Опитните цветарки 8

  • 35 095
  • 523
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 668
Пролетта и аз си купих два корена клематиси по 15лв. Единият е точно такъв кичест и тъмно син, какъвто е на твоята снимка, schneee. Ето го, ама още не е цъфнал, май:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=42
Ама каква стълбичка съм му направила да се катери, а? Laughing
А, и още нещо за клематисите (аз го научих съвсем скоро) - основата на стеблата им (около 30см.) трябва да е засенчена, за да не прегорят. Може да се насадят някакви ниски растения наоколо да му пазят сянка.

Ето нещо за банана, Бимба го е писала в другия цветарски форум, дано ви свърши работа:
http://www.inkaflower.com/forum/viewtopic.php?t=562&highlight=%E1%E0%ED%E0%ED

Колкото до пускането на теми - ми О.К., ама аз ще се включа от есента, че до месец изчезвам на вилата за цяло лято. Но си мисля, че ако някой иска да прегледа дадена тема от начало до край и, ако тя е над 15 страници, не може да използва опцията, която му позволява да я отвори изцяло и ще трябва да я отваря страница по страница...

# 31
  • Мнения: 9 095
оле Медена, зачетох се в този форум и немога да се оттърва Crazy и никъ Crazyе не пише че е нормално бенджи да изсъхне Sad

# 32
  • Мнения: 668
Теди, виж в другия цветарски форум какво намерих:
"Здравеите фикус бенджамин е гордоста в моята цветна колекция.Имам го от 8 години и вече е висок над 2 метра.От личен опит знам че много обича да му пръскам листата със слаб разтвор на листно декоративен тор.Вече прилича на малко дръвче."
Защо не пробваш и ти?
Ето я и цялата тема:
http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?t=140&highlight=%E1% … E4%E6%E0%EC%E8%ED

# 33
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
За банан нищо не мога да кажа. Sad

Клематисите много ми харесват, а са скъпички, така че Schnee, смело си начупи резници и не ги слушай тия собственички. Аз лично ако мога ще си начупя и знам че не трябва да е на южно изложение, а да има малко сянка.

# 34
  • Мнения: 5 647
Момичета, може ли да ми кажете откъде мога да си купя Пасифлора?

# 35
  • Мнения: 11 313
Бенджамина не вирее и съхне, ако е на място, където става течение. Аз така уморих един.

# 36
  • Мнения: 668
Момичета, може ли да ми кажете откъде мога да си купя Пасифлора?
В Стрелиция твърдят, че имат:
http://www.strelitzia-bg.com/search.php?simple_search=on&que … 1.x=13&I1.y=6

# 37
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Теди, ако искаш препиши анкетата от предишната тема. Обаче добави и опция изкуствени спешъл фор Медената /дано не се обидиш, че се с това се закачам, но е с добри чувства, обещавам повече няма/

Пасифлора има в нашия цветарски, но е 28 лв, голяма цъфнала даже. Аз съм захващала и от клонка във вода.

Подкрепям Цоцоланка за темите. Помощ компютърна оказвам всякаква Mr. Green

# 38
# 39
  • Мнения: 9 095
момичета готово, микки това ли имаше предвид, Медена, аз съм регистрирана в този форум ама напоследък нямам време за там, тука в нашето общество по ми е Убоо Joy, иначе за бенджамина, защото Ламита ми прати и изсъхна в чашката, както си беше с водата и с кристалона Sad и не тръгва нито на корен, нито нищо, а е точно до другия бенджи, който пък се скъса напоследък да прави листенца Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 668
Мислех си... защо не вземеш вкоренител и да пробваш да го бучнеш Бенджамина директно в пясък newsm78 Както го описваш, май си отива, та поне и това да опиташ. Някъде четох, че нямало смисъл растенията да се слагат във вода и да се вкореняват, защото живеели в съвсем друга среда, а тези коренчета, които пускали във водата впоследствие изгнивали.
Не знам доколко е вярно, но от моя скромен опит мисля, че може и да стане.

# 41
  • Мнения: 747
Цитат
А я да ви запитам за нолината - има такива, които ги продават на грудки в саксиите и такива, които са на малко по-голямо стъбло и чак тогава са листата им, но пък те са по-скъпи... Знаете дали тези, които се подават само като грудки от почвата, някой ден ще порастнат и на стъбло?
На Кроасания отговарям: аз гледам такива нолинки от 3-4 години, растат, растат, но мнооого бавно. Бяха 3 грудки в саксия (6-9 лв.), разделих ги. По-късно може да ги снимам.
Пасифлора съм виждала на семенца- в Бриколажа. Една година опитах от семе- нищо не изникна.
Honey13, ама ти наистина ли мислиш, че авокадо в саксия ще тръгне да става 15 м? Joy Ох, да можеше да растат така в саксия... Виждала съм 15 м лавър, а моя за 3 години е пораснал с 15 см. А гинкото... и то едва-едва расте- по 5 см на година.
За авокадото- моето никна цели 2 години Mr. Green Нямаше клечки, нямаше никакви фокуси- захвърлих плода при дифенбахията, даже бях го забравила Grinning

# 42
  • Мнения: 9 095
Мислех си... защо не вземеш вкоренител и да пробваш да го бучнеш Бенджамина директно в пясък newsm78 Както го описваш, май си отива, та поне и това да опиташ. Някъде четох, че нямало смисъл растенията да се слагат във вода и да се вкореняват, защото живеели в съвсем друга среда, а тези коренчета, които пускали във водата впоследствие изгнивали.
Не знам доколко е вярно, но от моя скромен опит мисля, че може и да стане.

защото нямам пясък и време да обикалям за вкоренител, а много цветя захващам така с вода Close

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 778
Моето авокадо има страна история. Бях го забравила в банята, в едно найлоново пликче. След "разчистване" след няколко месеца, го намирам. Не беше изсъхнало може би заради влагата в банята. Реших да го разполовя за да го разгледам. Оказа се, че е започнало да пуска коренче. Добре, че не разполових цялата "костилка". Сложих го в пръст, поливах го за да бъде винаги влажно, и сега започна да расте доста бързо - за една седмица повече от 2 см. Дори ще започнат да се показват и листенца.

# 44
  • Мнения: 3 810
хей, внимавайте какво коментирате, че бързо паля. Wink
Ето на- запалихте ме по авокадо.
Влизам всъщност да се похваля с подарената ми днес алба от Ем4о.
Благодаря и тук!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт