Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са мненията на бъдещите майки относно работата по време на бременност?
Какви са мненията на бъдещите майки относно посещенията при зъболекар по време на бременност?
Какви са мненията на бъдещите майки относно определянето на пола на бебето?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са мненията на бъдещите майки относно работата по време на бременност?
Някои бъдещи майки планират да работят до близо преди термина, освен ако не възникнат проблеми. Други споделят, че работата им е стресираща и се съмняват дали да продължат поради здравословни проблеми. Освен това има и майки, които вече са в отпуск по майчинство поради бременност и споделят своите преживявания.
-
Какви са мненията на бъдещите майки относно посещенията при зъболекар по време на бременност?
-
Какви са мненията на бъдещите майки относно определянето на пола на бебето?
-
Какви са мненията на бъдещите майки относно здравните изследвания по време на бременността?
-
Какво е серклаж?

!!! като си помисля само с първото как изглеждах , бях качила 40 кг
и сега усещам че пак съм гладна. Това никога не е било.
ей това е Ралица,преди да се роди 
Въх! Е, то и списъка с изследвания не беше малък, де. Поне вече си знам кръвната група. 
Луда работа, а? Аз иначе смятам да почна да пазарувам някъде около 6-7 мес., в никакъв случай няма да го оставям съвсем за накрая или пък за след раждането... 
) и ще направя всичко възможно да предотвратя този ад. Миналият път си правих БХС, но резултатът беше много добър, а и ехографът не показа някакви проблеми, та не съм си правила амнио. Но сега вероятно ще се наложи, защото не съм в първа младост. Аз мисля, че е хубаво да се отиде при Мазнейкова, защото наистина е много добра, но по-късно, когато трябва да се вземе решение за амниоцентезата, защото тя може да даде неоценими съвети дали да се прави или не. Имам наблюдение, че прогнозите й винаги са верни и се потвърждават от изследванията. Изследването на нухалната гънка също е добре да се направи сега 11-13 г.с., ако ви гледа добър ехографист, но съм чела, че те са все още нови изследвания с недоказана точност. Така или иначе каквото ви казват, правете. Добре е около 20 г.с. да се отиде и на фетална ехокардиография - платено изследване по желание, защото тя може да покаже евентуални дефекти на сърдечно-съдовата система, за които е важно да се знае предварително.

ти ако се оплачеш че си имала корем - здраве му кажи...