Колко време БИХТЕ ИСКАЛИ да кърмите?

  • 4 415
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 110
Надявам се поне до годинка да се кърмим ,но се радвам на всеки ден ,в който съм кърмила.За мен това е приятно изживяване и се надявам да продължи дълго. breastfeeding

# 76
  • Монреал
  • Мнения: 84
Хохо, и аз като Бу - бих искала докъм година и половина  Mr. Green Пък то - кво стана... Не съм си и мечтала даже.
Последните 2 месеца е като новородено, нон-стоп, че и не забравя хлапето!!! Май ще залагам на естественото отбиване.

# 77
  • Мнения: 196
По-спокойно, звездичка. Все пак в крайна сметка кърменето е личен процес между майката и бебето.
Ми то бебето,ако иска няма как да каже,а майката,ако му откаже?В такъв случай въпроса не стои между майката и бебето,а само между майката

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 19:00 от zvezdi4kata

# 78
  • Мнения: 617
Засега смятам до 6 месец да го кърмя

# 79
  • Мнения: 2 614
Колко? не бях мислила по въпроса, но като че ли в представите ми максимума за кърмене беше 1 година? не знам...
но сега вече каквото сабя покаже и цицоманката също  Mr. Green
Но изказвания от рода" че много си вързан за бебето"...наистина ме хвърлят в размисъл, верно, че не е лошо към стола пред бара да си вързан... Mr. Green, но защо да имаш бебе тогава.... newsm78

# 80
  • Мнения: 664
Не бих се ангажирала с изказване от рода на когато детето реши, защото тя може и на 5, че и на 6г. да реши, опредлено не смятам да я кърмя до тази възраст! За сега пределът ми е 3г.

# 81
  • Мнения: 1 146
Имах желание около две години да кърмя. Но Яна се отби на 9 месеца.

# 82
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Но изказвания от рода" че много си вързан за бебето"...наистина ме хвърлят в размисъл, верно, че не е лошо към стола пред бара да си вързан... Mr. Green, но защо да имаш бебе тогава.... newsm78
Ами вързана съм до степен, че и на кино не можем да отидем с мъжа ми, нито пък да излезем вечер на заведение. Малкият се събужда нощно време по 5-6 пъти и иска да съм там (за биберон или просто загушване). И искаш да ми кажеш, че съм недостойна да имам бебе, щом искам малко разведряване и да бъда насаме с мъжа си? Гледам двете си деца съвсем сама и нямам намерение да ставам "отчаяна съпруга"....
А иначе, много приятно съм изненадана колко много майчета искат да кърмят по- дълго време   bouquet

# 83
  • Мнения: 226
Много се надявам да мога да кърма до 2 годинки. Това ми е желанието.

# 84
  • Мнения: 214
Здравейте момичета аз лично имам намерение да си кърмя малката принцеска докато тя иска и аз си имам възможност карто мисля да и оставя само две кърмения сутрин и вечер по нататък но все още сме малки и все още не захранени

# 85
  • Мнения: 1 559
Докогато дребният иска - дотогава бих искала.
Все пак тайничко се надявам да се откаже в близките 2-3 години. Wink

# 86
  • Мнения: 3 760
Когато реших да се размножавам (, т.е., когато решихМЕ  Wink)  си дадох сметка, че животът ми ще се промени и няма да мога да си правя каквото поискам... Тогава не съм се и надявала да кърмя 2-3 години, защото си мислех, че това е някаква невероятна случайност  Embarassed  Е, ходи ми се на кино, насам и натам..., но пък не е като да не съм ходила... Няколко години ще преживея и без тези ексри.
Да. Вързана съм за детето. Но за мен майката е тази, която се грижи за него. А не разни баби, лели, лелки.... Все пак не съм закотвена 24 часа с малката. Когато съпружието я гледа тя по цял ден не се сеща за сукане. После си наваксва. По 24 часа щях да изкукам, но по презумпция бях подготвена и за това.
Искам да кърмя....докато малката има нужда от това. Поне до две-три годишна възраст. (Като направим 2 ще мисля за по-нататък  Laughing)

# 87
  • Варна
  • Мнения: 737
Присъединявам се към клуба на мераклийките да кърмят до 2 - 2,5 г.
Ще чакам Цокчо сам да реши кога да се откаже.

# 88
  • Мнения: 2 381
Никога не съм се замисляла колко време бих искала да кърмя.Предпочитам отбиването да стане по естествен път, т.е. нещата зависят изцяло от Поли.

# 89
  • Мнения: 488
Ами аз мислех до 2... но откарах почти до 3.

Общи условия

Активация на акаунт