Майки на породени деца 2

  • 16 078
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 391
А някоя от вас мисли ли си за трето
На този етап не ме плаши мисълта, с мъжът ми сме навити Grinning

Кой ще пусне новата темичка? Wink

# 286
  • Мнения: 4 528
Kar4ita, и аз така мисля да се разхождам, но честно да си призная, колкото и глупаво да звучи, не искам да ме зяпат като извънземно. Писна ми да ме зяпат докато кърмя, докато разхождам децата и прочее.  #Cussing out Ако Стефан ходи, май не ме заглеждат толкова, обаче пък така не става за дълги разстояния.  Thinking Ще го мисля. Засега най-удачно ми се струва с борд, но той пък май е само за гладки терени, а улиците в Бургас са все нещо в ремонт, да му се не види и кмета! ooooh!
За трето дете - ай дано съм жива и здрава след 10-ина години, ама много ми се иска и едно момиченце!  Mr. Green

# 287
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Хихих, и аз като Кар4ита така излизам, само където вместо кенгуро нося слинг, а баткото в повечето случаи си кара колата.

Хич не ми пука кой как ме гледа, щото моят гръб носи, не чуждите Crossing Arms

# 288
  • Мнения: 3 205
А някоя от вас мисли ли си за трето

Не искам трето! Не искам! И мъжът ми не иска!
Като разберат, че пак чакам момче, ми викат - "айде, пък третия път след ... години - момиче!" Не ща пък!

# 289
  • Мнения: 3 367
аз съм за 3то от 3тия месец на Стефан,но съпругът ми не е ентусиаст в момента; ще стане,но подрир 2 години..
*
mom_an ,има тенденция да са близко децата  и има добро финансово обяснение( ако имаш 2 + деца не си залужава да ходиш на работа ако нямаш такава над средната и образованиие); ако едно дете е на у-ще,друго у дома е междинна ситуация к не е много далавера като пари..ние в момента даваме заплатата на една продавачка в магазин за гледане на децата,при това бая тънко минаваме..ако имаме и 3то аха и ще докараме моята,ако турим памперси,къпри,храни за 3та -е туй то,няма сми да ходя на работа:) та затуй е като цяло;моите мотиви са други,но не ме питат много..

# 290
  • София
  • Мнения: 6 298
mom_an, нямаш никакви проблеми! Най-вероятно тази или другата събота ще отидем (дано някой не го вземе до тогава Praynig, защото имали само 1 в наличност). Цената му е 158 лв., хич не е евтино, ние също мислихме за самоделка, ама не можахме да измислим кой и от какъв материал да ни го направи. Rolling Eyes А при нас разликата не е толкова малка и се отказахме от варианта количка за породени - Емко от 6-7 месеца не го возим в количката, а и ще продължи да ходи на ясла на половин ден. Само да го купим и ще пусна снимка. Wink

При моите разликата ще е 2г.5м. и пак и личният ми лекар и гинекологът ме питаха първия път (съвсем деликатно, де) дали ще задържа бебето. Наши приятели живеят в Швеция и същото разправят, че там е съвсем нормално децата да са с разлика 1,5-2г.

За трето мислим (и се надяваме третото да е момиченце Simple Smile), но ми се иска след 5-6 г., малко да си дам почивка (че като гледам ще ми се съберат 5 г., в които или съм била бременна или кърмя.

# 291
  • София
  • Мнения: 1 433
Мерси за топлия прием  bouquet
Аз също бих искала трето, ако сме по-добре финансово естествено, не кат сега Sick
Но не бих раждала трети път, а бихме си го осиновили. Достатъчно бебета има без родители по домовете. Така или иначе ако не бях забременяла с Кати, бяхме решили да си осиновим, а не да се подлагам на инвитро. Ноооо, по този въпрос ще мислим след няколко години hahaha
Иначе е вярно че чужденците възприемат за нормално малката разлика.
Преди месец бяхме за три дни на море и нашенците ни гледаха с потрес мен с тумбака и бебка, а такото с укор, а чужденците много ни се кефеха.
Не знам кога ще се отървен от този манталитет newsm78 newsm78

# 292
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Аз веднага съм навита за трето, но мъжът ми  Sick Sick #Crazy е твърдо против.
Как ще го убеждавам не знам още.

# 293
  • Мнения: 1 163
Радвам се,че има смели майки ,аз лично съм доволна,че имам две дъщери.Честно казано не съм навита вече за трето newsm64

# 294
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз пък не съм забелязвала да ме гледат лошо хората. Всички ни се радват и ни поздравяват, много често дори ми помагат ( Shocked да не повярва човек). Аз пък винаги съм смятала, че две деца с малка разлика е най-трудният вариант за една майка. И много трудно приех идеята. Братовчедите на мъж ми са с една година без 2 дни разлика и преди съм се питала защо леля му не е махнала второто.  Embarassed На мен това ми изглеждаше като заробване на майката. Сега, естествено съм на друго мнение. Да махна бебето за мен беше равносилно на това да посегна на сина си, но мисълта ми е да не вините хората. И аз бях от тях. Embarassed И аз питах една приятелка с близнаци как се оправя с двамата и цъках с език. И не се дразня като ме питат как се оправям, защото въобще не ми е лесно. Най-трудно ми беше, когато бях с 45-дневното бебе в болница и в същото време едногодишният ми син кашляше като дърт пушач със съмнение за пнемония у дома. Ами не ми беше лесно, направо бях полудяла от притеснение. Аз съм борбена натура и всяка трудност приемам като предизвикателство, но ми беше много трудно да се видя в тази ситуация-мама на две бебета. Simple Smile Справям се, не е толкова страшно, но когато човек не го е преживял вижда нещата от друг ъгъл. Wink Peace
 А за трето ми се наложи да мисля още в болницата, когато ме питаха дали ще ми слагат Анти Д-то, защото трябваше да го купя. И го купих. Но ще се навия само ако имам финансовата възможност да го отгледам без да лишавам другите. Hug

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 18:28 от Katia_N

# 295
  • Мнения: 1 461
Баща ми ще ви направи платформа за 40 лв, като моята но от дупките по улиците на Галина и се натъртиха крачетата от постоянното друсане качване и слизане по бордюрите

# 296
  • Мнения: 326
Зачетох се аз из вашите писания за малката разлика на бебета ... ех че готино ми звучи Wink)) И аз също си мисля, че две бебета наведнъж е по-добре или поне за мен е така. За сега съм само с едно на 9 месеца, но скоро се надявам да станат двенки Wink))

# 297
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Зачетох се аз из вашите писания за малката разлика на бебета ... ех че готино ми звучи Wink)) И аз също си мисля, че две бебета наведнъж е по-добре или поне за мен е така. За сега съм само с едно на 9 месеца, но скоро се надявам да станат двенки Wink))

 Joy Joy Joy

Да, веселбата е голяма.

# 298
  • Мнения: 705
Galia, и аз двата пъти родих с епизиотомия, и аз много трудно се възстанових, дълго време не можех да си сядам на Д-то. това, според лекари, се дължи на физиологията на тъканите - меки са, поддават се на разтягане и трудно се възстановяват. все още имам влагалищно свличане, което опитаха да оправят на второто раждане, не успяха и сега ще се наложи да си направя оперция за повдигане. ако съм знаела, 4е такава ми е физиологията, може би първото раждане още щях да искам да е секцио, защото сега така и така трябва да лягам пак под ножа. НО за второто просто няма смисъла - ако и при теб е сходна ситуацията (питай си лекаря), разтягане така и така имаш, което от тежестта на корема се увеличава. наистина, ако не успеят да те закърпят сега както трябва, може да се наложи операция на по-късен етап, но такава вероятност и сега имаш, дори да родиш със секци. 

Абе най-добре се консултирай с лекаря си, УСПЕХ   bouquet

# 299
  • Мнения: 2 821
Аз съм много доволна от това, че имаме количка за породени. Много по-лесно е. Ако му се спи на бебето доакто сте навън, си заспива. Немога да си представя как ще търча след голямата, носейки бебе в кенгуру. Вярно, тежка е количката, но маневрена. Има-няма бутам сигурно 30тина кила. Бих посъветвала тези, които чакат бебе да си осигурят такава количка. Поне за начало, докато бебето е малко и само лежи.
Ние нашата в един момент ще я продадем, но засега я ползваме усилено.
kar4ita , от един град сме, а не се познаваме Wink. Ако те разпозная по центъра ще ти се обадя Wink

Общи условия

Активация на акаунт