Англйска тема-8

  • 17 109
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 884
Дано сега си намериш пак добра ! Но като знам какво е търсенето в нашата част  Laughing..май ще чакате.Добре ,че не бързаш  Laughing

# 226
  • Мнения: 720
наистина вси4ко е въпрос на късмет относно човека на когото ще попаднеш...моя приятелка тука имаше 2 гледачки/едната като не може другата идваше Wink/и двете бяха българки и двете страхотни.гледаха го много добре детето,както се казва като свое.....но явно не всеки път може да се попадне на такива. Thinking
 

# 227
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Аз съм решила въпроса генерално....наемам си самотна пенсионерка от България. Отначало се чудех как ли ще живеем с чужд човек,но се свиква,дори сега си замина и ни е малко тъпо без нея. При мен дори не опира само до водене,прибиране и тн,но моята работа е доста отговорна(от моя подпис зависят също много неща) и не мога да си позволя да отсъствам повече от 1-2 дни,ако е болен. Да чукам на дърво за близо 2 г откакто ходи на градина е отсъствал само един ден......А този вариант определено ми излиза по изгоден,хем си имам чаилдмаиндер под ръка винаги за когато ми потрябва........

# 228
  • Мнения: 276
Здравейте!
 Ние също се полутахме докато намерим най-подходящият вариант за Алекс. Е, намерихме (дано няма проблеми за напред). Открихме съвсем случайно преди два месеца частна детска градина, току що построена и съответно нямаше записани деца или дълги списъци с чакащи. Същото семейство имат още няколко градини в региона и са с добро име. Далеко е от нас, но за сметка на това е отворено от 7 до 6.30. Щом дечко плаче за домчето, значи всичко е наред! Аз самата се притеснявам от друго. Алекс е на година и половина, а в самата програма за деня имат само един час сън и един час свободни игри, през останалото време имат занятия- пеене, рисуване, четене на книжка... струва ми се малко натоварващо newsm78

# 229
  • Мнения: 720
наистина е малко един час сън/игра....но вероятно и не ги натоварват с трудна програма предполагам.

А голямата като ходеше на градина/частна/оставяха ги дори без сън ако детето реши 4е не му се спи... /отива да си играе тиха игра/ Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 276
Аз доста се притесних, вчера не е спал въобще, казаха ми, че във времето за сън е "чел" книжка, но щом и другаде е така явно е изпитан метод, колко е правилно не знам...Дано свикне с новия режим бързо!

  Днес е толкова хубаво времето( от 20 минути). Отивам да поградинарствам малко, то от тези дъждове тревата е станала 20 см, иска косене, ама как да влезеш в тази кал. Дано се задържи така поне до събота. Толкова ми се иска поне един, САМО ЕДИН  Praynig почивен ден без дъжд.

# 231
  • Мнения: 720
дано днес се размине с дъжда наистина...ама кой знае/като гледам облаците/.

аз пък след малко отивам на басейн/без деца Stop/

# 232
  • Мнения: 948
Аз съм решила въпроса генерално....наемам си самотна пенсионерка от България.

Кажи, моля те, как точно става това? С какви визи идват тези жени, как им плащаш, застраховки, и т.н., по колко време стоят.

Малко ми е странно да живеем с някой друг; даже бабите ни изтощават като са с нас  Crazy, но ми е интересно като възможност.

# 233
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Аз съм решила въпроса генерално....наемам си самотна пенсионерка от България.

Кажи, моля те, как точно става това? С какви визи идват тези жени, как им плащаш, застраховки, и т.н., по колко време стоят.

Малко ми е странно да живеем с някой друг; даже бабите ни изтощават като са с нас  Crazy, но ми е интересно като възможност.


Ами засега експериментирахме с една далечна леля на мъжа ми....стоя 8 м .....доиде с туристическа виза миналата година на гости...а след Нова година такава вече не и трябваше.
Много познати имат,които практикуват този вариант......определено е за предпочитане чужд човек отколкото от бабите. Но трябва и да е човек на които ще вярваш,поне някои близък ще го препоръча и тн..За съжаление тази леля няма да може да доиде тазиу година и затова маи ще вземем една неина приятелка..
Ще я регистрирам като self-sufficient в ХО,за да и е редовно всичко.......

# 234
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен.Аз съм в Донкастър.Близко до Шефилд.Намерих случайно две български майки и днес бяхме на кафенце.Даже,кафето ми се стори българско(по-точно виенско,както го обичам).Това,най-много ми липсва тук.До скоро живеех единствено,когато бях в България,но вече не е така.Има ли някоя майка близко до Шефилд.Прегръдки на всички.

# 235
  • Мнения: 720
 хайде за Варна ......който ще ходи скоро да каже,може да седнем на цаца и бира Wink

# 236
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
crazy_daisy  welcome Как е в Шефилд?
NICOLE, да не си отивате в Бг за лятната ваканция  Flutter

# 237
  • Мнения: 720
Да Мери Simple Smile,отиваме другата седмица.Децата са пощурели и не им се учи ве4е... и аз съм пощуряла за малко me time.

Вие мислите ли да ходите някъде?

# 238
  • Мнения: 7
Здравейте на всички ,въпроса ми е свързан с училищата в УК как стоят нещата със записване и така нататък понеже синът ми трябва да е в първи клас тази година и сега сме в БГ,но предстои идване  в Англия защото татито ни е там и септември незнам как изобщо и дали ще стане това той да тръгне там на училище.В БГ няма кой да го гледа и да учи просто така се случи.Ако някой може да опише или даде информация по въпроса моля да ми помогне става въпрос за училище в Лутън ако има значение.Нямам никаква информация така,че всичко ще ми е от полза.Извинявайте за малко объркания ми въпрос,но аз самата съм страшно объркана в момента.Благодаря ви от сърце предварително!!

# 239
  • Мнения: 948
GAKIVI, нямате много време, записванията стават по-рано; и трябва таткото да се поразтърчи и да разучи къде има места, и да запише детето.

Училищата приемат по райони; трябва ти точния адрес, за да разбереш кои са училищата в квартала. Сега се кандидатства с обща апликация за всички в района (подават се към "общината") - ама за това отдавна са минали сроковете. Сигурно има начин и процедура за късни записвания, и сигурно няма да сте нито в най-близкото, нито в най-доброто квартално училище - просто едва ли ще има избор.

Ето ти една страница като начало, търси училищата по пощенски код, и ще видиш и класациите. Офстед е държавна агенция, която ги регулира и следи.
http://www.ofsted.gov.uk/portal/site/Internet/menuitem.2daefc8f9 … 000008192a8c0RCRD
(виж сивото поле вляво)

Това е страницата на "общината" Лутън - ама таткото ще знае кой му е района. Тук може също да видиш училищата, и как стои въпроса с приемането/късните записвания.
http://www.luton.gov.uk/internet/education_and_learning/schools_ … s/Primary_schools

Ето още една линка, тук има направо график, коя улица към кое училище се пада (за 06/07) - и телефон, на който да се обади, да му обяснят (ако това наистина ви е района):
http://www.luton.gov.uk/internet/education_and_learning/schools_ … rocess/Admissions

Общи условия

Активация на акаунт