За балконските сандъчета - 2

  • 33 945
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 120
миа риа,защо не си ги пръскаш веднъж месечно с препарат.аз така редовно си правя профилактика

# 16
  • Мнения: 495
Всъщност незнам нито един препарат за пръскане, купих някакъв универсален, но е за поливане. За пръв път имам петунии, цъфнаха бели и червени, но не от тези, които са като фунийки, а с по-гъст цвят.Миришат хубаво и си ги харесвам.
lamita, кажи ти с какъв препарат ги пръскаш.

# 17
  • Мнения: 2 591
ние пък тук се молим за дъжд  Sad

ламита, всички цветя ли пръскаш или само петуниите? за мушкатата има ли опасност  newsm78

# 18
  • Мнения: 636
Здравейте! Аз да се разпиша и тук /вече питах нещо в съседната тема за цветарките Simple Smile/. Искам да си провеся от терасата две сандъчета /имам вече голям сандък вътре в терасата с петунии/, но в какво да ги сложа, как да ги задържа? Няма достатъчно място отгоре на парапета, много е тесен. А пред прозорец пък съвсем не ми идва наум как да се сложи сандъче, при условие че пак няма място? newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 2 591
в цветарските магазини продават специални стойки - 2-3 лв. струват и са точно за сандъчета! закрепват се идеално за тесен парапет и държат здраво  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
ще ми цъфтнат бяло и розово мушкато
щеше да е и днес, ама с тоя дъжд и мрак.....
но утрееее......

# 21
  • Мнения: 1 120
момичета,до скоро ги пръсках със сапунена вода,но сега си взех това http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=1014
пръскам всичко на балкона

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Драма. Едната петуния яко е въшлясала (явно така съм си я взела Confused) и от нея ми въшлясаха ранункулусите. На какво прилича това, питам аз?!
С какво да ги напръскам? Този фитоник на ламита - отде се взима и действа ли? Мисля, че и белокрилки мернах, мечка му.
Дива нова, и аз имам такива карамфили. В сандъче са насяти моите - 6-7 корена са. Сравнително дребни са и едно от големите сандъчета им стига за сега, място остава даже. Засега ми е на по-сенчесто и ще цъфтят скоро, но ще го местя сандъка на малко по-светло.
Една петуния имам, която купих цъфнала с един цвят. Прецъфтя и оттогава - ни шъ, ни мъ вече над две седмици. Стои джудже абсолютно, ни цъфти, ни расте...
Набодете им тор за цъфтящи или специалния тор за петунии и мушкати (който се оплакваше от хилав разсад).

# 23
  • София
  • Мнения: 8 348
аз ся оплаквам от хилав цвят
и от липса на изобретателност
се бяло го докарва, ми да се промени и да цръвне малко де
ааааа

сори, ма днеска ми е лигаво

# 24
  • Мнения: 1 120
Мис Бу,аз от стрелиция го имам.мъжо го купи и са му казали,че действа.ако живееш на близо да ти отсипа малко и да пробваш

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
В Пловдив съм Grinning Аз ще го намеря и тук, надявам се - стига да действа...

# 26
  • Мнения: 2 591
ламита, много ме размисли сега  newsm78 ще хукна и аз да търся май, че после да не изрева на умряло  Rolling Eyes

извинявайте за въпроса, но мушкатата хващат ли такива болести? просто аз досега не съм виждала и затова питам.... а моята най-голяма гордост на терасата са ми те  Blush

# 27
  • София
  • Мнения: 8 348
моите не са хващали
виж една гъсеница бяха хванали миналото лято, но това е друго

# 28
  • Мнения: 2 591
ох, успокои ме! защото аз много мушката съм виждала, но болни (все още) не!  Naughty

да ви кажа, момичета, вече вървя по улиците и гледам цветята по балконите  Blush и все си мисля дали някъде не живее някоя от вас  hahaha

# 29
  • Мнения: 511
Една петуния имам, която купих цъфнала с един цвят. Прецъфтя и оттогава - ни шъ, ни мъ вече над две седмици. Стои джудже абсолютно, ни цъфти, ни расте...
Набодете им тор за цъфтящи или специалния тор за петунии и мушкати (който се оплакваше от хилав разсад).

Аз досега каквото цъфнало съм купила, все дърво, само червените ми петунии и сакъзите се оказаха читави, то бегония ли не беше, зимно мушкато ли не беше друга петуния все ядец. Не щат да цъфтят, що така, ебаси. Реших скоро да открадна едни мушкати от едно заведение, ми то взех че се поопих и ги забравих Crazy и за това не ставам.
Вера от вятъра единия мушкат даде фира Cry

А за хилавия разсад, набучила съм му пръчки, лактофол за цъфтящи съм му наляла все тая.
Моите цветя от прахоляк не могат въшляса  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт