Петгодишно момиче е изнасилено във Варна

  • 11 242
  • 183
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Във входа на блока си  от 2 момчета- на 11 и 13 години!!

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 21:13 от Ангелина

# 1
  • Мнения: 27 524
А тя на колко е била?

# 2
  • Мнения: 6 417
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 386

 Rolling Eyes?

На 5...

Мислех да пусна тема, но ми стана толкова гадно, че се отказах...

# 4
  • Мнения: 6 029
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78

а де?!

# 5
  • Мнения: 3 423
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78

Е, стига, де, теб не са ли те
пускали да си играеш навън
сама? И да се прибираш сама.

# 6
  • Мнения: 6 029
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78

Е, стига, де, теб не са ли те
пускали да си играеш навън
сама? И да се прибираш сама.

а не. моята дъщеря е на 6 и половина  и сама не е излизала. едно време беше друго Naughty но както и да е. кофти за дететнцето. дано го превъзмогне. с подходяща помощ и благодарение на това, че е само на 5 има голям шанс да забрави...

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Било е в 20,30 часа - нормално време за прибиране на 5 год. дете, мисля аз. Може би е не трябвало да е сама, но... А и останах с впечатление, че изнасилвачите са били съседчета. Да не дава Господ да ми се случи, че имам две момичета!!! но ще събера една тайфа приятели и ще ги спукам от бой с чиста съвест.

# 8
  • Мнения: 6 417
Лисо, на 5 години аз освен, че пазарувах, ходех сама на плуване. Ама преди 30 години все пак.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 386
В 20.30 е светло навън, колкото е в момента.
За Варненски квартал говорим, не за Нюйоркско гето... ако е играело пред блока и са го наглеждали...и после са го извикали да се прибира...
Не знам..
С мен така правеха като бях малка...
Сега явно е много различно..
Дразня се, че ВСИЧКИ новини започват с убийството на Тасев, а не с трагичната случка с това дете..

Тръпки ме побиват.

# 10
  • Мнения: 3 091
отврат! направо ми се доповръща...
нещо ужасно се случва с децата в България... убийства, агресия, сега и изнасилване...

# 11
  • Мнения: 6 029
на 11 и 13 години.. изнасилвачи... бе тея деца кога рабраха, че имат пишки, кога почнаха да ги използват?!?!??!?!?!!? УЖАС!

направо съм отвратена. е как да си пусна детето само пред блока.

# 12
  • Мнения: 27 524

Да, де, разбира се, аз така се шашнах, че изключих. Като ученик на изпит в час по история, дето не може да зацепи за септемврийското въстание.
В този вход няма ли съседи? Детето не е ли викало? Никой ли не е минал? Хайде, бе, ега ти, как е възможно  ooooh!

# 13
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
чухме го и  ние със съпруга ми по телевизията-потресени бяхме.Какво е това възпитание или и аз не знам как да го нарека.Големият ни син е на 9 и половина.Направо не знам вече какво да мисля и как да го възпитавам-не мога да си и помисля даже то коя ли майка може че ще ме извикат примерно от работа и да ми кажат"приберете си сина от районното защото днес изнасили пет год момиченце"-ууууужаааааааас smile3511

# 14
  • Мнения: 669
Аз имам дъщеря и , ако такова нещо и се случи, недай си Боже Praynig, ще кастрирам гнусните кретени! Съжалявам, но не ги намирам за деца, защото нищо детско не виждам в тях! #Cussing out

От друга страна се моля момиченцето нещо да е измислило, съчинило и да се окаже по-безобиден вариант, но .....едва ли Cry Cry Cry Cry

# 15
  • Мнения: 6 624
Отвратително  #2gunfire
Децата българчета ли ?Ако да на къде отиваме за бога!?!?!?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 105
 Shocked!!!!
И аз бих ги кастрирала тези момченца, ама да не дава Господ, де!

# 17
  • Мнения: 364
Какво да кажа.....каквото и да се каже, малко ще е.
Дано да се окаже някакво недоразумение.....
Боже, пази децата ни! Praynig

# 18
  • Мнения: 7 122
В момента нямам особено добри помисли за двете извергчета.  Close

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Ужасен е фактът, но по-ужасно е, че не само тези две момченца са виновни, а цялото ни извратено общество! Попилените ни ценности, ширещата се меркантилност и социопатия.

# 20
  • Мнения: 7 474
Ужасен е фактът, но по-ужасно е, че не само тези две момченца са виновни, а цялото ни извратено общество! Попилените ни ценности, ширещата се меркантилност и социопатия.

Съгласна и мисля, че и по-зле ще става и по-страшни неща ще се случват  Rolling Eyes
Жал ми е за детето и родителите Praynig Да пази ни Господ  Praynig

# 21
  • Мнения: 990
Гнусно ,отвратително, изродско -това са част от определенията които ми хрумват. Горкото дете, дано успее да преживее шока и се съвземе  Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 22 867
Ужасен е фактът, но по-ужасно е, че не само тези две момченца са виновни, а цялото ни извратено общество! Попилените ни ценности, ширещата се меркантилност и социопатия.

Така е, за съжаление..........................Дано момиченцето го преодолее.

# 23
  • Мнения: 17 546
Значи поставям под леко съмнение точно такова описание от медиите. Всичко се преувеличава от тях! За какво ли не. Не мога да си представя как 11 годишно дете ще е способно да извърши подобен акт чисто физически! Много е гадно, но очаквам пояснение, което да не е точно като първоначалното обяснение по случая.

# 24
  • Мнения: 1 924
Аз също бих искала да чуя подробности .

# 25
  • Мнения: 1 416
От друга страна се моля момиченцето нещо да е измислило, съчинило и да се окаже по-безобиден вариант, но .....едва ли Cry Cry Cry Cry
Нищо не си е измислило...  Rolling Eyes Момиченцето е с много сериозно разкъсване на половите органи, което е обяснимо...
Децата са циганчета, това, разбира се, няма никакво значение. Изнасилвачите са съседи на детето.

# 26
  • Мнения: 1 924
Подозирах , че са с малцинствен произход. Къде другаде се е видяло 11 годишно дете
с полов нагон?
Но да- няма значение. Гадно е , меко казано.

# 27
# 28
  • Мнения: 669
От друга страна се моля момиченцето нещо да е измислило, съчинило и да се окаже по-безобиден вариант, но .....едва ли Cry Cry Cry Cry
Нищо не си е измислило...  Rolling Eyes Момиченцето е с много сериозно разкъсване на половите органи, което е обяснимо...
Децата са циганчета, това, разбира се, няма никакво значение. Изнасилвачите са съседи на детето.

Това не съм го разбрала...... EmbarassedУжас!!! Cry Cry Cry

# 29
  • Мнения: 1 770
Освен всичките @#(*&@$#*&$^*@&#$^*@&#$^@*&#$^*@&#$ които искам да изрека в момента, много искам да видя държавата как ще реагира в момента и как ще се развият събитията. Ако наказателните действия не са сериозни, то тези долни демонични изяви ще се разрастват. И ние като родители ще освирепяваме и ще се травматизираме....
За пореден път оставам без думи, безсилна пред лицето на злото. Но Господ всичко вижда и всеки ще си получи според заслуженото!

# 30
  • Мнения: 483
Ще ме извините за цинизма, нооо ... "Аман от тези цигани, бе"  #2gunfire Не че българите сме по-горе, ама не мога да се въздържа, като чуя за предната проява от малцинствен произход  Close Аз самата съм патила от тях и сега като прочетох направо избеснях.Ба си гадната паплач  #Cussing out
Дано момиченцето го превъзмогне психически  Praynig А и физически да се въстанови бързо  Cry

# 31
  • Мнения: 1 930
Божееее, накъде е тръгнал тоя свят бе, какво детство имат децата ни!
Горките родители, горкото дете.....

# 32
  • Мнения: 4 195
Новините - убили някакъв си бос ли е къв, Бог да го прости, но най - малко това ме интересува. Изнасилили 5 годишно дете - цигани или не - в нашето общество се случва и хич не ми пука, че в другите страни е често срещано - при нас не трябва да бъде, мамка му, мислите ли, че детето ще го преживее.......а изнасилвачите - кви изнасилвачи на 11 години бе, кажете ми какви, кой знае в каква среда живеят и те, за да им дойде въобще на детските главици такова нещо.....не знам дори защо пиша, злото е сторено, нямам никаква идея как ще живеят нормално нашите деца

# 33
  • Мнения: 44
Отвратително  #2gunfire
Децата българчета ли ?Ако да на къде отиваме за бога!?!?!?
Патагончета!!!
Какво значение има? В един свят живеем - като в скачени съдове.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Никакво значение няма какви са изнасилвачите. Нямам дъщеря, но ако на мен ми се случва живи тези изроди няма да останат. Къс по къс ще ги късам #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 35
  • Мнения: 503
Ще ме извините за цинизма, нооо ... "Аман от тези цигани, бе"
Извинявам те за цинизма, но това можеше да е и някое от нашите деца. До сега си мислех, че едната ми дъщеричка е почти 5 годишна. Вярно- не я оставям сама навън, но виждам как вече търси свободата си. Тя не е подготвена за подобни изстъпления. Даже не знае какво е това. Дали би реагирала адекватно?
...Дано детето се възстанови бързо!

# 36
  • Мнения: 4 195
galll дори аз на 26 години не съм подготвена за подобни изстъпления, въобще някой може ли да е подготвен за такова нещо.
На мнение съм, че две толкова малки момчета, пък били те и патагончета както някой каза, трябва да са живяли в ужасно цинична среда, за да направят такова нещо. Дали съм права, и ако е така - обществото ни е  виновно и то, като цяло, защото виждаме идиотските начини на възпитание и отглеждане на много деца около нас, но нищо не правим, държавата нищо не прави. Мислите ли,че тези деца ще понесат наказание и мислите ли, че са наясно какво са извършили, защото аз не съм съвсем сигурна.
А и не вярвам момиченцето, дори и с помощ на най - добрите психолози, някога да забрави този кошмар..............

# 37
  • Мнения: 2 792
.......а изнасилвачите - кви изнасилвачи на 11 години бе, кажете ми какви, кой знае в каква среда живеят и те, за да им дойде въобще на детските главици такова нещо.....не знам дори защо пиша, злото е сторено, нямам никаква идея как ще живеят нормално нашите деца

  И аз за това се замислих, сега са на 11 г./13 г. , а всъщност може да са изнасилвани от 5 годишни, това изнасилване показва грешен модел на поведение натрапен от най-ранна детска възраст  Confused
 Децата не са защитени, не моите,  тях се опитвам да ги защитя и науча, а принципно  децата, нямат защита срещу родителите си, срещу нищо. Тука всеки може да роди дете и да си го прави каквото поиска... Извинявам се, не искам да измествам темата, малко се ядосах на всичко в тази държава.
  Горкото детенце, мисля, че случая не трябва да се превръща във вестникарска сензация, дано ...

# 38
  • Мнения: 5 622
Лисо, на 5 години аз освен, че пазарувах, ходех сама на плуване. Ама преди 30 години все пак.  Rolling Eyes

Аз ходих и сама на детска градина....

Но тоова преди 25 години........

# 39
# 40
  • Мнения: 5 468
Умирам от страх за бъдещето. Просто треска ме тресе, как ще опазя детето си Rolling Eyes Confused.

# 41
  • Мнения: 1 343
Не мога да си представя как 11 годишно дете ще е способно да извърши подобен акт чисто физически! Много е гадно, но очаквам пояснение, което да не е точно като първоначалното обяснение по случая.

Една жена от нашия квартал има момченце което е на близо 3 години сега ноември ще ги навърши та то същото като види гол крак на жена и дори на майка си отива гали го и после си показва пишока който е станал на кокалче  #Crazy и вика :
- Мамо виж стана !
реакцията на майката беше само смях и уф какъв си коцкар от малък  #Cussing out #2gunfire
Същото псува доколкото може да говори и ходи да хваща жените за "дупарата " ... Та то е на 3 какво ли ще е като стане на 11  ooooh! ами на 13  #Crazy

# 42
  • Мнения: 5 468
Лисо, на 5 години аз освен, че пазарувах, ходех сама на плуване. Ама преди 30 години все пак.  Rolling Eyes

Аз ходих и сама на детска градина....

Но тоова преди 25 години........
По онова време аз в 1 клас си тръгвах сама от училище, отивах на балет и оттам си тръгвах в 19 ч. - в тъмна тъмница по улицата.
Представете си сега, дали в първи клас някой нормален родител би пуснал детето си самО по улиците в тъмницата Crazy? Абсурд, нали?

# 43
  • Мнения: 5 622
Не мога да си представя как 11 годишно дете ще е способно да извърши подобен акт чисто физически! Много е гадно, но очаквам пояснение, което да не е точно като първоначалното обяснение по случая.

Една жена от нашия квартал има момченце което е на близо 3 години сега ноември ще ги навърши та то същото като види гол крак на жена и дори на майка си отива гали го и после си показва пишока който е станал на кокалче  #Crazy и вика :
- Мамо виж стана !
реакцията на майката беше само смях и уф какъв си коцкар от малък  #Cussing out #2gunfire
Същото псува доколкото може да говори и ходи да хваща жените за "дупарата " ... Та то е на 3 какво ли ще е като стане на 11  ooooh! ами на 13  #Crazy

Това дете е голямо колкото моето, а моето е много далеч от подобен начин на "изразяване", да не говорим за другите неща... Всичко идва от семейството и възпитанието на детето, което то получава( или по-скоро НЕ получава) от родителите си.

После се чудим защо в училищата е пълно с дебили..Ми от такива деца, излизат такива възрастни(пълни кретени)  Stop

# 44
  • Мнения: 1 343
И да допълня това мом4енце за което говоря е българче  Shocked #Crazy

# 45
  • Мнения: 2 891
Детето не е било само навън. Срещнали са го на стълбището във входа му.

# 46
  • Мнения: 5 622
Лисо, на 5 години аз освен, че пазарувах, ходех сама на плуване. Ама преди 30 години все пак.  Rolling Eyes

Аз ходих и сама на детска градина....

Но тоова преди 25 години........
По онова време аз в 1 клас си тръгвах сама от училище, отивах на балет и оттам си тръгвах в 19 ч. - в тъмна тъмница по улицата.
Представете си сега, дали в първи клас някой нормален родител би пуснал детето си самО по улиците в тъмницата Crazy? Абсурд, нали?
Да, така е. Променили са се нещата и то не към добро...  Confused

И аз в първи клас ходих и се връщах сама от училище, ходих на плуване, на пиано и на тенис- САМА......Всичко това беше повече от нормално. И в къщи съм оставала сама на тази възраст....

# 47
  • Мнения: 5 468
И сега как ще ги накажат?

# 48
  • Мнения: 1 343
И сега как ще ги накажат?

Как ли с ТВУ ако ги има още или още по - лошо никак ...

# 49
  • Мнения: 5 622
И да допълня това мом4енце за което говоря е българче  Shocked #Crazy

Е, то стана ясно. Чужденче не би правило/говорило така. Повечето са изключително възпитани и подобни неща са им много далеко....  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 6 472
И сега как ще ги накажат?

Ами никак #2gunfire Пусна ли са ги, защото са малолетни Tired Страхотни закони, страхотна правосъдна система имаме #Cussing out

# 51
  • Мнения: 1 343
И да допълня това мом4енце за което говоря е българче  Shocked #Crazy

Е, то стана ясно. Чужденче не би правило/говорило така. Повечето са изключително възпитани и подобни неща са им много далеко....  Rolling Eyes

Не да не си помисли някой че е от ромски произход Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 924
Как така са ги ПУСНАЛИ , бе? Не вярвам.

# 53
  • Мнения: 5 468
И сега как ще ги накажат?

Ами никак #2gunfire Пусна ли са ги, защото са малолетни Tired Страхотни закони, страхотна правосъдна система имаме #Cussing out
Как ще ги пуснат Shocked? Малки-големи, пак са изнасилвачи... Има жертва, все пак. Как няма да бъдат наказани... леле... не вярвам???

# 54
Да и аз така чух,че са ги пуснали защото не носят наказателна отговорност.
Направо е отвратително,нямам думи. smile3515 smile3515 smile3515

# 55
  • Мнения: 364
Ще ги пуснат ами! Сигурно ще има разговор с родителите, най-много на психолог да ги пратят! Такива са законите в България и не само у нас!
В много държави, когато непълнолетно лице извърши престъпление, примерно убийство, му се завежда досие. Обаче, когато въпросното лице навърши пълнолетие, същото това досие се "заключва", все едно не го е имало. Лицето се води с чисто криминално минало. Когато става въпрос за заподозрян за престъпление пълнолетен, иска се специално разрешение от съда, за да се отвори досието му като непълнолетен, ако има такова, разбира се!

У нас май дори не се прави досие на малолетни, ако не се лъжа! Получават мъмрене, разговори със семейството и психолог. Нищо не ги спира, за жалост. Поне от законово- правна точка.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 13:22 от love_sunrise

# 56
  • София
  • Мнения: 2 166
 smile3518 Още докато слушах новините настръхнах.....И какво , от тук нататък живота на това малко невинно момиченце ще е съсипан newsm45, а виновниците......сигурно пак нищо.  "Не можели да ги подведат под отговорност" #Cussing out....абе, я го обяснете това на майката и бащата на момиченцето   #2gunfire


Ех, ако можех да им помогна........

# 57
  • Мнения: 6 417
"Искаш ли бонбонки, ела с нас". С това обещание двама тийнейджъри от ромската махала във Варна примамват невръстната Златка П. А после зверски я изнасилват. Морската столица е потресена от бруталната случка с 5-годишното момиченце.
В събота, когато станал инцидентът, Златка играела на улицата. Заради топлото време момиченцето било с леки дрешки. Самотната й майка Пенка Козарева, която има и по-голяма 11-годишна дъщеря, по това време обикаляла кофите в махалата, за да рови за старо желязо. Когато чуло за бонбонки, черните очички на детето блеснали, защото отдавна не било хапвало такива вкуснотии. 11-годишният Митко и 13-годишният Мишо, които живеели в същата махала, замъкнали Златка под стълбището на блок в съседство. Първо Митко се нахвърлил върху момиченцето, изнасилил го, а след това последвал примера му и Мишо. Съседски деца открили гърчещата се на земята Златка и съобщили за случилото се на майка й. Половите органи на момиченцето са разкъсани, установил след преглед съдебният лекар към ОДП - Варна. "Искам съд за виновниците. Ако те са малолетни, за деянието им да отговарят родителите", ревеше майката Пенка. Цялата махала се беше събрала в дома им. Близки на семейството мъже искаха да намерят момчетата изнасилвачи и да се саморазправят с тях. "Не вярваме в съда. Ще погнат и нашите момичета", ругаеха мургавите мъже.
"Момчето ни не е лошо, защо направи такава беля", тюхкаше се майката на 13-годишния Михаил. Мъжът й е строител, но от дълго време се залежал, защото е болен и получил епилепсия. Жената трябва да храни четири гърла и това, което й се случило, направо я втрещи. Тя набила Михаил със сопа, след това му дала хапче и го скрила в къщата. "Чакаме да ни извикат в полицията и в съда. Какво ще правим и как ще намерим пари за адвокат", кахъреше се жената. Другият изнасилвач - 11-годишният Митко, е дете на разведени родители. Живее в ромската махала с майка си. Не ходи на училище. И двамата му родители са безработни. Той е инициатор да изнасилят Златка. Всички в махалата са вдигнали ръце от него. Всички смятали, че той не е добре с акъла. "Вече е започнало досъдебно производство и случаят е докладван на прокурор", обявиха от полицията.

# 58
  • Мнения: 2 792
  Да, това са деца и не са подсъдни, отговорността в случая се носи от техните родители или настойници, нормално е, в тази възраст никой знак на насилие не е ясно осъзнат, всичко е модел на подражание и създадени навици на възприятие.
  Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите, много лесно е да търсиш отговорност от 11 годишен, по трудно е да я вмениш на зрял човек, винаги има оправдания. В темата става въпрос за  малолетни, отговорността се носи от родителите им, защо не се дискутира това.
   

# 59
  • Мнения: 5 468
Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите
Кифло, на 13 години съм правила такива бели, за които най-малко биха могли да бъдат виновни майка ми и баща ми. Дори и през ум няма да им мине, че ще ми се завърти в главата. Винаги са ме възпитавали в добро и с добро, но не винаги съм спазвала правилата.
Децата подражават на поведението на родителите си, но не съм съгласна, че аз съм виновна, ако докато съм на работа, сина ми изнасили някое момиче. Виновен си е той и това е. И трябва да си понесе наказанието за това. Не аз! Аз ще понасям наказанията, които той е заслужил, а той утре отново ще иде да направи друга щуротия, защото ще знае, че е безнаказано това, което прави.
Чак пък толкова да сме разбиращи... Децата ще се изкривят още повече, като разберат, че такива "дела" за тях са безнаказани.


Много ми е жал за детето.. .Сега как ли ще се чувства. На 5 г. изнасилено. Племенницата ми е на 6. Ужас! Представям си, как би й се отразило такова нещо, при положение, че страда за далеч по-дребни неща и ги изживява...

# 60
  • Мнения: 17 546
Прочетох цитираното от Шушон и от него става ясно, че всичките деца са от бедни и мизерстващи семейства. В друга една тема писах, че за всичко това е виновна държавата, защото докара най-бедното съсловие от населението до скотски живот. После кежете, че не е вярно твърдението, че битието оформя съзнанието, колкото и да е Марксистко! Тези хора живеят в мизерия и нищета, безработни родители, ровещи по кофите... Какво да създадат - светлото бъдеще на нацията ли!? От мизерията мозъците на самите родители са вече чалнати, а децата, които създават без контрол подобни хора, са по-скоро индивиди, връщащи еволюцията назад в развитието си! Те са животинчета! Мислят и действат като такива. И това са последиците от липсата на адекватна социална политика. Ромите се множат като хлебарки и стават все по-първични вместо обратното, а госпожа Масларова - тази уникално нагла и некадърна жена, се кичи в злато и менопаузата я тресе толкова яко, че си сменя прическите всяка седмица, и за капак на всичко това е "министър" на Социалното министерство. Мамка му, не вярвах, че ще дойде ден да говоря за политика, но тези хора се самозабравиха и ще докарат и нас и децата ни до умопомрачение заради условията, в които ни принуждават да живеем! Бясна съм!  #2gunfire #Cussing out

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 12:13 от Ramada

# 61
  • Мнения: 3 405
Снощи буквално ми прилоша като чух това, в чисто физическия смисъл, като реакция на това, че мозъка ми отказа да приеме фактите.
Сега психолозите ще работят с извършителите.
Но защо в последствие, това трябва да се прави като превенция, а не след извършеното. Не мога да коментирам, още ми горчи  Sad

# 62
  • Мнения: 728
О Боже...всеки ден някоя нова гавра с дечицата... Sad
До кога?
Тази България никога няма да се оправи... Naughty
На този педофил му трябва смъртно наказание!
Горкото детенце! Sad

# 63
  • Мнения: 3 405
vesence, не е педофил, а две момчета на 11 и 13 години.

# 64
  • Мнения: 503
Ооох, превенция...Те хората на училище не ходят, та психолозите из махалата ли да тръгнат? Мисля, че Ramada е адски права.
Ето и механизма, който ще се задейства в посока наказание (малко поизбелелите ми спомени от стажа в ДПС-детска педагогическа стая):
   -Инспектора ДПС отваря протокол(нещо като досие) и го завежда на отчет в ДПС. Следи за рецидиви и привиква от време на време проявилия се. Текат разпити, разговори с родители, свидетели и т.н. Изследва се и социалната среда.
   -Сезира се прокуратурата. Получава съответната присъда(понякога) и при навършване на пълнолетие отива в затвора.Преди това, в по-тежките случаи може да отиде във ВУИ (възпитателно училище-интернат)- бившите ТВУ
   -Успоредно с тези институции работят и районните и общински комисии за борба с противообществените прояви. Те могат да разпоредят влизането във ВУИ.
Дано не съм объркала нещо, но мисля, че това е реда.

# 65
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите
Кифло, на 13 години съм правила такива бели, за които най-малко биха могли да бъдат виновни майка ми и баща ми. Дори и през ум няма да им мине, че ще ми се завърти в главата. Винаги са ме възпитавали в добро и с добро, но не винаги съм спазвала правилата.
Децата подражават на поведението на родителите си, но не съм съгласна, че аз съм виновна, ако докато съм на работа, сина ми изнасили някое момиче. Виновен си е той и това е. И трябва да си понесе наказанието за това. Не аз! Аз ще понасям наказанията, които той е заслужил, а той утре отново ще иде да направи друга щуротия, защото ще знае, че е безнаказано това, което прави.
Чак пък толкова да сме разбиращи... Децата ще се изкривят още повече, като разберат, че такива "дела" за тях са безнаказани.


Много ми е жал за детето.. .Сега как ли ще се чувства. На 5 г. изнасилено. Племенницата ми е на 6. Ужас! Представям си, как би й се отразило такова нещо, при положение, че страда за далеч по-дребни неща и ги изживява...

добре де, нали сме за това родителите- да ги възпитаваме да не са такива .....
ето там е вината ни.
брат ми не е тръгнал да изнасилва, въпреки, че и мойте родители нямаха много време за нас.
макар и преди 21 години на 5 не съм била сама по улиците. може да съм била пред блока, но под наблюдение.
 правили сме бели, но  на 12-13 години подобна гавра не е идвала на никой в акъла Sick


на такива болни мозъци мястото не им е сред хормални хора. трябва да има специално място за тях, където да се опитат да ги вкарат в ред.

# 66
  • Мнения: 669
Ramada, адски си права!!

# 67
  • Мнения: 3 405
Ами превенция не се прави като се ходи из квартала или само в училище, където някои изобщо не стъпват.
И тук пак опираме до социалната политика на правителството. Нещата трябва да се хванат в зародиш - има начини, но не е тук мястото да ги обсъждам.

Циганският модел на поведение вече е наложен в обществото ни и всичи знаем кой е виновен за това (Ramada го е казала в гневния си постинг)

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 70
Напълно подкрепям изказването на Ramada.
Аз съм детски психолог и работя с деца в риск, сред които има много такива, приличащи на описаните извършители и жертва. Ми направо не знам какво да ви кажа - тяхното умствено и психично развитие е направо на нулево ниво, същото важи за родителите. Това мотивация, учене, разбиране - само празни от съдържание думи, тотално неприложими. Наистина са като едни малки зверчета - поведенческите прояви ще стават все по-брутални. И да - не носят съдебна отговорност, носят я родителите - но аз досега не съм свидетел това да се е случило.
Господ да пази децата ни! Дано момиченцето и родителите му преживеят стреса.

# 69
  • Мнения: 389
Мизерията ражда чудовища.

Виктор Юго

# 70
  • Мнения: 2 386
Ramada изчерпа темата....
Всичко, което казваш е тъжно, но факт.

# 71
  • Мнения: 17 546
Мизерията ражда чудовища.

Виктор Юго

Да, благодаря! bowuu   LaughingНе знаех, че това е казано кратко и ясно и то от Юго, но явно в разсъжденията си съм стигнала до същността на проблема. За жалост това е ужасната истина! #Cussing out

# 72
  • Мнения: 156
Наистина не мога да намеря думи да изразя възмущението от постъпката на тези деца. Не мога дори и да си го представя, та едното дете  би трябвало да е в 4 , а другото в 6 клас.Това не беше ли времето , когато децата играят на топка ...

# 73
  • Мнения: 3 268
А какво прави 5-годишно хлапе само във входа на блока?  newsm78
Хайде,почна сеееее

# 74
  • Мнения: 3 268
О Боже...всеки ден някоя нова гавра с дечицата... Sad
До кога?
Тази България никога няма да се оправи... Naughty
На този педофил му трябва смъртно наказание!
Горкото детенце! Sad
Педофилът е на 11 години.

# 75
  • Мнения: 1 299
Сами ще накажем виновните, заричат се роднини на жертвата
Ученици изнасилиха 5-годишната Златка
Майката на единия тийнейджър го набила със сопа и го скрила у дома


"Искаш ли бонбонки, ела с нас". С това обещание двама тийнейджъри от ромската махала във Варна примамват невръстната Златка П. А после зверски я изнасилват. Морската столица е потресена от бруталната случка с 5-годишното момиченце.
В събота, когато станал инцидентът, Златка играела на улицата. Заради топлото време момиченцето било с леки дрешки. Самотната й майка Пенка Козарева, която има и по-голяма 11-годишна дъщеря, по това време обикаляла кофите в махалата, за да рови за старо желязо. Когато чуло за бонбонки, черните очички на детето блеснали, защото отдавна не било хапвало такива вкуснотии. 11-годишният Митко и 13-годишният Мишо, които живеели в същата махала, замъкнали Златка под стълбището на блок в съседство. Първо Митко се нахвърлил върху момиченцето, изнасилил го, а след това последвал примера му и Мишо. Съседски деца открили гърчещата се на земята Златка и съобщили за случилото се на майка й. Половите органи на момиченцето са разкъсани, установил след преглед съдебният лекар към ОДП - Варна. "Искам съд за виновниците. Ако те са малолетни, за деянието им да отговарят родителите", ревеше майката Пенка. Цялата махала се беше събрала в дома им. Близки на семейството мъже искаха да намерят момчетата изнасилвачи и да се саморазправят с тях. "Не вярваме в съда. Ще погнат и нашите момичета", ругаеха мургавите мъже.
"Момчето ни не е лошо, защо направи такава беля", тюхкаше се майката на 13-годишния Михаил. Мъжът й е строител, но от дълго време се залежал, защото е болен и получил епилепсия. Жената трябва да храни четири гърла и това, което й се случило, направо я втрещи. Тя набила Михаил със сопа, след това му дала хапче и го скрила в къщата. "Чакаме да ни извикат в полицията и в съда. Какво ще правим и как ще намерим пари за адвокат", кахъреше се жената. Другият изнасилвач - 11-годишният Митко, е дете на разведени родители. Живее в ромската махала с майка си. Не ходи на училище. И двамата му родители са безработни. Той е инициатор да изнасилят Златка. Всички в махалата са вдигнали ръце от него. Всички смятали, че той не е добре с акъла. "Вече е започнало досъдебно производство и случаят е докладван на прокурор", обявиха от полицията.

# 76
  • Мнения: 1 299
Това е във вестника днес по случая...Всички участващи в случилото се са цигани...

# 77
  • София
  • Мнения: 2 166
Какво знаят 11-13 годишни ДЕЦА за секса....Ако на 11 години изнасилват, не искам да си помисля на 16 какво биха правила.

Не спирам да мисля за малкото момиченце. Постинга на  шушон (с подробностите по случая)  направо  ме разплака smile3518

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като майка на 6-годишно момиче не мога дори да си представя какво е изживяло това дете Cry Такива изродчета трябва да ги съдят като пълнолетни Sick

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Какво знаят 11-13 годишни ДЕЦА за секса....Ако на 11 години изнасилват, не искам да си помисля на 16 какво биха правила.

Ами, може би повече отколкото аз и ти.
С риск да върна темата назад - за циганчетата това е ежедневие вероятно и родителите им едва ли не се клесят пред тях - то в копторите какво и друго да правят.
Пътищата са пълни с малолетни проститутки - основно циганчета.
Виктор Юго го е казал...

# 80
  • Мнения: 4 965
Добре де, как ви дава сърце?!
Докато не ставаше дума за произхода и на 3-те деца - "Аууу, ужас. Гадната държава."
Каза се, че момчетата са циганчета - "Аууу. Гадните цигани."
Стана ясно, че всички са ромчета - "Еее, за тях е нормално."

 ooooh!

# 81
  • Мнения: 3 323
Отвратително, гадно, гнусно и за съжаление - поредно извращение!

...Всички участващи в случилото се са цигани...

Е, и? Българчетата са добрички, нали, те направо  убиват! Айде без да ги делим по етноси, а? Факта е-  деца убиват и изнасилват, крадат, проституират...

# 82
  • Мнения: 4 841
Добре де, как ви дава сърце?!
Докато не ставаше дума за произхода и на 3-те деца - "Аууу, ужас. Гадната държава."
Каза се, че момчетата са циганчета - "Аууу. Гадните цигани."
Стана ясно, че всички са ромчета - "Еее, за тях е нормално."

 ooooh!

Докато не се отървем именно от този вид двойни стандарти, подобни неща ще се случват  Tired
Случилото се е потресаващо независимо от произхода на участниците.

# 83
  • Мнения: 5 468
Това с мизерията... Като съм чела книгите от едно време: "Железният светилник", "Снаха" и от този род..., в такава мизерия са живели по време на войната и без война, а такова чудо не е било дори обект на разговори.
На нас морала ни е извратен вече. Демокрацията не ни понесе Sick. И тази безнаказаност... ooooh!

# 84
  • Мнения: 660
Случилото се е гнусно и покварно,но това са хора от малцинствата(дали са малцинства още хмм незнам),,нямат равитие,а и майката не си гледа детето а ходи да рови по кофите-това майка ли е???Моля Ви се,единствено мога да оправдая малкото  5 гд. дете с все още чисто съзнание,което е преживяло това и че е имало мал шанса да се роди циганче,самите те ромите са си виновни

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 16:17 от Mamma

# 85
  • Мнения: 48 023
аз пък мисля че случилото се не е нормално дори и за цигани
вчера дъщеря ми , която слушаше новините с нас, попита какво значи "изнасилили" дете
много се чудих, накрая й казах че са го тормозили детето, защото не намерих сили да й обясня какво значи изнасилили Sad

# 86
  • Мнения: 4 841
А в http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23714.0 пише:

...
2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани.
...
8. Забранено е пускането на мнения с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.
...


Айде, за елементарно възпитание да не говорим, ама поне Правилата не четете ли???

# 87
  • Мнения: 490
Отвратена съм!
За това цигани ли са, българи, турци и каквито и да е нямам 2 мнения - наистина морала вече ни е извратен.

# 88
  • Мнения: 71
На горкото дете ще му остане травма за цял живот. Съжалявам , но не дай Боже на моето дете да му се случи нещо такова сигурно ще удуша тИя пикльовци- Родителите им трябва да се скрият някаде и да не излизат , защото са създали изроди,Не се извинявам за израза , защото така мисля.Посегателството върху деца трябва да се наказва по най строгия начин.

# 89
  • Мнения: 4 965
аз пък мисля че случилото се не е нормално дори и за цигани
...

Случилото се не е нормално за никого.
А обобщенията и изказванията на някои Майки ме отвращават. Невероятно е просто колко бързо може да се "завърти лопатата"  #Crazy.

# 90
  • Мнения: 6 362
Благодаря на BirdsFlu за напомнянето на правилата във форумите.

...
2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани.
...
8. Забранено е пускането на мнения с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.
...



Моля да се въздържате от крайни изказвания и мнения. Ако се наложи още веднъж да разчиствам темата от подобни епитети, просто ще я заключа.  Всеки интелигентен човек може да изрази мнението си и без да бъде брутален.

# 91
  • Мнения: 71
Добре де, какво значение има произхода  в случая не мога .да разбера . Факт е ,че се е посегнало на едно ДЕТЕ пък било то и от ромски произход. Те едва ли са виновни , за етноса си. Недейте така не свеждайте всичко до репликата : Това е от наште , а това дете не е

# 92
  • Мнения: 5 228
Случилото се не е нормално за никого.
А обобщенията и изказванията на някои Майки ме отвращават. Невероятно е просто колко бързо може да се "завърти лопатата"  #Crazy.

Аз имам обяснение за това. Всички помним преди време, когато в продължение на 2-3 дни се случиха няколко трагедии с деца. И тогава ставаше въпрос за дечица от малцинствата. Страшно гадно ми става тогава, а и сега, когато всички започнаха едва ли не да се успокояват, че става въпрос за циганета и турчета. Логиката - "на нас няма да се случи, случва се на другите".Това може би е нормален защитен механизъм - когато търсиш потвърждение за това, че такива трагедии на теб няма как да се случат. Не забравяйте, че за съжаление никой не е застрахован.

# 93
  • Мнения: 4 965
...Страшно гадно ми става тогава, а и сега, когато всички започнаха едва ли не да се успокояват, че става въпрос за циганета и турчета. Логиката - "на нас няма да се случи, случва се на другите".Това може би е нормален защитен механизъм - когато търсиш потвърждение за това, че такива трагедии на теб няма как да се случат. Не забравяйте, че за съжаление никой не е застрахован.

Това точно исках да кажа и аз.  Peace

# 94
  • Мнения: 1 425
Толерантността е хубаво нещо и все пак какво трябва да се прави с хора, които карат собствените си деца да се женят и да правят секс на 12-13 години? При условие че това е наказуемо от закона в България при всички случаи - това са малолетни деца.
ПС: За етноси и раси нищо не съм написал.

# 95
  • Мнения: 71
Толерантността е хубаво нещо и все пак какво трябва да се прави с хора, които карат собствените си деца да се женят и да правят секс на 12-13 години? При условие че това е наказуемо от закона в България при всички случаи - това са малолетни деца.
ПС: За етноси и раси нищо не съм написал.
Тука става въпрос за пак повтарям ДЕТЕ толкова ли сте жестоки ?

# 96
  • Мнения: 1 425
... толкова ли сте жестоки ?
Аз ли съм жесток и кое ми е жестокото?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 775
Много гадно ми стана, като го чух. Синът ми каза " Абе, тия момчета пушки и пищови нямат ли, та правят глупости? " ( Той е на 10 и ми беше интересно какво мисли по въпроса)

# 98
  • Мнения: 1 299
Не знам дали сте гледали репортажът по БТВ, но там ми дадоха изнасиленото момиченце, което си играеше с другте деца и изглеждаше така все едно нищо не се е случило. не би ли трябвало да е в шок или нещо такова...във вестника пише, че имала разкъсвания, а те я дадоха как си тича с другите деца  newsm78

# 99
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Да, и аз видях детето по Нова телевизия - заведе журналистите да покаже къде се е случило.А думите на бабата на едно от момчетата бяха:"Ми малка,малка ама се е и искало,тя майка и е проститутка".Просто нямам коментар.

# 100
  • Мнения: 3 880
А думите на бабата на едно от момчетата бяха:"Ми малка,малка ама се е и искало,тя майка и е проститутка".Просто нямам коментар.
И аз сега го гледах, ужас #Crazy малката ходела гола, защото й се е искало и на нея Shocked и това от устата на голяма жена, нямам думи. Те всички от репортажа ги переше тока, де ooooh!

# 101
  • Мнения: 503
Извинете, ако досаждам, но пак се връщам на превенцията, защото я смятам за важна.
Ами превенция не се прави като се ходи из квартала или само в училище, където някои изобщо не стъпват.

    Точно това имах предвид. Но центровете за сексуално образование и превенция на СПИН(има ги в някои махали), както и училището са някаква крачка напред, нали? Не би трябвало да се пренебрегват.

И тук пак опираме до социалната политика на правителството. Нещата трябва да се хванат в зародиш - има начини, но не е тук мястото да ги обсъждам.

     Може би имаш предвид нещо мащабно. А това пък за да се случи, трябва да се върнем поне две поколения назад.

Циганският модел на поведение вече е наложен в обществото ни и всичи знаем кой е виновен за това (Ramada го е казала в гневния си постинг)
Анджелина, не те дъвча, а ползвам поста ти за основа.

# 102
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не знам дали сте гледали репортажът по БТВ, но там ми дадоха изнасиленото момиченце, което си играеше с другте деца и изглеждаше така все едно нищо не се е случило. не би ли трябвало да е в шок или нещо такова...във вестника пише, че имала разкъсвания, а те я дадоха как си тича с другите деца  newsm78
Какво трябваше да прави детето? Какво е поведението в такава ситуация? Сигурно трябваше да има драма, да си показва накъсаните органи от някоя психиатрия докато се поклаща ритмично.
Честно, Господ да накаже тези, които са го снимали  Sick Sick Всеки има право на собственото си оцеляване  Sick
Лошото е, че това е положението и ми е много тъжно. И от някои коментри ми е тъжно, щото аман от разбиращи и коментиращи другите, докато същевременно са ограничени създанийца, живеещи в псевдоморален свят, натъпкан с тъпи и ненужни правила  Sick Това не е коментар, а собственото ми мнение и няма да си го променя.

# 103
  • Мнения: 7 837
Развоят на темата напомня "Време да убиваш" на Гришам.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 166
Лично за мен няма никакво значение момиченцето българче ли е ,циганче ли е ,турче ли е японче ли е и т.н. Важното е ,че тя е ДЕТЕ и трябва да си играе с кукли и с други дечица , а не да и се случва това...което вече е станало. Мисля ,че за това е темата.
 

# 105
  • Мнения: 17 546
Коментара, който направих по назад е за това, че живота в мизерия, независимо от етноса, води до  умопомрачение! Целта ми ни най-малко не е била да махна с ръка и да кажа - ми те циганчета, много вожно! Държавата е мащеха за обикновените хора, това имах предвид! И аз и моето семейство сме обикновени хора! Всеки ден се тревожа за децата си,а като чуя нещо подобно превъртам просто! Имаше момент в който Комисията по радио и телевизия промени часовете на излъчване на филми със съдържание неподходящо за деца. Минало...И решиха проблема като в началото съобщават, че бил "препоръчителен родителски контрол" и слагат точка с годините до които не трябва да се гледа... Ама моля ви се, та това е смешно! Голямо количество отвратителни неща децата научават от телевизията и за това се говори от време на време, но нищо не се прави! Какви ли не вече творчески слабоумия се въртят по всички програми, а дори да сме магьосници не можем да предпазим децата от гледането на трупове, кървища, педофили... (1 пример само: "Безследно изчезнали", "От местопрестъплението" - излъчвани точно в праймтайма). Мда, и аз обичам криминалета но това са филми задоволяващи болното съзнание на този, който ги е направил! Нужна ли е подобна детайлност на гадостите, които се случват? За някого може да са интересни, но за други те са Учебници по престъпления! Отплеснах се от основната тема, но смятам, че ние - вечно заетите родители, отдадени на грижите да осигурим доходи необходими за що годе нормалното съществуване на децата ни, нямаме време да ги контролираме какво попиват от екрана (на ТВ или компютъра) или защото ни няма у дома и буквално драпаме за насъщния, или сме толкова скапани у дома, че стига детето да пази тишина - нека се зазяпва по каквото и да е! пишат се петиции за какво ли не, защо не се съберем майки и за това - да се спре тиражирането на насилие, разврат (в лошия смисъл на тази дума, далеч не съм непорочна  Mr. Green ), дрога и какво ли още не!

# 106
  • Мнения: 2 356
  Отвратително направо! Ramada, съгласна съм с теб, и аз мисля, че лепкавите, зелени, сополи, които изкупуват по пет за лев в прайм-тайма действат отключващо за такива извращения. Наисина е тъпота, че не правим нищо срещу това.

# 107
  • Мнения: 3 323
Рамада, това не беше към теб....

# 108
  • Мнения: 17 546
Рамада, това не беше към теб....

Не съм се засегнала, просто имах какво още да кажа, провокирана от всичко това! Но каквото и да си говоря, нищо не мога да променя сама...

# 109
  • Мнения: 3 674
Ужасно нещо!!! Чудно ми е как може деца на 11г  и  на 13 г да мислят за такива  жестоки неща Shocked Та те самите са още деца.... #Crazy Това е кошмар!!!... Sad

# 110
  • Мнения: 3 405
Анджелина, не те дъвча, а ползвам поста ти за основа.

Aз пък доразвих моя на основата на твоя - симбиоза, братче  Grinning.

А някой попита защо момиченцето се държало "нормално", дали не трябва да е в шок Thinking
Всеки реагира по различен начин. Възможно е да реагира в последствие, тук няма схема по която да се държи човек.

# 111
  • Мнения: 25 724
Наистина ли са дали детето по телевизията?  Shocked
А социалните къде блеят? А Агенцията за закрила на детето?
И изобщо, има ли закон, който да защитава жертвите на престъпления от лешоядите? Ще ме извиняват журналистите тук, но това си живо лешоядство!
Да направиш сензация, показвайки това дете...  Sick
Не вярвам, че няма закони! Значи, ако убия човек или съм най-големият престъпник на земята, ще ми крият името и лицето от медиите, защото имам права. Ако съм жертвата обаче, нямам такива и всеки може да си вре гагата в моята трагедия, така ли излиза?  ooooh!
............................ (самоцензурирах се!)

# 112
  • Мнения: 6 624
Добре де, как ви дава сърце?!
Докато не ставаше дума за произхода и на 3-те деца - "Аууу, ужас. Гадната държава."
Каза се, че момчетата са циганчета - "Аууу. Гадните цигани."
Стана ясно, че всички са ромчета - "Еее, за тях е нормално."

 ooooh!

Докато не се отървем именно от този вид двойни стандарти, подобни неща ще се случват  Tired
Случилото се е потресаващо независимо от произхода на участниците.

Защо трябва да си заравяме главите в пясъка???
Наистина е от значение дали са циганчета или българчета.Просто при първите е по- нормално да се случи морала и културата им за съжаление са такива.На коя българска баба би и дошло на ум ,че на момиченцето и се искало #Cussing out на 5г. момиченце за бога  #Cussing outна никоя .Колко български мъже ще пуснат дъщерите  или жените си да проституират -сигурно има ,но са много малко.И докато си мислим ,че няма двойни стандарти и на всеки може да се случи нищо няма да се промени.Трябва да се работи именно с тях и може би .................някога няма да има двойни стандарти.Може би някога като видя циганка  няма си пазя чантата ,и може би някога няма да виждаме бременни малолетни с бебе на ръце мръсни и мизерни да просят.
Може би някога вече няма да има оставени дечица и бебета сами в къщите си ,които да изгарят заради безхаберието на родителите си.
Дано !
Като пиша това съвсем не искам да кажа ,че българите сме застраховани ,ами двете момичета убили съученичката си -предумишлено и брутално.

# 113
  • Мнения: 139
Да, и аз видях детето по Нова телевизия - заведе журналистите да покаже къде се е случило.А думите на бабата на едно от момчетата бяха:"Ми малка,малка ама се е и искало,тя майка и е проститутка".Просто нямам коментар.

Ей това най-много ме потресе!!!

А майката на момиченцето казва - "Не са я насили чужди хора, наши си, роднини" - все едно не е толкова лошо.

Само че изнасилването е факт.

Не коментирам повече

# 114
  • Мнения: 3 268
Оставам безмълвна след прочетеното. SickЗа съжаление след 5 години това момиче ще е на улицата и се досещам как ще си вади хляба. Sad

# 115
  • Мнения: 7 122
Наистина ли са дали детето по телевизията?  Shocked
А социалните къде блеят? А Агенцията за закрила на детето?
И изобщо, има ли закон, който да защитава жертвите на престъпления от лешоядите? Ще ме извиняват журналистите тук, но това си живо лешоядство!
Да направиш сензация, показвайки това дете...  Sick
Не вярвам, че няма закони! Значи, ако убия човек или съм най-големият престъпник на земята, ще ми крият името и лицето от медиите, защото имам права. Ако съм жертвата обаче, нямам такива и всеки може да си вре гагата в моята трагедия, така ли излиза?  ooooh!
............................ (самоцензурирах се!)
Как`Сийче, бива ли да говориш така?  Crossing Arms Само преди няколко страници хората искаха повече подробности за случая.  Sick Ти за едни закони сега ще го правиш на въпрос. 
  bouquet

# 116
  • Мнения: 2 292
zащо ще кастрирате момченцата бе хора, вместо идиотските им родители и идиотските държавници на идиотската "държава"  newsm78

# 117
  • Мнения: 1 343
1. Каквото и да си говорим факт е 4е на 15 години някой ромски девойки са майки и то със знанието и одобрението на родителите си.
2. Каквото и да си говорим те са хора с собствена култура и възприятия понякога различни от нашите.

НО

1. Това е дете на 5 годинки - само с 3 по голямо от моето дете  #Crazy
2. Това е индивид отделен от останалите без значение майка му простъитутка ли е или не е ...
3. Ходило било леко облечено щото си го просило направо ми идва да гръмна бабата дето го е казала и да й кажа в лицето че заради нея се случват такива неща ... Какво означава това , че всяка жена с минижуп е к***а тръгнала да си търси любовник ?

Нямам думи просто и като си помисля, че искам дъщеря и , че може в нашия квартал даима такива изроди дето смятат че могат да постъпят така с нея и представете си дъщеря ми да си го е просила ми идва да вия и да убия някой . Не съм расистка напротив имам доста приятелки туркини и ромки които са Хора с главно "Х" , но честно казано колкото и либерална да съм не искам да живея в "Лозенец " - тук това е ромската махала .

# 118
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе аз като си помисля, че е по-малко от моето и ми се обръщат червата. Няма значение с какъв етнически произход е, това е просто ДЕТЕ!

# 119
  • Мнения: 3 674
Абе аз като си помисля, че е по-малко от моето и ми се обръщат червата. Няма значение с какъв етнически произход е, това е просто ДЕТЕ!
Peace

# 120
  • Мнения: 2 292
ами това бабе заслужава, да гопуснат "леко облечено" из квартала с такива нрави и да не му отварят вратата, ако иска да се прибере  Rolling Eyes

# 121
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

# 122
  • Мнения: 17 546
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

Гледам Бубка, че децата ти не растат при нашите, където в малката ни държавица стават тези ужасии, а в "Обетованата земя"! Там какво мислите, ако това са го направили негри?  Whistling Само питам, нищо лично. И не страдам от расизъм, по принцип. Като си идваш у дома (тук) с умиление ли гледаш на деградиращите (пак повтарям от мизерия!) и ги считаш за синоними на себе си?

# 123
  • Мнения: 6 624
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

Да така е! Всички деца са просто деца  и заслужават най-доброто .
Ето пак заравяме глава в пясъка да циганчетата са българчета ,НО ОТГЛЕЖДАНИ ПО КОРЕННО РАЗЛИЧЕН НАЧИН!
Те на са свикнали на добър живот и явно /по думите на роднините / за тях тези неща са нормални.Бабата казала ,че тя си го търсила #2gunfire пък другите спокойни  ,че все пак изродчетата са от техните  #2gunfire
Разликата м/у цигани и българи е огромна от където и да го погледнеш.
Те са малцинство имат само права -да им строят жилища, добре информирани са колко могат да изцоцат от държавата /т.е. от нас/ не плащат ток...................
 

# 124
  • Мнения: 1 343
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

Да така е! Всички деца са просто деца  и заслужават най-доброто .
Ето пак заравяме глава в пясъка да циганчетата са българчета ,НО ОТГЛЕЖДАНИ ПО КОРЕННО РАЗЛИЧЕН НАЧИН!
Те на са свикнали на добър живот и явно /по думите на роднините / за тях тези неща са нормални.Бабата казала ,че тя си го търсила #2gunfire пък другите спокойни  ,че все пак изродчетата са от техните  #2gunfire
Разликата м/у цигани и българи е огромна от където и да го погледнеш.
Те са малцинство имат само права -да им строят жилища, добре информирани са колко могат да изцоцат от държавата /т.е. от нас/ не плащат ток...................
 

Съгласна с всичко но това е дете и не е виновно за нищо нито е избрало къде да се роди Sad

# 125
  • Мнения: 6 624
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

Да така е! Всички деца са просто деца  и заслужават най-доброто .
Ето пак заравяме глава в пясъка да циганчетата са българчета ,НО ОТГЛЕЖДАНИ ПО КОРЕННО РАЗЛИЧЕН НАЧИН!
Те на са свикнали на добър живот и явно /по думите на роднините / за тях тези неща са нормални.Бабата казала ,че тя си го търсила #2gunfire пък другите спокойни  ,че все пак изродчетата са от техните  #2gunfire
Разликата м/у цигани и българи е огромна от където и да го погледнеш.
Те са малцинство имат само права -да им строят жилища, добре информирани са колко могат да изцоцат от държавата /т.е. от нас/ не плащат ток...................
 

Съгласна с всичко но това е дете и не е виновно за нищо нито е избрало къде да се роди Sad
Е,за това ме боли и мен с поста си не искам да омаловажа болката на момиченцето .Боли ме ,че тези деца никога няма да усетят родителска обич и грижа .Никога няма да се радват на нова играчка, дреха....................
Просто искам да кажа ,че живеят различен живот от нашите деца за съжаление.

# 126
  • Мнения: 1 343
илияна сърталанска     bouquet

Но нали знаеш, че дори и нашите деца  Praynig пази боже да не се случва не са застраховани. Въпреки , че са облечени с играчки и родителска обич ... То педофили хващат и от българите ... Иначе така е разлижна нация са и въобще не са малцинство вече. Ако обаче извършителите бяха българчета тази баба нямаше да говори така а щеше да е хванала лопатата и да търси саморазправа както и всички от махалата . Много са задружни като имат общ враг !

# 127
  • Мнения: 98
qall, напълно съм съгласна за важността на превенцията, но за съжаление опитът ми в тази област и срещата със специалисти, които работят от години точно в областта на превенцията на детската престъпност, показват , че политиката на нашата държава е да има показни акции, да се вливат пари за затвори и съдилища, а за превенция се отпускат някакви мизерни средства. Хората, които са експерти в това и биха могли да направят много, са с вързани ръце точно поради факта, че на ръководните постове

# 128
  • Мнения: 98
на ръководните постове се поставят хора , които понятие нямат от превенция и детска престъпност. Освен това, ако се отпускат средства за превенция това как ще се демонстрира, кой ще се бшие в гърдите? За това е за предпочитане да се показва осъждането на вече закоравели престъпници, защото някой ще демонстрира как се действа по въпросите за престъпността.

# 129
  • Мнения: 98
но най-болезнен е въпросът с ромите-те нямат изградена ценностна система, те се растат с мисленето, че държавата е длъжна да ги осигурява, да не работят, а само да консумират.Размножават се като мравки и не гледат децата си, а ги оставят на улицата да се отглеждат сами. Статистиките са ужасяващи, но не се обявяват официално, защото е страшно. Има цели български градове с изцяло ромско население- те стават много, а ние все по-малко. В каква среда ще живеят нашите деца след години когато преобладаващото население ще е ромско с ценностна система на животно. Може би звучи расистко, но е истина и аз започнах да мисля така от както работя в тази област и се сблъсках с тази паплач.

# 130
  • Мнения: 636
katepate, напълно те подкрепям. Крайно време е да се наложи някакво ограничение на ромите относно броя на децата им. Ами защо по дяволите ги създават тия дечурлига като нито могат да ги хранят, нито да ги възпитават. За да ги правят крадци и проститутки ли? Това 5годишно нещастно детенце след още 5години максимум ще го виждаме сигурно по магистралите. Дано не съм права ама с такава майка и с такова обкръжение.
Не става въпрос за расизъм, но щом една възрастна жена казва че детето си го е търсело как да не се досетим, че е циганка. Това нито българка, нито туркиня, нито арменка ще го каже. И то жена на преклонна възраст.  Sick Че за тях може и нормално да е като се има предвид, че те на 13 години вече си женят дъщерите, а други пък на 10ги изкарват на улицата.
Колкото и беден и мизерен да е един българин никога не би постъпил така с децата си. Говоря за целокупния народ- иначе изроди има навсякъде.
Навремето в  селото на баба имаше разни цигани, които идвах за сезонна работа. Чак толкова не работели, колкото крадели. Хората бяха шокирани от нравите им. Понеже те спят по няколко семейства в колиба вечер не било необичайно мъжът да спи с жената на брат си. Така едната от цигнките беше родила от двама братя.
Е за какво говорим #Crazy
Пак казвам не ги мразя, защото и от тях има свестни хора, но като цяло....

# 131
  • Мнения: 98
baba iaga,само един въпрос имам аз към нашите държавници/Масларова не я споменавам , че като запаля по неин адрес - побеснявам/ - та защо има цели гета , покрай които български гражданин не стъпва по простата причина , че го е страх . Но няма български квартал, където циганин да не може да стъпе. Колкото до ограничението за раждаемостта при тях - там едно заплетено кълбо/ живо съм се интересувала по този въпрос и затънах в бездънно блато/ - там са забъркани много политически интереси. Истината е, че с тях мек начин за оправия няма - трябва да се предприемат крути мерки - напр.масово изселване, но нали се сещаш- тук се намесват разни организации за защита на малцинствата, които всъщност са гръб на някой политик и пр.простотии, абе не е за приказ.

# 132
  • Мнения: 636
E чак за изселване малко силно ми звучи. Но! Може да се създадат закони, които да подстрекават благонадеждни семейства-добре печелещи, образовани да имат повече деца. В същото време за семейства било рпмски или български, които не работят, нямат средно образование и т.н. био трябвало да има ограничение пред размножаването им. Може примерно да издаде закон според който те да имат 1 дете и за всяко следващо да плащат някакъв данък или да имат право на безплатен аборт. Нещо трябва да се направи. Не може цяла държава от дрипльовци все пак. А на тях им е изгодно така получават си помощи за всяко хлапе, отделно и хлапетата "заработват".

# 133
  • Мнения: 98
да, много добре звучи- за съжаление сме много далече от създаването на такива закони.

# 134
  • Мнения: 2 292
katepate, напълно те подкрепям. Крайно време е да се наложи някакво ограничение на ромите относно броя на децата им.  ...
а защо просто не се работи и не се подпомагат (поне деца) в изграждането на ценностна система  newsm78

# 135
  • Мнения: 2 292
да, много добре звучи- за съжаление сме много далече от създаването на такива закони.

в Германия от тази година влезе в сила точно такъв закон (не така доректно казано). Идеята е, че платеното майчинство е 2 месеца преди раждането и до навършване на 1 г. на детето, като майката взима 75% от заплатата си всеки месец ... До сега беше, че ако имаш добри доходи не получавашнищо, тези, които имат малки доходи получаваха около 3 г. по около 360 евро (сега пак ще ги получават, но само година ). 
По този начин се стимулират интелигентни жени с добри професии и образование да имат деца , а тези , които не им се бачка  и се чудят само как да изкрънкат социални ги отрязаха доста.
Също така ще увеличат местата в детските ясли и градини в следващите няколко години , като след известно време работещите майки ще имат законно право на място и няма да се записват по разни листи, да чакат място и да дават детето на гледачка  Hug

# 136
  • Мнения: 636
katepate, напълно те подкрепям. Крайно време е да се наложи някакво ограничение на ромите относно броя на децата им.  ...
а защо просто не се работи и не се подпомагат (поне деца) в изграждането на ценностна система  newsm78
Мисля, че е нежъзможно защото повечето от родителите изобщо не пращат тия дечица на училище. Да ходят пастори да проповядват в гетата ли? Вече ходят, но не мисля че има полза. Трябват закони. Но не закони, които да им дават социални помощи, а напротив закони които да им забранят да се размножават като мишки. Както знаем за циганите е престиж да направят колкото може повече дечурлига. Просто манталитет, начин на мислене. Пък, което оцелее. Мисля, че в страната ни достатъчно много се работи за удобството на циганския етнос. Колко средства плащаме като данъкоплатци за да може манго да взима помощи за 10-тте си деца ooooh! Не е ли по-разумно тия пари да отидат за инвалидите например?
Пак подчертавам не съм расистка, ни най-малко.

# 137
  • Мнения: 103
Според мен трябва да учим и възпитаваме децата си да се пазят и внимават с всеки и с всичко.Доколкото е възможно разбира се,защото на тази възраст/5г./ все още децата са наивни и податливи.Много е трудно да ги предпазим от лошото,а то за съжаление е навсякъде.Света в който живеем определено не е за добри и слаби хора Naughty

# 138
  • София
  • Мнения: 1 350
 newsm09 newsm61 КАКВО СТАВА В ТАЯ ДЪРЖАВА ? Нямам думи за случката просто....

# 139
  • Мнения: 503
Германския модел, за който говори vivita наистина изглежда добър. Така никой няма да ни обвини в липса на хуманност, расизъм или кой знае още какво.
 katepate и ти си права за съжаление относно средствата за такива проекти. Сега работя към една НПО по подобен проект и знам колко пари са отпуснати- мижава работа. Колкото до ценностната система- основите и се полагат у дома- в семейството. Затова писах, че трябва да се върнем няколко поколения назад. И като говорим за пари и ценности, стигаме до управниците. Те дали имат полза от високо образовани и морално стабилни хора? Всеки знае, че непросветената тълпа се манипулира по- лесно въпреки, че е опасна.

# 140
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Случката е потресаеща, коментарите по темата не по-малко.

Да напомня на уважаемите съфорумки че циганче и българче не са антоними. Циганчетата СА българчета.

Гледам Бубка, че децата ти не растат при нашите, където в малката ни държавица стават тези ужасии, а в "Обетованата земя"! Там какво мислите, ако това са го направили негри?  Whistling Само питам, нищо лично. И не страдам от расизъм, по принцип. Като си идваш у дома (тук) с умиление ли гледаш на деградиращите (пак повтарям от мизерия!) и ги считаш за синоними на себе си?

Не мога да отговарям от името на цялото американско общество, но да, и тук се случва, когато стане престрелка в черен квартал, някой умник да каже "Така е, така са възпитани, така живеят". Това ме вбесява по същия начин. Означава, че обществото не може да се грижи за бедните и неуките си.

Но никой не противопоставя черните и американците, защото всички са американци. Тази разлика исках да подчертая. Гражданите на България от всякаква раса са българи.

И да, считам всички хора на синоним на себе си и не разбирам защо е толкова чудно. Колко от вашите деца си играят с циганчета? Колкото и пари да дава държавата, да създава изкуствена интеграция, не може да промени какво става в главите ни.

# 141
  • Мнения: 17 546

Не мога да отговарям от името на цялото американско общество, но да, и тук се случва, когато стане престрелка в черен квартал, някой умник да каже "Така е, така са възпитани, така живеят". Това ме вбесява по същия начин. Означава, че обществото не може да се грижи за бедните и неуките си.

Но никой не противопоставя черните и американците
, защото всички са американци. Тази разлика исках да подчертая. Гражданите на България от всякаква раса са българи.

И да, считам всички хора на синоним на себе си и не разбирам защо е толкова чудно. Колко от вашите деца си играят с циганчета? Колкото и пари да дава държавата, да създава изкуствена интеграция, не може да промени какво става в главите ни.
Така ли!? Пък те по филмите си друго разправят... Mr. Green Няма значение това. Просто ти, вероятно, си имала причина да избереш да живееш там. Тук, където живея аз, има цигани. Учила съм с такива и сме се разбирали. Но пораснахме и манталитетите ни са толкова различни,  че не става спойката между двата вида, нямаме какво да си кажем и интересите ни са различни. И не е до човека , а до начина на живот, който го привлича. За гета говориш, струва ми се.  newsm78 И това тук са гета! Какво става във вашите негърски гета!? Престрелки, наркомани, убийства, изнасилвания... Това става и в циганските гета, само дето негрите ги претопяват още от времето на Линкълн, та са постигнали вече доста голям % подобрение в гените, битието и самосъзнанието им. Тук тепърва започва!  Та значи разликата от 1860 година до 2007 година е има няма 147 години! Е, ако измислят безсмъртието и сме тук след 147 години, ще ми е приятно да побеседваме отново по темата! За сега се радвай на спокойния си живот сред белите хора и не ни мисли нас, дето ще си останем тук и ще си съжителстваме с циганите, и трябва някак си да опазим децата си! Peace   bouquet

Освен това да не забравя да подчертая, че гражданите на България от всякаква раса, сами не определят себе си като българи! Това известно ли ти е!? Циганите с гордост казват: "Ние сме роми, не сме българи!", мохамеданите не дават и дума да се издума, че са българи, за тях Турция е по-важна, приемат я за родина и не малко от тях служат на нейните интереси! Мерси от такива граждани на България! Що в Германия,където има 1 милион турци не ги класифицират като малцинство и не реват за права!? Щото има държава и тя си тежи на мястото със законност и ред и не се допускат подобни пропаганди! А тук... е разграден двор и всеки си слага оградка където и когато си поиска!

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 18:41 от Ramada

# 142
  • Мнения: 3 323
В интерес на истината - по Конституция са българи! И докато ги наричаме "цигани", "турци" и какви ли още там... те как да се определят? Да, има различия в обичаите, нравите и религиите, но пак питам - Момичетата дето убиха съученичката си "щот не ги кефела" или момчето дето наряза свой приятел (мисля беше), тях как ще ги определите? Те си бяха "българи". Или тях удобно ги забравяме, щом циганите си се изнасилват, пък ние сме мнооого възмутени!

# 143
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Всички с български паспорт са българи. Откакто сме в ЕС, ще има и повече българи с различен цвят на кожата, ще се засили имиграцията.
Всички с американски паспорт са американци. Оставете филмите.
Всички участници в трагедията са ДЕЦА. Повечето списващи тук са майки, но за някои от тях деца циганчета са различни от деца българчета. За това говорех.

# 144
  • Мнения: 154
Откакто чух за този случай, мира не ми дава мисълта как е възможно и как да възпитам самостоятелен и адекватен човек без да рискувам да побадне на поредния изрод  Cry

# 145
  • Мнения: 6 624
Не знам в кои паспорти какво пише ,но аз се чувствам дискриминирана.
Ако не си платя тока ще ми го спрат държавата не я интересува имам ли къде да живея.
Циганите имат само права ,а задължението да ги изхранваме топлим и подпомагаме размножаването им се пада на нас.
Е,как да ги обичам  newsm78

# 146
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ще се постарая да запазя приличен тон и пак ще кажа:
Разбирам отлично разочарованието ви от сегашното положение, и на майка ми, ако не си плати тока, ще й го спрат, и тя не е доволна, че е обратно дискриминирана. На практика няма интеграция на циганското общество, защото се практикува само изливане на пари без обратна отговорност. Но тук не бистрим цялостните проблеми с циганите, още по-малко пък проблемите на американското общество (по които явно има експерти тук). Говорим за ДЕЦА и грозната случка.

Разберете, че коментарите ви ви свеждат до нивото на бабата, която е казала, че 5 годишното момиченце си го търси. Имаше няколко коментара нагоре колко е жалко за детето, но те се загубиха в лавината от простотии.

Мислех, че като става въпрос за деца, ССФ е над расите?

# 147
  • Мнения: 4 447
отврат! направо ми се доповръща...
нещо ужасно се случва с децата в България... убийства, агресия, сега и изнасилване...

и на мен така. отварт smile3518горкото детенце,каквовъзпитание има тиядвамата дрисльовци? нещастници са родителите им.

# 148
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Не знам в кои паспорти какво пише ,но аз се чувствам дискриминирана.
Ако не си платя тока ще ми го спрат държавата не я интересува имам ли къде да живея.
Циганите имат само права ,а задължението да ги изхранваме топлим и подпомагаме размножаването им се пада на нас.
Е,как да ги обичам  newsm78

колко години трябва да минат за да осъзнаете , че не те са виновни, че не плащат, а че държавата ги търпи и не им  взима парите...
има и много "българи", които крадат ток и не искат да си плащат....
контрол им трябва и да се прилагат законите за всички еднакво Peace

# 149
  • Мнения: 3 674
Не знам в кои паспорти какво пише ,но аз се чувствам дискриминирана.
Ако не си платя тока ще ми го спрат държавата не я интересува имам ли къде да живея.
Циганите имат само права ,а задължението да ги изхранваме топлим и подпомагаме размножаването им се пада на нас.
Е,как да ги обичам  newsm78
Iliana  ...мила,Не е нужно да ги обичаш.Просто ги приемаш...има ги и това е.Каквито и да са и те са хора...все пак.Представи си че ти си ромка,майка на три деца...и живееш в България, и те третират като  куче..как ще се чувстваш.Нека не се заблуждаваме че ромите имат прекрасен живот, въпреки безплатното парно и ток...нали...  newsm78  Peace

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 01:24 от roza66

# 150
  • Мнения: 3 674

колко години трябва да минат за да осъзнаете , че не те са виновни, че не плащат, а че държавата ги търпи и не им  взима парите...
има и много "българи", които крадат ток и не искат да си плащат....
контрол им трябва и да се прилагат законите за всички еднакво Peace

Много верно.Не са ни ромите виновни... Peace

# 151
  • Мнения: 6 624
Не знам в кои паспорти какво пише ,но аз се чувствам дискриминирана.
Ако не си платя тока ще ми го спрат държавата не я интересува имам ли къде да живея.
Циганите имат само права ,а задължението да ги изхранваме топлим и подпомагаме размножаването им се пада на нас.
Е,как да ги обичам  newsm78
Iliana  ...мила,Не е нужно да ги обичаш.Просто ги приемаш...има ги и това е.Каквито и да са и те са хора...все пак.Представи си че ти си ромка,майка на три деца...и живееш в България, и те третират като  куче..как ще се чувстваш.Нека не се заблуждаваме че ромите имат прекрасен живот, въпреки безплатното парно и ток...нали...  newsm78  Peace

Защо точно на тяхно място да се поставям?Има толкова бълг.семейства ,които живеят под наем лишават себе си от доста неща за да могат да образоват и възпитат децата си .Те обаче са длъжни да плащат данъци ток парно и т.н. прошка за тях няма.
И не са тръгнали да реват ,че няма какво да ядат ,а си бачкат и вървят напред.
Самите цигани се третират като кучета нямат самоуважение като паразити са повечето от тях.
П.С. не съм расистка имам две приятелки циганки .Ходя им на гости каня ги в къщи дори ги извиках 2 дни след като родих в болницата.Те са друга работа обаче -чисти, децата им си ходят на училище на английски .

# 152
  • Мнения: 920
Интересно ако почнем да ги наричаме българи, дали ще се променят. Откакто ги наричаме роми станаха още по-нагли.

# 153
  • Мнения: 3 674

Iliana  ...мила,Не е нужно да ги обичаш.Просто ги приемаш...има ги и това е.Каквито и да са и те са хора...все пак.Представи си че ти си ромка,майка на три деца...и живееш в България, и те третират като  куче..как ще се чувстваш.Нека не се заблуждаваме че ромите имат прекрасен живот, въпреки безплатното парно и ток...нали...  newsm78  Peace

Защо точно на тяхно място да се поставям?Има толкова бълг.семейства ,които живеят под наем лишават себе си от доста неща за да могат да образоват и възпитат децата си .Те обаче са длъжни да плащат данъци ток парно и т.н. прошка за тях няма.
И не са тръгнали да реват ,че няма какво да ядат ,а си бачкат и вървят напред.
Самите цигани се третират като кучета нямат самоуважение като паразити са повечето от тях.
П.С. не съм расистка имам две приятелки циганки .Ходя им на гости каня ги в къщи дори ги извиках 2 дни след като родих в болницата.Те са друга работа обаче -чисти, децата им си ходят на училище на английски .
Iliana ..нищо лично към теб.Просто споделих.  Мисля че омразата към ромите е много силно изразена в България. А това ги предизвиква още повече...като отбранителна система е.Те знаят и чувстват че ги мразят.

Виж как се държат с тях по улиците...."Аре бе мангал..марш от тука!!" Ми ние към животните сме по-мили... Embarassed Все пак са хора.
Между другото и тук има цигани...и има и пакистанци,..и албанци...но хората не ги мразят и не се отнасят с тях като кучета. Ако ме разбираш. Никой не ги псува по улиците...правата на ЧОВЕКА  се спазват. Нито ги мразят..нито ги обичат...просто ги ПРИЕМАТ че ги има ..и това е.

Чухме интервю с двама роми..от Осло. Питаха ги как са дошли тук и така нататък..Те казаха че норвежците са много мили хора...Не ги наранявали и обиждали както те по принцип били свикнали да се държат с тях.Същите тези цигани дето са агресивни в нашата държава..не са така агресивни  тука.Повярвайте ми.
Не искам да се приема че тотално защитавам ромите.Не ...за правата на човека съм.А те са хора..като нас.

Живяла съм много години в България в Пловдив, /квартал Тракия/... където е имало много цигани в квартала.Винаги ми е били жал за тях.Интересно,но  съм нямала никога проблеми с тях.Изнасяла съм им храна,дрехи стари...обувки. Като ме видеха..викаха"Мараба како!" и се радваха. Викат ми   "От други ша крадем..ама от тебе нема..Ти даваш..." Казвам ви го за да видите как разсъждават те... Значи какъв е извода...Като сме добри към тях,и те са добри...За това става въпрос.

Да променим отношението си към ромите.Да спрем да ги третирам като кучета..а като хора. И те ще се променят...Ако не спрем, то те ще продължават да изнасилват български деца..и да крадат...понеже насъбраната злоба в тях избива в агресия и отмъстителност. Което е нормална реакция на всеки човек..бил той ром,българин,китаец или негър.

добре е че имаш две приятелки ромки Simple Smile


С това че сме по-бели и по-богати от тях  по-добри хора ли ни прави...

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 15:56 от roza66

# 154
  • Мнения: 7 122
Роза ме подсети, че преди няколко години България чрез няколко институции се саморазправи с превозвачи, които са транспортирали роми до Осло през Прага. Явно на управляващите ромите са й били много свидни.  Thinking

# 155
  • Мнения: 920
Роза ме подсети, че преди няколко години България чрез няколко институции се саморазправи с превозвачи, които са транспортирали роми до Осло през Прага. Явно на управляващите ромите са й били много свидни.  Thinking

Аз си спомням как Осло се справи. Натовариха ги на самолетчето и обратно в България. А те бяха много щастливи, че им дали да си вземат пухените завивки.

Роза, имах колега - негър. Комунистическата партия го пратила да учи в България. Негови съратници - в Брюксел, Париж... Тези, които учили у нас, бяхя с много разклатена вяра в комунизъма, а другите - не.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 775
Говорете каквото си искате, но аз се възхищавам на ромите. За два дни чух 6 пъти Химна им, а нашият нито веднъж. Сутринта слушах как по време на изборите ги черпили с кебапчета от някаква партия, те си хапнали подобаващо и отишли да гласуват за техният човек, който ще им защитава правата в ЕС. Умни са и са хитри. Не е луд който яде баницата, а този, който му я дава! Евала и на Доган, който им защитава интересите. Според мен има какво да научим от тях.
Роза, точно в това е проблема, че трябва или някой да дава или ще го крадем. При мен се получи така, че хем давах, давах, хем дойдоха да си вземат и останалото. Как ще се почувстваш тогава, няма ли да се замислиш, да се почувстваш засегната? Не говоря само за ромите, защото има и българи такива ( наричам ги така за да разгранича, но и те са българи). Познавам българи, които просят без изобщо да са нуждаещи се. Да реват, че са малтретирани без изобщо да са такива. И така, аз не обичам хората които смятат, че някой им е длъжен. Хората, които чакат да им се даде и не поемат нищо в свои ръце. Аз ги наричам паразити, независимо от какъв етнос са.

# 157
  • Мнения: 6 624

[
добре е че имаш две приятелки ромки Simple Smile


С това че сме по-бели и по-богати от тях  по-добри хора ли ни прави...

Аз май не съм по-бяла и богата  от тях /от приятелките ми/ това в рамките на шегата.
Аз не ги мразя просто искам да сме с еднакви права  и задължения.Не е честно пенсионерите с по 30г. трудов стаж да получават 100лв. пенсия и да гладуват за да може с останалите пари да си купят лекарства и да си платят тока. А циганите да не плащат да трупат сметки с хиляди да крадат релси и пътни знаци , до обират по пазари и магазини  и т.н. и т.н.

# 158
  • Мнения: 17 546
Говорете каквото си искате, но аз се възхищавам на ромите. За два дни чух 6 пъти Химна им, а нашият нито веднъж. Сутринта слушах как по време на изборите ги черпили с кебапчета от някаква партия, те си хапнали подобаващо и отишли да гласуват за техният човек, който ще им защитава правата в ЕС. Умни са и са хитри. Не е луд който яде баницата, а този, който му я дава! Евала и на Доган, който им защитава интересите. Според мен има какво да научим от тях.
Роза, точно в това е проблема, че трябва или някой да дава или ще го крадем. При мен се получи така, че хем давах, давах, хем дойдоха да си вземат и останалото. Как ще се почувстваш тогава, няма ли да се замислиш, да се почувстваш засегната? Не говоря само за ромите, защото има и българи такива ( наричам ги така за да разгранича, но и те са българи). Познавам българи, които просят без изобщо да са нуждаещи се. Да реват, че са малтретирани без изобщо да са такива. И така, аз не обичам хората които смятат, че някой им е длъжен. Хората, които чакат да им се даде и не поемат нищо в свои ръце. Аз ги наричам паразити, независимо от какъв етнос са.
Shocked #Crazy То всичкото това дето си го изредила за ромите си е направо достойно за възхищение!  Mr. Green Бравос! Че и на Доган се възхищаваш!  ooooh! ooooh! ooooh! Майчице на къде върви тази държава, като половината и население просто говори глупости!? И как тогава тооолкова ги уважаваш като те САМО това правят!?  ooooh! Направо не мислите какво говорите! Една в Щатите, друга в Норвегия ама ромите били сладурчета... Що не си дойдете в България, в това свърталище на абсурди, и да ги обичате тук на място!? Нямало да крадат от роза 66 щото им давала, ама ако не им даде и тя ще е в списъка. Т.е. с подаяния си купува спокойствието от ромите, ама и това не е абсолютно сигурно като им знам дяволските душици!

# 159
  • София
  • Мнения: 1 775
Може би не се изразих правилно. Ще опитам по друг начин. В една песен се пееше "искам да съм негър в щата Алабама", а аз да запея "искам да съм циганин в България". Защо:
1. Не плащаш ток, а ползваш на воля. После се оправдаваш, че си беден и нямаш пари, а чаветата са много и с а гладни....
2. Возиш се без пари в градския транспорт, а когато се качи контролата тя те подминава. И все пак ако иска да се заяде с теб, тогава на помощ се притичват всички братя роми.
3. Свършиш парите от помощите и хоп пак чаветата по болниците. И защо не - там ги хранят, спят в легло и т.н.
4. Недай си боже да ти бутнат къщата (коптора сглобен от подръчни материали с естествен аромат) и веднага държавата е длъжна да ти даде жилище - ново и без пари. И да има паркет задължително - за да може после да си го разредим и да го ползваме за подпалки. Всеко железо на вторичните и айде купона почна. Като свършат парите - по точка 4.
5. Всички ни мразят и ние сме репресирани и онеправдани - дай пари. Държавата е длъжна. Щото аз гласувам за нея.

Не, не искам да съм циганка - защото съм българка. Неправилно прозвуча, че им се възхищавам. Думата не е правилна. Мразя робското ни начало българско. Свиваме главите си между раменете дано ни отмине бурята. А те нямат история, но се пъчат и печелят от това. От нашия глупав опит да ги приобщим. Какво да се прави като сме си такива наивници. И като дружествата правят разлика между българин и циганин, и на единия автоматично му спират тока, водата, изхвърлят го от транспорта и т.н. Мисля, че се знае на кой.
Дано се изразих правилно.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 22:11 от Lovi

# 160
  • Мнения: 17 546
Така бива! Че ми писна от такива, дето по всички крайща на света си живеят на спокойствие и дават акъл само, твърдейки колко милички и симпатични били циганите, ама ние българите не знаем как да се държим с тях, видиш ли! Ми като толкова обичате България и всички са българи тук, кво правите на майната си!?  Приберете се и споделете с нас радостта от съжителството с цигани, турци и други подобни! За малко и първите евродепутати(=лежи и лапай до пръсване) да са от ДПС!!! Аферим машалла!(или както там се пише)

# 161
  • Мнения: 3 674
Ramada..дааааа .... с твоите изводи.... Мислех че си интелигентен човек..а как се нахвърляш на хората,  ..."накъде вървяла държавата като половината народ говорили само глупости""...и ние живеещите в чужбина те дразним.е жалко че така мислиш....понеже и ти  с такова разсъждение влизаш в числото на глупости говорящите.

А лично аз определено не съм ги подкупвала ромите за ди си осигуря спокойствие...както ти предполагаш .  Grinning Доста простоват извод си си направила...  Tired  Правила съм го понеже ми е било жал за тях...Трудно ли ти е да го проумееш.. newsm78

 Разсъжденията ти са крайни.Като че ли си живяла моя живот и знаеш всичките ми трагедии и радости...Айде малко по-толерантно и по -полека ...Па ако си сърдита на някоя  от нас, гледай да е без лични нападки.... А АЗ не си спомням да съм те нападала тебе лично...


Друго...Не е хубаво да мразим  хората които по-накакъв начин са ни неприятни,па били те и цигани...Знам едно...каквото правим на другите,това ни се връща един ден на нас ...с тройна сила.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 00:36 от roza66

# 162
  • Мнения: 3 674
..Ми като толкова обичате България и всички са българи тук, кво правите на майната си!?. Приберете се и споделете с нас радостта от съжителството с цигани, турци и други подобни! За малко и първите евродепутати(=лежи и лапай до пръсване) да са от ДПС!!! Аферим машалла!(или както там се пише)

Не нужно Ramada да се прибираме  в България за да споделим с теб  радостта си да живеем с циганите . И тука ги има бол...и живеем с тях. И не само с цигани и турци,ами и с румънски цигани..надойдоха.Ами живеем и с пакистанци и с албанци,и с германци,негри, араби...
Ти защо си мислиш че цигани и турци има само в България...В голяма грешка си...
Освен това писах че съм живяла в квартал пълен с цигани..в България.Доста време...не съм била все по чужбините де.

С удоволствие бих се прибрала Рамада...но работата ми, семейството ми и децата ми са  тук. Ако разбираш значението на думата семейство разбира се...

Мисля че ти отговорих на въпросите.



Аз си спомням как Осло се справи. Натовариха ги на самолетчето и обратно в България. А те бяха много щастливи, че им дали да си вземат пухените завивки.

Така беше преди...Гоца,..по комунистическо.Сега нямат право да ги връщат обратно с самолетче . И работа имат право да си търсят....така че никой не може да ги върне вече насила...сещаш ли се защо... Wink

ПП. Ramada...не се притеснявай!Доста цигани наши и румънски дойдоха насам.Така че все по-малко ще остават в България..идват насам...така че не се плаши... Grinning

А и с руски и български проститутки се напълни тука....след като сме вече в ЕУ.Във вестниците и по телевизията вече 3 дена говорят за нашите проститутки. Ставаме известни по света...не с добро де... Confused но така си го правим ние  сами.
Така че сега положението тук за нас живеещите българи не е толкова розово колкото си мислиш ... Така че питай ме как се чувствам като ме питат от къде съм ..и кажа от България... Embarassed



Последна редакция: ср, 23 май 2007, 01:43 от roza66

# 163
  • Мнения: 17 546
Боже роза66 разочароваш ме все повече и повече! Не че съм очарована по принцип от твоите мисли, споделени тук, но такова празнодумство за едните цигани! И грешно си разбрала - аз съм от най-малко щастливите да живея с тях! Оценката ти за моята интелигентност нито ми пречи, нито ми помага, но смятам, че твърде дълго си в друг свят, за да даваш такава компетентна преценка за отношението ни с тези, с които съжителстваме тук. Като ти се наложи да живееш в държава управлявана от идиоти и не си сигурна за абсолютно нищо в живота си освен, че си жива, (добави и циганите)  тогава говори. Отбележи си някъде, че аз съм от тези който най-малко се радват от подобно съжителство! Не се притеснявай за това, което ще се стовари с тройна сила върху мен, това е моя грижа! Триметровите ти постинги нито имат смисъл в момента, нито ефект! Поздравявам те с тази песничка! Изтегли си я и я чуй добре. http://proxy-lists.net/l.php?l=http://geonex.data.bg/Kamen%20Vod … am%20Izbiagal.mp3

И не се притеснявай от мен, това което написах до преди този пост не беше лична нападка към теб! Визирах българите-чужденци като цяло.  Но ти не се сдържа и ме захапа лично   bouquet Сега вече обръщението е лично, но в никой случай с някакви лоши чувства. В спора се ражда истината, а всеки има своя истина, нали знаеш!? Въпрос на гледна точка!

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 01:13 от Ramada

# 164
  • Мнения: 3 674


 Не съм те захапала...просто ти отговарях на постовете ти.Усетих че си била раздразнена като си ги писала..  споменаваше роза66 и държават в която живея. Tа  го приех лично/понеже и аз живея в чужбина и влизам в числото на тези за които пишеш../  и затова исках  да ти обясня моята позиция.


Ннама значение мила!Не ми се спори за простотии. Peace

Бъди   жива и здрава....и щастлива,че този живот е кратък... Wink

 Права си за това.Всеки си има своята истина.... bouquet

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 01:33 от roza66

# 165
  • Мнения: 3 674

И не се притеснявай от мен, това което написах до преди този пост не беше лична нападка към теб! Визирах българите-чужденци като цяло.  Но ти не се сдържа и ме захапа лично   bouquet Сега вече обръщението е лично, но в никой случай с някакви лоши чувства.

Ето все пак,кое ме провокира в твоя пост /долу/...Бая лична  нападка си е ... Wink

Една в Щатите, друга в Норвегия ама ромите били сладурчета... Що не си дойдете в България, в това свърталище на абсурди, и да ги обичате тук на място!? Нямало да крадат от роза 66 щото им давала, ама ако не им даде и тя ще е в списъка. Т.е. с подаяния си купува спокойствието от ромите, ама и това не е абсолютно сигурно като им знам дяволските душици!

Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Sunglasses Peace









Последна редакция: ср, 23 май 2007, 01:45 от roza66

# 166
  • Мнения: 17 546
Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Sunglasses  Peace
Няма Mr. Green!  Такава съм и това е истината за мен! И аз съм човек и имам дефекти!  Laughing Peace
Твоето "Бъдещ Викинг" надявам се да не е равно на "Бивша Българка"!

# 167
  • Мнения: 2 563



И не се притеснявай от мен, това което написах до преди този пост не беше лична нападка към теб! Визирах българите-чужденци като цяло.  Но ти не се сдържа и ме захапа лично   bouquet Сега вече обръщението е лично, но в никой случай с някакви лоши чувства.

Е все пак,кое ме провокира в твоя пост...Бая нападка си е ... Wink

Една в Щатите, друга в Норвегия ама ромите били сладурчета... Що не си дойдете в България, в това свърталище на абсурди, и да ги обичате тук на място!? Нямало да крадат от роза 66 щото им давала, ама ако не им даде и тя ще е в списъка. Т.е. с подаяния си купува спокойствието от ромите, ама и това не е абсолютно сигурно като им знам дяволските душици!

Махни това ... "злопаметна" от аватарчето си... Peace



Роза, не си длъжна да се извиняваш, че живееш в чужбина и си позволяваш да говориш относно положението в държавата, в която си расла и пасла. Все едно не си българка, живяла в България.  Laughing Кво, като пристъпваме границата и придобиваме селектива амнезия и започваме лудо да обичаме циганите ли?! Айде стига глупости. И аз живе я в чужбина, но и докато живеех в България ме отвращаваха всичките предразсъдъци спрямо роми, турци и т.н., които свръхтолерантните ние успяваме да си завъдим. И да, крал ме е циганин, опипвал ме е циганин, и роднините ми са крадени от цигани и прочие български реалии. Само че няма нищо в кръвта на циганите, което да ги кара да вършат тия неща. Която и е да е тук форумка щеше да краде като циганка, ако никой от рода й не е ходил на училище и не е имал течаща вода. И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.

И хич не си въобазявайте, че само българите в чужбина не мрязят циганите. Много българи в България също вече се замислят кое трябва да се промени, за да поочовечат циганите, щото е ясно, че да ги гледаме как сами се издигат от калта май няма да стане. Въобще не ми се спори с никоя тук. Казах си мнението и пак повтарям, че аргументът срещу българите в чужбина е смешен.

# 168
  • Мнения: 3 323
Имах колежка...циганка...Майка й я изгонила от къщи на 16 години, защото искала да учи....! Завършила средно - благодарени е на бъдещия си мъж, имаха две деца, строяха къща...Със заеми - както му е реда!
Над нас ремонт - срещам един човечец - 30 кила с мокри дрехи, влачи тухли на ръка до 5-я етаж, и ми вика - Како, ако имаш нещо останало - храна - слагай ми я на входа - 4 деца храня! Не искам да крада, бе, како!
...........................................................

# 169
  • Мнения: 3 674
Имах колежка...циганка...Майка й я изгонила от къщи на 16 години, защото искала да учи....! Завършила средно - благодарени е на бъдещия си мъж, имаха две деца, строяха къща...Със заеми - както му е реда!
Над нас ремонт - срещам един човечец - 30 кила с мокри дрехи, влачи тухли на ръка до 5-я етаж, и ми вика - Како, ако имаш нещо останало - храна - слагай ми я на входа - 4 деца храня! Не искам да крада, бе, како!
...........................................................


Е за това говорим.Ми жално ми е за тях.  Embarassed Ние българите все пак имаме работа и  повече шансове от тях....А те нямат такива шансова в нашата неуредена държавка,нямат и  тази закрила коякто един български гаржаднин има ...освен това и са мразени от нас.....Пък и те са хора...А после що крадяли....Ми при тези условия и отношение като към животно към мен и омраза...то  сигурно и аз  щях да крада.Кой знае... Tired


.Само че няма нищо в кръвта на циганите, което да ги кара да вършат тия неща. Която и е да е тук форумка щеше да краде като циганка, ако никой от рода й не е ходил на училище и не е имал течаща вода. И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.....

Казах си мнението и пак повтарям, че аргументът срещу българите в чужбина е смешен.

Хареса ми поста ти Hear Again..Много е смислен!Много хубави и верни неща си казала...     bouquet



Последна редакция: ср, 23 май 2007, 02:27 от roza66

# 170
  • Мнения: 3 674

Твоето "Бъдещ Викинг" надявам се да не е равно на "Бивша Българка"!
Не! Запазила съм българското си гражданство...и нямам намерение да се отказвам от него. А викинг  бъдещ съм  понеже живея в държава на викингите...та ставам и аз като тях.Волю-неволю... Mr. Green

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 08:51 от roza66

# 171
  • Мнения: 6 624
roza66 явно според теб циганите са най-онеправданата група в България.Отнасяме се зле с тях иначе те са прекрасни симпатични .......
Държавата не отделя достатъчно пари за тяхното изхранване и те заради това крадат , та може би при следващия бюджет трябва да вземат от:
инвалидите
хронично болните
пенсионерите
майките
болните деца
и да им ги дадем на тях.Или пък да се въведе нов данък -Роми  и всички фирми дружно да ги издържаме ,че те са нашето богатство.
Има доста програми за интегрирането им ,но парите от тях си потъват в техните барони.Имаш ли представа колко богати цигани има без нито един ден трудов стаж? и колко бедни българи има с по 20год. трудов стаж.

Жал ти е за тях ,защото ние българите все пак сме имали работа!?!? Жал ти е за безработните крадци ,които раждат деца само за да вземат парите ,които държавата дава за тях.Жал ти е за родителите ,които оставят децата си заключени в бордеите  си със запалени печки, и които ние после оплакваме ,а на тях не им пука!?!?!?Жал ти е за родители ,които не знаят имената на всичките си деца!?!?!?
В България има доста бедни българи /предполагам няма да оспорите това/
познавам доста е, не са станали крадци и не са започнали да пускат дъщерите си по магистралите или по улиците да просят.

Повече няма да пиша ,че доста се изнервих .

# 172
  • Мнения: 3 674
Ти Iliana ти сигурно не се отнасяш зле...говоря като цяло.,отношението на българите към малцинството.И е повече от ясно какво е то...

Това е форум и всеки пише каквото мисли.Никой няма цел да изнервя другия...а това че ти  не приемаш моята гледна точка,това си е в твое право. Мен това не ме изнервя вьобще, че тотално се разминаваме  в мненията,така че не би трябвало и ти да се изнервяш... newsm78.Пишем си ,обсъждаме...и всеки има право да се изкаже.

Има и доста бедни българи,има и доста бедни гърци в Гърция,има и доста бедни германци в Германия. Има и бедни американци в Америка.Има бедни по цял свят.
Тук ставаше въпрос за малцинството,за ромите..Никога българите не третират своите/българите/ по такъв начин.Когато чуем за бедно българско семейство, изведнъж на  всички българи ни става  МНОГО ЖАЛ ЗА ТОВА БЕДНО СЕМЕЙСТВО....понеже са българи ,разбира се...Супер,няма лошо. Peace .Ама ако   са цигани,абе да се оправят.Те са животни..нали. Пак не го приемай лично.

 Писах долу,не искам да се повтарям. А и Here Againe написала хубав пост...


Приятен ден  bouquet

# 173
  • Мнения: 17 546
А и Here Againe написала хубав пост...
Хубав е щото мисли като теб!  Mr. Green но правилно, всеки може да си каже мнението тук! Пък всеки ще си прави изводите за себе си после! Peace  bouquet

# 174
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 #Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty

# 175
  • Мнения: 6 624
#Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty
А не, не и не въобще не слагам турци и цигани на един кантар.

# 176
  • Мнения: 3 674
#Crazy Не бях влизала в тази тема няколко дена и сега виждам накъде сте я обърнали ooooh! Оплювате малцинствата все едно българите не правят престъпления Thinking Покрай циганите- и турците Crazy Аз работя в турска фирма и съм доволна от този факт- не съм имала толкова готини шефове и колеги Simple Smile Недейте така да генерализирате- мърши има във всяко стадо Naughty
Дааа...Рени То на българите които крадат и убиват, педофили които изнасилват и   разни там които стрелят по улиците на София и без да искат застрелват и други невинни около тях...на тях име е простено.Те са българи...и нашите  мърши не са толкова лоши.Виж ако бях цигани...  Wink

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 17:18 от roza66

# 177
  • Мнения: 3 674
.
Хубав е щото мисли като теб!  Mr. Green но правилно, всеки може да си каже мнението тук! Пък всеки ще си прави изводите за себе си после! Peace  bouquet

Не е така Ramada.Подкрепям защото е казала истината...която боли.
Последно ще пиша нещо в защита на ромите и спирам да пиша в тази тема.
При нас тук е пълно с цигани както писах,наши и румънски...ходят и просят.Хората им дават  дребни. Не съм чула никой  норвежец да обиди циганин като го види с празна картонена чаша в ръка да проси и да му каже..."Аре ,аре ,изчезвай от тук мангала с мангала...".Не казвам че ги обичат ...но не ги и мразят.Просто ги приемат... те са хора! И затова тук няма тук такива проблеми с циганите каквито има в България ?

 Защо става така ? newsm78 Едни и същи цигани...се държат различно на запад и съвсем различно в България...ами Here Again го е обяснила много хубаво...!! Wink


 
 И обратното, светът знае не един и два примера на циганета, осиновени в чужбина, които се справят чудесно в живота. Интересно ми дали беличко българско дете би станало нещо повече от джебчийче, ако  цялата държава го мразеше? Определено поведението на българите към циганите е фактор, един от многото, в поведението на циганите.


Нека никой не се сърди тук сега на някой си, за това кой какво писал.Ние сме големи и зрели хора.Нека се замислим само, защо това се случва именно на нас..и в нашата държава. Защо виним другите,по-слабите...ами ако вината е в нас...българите, че циганите ни са такива ? Peace

Приятен ден на всички!  bouquet



Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:03 от roza66

# 178
  • Мнения: 48 023
не знам тая тема как може толкова да се отклони  ooooh!
ми жал ми е и  на мене понякога, като гледам как експлоатират децата си например, как ги упояват като ходят по цял ден с тях да просят, как ги учат да просят и да крадат по рейсовете...а имам познати цигани с хубав живот-работа, къща, децата им възпитани, внуците съшо-ходят на детска градина и т. н.-значи някои могат, но повечето предпочитат да се носят по течението...
а за изнасиленото момиченце-не мисля че някое дете по света, независимо какво е и от какъв произход, го заслужава Stop

# 179
  • Мнения: 3 674
Тук в форума  отклонението на темите е просто синдром... Peace Не е  само в тази тема...а във всички почти .Това съм го забелязала... Joy
Тръгва едно и след около 5 страница сме вече в друга посока.... Sunglasses

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:06 от roza66

# 180
  • Мнения: 6 624
Тук в форума  отклонението на темите е просто синдром... Peace Не е  само в тази тема...а във всички почти .Това съм го забелязала... Joy
Тръгва едно и след окло 5 старница сме вече в друга посока.... Sunglasses
Така е ,и изведнъж става много забавно ако някой на 10 страница отговори по темата  понеже не е изчел всичко. Joy

# 181
  • Мнения: 3 674
Тук в форума  отклонението на темите е просто синдром... Peace Не е  само в тази тема...а във всички почти .Това съм го забелязала... Joy
Тръгва едно и след около 5 страница сме вече в друга посока.... Sunglasses
Така е ,и изведнъж става много забавно ако някой на 10 страница отговори по темата  понеже не е изчел всичко. Joy
Верни...става голям смях.... JoyНа мен ми се е случвало.Прочета заглавието и първите няколко мнения и отговарям Blush ...А то вече развитието е тръгнало в съвсеееем друга посока... Grinning После се почва едно редактиране... hahaha

# 182
  • Мнения: 48 023
ооо, аз ви изчетох всичко, и затова реших че много сте се отклонили и да ви насоча пак по темата Grinningкоято по принцип доста ме  Sadнатъжи
всъщност замисляте ли се, че шом родителите са потърсили съдействие от полицията, значи не го приемат нормално, но сигурно и там са ги посрещнали так..."вие сте цигани, циганска ви работа."..

# 183
  • Мнения: 3 674
ооо, аз ви изчетох всичко, и затова реших че много сте се отклонили и да ви насоча пак по темата Grinningкоято по принцип доста ме  Sadнатъжи
всъщност замисляте ли се, че шом родителите са потърсили съдействие от полицията, значи не го приемат нормално, но сигурно и там са ги посрещнали так..."вие сте цигани, циганска ви работа."..
Кой знае наистина... Rolling EyesНапълно възможно е така да са ги посрещнали... Confused

Общи условия

Активация на акаунт