Вадене на мъдрец...

  • 1 046 998
  • 3 829
  •   1
Отговори
# 2 610
  • софия
  • Мнения: 135
Дали е нормално след вадене на мъдрец да ти е изтръпнало и долно и горно чене ?

# 2 611
  • Мнения: 889
Боби, ходи ли днес на лекар, какво казаха ? Би следвало да е нормално, но е добре все пак да те види лекар.

Да , бях при зъболекарката,  каза , че е нормално , вече е 16 ден от операцията и още не мога да си отварям устата нормално.  😕
А за окото , бях на очен лекар,  появил ми се е вътрешен ечемик , заради спад на имунната система след операцията 😕😯

# 2 612
  • Мнения: 66
Нормално е , не се притеснявай. На мен ми засегнаха нерв и месец и половина не можех даже празна вилица да пъхна в устата си . Едвам се хранех със сламка . Всичко отмина за около 2, 3 месеца , няма и помен вече . Само не си напъвай насила да си отвориш устата. Бяха ми казали , че така мога само да си навредя . Имаше и логика в обяснението , но вече не си спомням какво беше . Помня само, че не трябваше да се насилвам да си отворя устата . Бързо възстановяване Simple Smile

# 2 613
  • Мнения: 889
Anguished
Нормално е , не се притеснявай. На мен ми засегнаха нерв и месец и половина не можех даже празна вилица да пъхна в устата си . Едвам се хранех със сламка . Всичко отмина за около 2, 3 месеца , няма и помен вече . Само не си напъвай насила да си отвориш устата. Бяха ми казали , че така мога само да си навредя . Имаше и логика в обяснението , но вече не си спомням какво беше . Помня само, че не трябваше да се насилвам да си отворя устата . Бързо възстановяване Simple Smile

Благодаря .. дано скоро се оправя ,  че много  е кофти така .. а и имам още мъдреци за операция .. Anguished

# 2 614
  • Мнения: 66
Аз съм от късметлиите с цели 3 извадени напълно ретинирани. Няма страшно.  Бавно се възстановяват някои хора , като мен например. Но минава всичко .

# 2 615
  • софия
  • Мнения: 135
А да питам, нормално ли е тъй като мина седмица след ваденето на мъдрец да ме боли ухото ? Да се обадя ли на лекар ? Или да чакам ?

# 2 616
  • Мнения: 66
Обади се за консултация! Мен ме болеше ухото, защото имах проблем със съсирването на кръвта. Имах т.нар. суха алвеола и затова ме болеше. Сменяха ми някакви марлички, напоени с лекарство, няколко дни и се оправих. Болката спря още , когато ми поставиха първото лекарство .

# 2 617
  • Мнения: 889
А да питам, нормално ли е тъй като мина седмица след ваденето на мъдрец да ме боли ухото ? Да се обадя ли на лекар ? Или да чакам ?

Мене ме болеше ухото на 5ия ден след операцията за 2 дни и си мина само

# 2 618
  • Мнения: 889
Аз съм от късметлиите с цели 3 извадени напълно ретинирани. Няма страшно.  Бавно се възстановяват някои хора , като мен например. Но минава всичко .

И аз съм от тези късметлии.  Двата долни вече ги извадихме с операция. . Сега остават и другите два отгоре ... и те също са за операция,  но ще ги вадя чак есента. . Че вече не ми се занимава 😯

# 2 619
  • Мнения: 66
Горните мъдреци са били по-лесни и за вадене, и за възстановяване ... При мен наистина така беше . Вярно 45 минути ми го вадиха , но нищо не усетих , за няма и месец се бях възстановила . Но долните ... Беше някакъв ад , ужасни болки , минах през всичките възможни усложнения. На последния мислех, че ще умра докато го вадиха . После паниката , че няма да мога да си отворя повече устата... Сега като се сетя чак ми става смешно . Осъзнавам , че не е било нещо чак толкова страшно , но човек в него момент не разсъждава особено трезво Simple Smile

# 2 620
  • софия
  • Мнения: 135
На мен ми извадиха десния долен мъдрец, но без шевове, демек цепва венеца, вади зъба и после отворена рана, но имам дупка, която не заздравява вече 9 ден. Нормално ли е , трябва ли да чакам повече да се затвори или не ? Sad

# 2 621
  • софия
  • Мнения: 135
Утре отивам пак на преглед... хем пия антибиотик , пак ме боли ухото, да по-малко, но пак го има ... не знам какво възпаление съм направила.. ужас, дано няма много като мен. Пълен кошмар , аз се чудя кога ще ми зарастне дупката, кога ще мине болката...снимка ли да правя.. не знам Sad

# 2 622
  • Мнения: 128
И аз в кюпа с изваден мъдрец - долен. Трудно беше ваденето, пилиха кост... около час трая всичко. Отпусна ме упойката и болката беше силна, та изпих един аулин. Още същата вечер започна подуване. Слагах лед, но въпреки това на другия ден си бях доста подута, с твърдина на бузата. Най-голям беше отокът на втория ден след операцията. Днес сякаш има лееееко подобрение, но може и само аз да си го виждам, понеже много искам да се случва вече.
Влизам с питане към останалите, минали през това - пили ли сте нещо, спомагащо по-бързото изчезване на отока? Четох за хомеопатия и по-конкретно - апис мелифика и арника монтана. Не ми се иска да стоя така дълго, срещам се с хора, посещавам обществени места - като е студено, увивам шал и някак си прикривам нелицеприятната картинка, но се задава затопляне...

# 2 623
  • Мнения: 57
Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали зъболекар в София за ваденето на мъдреци?

# 2 624
  • Мнения: 318
На мен ми извадиха десния долен мъдрец, но без шевове, демек цепва венеца, вади зъба и после отворена рана, но имам дупка, която не заздравява вече 9 ден. Нормално ли е , трябва ли да чакам повече да се затвори или не ? Sad

Какво значи не заздравява? Продълважа активно да кърви ли? Ако е така- отиди на преглед, за да видят дали всичко е наред. Ако пък просто те притеснява самата дупка- ще отнеме време докато зарастне- в най-добрият случай ще се затвори след около месец, но в повечето случаи отнема дори и 2-3. От една стоматоложка бях чула, че костта започва да се образува на мястото на извадения мъдрец след около 6 месеца и едва тогава изчезва релефът на венеца.

Общи условия

Активация на акаунт