
Естествено,че може аз например утре смятам да отидем на плаж-бебчо е на 7м.,а времето е върха.Ти може и вкъщи да го претоплиш,ако е затова.Пък като се стопли водата смятам да го уча да плува.Едни приятели в Англия още на 4-ия месец водеха дъщеря си на басейн.

# 19
  • София
  • Мнения: 888
Естествено,че може аз например утре смятам да отидем на плаж-бебчо е на 7м.,а времето е върха.Ти може и вкъщи да го претоплиш,ако е затова.Пък като се стопли водата смятам да го уча да плува.Едни приятели в Англия още на 4-ия месец водеха дъщеря си на басейн.
А къде ще ходите на плаж Laughing

# 20
  • Мнения: 195
Може, разбира се. Аз ще я водя моята дъщеря, ще е на 9 месеца през август. И по-малка да беше пак щях да я заведа. За бебетата е страшно полезен морския въздух, действа като профилактика против дихателни заболявания. На плаж само рано сутрин, хубаво намазано детето и евентуално следобяд след 17.00. Иначе разходките около морето са незаменими.
Наистина питай педиатърката си какви са и точно доводите. Точно от педиатри знам, че е хубаво да ходят на море децата, дори и на няколко месеца. А и както някой каза, на морето също се раждат бебета, тях лятото да не ги мъкнат в средата на страната!

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Миналата година бебо беше на 5месеца, когато ходеше всеки ден на плаж - максимум до 11ч и след 16.30ч. "Плуваше", не искаше да излиза от морето и се заливаше от смях от радост. Под чадъра, с висок фактор - къде е проблемът?
Гърдите си измивах с шише минерална вода и кърмех на плажа - даже ми пляскаха  Laughing (в Гърция не кърмят много-много).
Тази година обаче ще умра от срам - малкият като тича по плажа и дойде на цицата  Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 625
Аз не бих, защото определено море няма да видя! Най-много бебето да ме направи разногледа! Crazy

# 23
  • Мнения: 5 362
Можеш,разбира се.Не виждам какъв е проблема ако вземеш необходимите предпазни мерки.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми беше на 4 месеца, когато за първи път го заведохме на море. Всеки ден го топвах във водата. От морето ревеше, но когато го оставях в басейнче се забавляваше. Кърмила съм го на час-два най-много, защото вода не пиеше. Гърдите ги сливах с чиста вода и давах на бебо да хапва. Най-голямото неудобство за мен бе, че ходехме с количката на плаж, за да може бебето да спи там - защото по плажа имаше някакви много гадни хапещи мушички. Слагах едно тензухче на количката, за да не му досаждат гадинките, количката под чадъра и така 2 седмици.

# 25
  • Мнения: 2 950
Ние заведохме Йоана на море на 3 месеца. Пътуването беше кофти, защото й беше много жега, но иначе самото прекарване беше супер. Ходихме, както и миналото лято, на плажа сутрин от 8 до 10 и следобед от 17 до 20 часа. Голяма кеф беше за детето. Първият път й натопих само краката в морето, вторият път едвам я изкарвах от водата. Защо да му навреди?  newsm78 По морето деца не се ли гледат? Ако сте си на тукашния режим, няма опасно

# 26
  • Мнения: 1 183
Може,аз имам много познати които са ги водили бебоците точно на 6 месеца и им е било супер,разбира се да не се прикалява.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 452
Да.разбира се.

# 28
  • Мнения: 999
Защо да не можеш, та нали и по морските градове и села се раждат бебета и със сигурност си ги водят на плажа, не в най голямата жега разбира се.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Ние също отиваме през юни, точно на 6 м. ще е нашият тогава. Ще седим цяло лято, живот и здраве. Нашата педиатърка приветства идеята. Чист въздух, бриз, много по-добре от софийската жега и прахоляци Peace

# 30
  • Мнения: 160
естествено че може щом мама иска да го заведе
 П..С...със синът ми дори се кърмихме на плажа беше на 3-4 м.

# 31
  • Мнения: 1 555
Разбира се, че можеш, важното е да не е  пряко под слънцето и да мажеш с висок фактор - 30 или 50-ти, цялото телце, повечето мами дори слагат някакво потниче, но аз когато водих синът ни не съм слагала, защото много се запаряваше ! 

# 32
  • Мнения: 288
Миналото лято бебка беше на 8-9м и се въздържах.Вчера една педиатърка каза,че не е добре бебе под 1г да се води на плаж и да се топи в морето иначе било полезно да се правят разходки по алеите.Имало опасност от топлинен удар.А относно влизането във водата е добре , 1-2 седмици преди това, да правиш водни бани ,като започнеш с температура на водата 37гр и всеки ден намаляш с 1гр  Hug

# 33
  • Мнения: 2 950
Топлинен удар може да получи и възрастен човек, ако се пържи на слънцето по обед. Пред 10 и след 17 часа няма страшно  Hug

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Бих го завела, да. Въпреки опасенията ми и ужасът ми от ентеро- колитен вирус...

