Петгодишно момиче е изнасилено във Варна

  • 11 279
  • 183
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 674

И не се притеснявай от мен, това което написах до преди този пост не беше лична нападка към теб! Визирах българите-чужденци като цяло.  Но ти не се сдържа и ме захапа лично   bouquet Сега вече обръщението е лично, но в никой случай с някакви лоши чувства.

Ето все пак,кое ме провокира в твоя пост /долу/...Бая лична  нападка си е ... Wink

Една в Щатите, друга в Норвегия ама ромите били сладурчета... Що не си дойдете в България, в това свърталище на абсурди, и да ги обичате тук на място!? Нямало да крадат от роза 66 щото им давала, ама ако не им даде и тя ще е в списъка. Т.е. с подаяния си купува спокойствието от ромите, ама и това не е абсолютно сигурно като им знам дяволските душици!

Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Sunglasses Peace









Последна редакция: ср, 23 май 2007, 01:45 от roza66

# 166
  • Мнения: 17 546
Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Sunglasses  Peace
Няма Mr. Green!  Такава съм и това е истината за мен! И аз съм човек и имам дефекти!  Laughing Peace
Твоето "Бъдещ Викинг" надявам се да не е равно на "Бивша Българка"!

# 167
  • Мнения: 2 563



И не се притеснявай от мен, това което написах до преди този пост не беше лична нападка към теб! Визирах българите-чужденци като цяло.  Но ти не се сдържа и ме захапа лично   bouquet Сега вече обръщението е лично, но в никой случай с някакви лоши чувства.

Е все пак,кое ме провокира в твоя пост...Бая нападка си е ... Wink

Една в Щатите, друга в Норвегия ама ромите били сладурчета... Що не си дойдете в България, в това свърталище на абсурди, и да ги обичате тук на място!? Нямало да крадат от роза 66 щото им давала, ама ако не им даде и тя ще е в списъка. Т.е. с подаяния си купува спокойствието от ромите, ама и това не е абсолютно сигурно като им знам дяволските душици!

Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Peace



Роза, не си длъжна да се извиняваш, че живееш в чужбина и си позволяваш да говориш относно положението в държавата, в която си расла и пасла. Все едно не си българка, живяла в България.  Laughing Кво, като пристъпваме границата и придобиваме селектива амнезия и започваме лудо да обичаме циганите ли?! Айде стига глупости. И аз живе я в чужбина, но и докато живеех в България ме отвращаваха всичките предразсъдъци спрямо роми, турци и т.н., които свръхтолерантните ние успяваме да си завъдим. И да, крал ме е циганин, опипвал ме е циганин, и роднините ми са крадени от цигани и прочие български реалии. Само че няма нищо в кръвта на циганите, което да ги кара да вършат тия неща. Която и е да е тук форумка щеше да краде като циганка, ако никой от рода й не е ходил на училище и не е имал течаща вода. И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.

И хич не си въобазявайте, че само българите в чужбина не мрязят циганите. Много българи в България също вече се замислят кое трябва да се промени, за да поочовечат циганите, щото е ясно, че да ги гледаме как сами се издигат от калта май няма да стане. Въобще не ми се спори с никоя тук. Казах си мнението и пак повтарям, че аргументът срещу българите в чужбина е смешен.

# 168
  • Мнения: 3 326
Имах колежка...циганка...Майка й я изгонила от къщи на 16 години, защото искала да учи....! Завършила средно - благодарени е на бъдещия си мъж, имаха две деца, строяха къща...Със заеми - както му е реда!
Над нас ремонт - срещам един човечец - 30 кила с мокри дрехи, влачи тухли на ръка до 5-я етаж, и ми вика - Како, ако имаш нещо останало - храна - слагай ми я на входа - 4 деца храня! Не искам да крада, бе, како!
...........................................................

# 169
  • Мнения: 3 674
Имах колежка...циганка...Майка й я изгонила от къщи на 16 години, защото искала да учи....! Завършила средно - благодарени е на бъдещия си мъж, имаха две деца, строяха къща...Със заеми - както му е реда!
Над нас ремонт - срещам един човечец - 30 кила с мокри дрехи, влачи тухли на ръка до 5-я етаж, и ми вика - Како, ако имаш нещо останало - храна - слагай ми я на входа - 4 деца храня! Не искам да крада, бе, како!
...........................................................


Е за това говорим.Ми жално ми е за тях.  Embarassed Ние българите все пак имаме работа и  повече шансове от тях....А те нямат такива шансова в нашата неуредена държавка,нямат и  тази закрила коякто един български гаржаднин има ...освен това и са мразени от нас.....Пък и те са хора...А после що крадяли....Ми при тези условия и отношение като към животно към мен и омраза...то  сигурно и аз  щях да крада.Кой знае... Tired


.Само че няма нищо в кръвта на циганите, което да ги кара да вършат тия неща. Която и е да е тук форумка щеше да краде като циганка, ако никой от рода й не е ходил на училище и не е имал течаща вода. И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.....

Казах си мнението и пак повтарям, че аргументът срещу българите в чужбина е смешен.

Хареса ми поста ти Hear Again..Много е смислен!Много хубави и верни неща си казала...     bouquet



Последна редакция: ср, 23 май 2007, 02:27 от roza66

# 170
  • Мнения: 3 674

Твоето "Бъдещ Викинг" надявам се да не е равно на "Бивша Българка"!
Не! Запазила съм българското си гражданство...и нямам намерение да се отказвам от него. А викинг  бъдещ съм  понеже живея в държава на викингите...та ставам и аз като тях.Волю-неволю... Mr. Green

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 08:51 от roza66

# 171
  • Мнения: 6 642
roza66 явно според теб циганите са най-онеправданата група в България.Отнасяме се зле с тях иначе те са прекрасни симпатични .......
Държавата не отделя достатъчно пари за тяхното изхранване и те заради това крадат , та може би при следващия бюджет трябва да вземат от:
инвалидите
хронично болните
пенсионерите
майките
болните деца
и да им ги дадем на тях.Или пък да се въведе нов данък -Роми  и всички фирми дружно да ги издържаме ,че те са нашето богатство.
Има доста програми за интегрирането им ,но парите от тях си потъват в техните барони.Имаш ли представа колко богати цигани има без нито един ден трудов стаж? и колко бедни българи има с по 20год. трудов стаж.

Жал ти е за тях ,защото ние българите все пак сме имали работа!?!? Жал ти е за безработните крадци ,които раждат деца само за да вземат парите ,които държавата дава за тях.Жал ти е за родителите ,които оставят децата си заключени в бордеите  си със запалени печки, и които ние после оплакваме ,а на тях не им пука!?!?!?Жал ти е за родители ,които не знаят имената на всичките си деца!?!?!?
В България има доста бедни българи /предполагам няма да оспорите това/
познавам доста е, не са станали крадци и не са започнали да пускат дъщерите си по магистралите или по улиците да просят.

Повече няма да пиша ,че доста се изнервих .

# 172
  • Мнения: 3 674
Ти Iliana ти сигурно не се отнасяш зле...говоря като цяло.,отношението на българите към малцинството.И е повече от ясно какво е то...

Това е форум и всеки пише каквото мисли.Никой няма цел да изнервя другия...а това че ти  не приемаш моята гледна точка,това си е в твое право. Мен това не ме изнервя вьобще, че тотално се разминаваме  в мненията,така че не би трябвало и ти да се изнервяш... newsm78.Пишем си ,обсъждаме...и всеки има право да се изкаже.

Има и доста бедни българи,има и доста бедни гърци в Гърция,има и доста бедни германци в Германия. Има и бедни американци в Америка.Има бедни по цял свят.
Тук ставаше въпрос за малцинството,за ромите..Никога българите не третират своите/българите/ по такъв начин.Когато чуем за бедно българско семейство, изведнъж на  всички българи ни става  МНОГО ЖАЛ ЗА ТОВА БЕДНО СЕМЕЙСТВО....понеже са българи ,разбира се...Супер,няма лошо. Peace .Ама ако   са цигани,абе да се оправят.Те са животни..нали. Пак не го приемай лично.

 Писах долу,не искам да се повтарям. А и Here Againe написала хубав пост...


Приятен ден  bouquet

# 173
  • Мнения: 17 546
А и Here Againe написала хубав пост...
Хубав е щото мисли като теб!  Mr. Green но правилно, всеки може да си каже мнението тук! Пък всеки ще си прави изводите за себе си после! Peace  bouquet

# 174
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 #Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty

# 175
  • Мнения: 6 642
#Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty
А не, не и не въобще не слагам турци и цигани на един кантар.

# 176
  • Мнения: 3 674
#Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty
Дааа...Рени То на българите които крадат и убиват, педофили които изнасилват и   разни там които стрелят по улиците на София и без да искат застрелват и други невинни около тях...на тях име е простено.Те са българи...и нашите  мърши не са толкова лоши.Виж ако бях цигани...  Wink

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 17:18 от roza66

# 177
  • Мнения: 3 674
.
Хубав е щото мисли като теб!  Mr. Green но правилно, всеки може да си каже мнението тук! Пък всеки ще си прави изводите за себе си после! Peace  bouquet

Не е така Ramada.Подкрепям защото е казала истината...която боли.
Последно ще пиша нещо в защита на ромите и спирам да пиша в тази тема.
При нас тук е пълно с цигани както писах,наши и румънски...ходят и просят.Хората им дават  дребни. Не съм чула никой  норвежец да обиди циганин като го види с празна картонена чаша в ръка да проси и да му каже..."Аре ,аре ,изчезвай от тук мангала с мангала...".Не казвам че ги обичат ...но не ги и мразят.Просто ги приемат... те са хора! И затова тук няма тук такива проблеми с циганите каквито има в България ?

 Защо става така ? newsm78 Едни и същи цигани...се държат различно на запад и съвсем различно в България...ами Here Again го е обяснила много хубаво...!! Wink


 
 И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.


Нека никой не се сърди тук сега на някой си, за това кой какво писал.Ние сме големи и зрели хора.Нека се замислим само, защо това се случва именно на нас..и в нашата държава. Защо виним другите,по-слабите...ами ако вината е в нас...българите, че циганите ни са такива ? Peace

Приятен ден на всички!  bouquet



Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:03 от roza66

# 178
  • Мнения: 48 104
не знам тая тема как може толкова да се отклони  ooooh!
ми жал ми е и  на мене понякога, като гледам как експлоатират децата си например, как ги упояват като ходят по цял ден с тях да просят, как ги учат да просят и да крадат по рейсовете...а имам познати цигани с хубав живот-работа, къща, децата им възпитани, внуците съшо-ходят на детска градина и т. н.-значи някои могат, но повечето предпочитат да се носят по течението...
а за изнасиленото момиченце-не мисля че някое дете по света, независимо какво е и от какъв произход, го заслужава Stop

# 179
  • Мнения: 3 674
Тук в форума  отклонението на темите е просто синдром... Peace Не е  само в тази тема...а във всички почти .Това съм го забелязала... Joy
Тръгва едно и след около 5 страница сме вече в друга посока.... Sunglasses

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:06 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт