Вадене на мъдрец...

  • 1 057 727
  • 3 855
  •   2
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 565
Моята упойка беше урбазон, но никой не ми е казвал в тези 50 лева кое колко струва, т.е. колко за упойка, колко за самото вадене на зъба и т.н. Освен това, вече бях дал 5 лв. за снимка и 5 лв. за лекарство с временна пломба, което си беше излишно на практика. Нямам и касов бон за тези 50 лв., нито можех да задавам каквито и да било въпроси с марля в устата и току-що изваден зъб. По-лошото е, че сега има някакви бели налепи по самата дупка и като че ли усещам изтичане на гноен секрет с гнилостна миризма, което вероятно е симптом на влажен алвеолит , а може би и абсцес, макар на този етап да нямам болки. За мен т.нар. зъболекари направо се подиграват с пациентите си и тяхното здраве, при това абсолютно безконтролно и безнаказано.
При положение,че имате усложнения както казвате би следвало не да стоите във форума и да нареждате,а да се обърнете към лицето,което е извършило манипулацията.

# 1 666
  • София
  • Мнения: 1 213
Моята упойка беше урбазон, но никой не ми е казвал в тези 50 лева кое колко струва, т.е. колко за упойка, колко за самото вадене на зъба и т.н. Освен това, вече бях дал 5 лв. за снимка и 5 лв. за лекарство с временна пломба, което си беше излишно на практика. Нямам и касов бон за тези 50 лв., нито можех да задавам каквито и да било въпроси с марля в устата и току-що изваден зъб. По-лошото е, че сега има някакви бели налепи по самата дупка и като че ли усещам изтичане на гноен секрет с гнилостна миризма, което вероятно е симптом на влажен алвеолит , а може би и абсцес, макар на този етап да нямам болки. За мен т.нар. зъболекари направо се подиграват с пациентите си и тяхното здраве, при това абсолютно безконтролно и безнаказано.
урбазон няма как да ти е била упойката,защото това е лекарство, прилагащо се при алергични реакции, т.е не е аналгетик. А и между другото има страшно много съвестни зъболекари, не слагай всички под един знаменател! Това, чет и не си си подбрал правилно доктора е друга тема. Другото което е, ако раната не е зашита трябва да се промива, това можеш да правиш и сам със спринцовка и кислородна вода 2% + вода, за да не е много силно в началото. Не се яде на страната на раната, избягват се храни, които по-лесно могат да се набутат там. Обикновено преди вадене на зъб (многокоренов особено) се пие антибиотик от предишния ден, превантивно. При съмнение за възпаление се ходи на лекар. Това е.
Като не ти дадоха касов бон можеше да сигнализираш КЗП веднага или просто да си го поискаш. Отделно в тези бончета не се пише за кое еди си колко си, ами цялата сума като 'зъболекарска услуга;

# 1 667
  • Мнения: 101
Да,отидох при зъболекаря отново и за малко да ми предпише антибиотици, но се размина. Малка част от костта все още се била виждала и не е закрита от новата тъкан, а белите налепи всъщност били някаква си съединителна тъкан. Зъболекарят малко се попритесни от гнилостната миризма, което навежда на мисълта за начало на алвеолит. Засега ми постави някаква паста и от същата си купих после да слагам. Казва се Индекстол, съдържа антибиотик. Отделно смуча и хексоралетен (хлоркесидин). Що се отнася до парите, споменах му, а той, смеейки се, каза, че не се бил сетил  Shocked И ми вика, е можем да използваме касата за нещо друго за правене...Само това ми липсваше след преживения ужас и след като настъпиха сериозни ограничения и нарушения в обичайния ми ежедневен режим на хранене. Сега е сезона на плодовете, а аз не мога да изям никакъв по-твърд плод, отделно не мога и ядки, губя и доста време за хранене бавно. Пари никой не смята да ми връща, така или иначе...За пиене на антибиотик от предния ден никой не ми е казвал, но и аз съм против употребата на антибиотици, особено за подобни случаи. Не знам дали щях да имам повече проблеми, ако си бях оставил мъдреца на мястото, но поне нямаше да се охарча излишно и да изпитвам тези болки и неудобства.

# 1 668
  • Sofia
  • Мнения: 647
Има и зъболекари при които не е толкова скъпо - в клиниката където ходя цените са нормални и някой от процедурите минават по здравна каса. Някой лекари прекаляват - наскоро колега ми каза, че му искат 2000 лв  за вадене на 4 мъдреца  #Crazy #Crazy #Crazy
Днес проверявах, 200-500лв ми искат. Дайте някакви координати за по-малко, ако имате, може и на ЛС.