# 35
  • Мнения: 5 401
Чист въздух, бриз, много по-добре от софийската жега и прахоляци Peace

Подкрепям!   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 896
На море да, но не и на плаж. Поне моят варненски педиатър, по принцип супер либерален и любител на всичко естествено, не препоръчва дете под 1 година да се води на плаж.
Аз въпреки това пробвах да водя сина ми когато беше на 7-8 месеца сутрин между 9 и 10 часа - умираше от жега под чадъра, плачеше през цялото време под чадъра и не пускаше цицата, явно мреше от жажда.
Така че накрая просто почнах да го водя в 8 часа вечер да се къпем в морето - това мубеше супер приятно.

# 37
  • София
  • Мнения: 248
Да, защо да не може, но разбира се небива да се прекалява с прекалено стоене на слънце. Аз също смятам да заведа моята беба на море, тогава ще бъде на 7,8 месеца.

# 38
  • Мнения: 2 022
Аз мисля, че може. Спазваш основните изисквания: да е на сянка (т.е. под чадър или в количката), да не сте на плажа в най-горещите часове на деня, да има достатъчно вода за бебка. Спокойно си я топни в морето, а за кърмененто избери варианта, който е най-удобен за теб. Виждала съм майки да кърмят на плажа, ама мен би ме било срам  Embarassed  Въпросът вече не е толкова в хигиената при кърмене, защото (както са ти казали по-горе) вече има почистващи кърпички. Морският въдух е много полезен и ще й бъде повече от полза, отколкото във вреда. Давай смело и приятна почивка.  Peace 

До katiABV: какво те спира ти да идеш на море тази година. Аз бях на море до 20.08. , а Коко е роден на 06.09. Бях много "печена" родилка  Laughing А ако знаеш колко е гот да се потопиш във водата с огромния корем - веднага ти олеква, чувството е прекрасно. Е, децата казваха, че нивото на водата застрашително се покачва, когато мама влезе във водата, ама и това се търпи.  Laughing Ако се престрашиш, мисля, че няма да съжаляваш. Пък и дните до Големия ден ще мина по-бързо.  Hug

# 39
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с Пролетната фея.
Моите хлапета и двете бяха на 6 месеца когато отидоха на плаж и на море за първи път.Дори се е случвало да спят на плажа. Не ме линчувайте!И двамата се чувстваха много добре.Имаме детска надуваема лодка-пълнехме я с вода и когато се постопли водата -бух! хлапето вътре.Задължително под чадър и с шапка.И само го наглеждаш да не "забие" главата вътре.
И на мен всички педиатри ми казваха, че до годинката не трябвало и дъра-бъра, ама аз не ги послушах.Все пак, аз съм майката и крайното решение е мое.Пък и живеем в Бургас.Срамота да не е закърмено с морето!

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:00 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 6 461
Може разбира се .
Моите от малки ги водя на море.
Винаги по раничко ,до като не е много горещо и задължително под чадър.

# 41
  • София
  • Мнения: 978
И аз мисля да заведа малкия на море тази година, ще бъде на 8-9месеца и мисля, че няма да имаме проблем, ако беше по-малък пак щях да го заведа

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Никакъв плаж до 1 година! Така, каза педиатърката. Ние ходихме само веднъж и то на място, което е с естевствена сянка (слънцето се пада зад хълм). След-като ние мамите от морето успяваме да устискаме, значи не е проблем да се пропусне едно лято, нали?! Имай в предвид, че кожата 'помни' и се изгаря дори и под чадър! Аз незнам дали това лято ще бъде къпан дори, водата е изключително мръсна!

# 43
  • Мнения: 1 465
Може разбира се Flutter
И на плаж също може, но рано сутрин от 8:30ч до 10:00ч Grinning Добре намазано със съответното слънцезащитно кремче. Поло даже и във водата е влизал миналото лято, а нямаше още годинка. Peace

# 44
  • Мнения: 3 478
Ние заведохме дребната за сефте като беше на 4 месеца, много и хареса, топнах и краката във водата. Проблеми никакви не съм имала Peace.

# 45
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз щях да я водя на 20 и няколко дни ,но в наш дом.Отказах се заради някакъв вирус който въруваше тогава.Не мсля че има проблем детето не е толкова малко,зависи амо какви условия ще имате там.

# 46
  • Мнения: 1 428
Може разбира се Flutter
И на плаж също може, но рано сутрин от 8:30ч до 10:00ч Grinning Добре намазано със съответното слънцезащитно кремче. Поло даже и във водата е влизал миналото лято, а нямаше още годинка. Peace

# 47
Не мисля, че има някакъв проблем. Аз също смятам да водя дребосъчето това лято. Относно почистването на гърдите има такива кърпички специално за кърмачки, но май са малко по скъпички, пък и нищо не пречи да се измиеш само с вода, колкото да падне солта от морето Peace

# 48
# 49
  • Мнения: 5 103
Разбира се, че можеш Peace

# 50
Миналата година,когато ходихме с бебо на море беше на 5 месеца.На плаж ходихме сутрин преди 10ч. и следобед след 16ч.Стоеше под чадъра в кошницата,намазан с30 фактор.Случвало ми се е да го накърмя на плажа.Преди това си измивам гърдата с вода.Проблеми не сме имали. Peace

# 51
  • Мнения: 576
На нас също много ни се ходи, но Педито е категорично против до навършване на 1г.

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Може разбира се.Защо да не може?Детето на една приятелка направи 40 дена на морето.
Само че трябва да го мажеш с по-голям фактор и от 10 ч. до 16-17ч. никакъв плаж.

# 53
  • Мнения: 72
Разбира се, че може! Sunglasses

# 54
  • Мнения: 2 242
за можене - разбира се че можеш Mr. Green, и на 2 месеца даже
но лично аз не бих го направила. Зори я водихме на първо море, когато беше на 1.5г

# 55
  • Мнения: 4 189
За морето - не знам. Ние не се престрашихме да го заведем на 4 месеца. Но на 6 е малко по-голямо.
Иначе за кърмене на плажа - защо не. Поне аз бих се избърсала с мокра кърпичка и бих му дала да суче. Нали му "мия" ръцете след като пипа боклуците по земята с мокра кърпичка. Няма как да го предпазя от всичко.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 698
Ние я заведохме на три като беше ,септември месец, беше чудно.
Сума ти пъти съм я кърмила на плажа, и крачетата и топнахме, даже и малко беля с пясък стана, но на детето нищо му нямаше. Тая година живот и здраве не знам обаче как ще я извадя от водата.

# 57
  • Мнения: 795
Аз мисля да я заведа на море след месец-два, не мисля, че ще й навреди, а напротив! Естествено, ще избягваме прякото слънце доколкото можем!

# 58
  • Мнения: 1 321
И ние ще посетим морето това лято.Според мен ако все пак спазваш някаква хигиена и не се излага бебо на пряка слънчева светлина няма да има проблеми.С толкова много козметики и чадъри смятам че морето е дори полезно. Grinning

# 59
  • Мнения: 711
Моят термин е Август, а ще ходим на море и то в Турция с бебето през Октомври - т.е. ще бъде на 2 месеца.
Миналата година бяхме пак в Турция с наши приятели и те бяха с тяхното бебе на 3 месеца там. Нямаха никакви проблеми.  Peace

# 60
  • Мнения: 423
Мойта дъщеричка я заведохме на море с нас миналата година и беше точно на 6м. въобще не се притеснявай.Даже я топнахме за малко във водата(сега ако имах толкова малко бебе едва ли бих го направила), и нямаше никакъв проблем. Въпроса е не толкова до слънцето то е ясно че няма да го печеш, а в това дали ще и понесе климата!

# 61
  • Мнения: 1 733
Калоян беше на 3 месеца като ходихме на море. После цяло лято ходихме почти всяка седмица (таткото имаше командировки и ние с него). На плажа той си спеше в количката, а ние си се печахме.

# 62
  • Мнения: 690
Аз лично не бих завела 6 м. бебе на плаж - лудост е според мен  #Crazy пък и имайки предвид фактът, че човек може да изгори дори под чадър, въобще не бих го направила  Naughty

# 63
  • Мнения: 2 723
Синът ми беше на 8 месеца като го заведохме на море. КОлкото е по-малко бебето, толкова по-малко проблеми на морето  Peace

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Не мисля, че морето пречи на едно 6-месечно бебе. Щом ще ходите рано сутрин и късно следобед. Но да я топнеш във водата не е добра идея - като знам нашето море колко е "чисто". Thinking

# 65
  • Мнения: 24
С първото ми дете ходихме на Албена, когато беше на 2 месеца и половина. Разбира се, избирахме винаги прохладни места, бяхме много ограничени по отношение на нашия плаж и почивка - изцяло се съобразявахме с него, но мисля, че това остана незабравим спомен за мен и съпруга ми!! Сега чакаме второ - в самото начало на юни и планираме море през септември... Simple Smile Педиатърката ни подкрепя - въздухът на морето е неоценим за малките! Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт