Майки на породени деца 2

  • 16 104
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да, и аз някой път арестувам малката в кошарката, докато се приготвям. Онзи ден моя мъж излязъл и оставил отключена входната врата. Двете девойки, облечени и натъкмени ме чакат до вратата за излизане, докато аз се приготвя. И тъкмо съм се съблякла, ама съвсем, даже и без бельо, за да се обличам за работа, и гледам, че малкото излиза в коридора и се засилва към стълбите. А е стигнало до там, а се е търкулило чак долу. Викам, викам да се върне, тц, един луд смях и продължава към стълбите. Та излизах гола в коридора да я гоня, голям майтап. Съседите и да са видели нещо, си траят.

И без това изглеждам като майка-мъченица, натоварена с децата и пазарските торби, и все бързам нанякъде. Не че някой се трогва да ми помогне де, ама  поне не се сърдят, като не давам на мъжа да пие бира с тях.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 2 317
kar4ita, поздравления и от мен. И аз мисля, че е най-добре семейството да е заедно, независимо къде. Hug
Оф, въобще не е лесно. Ние пък снощи решихме да излезем до капаните с децата, кръстниците и още едно семейство с дъщеричка, колкото Преско. Ей, нашите ни побъркаха. Габи рева през цялото време от колики. Редувахме се да дондуркаме и да вардим Преслав, който не се спря. Давахме му да ръфа краставици, поне да не потроши чиниите. Обявиха ни за супер спокойно семейство, щото ние си знаехме какъв пожар сме и бяхме "подготвени за евакуация", както се изрази мъжо. Mr. Green Поръчахме неща, които стават бързо и след час някъде се изстреляхме. Дано не сме уплашили много кръстниците, те веднъж се обадиха да се видим и ние такъв купон им спретнахме. Crazy И все пак си беше разнообразие, де. Laughing

# 257
  • Мнения: 3 595
Карчита много се радвам, че заминавате заедно с децата!  Hug

Катя на теб едва ли ти е било смешно и на мен скоро няма да ми бъде, но ме развесели  Mr. Green

# 258
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ivy, да ти кажа, даже не се ядосах. Аз си знаех и бях подготвена. И най-тъпото беше, че в момента, в който тръгнахме, Габи откърти. Mr. Green Направо ми идваше да се върнем обратно. Но както и да е. Дори и така, имахме нужда от едно социално мероприятие, че съвсем сме се покрили. И никой не смее да се обади, щото знаят, че сме все заети. Само се опасявам, че сега съвсем няма да се обадят повече. Mr. Green Ама ние ще ги търсим, от нас отърване няма. Twisted Evil

# 259
  • Мнения: 705
Карчита, и аз ви поздравявам и стискам палци  Hug


Да, и аз някой път арестувам малката в кошарката, докато се приготвям.

по този повод малко от нашето битие: ние миналата седмица евакуирахме всякакви кошари в мазата и вече двете деца спат на ъглови легла в детската - снощи за първи път заедно, защото симона беше за 1 седмица в русе при баба си. вечерта на симона много й се спеше - онова обаче й се хили и крещи на главата. тя пък идва и мрънка - "мамо, а пък той ме гледа" или "мамо, а пък той се смее". накрая го взехме малко в хола, докато тя заспи, което й отне не пове4е от 5 минути. после той пак й крещя на главата, ама тя удържа фронта.  мъжът ми, който спи доста по-леко от мен, тази сутрин в 5.30 намерил павел да си кара колата и да си играе с куб4ета в хола - метнал го обратно в леглото. това се повторило 2 пъти през 1/2 час и накрая заспал. така 4е наште ве4е са абсолютно свободни електрони, няма как да вържа никого, освен ако не проявя сила  Mr. Green

тези, от вас, на които децата спат в една стая - как се справяте когато едното иска да спи, а другото му пре4и.  newsm78 имате ли ефективни техники за въдворяване на дисциплина в спалнята  Hug

# 260
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996


тези, от вас, на които децата спат в една стая - как се справяте когато едното иска да спи, а другото му пре4и.  newsm78 имате ли ефективни техники за въдворяване на дисциплина в спалнята  Hug

Само разделяне, друг метод нямам. Филмче на едното в едната стая, приспиване на другото, и така.

# 261
  • Мнения: 647
Карчита, и аз ви поздравявам и стискам палци  Hug


Да, и аз някой път арестувам малката в кошарката, докато се приготвям.

по този повод малко от нашето битие: ние миналата седмица евакуирахме всякакви кошари в мазата и вече двете деца спат на ъглови легла в детската - снощи за първи път заедно, защото симона беше за 1 седмица в русе при баба си. вечерта на симона много й се спеше - онова обаче й се хили и крещи на главата. тя пък идва и мрънка - "мамо, а пък той ме гледа" или "мамо, а пък той се смее". накрая го взехме малко в хола, докато тя заспи, което й отне не пове4е от 5 минути. после той пак й крещя на главата, ама тя удържа фронта.  мъжът ми, който спи доста по-леко от мен, тази сутрин в 5.30 намерил павел да си кара колата и да си играе с куб4ета в хола - метнал го обратно в леглото. това се повторило 2 пъти през 1/2 час и накрая заспал. така 4е наште ве4е са абсолютно свободни електрони, няма как да вържа никого, освен ако не проявя сила  Mr. Green

тези, от вас, на които децата спат в една стая - как се справяте когато едното иска да спи, а другото му пре4и.  newsm78 имате ли ефективни техники за въдворяване на дисциплина в спалнята  Hug
Прилагала съм много техники , но ефективна нямам Mr. Green
Моите хлапаци са по-големи вече и се опитвам да ги уча на толерантност.Щом на единия му се спи другия е длъжен да му пази тишина !
А това , че са в отделна стая си има рисковете , ние сме ги намирали събудени и двамата в 3 часа посред нощ  #2gunfire #2gunfire Извадили си хората играчките и играят Mr. Green

# 262
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Всъщност всяка вечер си заспиват поотделно. Малкото обикновено е тъй изтощено, че като се прибера едва успявам да му събуя обувките и да му дам млякото и то си е заспало. Но затова пък голямата... Последователно ни приспива с баща й, сяда до бебето и почва да му разказва приказки. Нищо, че то  спи, няма да си говори сама, я! Кога заспива и аз не знам. Сутрин я виждам да спи на земята, до леглото ми.

# 263
  • Мнения: 3 205
Милата душичка  Laughing
И аз така приспивах един роднина като малка, само че на следобеден сън - чете ми той приказки за приспиване, а като заспи - аз си хващам книжката и си дочитам сама приказката  Mr. Green

# 264
  • Мнения: 4 554
Ето ме и мен.
Ivy, леко раждане, че като гледам, наближава!   bouquet
Kar4ita, пожелавам ви успех! Сигурна съм, че всичко ще се нареди, важното е да сте заедно!
Ние сме добре, децата засега са здрави, само на Максим му секретира едното оче, че у нас сме постоянно на течение като минимална мярка срещу жегите, а Стефан се върна от планината със сополки, но иначе са здрави и двамата.
Вчера бях на консултация с двете деца, едното реве, другото търчи насам-натам, добре, че имах помощници. После ги оставих с баща им и дядо им в колата, за да ми направят на мен ЕКГ и да ми измерят кръвното и докато ми мереше кръвното, коментарът на докторката беше: Тези твоите съвсем ще те уморят - 85/55!
Странното беше, че се чувствах отлично, та го отдавам на грешка в апарата.
Иначе пък ми остават само 2 кг да махна от тази бременност и още 5 от предишната и ще съм си почти толкова стройна, колкото и преди да имам деца. Mr. Green

# 265
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Да, номерът с консултациите е много гаден. Последният път бях сама с двамата, с такси. Mr. Green На дребното му биха три ваксини наведнъж, а Преслав само го преглеждаха. Но се оправих. Бяха много послушни. Добре, че нямаше и опашка пред кабинета. Иначе Преслав се изнервя и напира да влиза. ooooh!
А за килограмите-от втората бременност ги махнах, но от първата имам 15 да свалям и още 5, за да си достигна желаното тегло. Misson impossible, както се казва. Tired

# 266
  • Мнения: 3 595
Благодаря mom_an  Hug Има още цели 3 седмици до секциото, ако се устискаме дотогава  Mr. Green
Бързо оправяне на оченцето и сополките  Heart Eyes

Тези твоите съвсем ще те уморят - 85/55!
Странното беше, че се чувствах отлично, та го отдавам на грешка в апарата.
Иначе пък ми остават само 2 кг да махна от тази бременност и още 5 от предишната и ще съм си почти толкова стройна, колкото и преди да имам деца. Mr. Green

 Joy Joy Joy Няма грешка, на мен така ми измериха 80/40 и ме питаха защо съм жива  hahaha е не бях бременна тогава. А за кг-те мислете си как аз имам да смъквам 20 и се радвайте колко малко ви остава  Hug

Това с консултациите просто  Crazy

# 267
  • Мнения: 1 461
Здравейте майки геройни  Grinning, на консултацийте ставам цялата вир вода, едното реве другото обръща кабинета с главата нагоре , лудница.
http://kar4ita.multiply.com/photos/album/15 малко снимки от нас.Оняколко дена излизам с кенгуру и с количк,засега така ми е по лесно,,докато Мая е по малко килиграми.Галина започна да реве от платформата иска си количката.
Иви не се притеснявай ще устискаш до секциото ,аз два дена преди секциото бюх на сватба и си потанцувах дори и нямаше проблеми,всички ми се чудеха но аз пък се чувствах добре.

# 268
  • Мнения: 3 595
Карчита много хубави снимки...толкова весели  Hug Нацелувай ги и двете, големи бонбони  Heart Eyes Хареса ми идеята за басейна и лодката със сенниците, трябва да потърся такива Whistling

# 269
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Този уикенд беше прекрасен - зверчетата се изнесоха на село, заедно с баща си, и успях на спокойствие да изчистя, подредя, измия, изпера и изгладя, даже имах време да се насладя на тишината и подредеността.

Общи условия

Активация на акаунт