Майки на породени деца 2

  • 16 101
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 433
Здравейте мили майчета, радвам се че успях да открия вашата страхотна темичка  bouquet
Надявам се да ме приемете във вашите радици, макар и толкова късно, тъй като съм ужасно уплашенаи ще имам нужда от вашия опит и съвети baby_neutral baby_neutral
Имам бебка на 11мес., вчера ги направи, а съм бременна в 33 гест. седм. Термина ми е на 18.09. ако устискам дотогава Grinning Grinning
Кати е 12 кг., още не е проходила и едва я мъкна, щото по цял ден съм сама с нея, докато се прибере таткото.
А от септември направо незнам newsm78 newsm78
Много ме притеснява и раждането. С Кати имах супер гадно раждане с тежка епизиотомия, от която се възтановявах 4м., а след това се оказах бременна.
Та сега се чудя за секцио, въпреки че всички ме обявяват за луда, но мен си ме е ужасно страх.
Отивам да ви чета и пак ще се включа  bouquet

# 271
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте мили майчета, радвам се че успях да открия вашата страхотна темичка  bouquet
Надявам се да ме приемете във вашите радици, макар и толкова късно, тъй като съм ужасно уплашенаи ще имам нужда от вашия опит и съвети baby_neutral baby_neutral
Имам бебка на 11мес., вчера ги направи, а съм бременна в 33 гест. седм. Термина ми е на 18.09. ако устискам дотогава Grinning Grinning
Кати е 12 кг., още не е проходила и едва я мъкна, щото по цял ден съм сама с нея, докато се прибере таткото.
А от септември направо незнам newsm78 newsm78
Много ме притеснява и раждането. С Кати имах супер гадно раждане с тежка епизиотомия, от която се възтановявах 4м., а след това се оказах бременна.
Та сега се чудя за секцио, въпреки че всички ме обявяват за луда, но мен си ме е ужасно страх.
Отивам да ви чета и пак ще се включа  bouquet

Странно е , че се страхуваш от най-обикновена епизотомия, а никак не се притесняваш от секцио newsm78.
Моите и двете раждания бяха с епизотомия и не съм имала проблеми. Мисля, че трябва да се консултираш с лекаря си и да не настояваш за секцио, ако е ненужно.

Дано да имаш кой да ти помага за децата, защото не раждането ще ти е най трудно, а грижите за децата след него.

Но не се плаши, две деца понякога се гледат по-лесно от едно. Пиши какво се очаква да е второто?

И освен това имам количка, която е много подходяща точно за породени деца. Съвсем нова е и много удобна. Ако имаш нужда от нея, ми пиши на лични.

# 272
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Аз бих казала, ще е добре, ако някой и помага в домакинството. Децата са лесна работа.

# 273
  • Мнения: 2 822
Много ме притеснява и раждането. С Кати имах супер гадно раждане с тежка епизиотомия, от която се възтановявах 4м., а след това се оказах бременна.
Та сега се чудя за секцио, въпреки че всички ме обявяват за луда, но мен си ме е ужасно страх.
Отивам да ви чета и пак ще се включа  bouquet
Съвсем нормално е да те притеснява , тъй като теоритично старата епизотомия се отваря при второто раждане. И моите раждания са с епизотомия - за предпочитане пред разкъсванията, които биха се получили. Не мисли за това!

Дано да имаш кой да ти помага за децата, защото не раждането ще ти е най трудно, а грижите за децата след него.
на мен пък ми беше крайно неприятно когато ми обясняваха колко ще ми е трудно и едва ли не съм откачила да имам деца с такава малка разлика....особено ме дразнеха коментари от сорта "Не ти завиждам"...отговарях им "напротив, трябва да ми завиждате защото децата са всичко!"...
galia2007 , всичко е въпрос на организация. Важното е да са здрави.
Лека бременност и си почивай повече!

А наскоро една лелка ме пита дали и двете деца са момиченца, при което след потвърждение от моя страна каза "Е, нищо"..е, паднах Joy

# 274
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

А наскоро една лелка ме пита дали и двете деца са момиченца, при което след потвърждение от моя страна каза "Е, нищо"..е, паднах Joy

 Joy Joy Joy Много исках момченце, повече заради мъжа ми де, а пък ми се родиха две момиченца. В началото ми беше все малко тъжно, но сега са ми прекрасни помощнички, освен това са нежни, деликатни, гальовни  и много ме радват.
 
Обаче не им завиждам на майките с две момченца - здраво шамари и дисциплина си трябват, не е за всеки работа.

# 275
  • Германия
  • Мнения: 8 106

А наскоро една лелка ме пита дали и двете деца са момиченца, при което след потвърждение от моя страна каза "Е, нищо"..е, паднах Joy

 Joy Joy Joy Много исках момченце, повече заради мъжа ми де, а пък ми се родиха две момиченца. В началото ми беше все малко тъжно, но сега са ми прекрасни помощнички, освен това са нежни, деликатни, гальовни  и много ме радват.
 
Обаче не им завиждам на майките с две момченца - здраво шамари и дисциплина си трябват, не е за всеки работа.


Ето виждаш ли, аз пък не завиждам на бъдещите тъщи. Mr. Green
Дисциплина трябва навсякъде, тогава шамарите стават излишни. Peace

# 276
  • Мнения: 3 595
Аз пък така се надявах и второто да е момиченце  hahaha

# 277
  • Мнения: 3 367
луда,залагам 10 кинта че в 8 вечерта е неделя вече ти докривя за децата и беше готова да тръгнеш пеша да си ги прибереш:)не мен на 30 мин тишина  и ми става терсене,абсол.се похахавих..
*
mama_Blue ,аз бях забранила да ми се говори как живота ни тотално свършва с 2те деца,съвсем сериозно се скарах с някои хора по темата,аман 'начи,все едно някому съм ги дала да ги гледа и съм искала помощ..
*
Момичета,има надежда!Ния и Стеф 2 дни наред си играят сами,по около час,в мезето;къде рев,къде не,но нямам тревоги за безопасността им вече,тя го учи нещо и го командори,той гледа да се докопа до каквото си е наумил;готвих,мих,даже хладилник изчистих и след всички тези непривични ми по светло занимания слязох да си играя с тях:)
лека седмица!

# 278
  • София
  • Мнения: 1 433
И мен ме мислеха за луда, че задържахме бебето. Всъщност първия въпрос на всички лекари в началото беше: За аборт идвате нали?
А преди да забременея с Катрин се лекувах от безплодие и ми обясняваха че няма да мога да забременявам без хормонална стимулация, както стана с първата бременост.
А за епизиотомията се притеснявам, защото тя продължава да си ме боли, всъщност си ме боли при кихане, кашляне, смях, при всяко ходене по малка нужда.
Просто изключително трудно се въстанових.
Иначе няма кой много да помага - бабите работят, най - много да си вземат малко отпуска в началото.
Не че и аз държа особено на тяхната помощ, която минава главно в спорове кое е редно за детето и кое не. Предпочитам сама да си ги възпитавам.
Иначе очакваното бебе е момче за радост на таткото, аз исках още едно момиченце, но важното е да е живо и здраво, пък каквото ще да е.   

# 279
  • Мнения: 3 205
А наскоро една лелка ме пита дали и двете деца са момиченца, при което след потвърждение от моя страна каза "Е, нищо"..е, паднах Joy

 Mr. Green Страхотен коментар, няма що. Все едно можем да ги изберем, или пък да ги върнем при доставката  Joy

Обаче не им завиждам на майките с две момченца - здраво шамари и дисциплина си трябват, не е за всеки работа.

Мне, само любов и търпение. То детето само ти показва кога от какво има нужда, важното е да слушаш.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 338
Галя, привет в тази тема (ние с нея сме заедно в темата очакващи през септември Simple Smile). Аз също питам доктора си за секцио, но той не е съгласен, въпреки че първото ми раждане беше преди 2 г., но пак се очаква едро бебе. Но пък докторът ме успокоява, че сега ще е по-леко и няма да имам толкова много шевове, а и мен всъщност май от секциото повече ме е страх.

Да се похваля, открих, че в Премаман имат в момента бъги борд и ще ходим тези дни да го пробваме. Май такъв вариант ще е най-удачен за нас, за пореден път се отказах от идеята за количка за породени.

# 281
  • Мнения: 4 553
Гале, добре дошла при нас! Не се притеснявай за раждането - и аз съм с две епизиотомии, обаче след втората се възстанових изключително бързо и лесно! Не съм ползвала никакви смрадлики, бивацини и тем подобни. На 3-4 ден не усещах нищо вече!
Иначе и мен ме пита лекарката дали ще го задържам, хем ме видя, че съм ухилена до ушите! Mr. Green И като казах "ДА!!", сестрата ми вика: Браво, бе, да не ви се надява човек как се навивате!  ooooh! Е може ли жена, най-вероятно майка и на всичкото отгоре мед. лице да дрънка такива глупости, кажете! Thinking Аман от тоз БГ манталитет.
По този повод, Анет, адашке, забелязала ли си тенденцията в САЩ - няколко деца и всички с малка разлика? Защо в "нормалните" държави това да е нормална практика, а тук - не? Ама сега и да говорим, файда никаква... Важното е, че сме щастливи майки на две малки деца (някои и на повече от 2  Mr. Green), щастието си е изцяло за нас, на другите - майната им! Сори за грубизмите...
Обаче не им завиждам на майките с две момченца - здраво шамари и дисциплина си трябват, не е за всеки работа.

Мне, само любов и търпение. То детето само ти показва кога от какво има нужда, важното е да слушаш.

Точно така! Децата са си деца, без нзачение от пола. Не харесвам сентенции "По-добре момчета", "По-добре момичета!" Всяко дете има нужда от едно и също - любов, любов и пак любов. Без пакости не може, важното е да го възпитаваш да стане човек.
А ето ви и една огромна доза лИбоФ:
http://i168.photobucket.com/albums/u174/anetaz/mama_stefi_max.jpg

# 282
  • Мнения: 4 553
Да се похваля, открих, че в Премаман имат в момента бъги борд и ще ходим тези дни да го пробваме. Май такъв вариант ще е най-удачен за нас, за пореден път се отказах от идеята за количка за породени.
Ванче, като го видите, сподели, моля те, дали ти харесва и каква е цената! Ние си мислим за самоделка, но ако са евтини, защо да се тормозим да търсим подръчни материали? Пък ако туриш и една снимка, цена няма да имаш!  Hug

# 283
  • Мнения: 5 391
galia2007, добре дошла!  bouquetГерой си!

Днес за мое щастие срещах само жени, възрастни, които имат деца с малка разлика, та не ми се наложи да слушам неща от сорта колко ще ми е трудно, как ще се оправям и подобни.

Тези дни очаквам първото ясно отчетливо ритниче...колкото и досадна да ми се струва бременността, чувствам се късметлийка и много щастлива, че ще изживея това чудо отново Simple Smile

# 284
  • Мнения: 1 461
Добро утро момичета
И на мен ми писна постоянно да ми повтарят, молее колко ще ти е трудно ,ти си луда. Дори една роднинна си беше позволила да каже на майка ми говори й да го маха, Shocked,що за човек може да си позволи да каже такова нещо. И при мен е имало такива коментари нищо че са момиченца при което полудявам smile3515,няма  гаранция кое детенце ще ти донесе повече радост и с кое ще се гордееш, важното е да са живи и здрави и да бъдем едно хубаво сплотено семейство.И нашият татко искаше много момченце, аз му викам дано при третия опит да успееш  Mr. Green
В момента излизам така
http://kar4ita.multiply.com/photos/photo/16/5
 с платформата количката става много тежка и вечер ме боляха ръцете,а сутрин едвам хващах нещо докато ги раздвижа. операцията също започна да ме наболява ,най удачно е двойна количка,но мен скоро няма да ме огрее Cry. Така излизам с кенгурото ,и отивам в парка там пускам Галина да играе и слагам Мая в количката, но когато Мая стане по тежка незнам какво ще правя. Моята майка е отпуска сега от 1 септември е на работа и тогава какво ще правя незная но не се плаша.
Липсва ми много нашият татко но дано скоро се съберем заедно
 Гале добре дошла при нас , искам да ти каже да не се притесняваш, децата се гледат ежедневието си тече ,а всички тук се едни от най щастливите мами ,и ще си отгледаме наведнъж децата
А някоя от вас мисли ли си за трето

Общи условия

Активация на акаунт