Петгодишно момиче е изнасилено във Варна

  • 11 278
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 891
Детето не е било само навън. Срещнали са го на стълбището във входа му.

# 46
  • Мнения: 5 622
Лисо, на 5 години аз освен, че пазарувах, ходех сама на плуване. Ама преди 30 години все пак.  Rolling Eyes

Аз ходих и сама на детска градина....

Но тоова преди 25 години........
По онова време аз в 1 клас си тръгвах сама от училище, отивах на балет и оттам си тръгвах в 19 ч. - в тъмна тъмница по улицата.
Представете си сега, дали в първи клас някой нормален родител би пуснал детето си самО по улиците в тъмницата Crazy? Абсурд, нали?
Да, така е. Променили са се нещата и то не към добро...  Confused

И аз в първи клас ходих и се връщах сама от училище, ходих на плуване, на пиано и на тенис- САМА......Всичко това беше повече от нормално. И в къщи съм оставала сама на тази възраст....

# 47
  • Мнения: 5 468
И сега как ще ги накажат?

# 48
  • Мнения: 1 343
И сега как ще ги накажат?

Как ли с ТВУ ако ги има още или още по - лошо никак ...

# 49
  • Мнения: 5 622
И да допълня това мом4енце за което говоря е българче  Shocked #Crazy

Е, то стана ясно. Чужденче не би правило/говорило така. Повечето са изключително възпитани и подобни неща са им много далеко....  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 6 472
И сега как ще ги накажат?

Ами никак #2gunfire Пусна ли са ги, защото са малолетни Tired Страхотни закони, страхотна правосъдна система имаме #Cussing out

# 51
  • Мнения: 1 343
И да допълня това мом4енце за което говоря е българче  Shocked #Crazy

Е, то стана ясно. Чужденче не би правило/говорило така. Повечето са изключително възпитани и подобни неща са им много далеко....  Rolling Eyes

Не да не си помисли някой че е от ромски произход Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 924
Как така са ги ПУСНАЛИ , бе? Не вярвам.

# 53
  • Мнения: 5 468
И сега как ще ги накажат?

Ами никак #2gunfire Пусна ли са ги, защото са малолетни Tired Страхотни закони, страхотна правосъдна система имаме #Cussing out
Как ще ги пуснат Shocked? Малки-големи, пак са изнасилвачи... Има жертва, все пак. Как няма да бъдат наказани... леле... не вярвам???

# 54
Да и аз така чух,че са ги пуснали защото не носят наказателна отговорност.
Направо е отвратително,нямам думи. smile3515 smile3515 smile3515

# 55
  • Мнения: 364
Ще ги пуснат ами! Сигурно ще има разговор с родителите, най-много на психолог да ги пратят! Такива са законите в България и не само у нас!
В много държави, когато непълнолетно лице извърши престъпление, примерно убийство, му се завежда досие. Обаче, когато въпросното лице навърши пълнолетие, същото това досие се "заключва", все едно не го е имало. Лицето се води с чисто криминално минало. Когато става въпрос за заподозрян за престъпление пълнолетен, иска се специално разрешение от съда, за да се отвори досието му като непълнолетен, ако има такова, разбира се!

У нас май дори не се прави досие на малолетни, ако не се лъжа! Получават мъмрене, разговори със семейството и психолог. Нищо не ги спира, за жалост. Поне от законово- правна точка.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 13:22 от love_sunrise

# 56
  • София
  • Мнения: 2 173
 smile3518 Още докато слушах новините настръхнах.....И какво , от тук нататък живота на това малко невинно момиченце ще е съсипан newsm45, а виновниците......сигурно пак нищо.  "Не можели да ги подведат под отговорност" #Cussing out....абе, я го обяснете това на майката и бащата на момиченцето   #2gunfire


Ех, ако можех да им помогна........

