Отговори
# 105
  • Мнения: 1 102
Привет от нас  Hug

Честито на всички рожденничета, които пропуснах Hug

Тарталета, честито ти племенниче  bouquet

Ние сме добре, стягаме се за яслата. Но май ще имаме проблеми  Confused Казаха ни, че Дени трябва да има всички имунизации, искат копие от здравната му книжка с имунизациите. А той няма последната полиомиелит, заради кашлицата. Която между другото, продължава - 3 месеца направи Tired На консултацията преди 2 седмици, педиатърката прецени че е по-добре да не рискуваме и да не му я слагаме, а ни изписа нови капки. Само че и тези капки не подействаха и сега е наше решение дали да сложим ваксината.......А ако не я сложим, трябва да се пазарим с яслата, не знам дали ще го вземат. Ако пък я сложим, и стане някоя беля, да съжаляваме после....Не знам какво да правя. Междувременно ще пуснем другите изследвания - кръв, урина, секрет. От мен искат Васерман.

Казаха ни да му занесем в яслата разни любими играчки, нещо с което обича да заспива, за да заспива по-спокойно. Пропуснах да им кажа, че за да заспива по-спокойно ще трябва да си ме носи мен в раницата, защото заспива със сучене  Crazy Дано не го мъчи това заспиване много, ако изобщо го приемат  Praynig

Иначе нищо ново при нас. Премина непослушния период, сега е много добричък (пу-пу). Страшен тарикат е, прави ни вече забележки. Като го ядосаме, ни се кара "мамо/тате, защо не слушаш бебето". Вчера искаше да му дам сол, да си готви някаква манджичка и след като няколко пъти му отказах, ми се скара "мамо, сто пъти ти казах да дадеш солта, защото бебе сърди се"  Grinning Опитва се да ни действа и като иска нещо ни заплашва "дай еди-какво си, защото иначе бебето ще плачка" Laughing Изобщо, веселба голяма е с него, не спира да нарежда, кара се на играчките си че го ядосват, разказва ни разни работи от деня и често издава кога баща му е направил някоя беля.

Целувки на всички Heart Eyes Аз сега ще прегледам какво съм пропуснала Flutter

# 106
  • Мнения: 102
Честито на днешните рожденници!
Честито и на всички,които носят хубавите имена Константин и Елена!

Диана,термина ми е на 1 ноември,хич не го и крия.Виж все ми се налага да обяснавам,че не сьм в 6 месец,а в 4 месец,толкова ми е голям корема.Ти как си?

Ей Гита,много си наблюдателна Wink

Голям хитрец е Пламьчето браво на него,но той е такьв чаровник,че не е нужно и3общо да пол3ва хитрини 3а пред другия пол.

И а3 се 3ахванах с мисията гьрне,няколко дни беше препишкан апартамента,но ре3ултат  няма.Нито си ка3ва, нито иска да се 3адьржи на гьрнето.Пробвах и сьс седалката 3а тоалетната чиния,ми явно не е готово още детето или майка му.

Мартеа успех днес ,дано нямаш много истории 3а ра3ка3ване след края на работния ден.

# 107
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Хайде на купона   bigdance2
Ние с Ели пак имаме повод да почерпим  Peace Заповядайте на следобедно кафенце:

# 108
  • Мнения: 102
Благодаря мери!
Да ти е жива и 3драва Ели!!!

Направо се нахвьрлям на почерпката, мьжа ми да му мисли кьде ще тьрси днес баклава,че на бременни не се отка3ва.


# 109
  • Мнения: 102
Сиска успех,ако решиш,че искаш Дени сега да трьгне на ясла.Сложен е и3бора наистна.

# 110
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Boreli, ние със сина преоткрихме баклавата като бяхме във Флорида  Crazy  Laughing
Извинявай, че така те изкуших  Hug Ако имате турски или арабски магазин наоколо, направо там да ходи татито. В нета също открих много рецепти за този деликатес и се чудя дали да не пробвам да направя такова нещо  newsm78
Сиска, не мисля, че ще имаш проблем с яслата, все пак поради уважителни причини не си сложила ваксината  Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 3 787
Сиска,нали знаеш,че последното полио е отпаднало.Петото.И ние не сме го слагали,няма и да го слагаме.Ако не сте слагали четвъртото,обаче, е друг въпрос.
Както и да е.Успех с яслата Hug

Честито на всички,които съм пропуснала тези дни.  bouquet  bouquet  bouquet
Имаме проблеми с нета и ми е трудно да влизам Tired

# 112
  • Мнения: 664
Честит рожден ден на Яна, да е здраво и усмихнато дете!
Честит имен ден на Ели!

Сиска, няма ли как да отложите яслата за есента? Според всичко, което прочетох, лятото е възможно най-неблагоприятния сезон за тръгване - смесени групи, както и ширещите се стомашни вируси.
На Мари са й били ваксина с кашлица, че даже и с лека температура, при добро общо състояние няма проблем. Даже последният път искаха да й слагат тройната против шарките, при положение, че през нощта беше вдигала над 39 градуса, но този път аз се възпротивих.

Аз днес купих гащички на Мари, все по-често започна да си иска гърнето и да я стимулирам с тях Wink Не мисля да предприемам обаче радикално махане на памперс или каквото и да било, тя ще си покаже, когато е готова.
А пък да кажа на мамите на момиченца, поръчах на Мари много готино бебе. Тя отдавна иска голямо бебе-негърче и наскоро открих в един сайт такова, имитира истинско дори с гънките на крачетата и ръчичките. Има си пол, момиченце е, аз бях безкрайно изненада, че имаше същото бебе-момченце, с пишка, пишеше, че тези кукли могат да служат и за образователни цели hahaha

# 113
  • Мнения: 480
Лелеее, Мериии...баклавичка...с канелени пръчки...и турско кафенцеее...  eat  Аз, макар и небременна, така се облизах, че замалко да стигна до монитора  Grinning Да ти е жива и здрава именничката, мамина отмяна! Цялото семейство да сте здрави!   bouquet

Ох, да ви разкажа, в най-големия дъжд отидох да взема Наско от яслата. Като тръгнах от нас, почти не валеше, като стигнах, толкова се беше усилило, че чистачките на можеха да смогнат. Постоях 5 минути в колата, белким поотмине, ама не. Изтичах до вътре, а то се усили още повече. Като излязохме, аз го нося гушнат, той се смее. Хем бързам, хем ми смешно от неговия смях. Стигнахме до колата, то милото мокро цялото - яке, шапка, обувките. А аз - до коленете, ботите ми пропуснаха. По улиците текат реки, дълбоки сигурно 10 см., аз карам, ама на магия, стъклата потни, ужас. Повече от втора не включих, много ме беше страх да не се намокри колата отдолу, та да закъсаме. Оле, още ми треперят ръцете. Не стига, че досега не съм карала в дъжд, ми то как ми се случи - в порой... Но се прибрахме невредими, само мокри. Сега изпихме по едно топло мляко, дано не съм го простудила нещо, детето.

# 114
  • Мнения: 664
Мами, сега четох в една друга тема, че рожденик, рожденици се пишело с едно "н", ами аз все с две го пиша Embarassed Има ли някой правописен речник, да провери как е?

# 115
  • Мнения: 2 407
 newsm59  Gift bdbaloni happy bdЧестит рожден ден на Яна и Селина!Да са умни и здрави!
Честит имен ден на Ели! Flowers Bouquet
Много са палави наще деца!
Мари стига си ни изкушавала,ей, направо .. cook

# 116
  • Мнения: 2 407
И Ники днес като я взехме от баба и ,заваля и слизаме ние от колата и тя рев,иска на земята да джапа в локвите, държи чадъра, едвам баща и я прибра,с един рев,чуваше се ак от 7мия етаж Joy
Ники също има 10 чивта гащички и баба и ги слага ,но тя в тях работа не върши,стиска се и като и сложим памперса го пълни.

# 117
  • Мнения: 480
Aня, заповядай:
Двойно "Н" се получава за формите в ж.р., ср. р. и мн. ч. на прилагателните, които в м. р. завършват на "НЕН":
едиНЕН -> едиННа, едиННо, едиННи

именник - не е прилагателно и не се подчинява на правилото

рожденник също като именник не е прилагателно, следователно не се подчинява на правилото.


Оказва се, че си го писала правилно!  Grinning

# 118
  • Мнения: 1 102
ками, как така отпаднало бе Rolling Eyes Точно петото полио ни липсва. А от кога са го премахнали? Като бяхме при педиатърката преди 2 седмици, щеше да му го даде, но го отложихме заради кашлицата. Нищо не каза за отпадане, само че вече ставало на инжекции, а не на капки. Утре пак ще я питам, но май тази информация не е стигнала до нея  Thinking

ania, браво за напредъка ви с пишкането Peace Нашия напредък е, че вече изпишкваме Дени в тоалетната, на голямото гърне. Разказва на всички как вече пишка като "голям мъж". Знаех си аз, че ще пропуснем момента с детските гърненца. Стъпва на седалката и пишка, страшен кеф му е да гледа как пишка във водичката в тоалетната и да дърпа после казанчето Crazy Не винаги се изпишква там, понякога не пуска нищо и си иска канчето и в него свършва работата. Но иначе нищо не си казва, а акането си е в памперса.

Мери, да ти е жива и здрава именничката  bouquet

# 119
  • Мнения: 920
Честит имен ден на Ели!



Последна редакция: пн, 21 май 2007, 21:36 от Tia

Общи условия

Активация на акаунт