# 1 669
  • Мнения: 5 957
Лелеее, така, като го чета Файър_Страйк, мъж като него да не ти е у къщата. Laughing

Съжалявам за офтопик коментара, ама не можах да се сдържа след поредната порция възмущение и вайкане, които той изсипа, без никаква връзка с темата. Twisted Evil

# 1 670
  • София
  • Мнения: 1 213
BettyRubble, за кой град ти трябват координати?

# 1 671
  • Мнения: 101
Има и зъболекари при които не е толкова скъпо - в клиниката където ходя цените са нормални и някой от процедурите минават по здравна каса. Някой лекари прекаляват - наскоро колега ми каза, че му искат 2000 лв  за вадене на 4 мъдреца  #Crazy #Crazy #Crazy
Днес проверявах, 200-500лв ми искат. Дайте някакви координати за по-малко, ако имате, може и на ЛС.
По-добре вземи координатите на НЗОК и на оня самохвалко Боко тиквата, дето от властта се не отказва, нали нещо много се хвалеха- къде е обективността, честността и морала на българските зъболекари и къде пък е държавния контрол в денталните услуги? Това си е чисто престъпление да се иска подобна сума за вадене на мъдрец, дори не става дума за някаква оптимална форма на високоефективно лечение, а за най-обикновено вадене на зъб. Някога са ги вадели с конец на бравата и това, че сегашните зъболекари ползват длета и клещички, не е никакъв признак за особен напредък в тази сфера. Само се замислете- някакъв италиански хирург искал да присажда глава след месец, а ние тук се занимаваме с примитивни начини за "лечение" на зъби. Съжалявам, че трябва да го кажа, ама стоматологията е много изостанала и деградирала наука, а нейните представители в обикновената дентална практика са обикновени занаятчии и изпечени мошеници, които плачат за пандиза.

# 1 672
  • Мнения: 101
Лелеее, така, като го чета Файър_Страйк, мъж като него да не ти е у къщата. Laughing

Съжалявам за офтопик коментара, ама не можах да се сдържа след поредната порция възмущение и вайкане, които той изсипа, без никаква връзка с темата. Twisted Evil
Нали не съм ти в къщата, радвай се  Party А да не би твоят пост да е по темата, а? Моите са си баш по темата, защото я развиват и обогатяват и защото задълбочават анализа, който за повечето от вас е само мираж. Като се плъзгате по повърхността и отказвате да признаете някои очевидни злонамерени дентални практики у нашата пошла държавица, какво печелите?

# 1 673
  • Мнения: 5 957
Лелеее, така, като го чета Файър_Страйк, мъж като него да не ти е у къщата. Laughing

Съжалявам за офтопик коментара, ама не можах да се сдържа след поредната порция възмущение и вайкане, които той изсипа, без никаква връзка с темата. Twisted Evil
Нали не съм ти в къщата, радвай се  Party А да не би твоят пост да е по темата, а? Моите са си баш по темата, защото я развиват и обогатяват и защото задълбочават анализа, който за повечето от вас е само мираж. Като се плъзгате по повърхността и отказвате да признаете някои очевидни злонамерени дентални практики у нашата пошла държавица, какво печелите?

Да, бе, Боко Тиквата е баш сърцевината на темата. Laughing

# 1 674
  • Мнения: 101
Рибата се вмирисва откъм главата, а пък този човек има претенциите да е всичко в тази държава и иска да продължава да управлява, вкл. и чрез местната власт в новия й мандат след месец. Доколкото и НЗОК, и контролът върху денталните услуги за населението, са задължение на държавни институции към определени ведомства, а те са на подчинение на министър-председателя, то ролята на споменатото лице, е доста съществена. В крайна сметка, важна е политиката, идеята, модела в областта на здравеопазването и виждаме до къде ни водят настоящите такива. Разбира се, темата е далеч по-обширна от случая с проблемите мъдреци.

# 1 675
  • София
  • Мнения: 1 213
fire_strike, не знам доколко си навътре в нещата с мъдреците ,НО е напълно възможна и реална цена за 4 мъдреца, ретинирани (които да се съдереш с конец не можеш да извадиш или с клещи) , ако е оперативно, с по-сериозна упойка, екип. Всеки случай е различен. Принципно в цената се включва и следоперативните грижи. При липса на договор с НЗОК. То ми прави впечатление,че повечето способни зъболекари или не работят с НЗОК или просто отиват в чужбина Simple Smile
На моя приятелка преди 3г й извадиха 2 мъдреца за 800лв, оперативно, както си му е реда, за да не се увреди челюст и прочее.
Май вече темата се разводни твърде много.
Както и да е, поздрави!   bouquet

# 1 676
  • Мнения: 101
Повечето шарлатани не работят с НЗОК, защото печалбата им там ще падне драстично и няма да могат да идат до Гърция за около месец през лятото, нито да си построят поредния имот...

# 1 677
  • Мнения: 5 957
Точно най-добрите не работят с НЗОК (то, кой ли вече работи?), Уважаеми! Sunglasses

# 1 678
  • Мнения: 101
Шарлатан не значи непременно, че не е добър в професията си. По-скоро трябва да си зададем въпроса кой и защо допусна това да се случи и къде е държавата, отговорността на министри и политици. Защото и министър Москов много се перчи, ала ситуацията и резултатите не са в негова полза, защото здравеопазването стана по-недостъпно, по-некачествено и по-скъпо тъкмо по негово време.

# 1 679
  • Мнения: 565
Темата сякаш изгуби смисъла си след намесата на fire_strike !

Общи условия

Активация на акаунт