# 57
  • Мнения: 6 417
"Искаш ли бонбонки, ела с нас". С това обещание двама тийнейджъри от ромската махала във Варна примамват невръстната Златка П. А после зверски я изнасилват. Морската столица е потресена от бруталната случка с 5-годишното момиченце.
В събота, когато станал инцидентът, Златка играела на улицата. Заради топлото време момиченцето било с леки дрешки. Самотната й майка Пенка Козарева, която има и по-голяма 11-годишна дъщеря, по това време обикаляла кофите в махалата, за да рови за старо желязо. Когато чуло за бонбонки, черните очички на детето блеснали, защото отдавна не било хапвало такива вкуснотии. 11-годишният Митко и 13-годишният Мишо, които живеели в същата махала, замъкнали Златка под стълбището на блок в съседство. Първо Митко се нахвърлил върху момиченцето, изнасилил го, а след това последвал примера му и Мишо. Съседски деца открили гърчещата се на земята Златка и съобщили за случилото се на майка й. Половите органи на момиченцето са разкъсани, установил след преглед съдебният лекар към ОДП - Варна. "Искам съд за виновниците. Ако те са малолетни, за деянието им да отговарят родителите", ревеше майката Пенка. Цялата махала се беше събрала в дома им. Близки на семейството мъже искаха да намерят момчетата изнасилвачи и да се саморазправят с тях. "Не вярваме в съда. Ще погнат и нашите момичета", ругаеха мургавите мъже.
"Момчето ни не е лошо, защо направи такава беля", тюхкаше се майката на 13-годишния Михаил. Мъжът й е строител, но от дълго време се залежал, защото е болен и получил епилепсия. Жената трябва да храни четири гърла и това, което й се случило, направо я втрещи. Тя набила Михаил със сопа, след това му дала хапче и го скрила в къщата. "Чакаме да ни извикат в полицията и в съда. Какво ще правим и как ще намерим пари за адвокат", кахъреше се жената. Другият изнасилвач - 11-годишният Митко, е дете на разведени родители. Живее в ромската махала с майка си. Не ходи на училище. И двамата му родители са безработни. Той е инициатор да изнасилят Златка. Всички в махалата са вдигнали ръце от него. Всички смятали, че той не е добре с акъла. "Вече е започнало досъдебно производство и случаят е докладван на прокурор", обявиха от полицията.

# 58
  • Мнения: 2 792
  Да, това са деца и не са подсъдни, отговорността в случая се носи от техните родители или настойници, нормално е, в тази възраст никой знак на насилие не е ясно осъзнат, всичко е модел на подражание и създадени навици на възприятие.
  Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите, много лесно е да търсиш отговорност от 11 годишен, по трудно е да я вмениш на зрял човек, винаги има оправдания. В темата става въпрос за  малолетни, отговорността се носи от родителите им, защо не се дискутира това.
   

# 59
  • Мнения: 5 468
Събудете се проблема тук не е в децата, а в родителите
Кифло, на 13 години съм правила такива бели, за които най-малко биха могли да бъдат виновни майка ми и баща ми. Дори и през ум няма да им мине, че ще ми се завърти в главата. Винаги са ме възпитавали в добро и с добро, но не винаги съм спазвала правилата.
Децата подражават на поведението на родителите си, но не съм съгласна, че аз съм виновна, ако докато съм на работа, сина ми изнасили някое момиче. Виновен си е той и това е. И трябва да си понесе наказанието за това. Не аз! Аз ще понасям наказанията, които той е заслужил, а той утре отново ще иде да направи друга щуротия, защото ще знае, че е безнаказано това, което прави.
Чак пък толкова да сме разбиращи... Децата ще се изкривят още повече, като разберат, че такива "дела" за тях са безнаказани.


Много ми е жал за детето.. .Сега как ли ще се чувства. На 5 г. изнасилено. Племенницата ми е на 6. Ужас! Представям си, как би й се отразило такова нещо, при положение, че страда за далеч по-дребни неща и ги изживява...

Общи условия

Активация на акаунт