Вадене на мъдрец...

  • 1 052 038
  • 3 850
  •   7
Отговори
# 3 000
  • Мнения: X
Ходих пак, изписа ми антибиотик (оспамокс). Тепрература от два дни нямам. Преди 4 дни ми го изкараха, от 2 дни пия АБ, а още ме боли ужасно! На аулини съм по два пъти на ден, не издържам от болка вече. Колко време ще боли това нещо?

# 3 001
  • Мнения: 107
Мисля, че боли, защото има възпаление. Когато възпалението отмине, ще спре да боли. Така си го обяснявам.

# 3 002
  • Мнения: 68 643
Ако има възпаление значи докторът е допуснал замърсяване на мястото. Работи се стерилно доколкото е възможно.

Цял ли излезе зъба? Или на парчета го вади...

# 3 003
  • Мнения: X
Излезе за 5 секунди сигурно, цял. Не ми изписа АБ. Малко по-късно ме втресе и вдигнах Т, поддържах около 37,5 два дни, след което отидох и ми изписа Оспамокс, почисти раната, че била замърсена малко. Беше стерилно всичко, пред мен сложи ръкавици, извади нов комплект инструменти и с маска, очила, дезинфектанти .. Обаче ме боли, но нямам Т вече. Ако има инфекция, ще имам Т май? А раната се затваря, виждам я.

# 3 004
  • Мнения: 523
Мен ме боля много около 6 дни, не можех да спя. Ходих да почистват раната всеки ден. После нямах проблеми докато след известно време не започнаха болките в ставите....

# 3 005
  • Мнения: X
Мен ме боля много около 6 дни, не можех да спя. Ходих да почистват раната всеки ден. После нямах проблеми докато след известно време не започнаха болките в ставите....
И се оказа, че болките в ставите са свързани с извадения зъб ли?

# 3 006
  • Мнения: 523
Причините са комплексни, но това отключи проблема след две операции. Натиска върху челюстта беше голям.
Ако имате идеално подредени зъби и правилна захапка, едва ли ще имате подобен проблем.

# 3 007
  • Мнения: X
Хахах, че аз почти нямам зъби Grinning Повечето са умъртвени, имам ОБЩО 3 кътника + 1 мъдрец. Но много бързо забравям подробности и все не знам като ми извадят зъб какво следва. Не помня боляло ли ме е баш пък 6 дниии? Бях забравила, че не трябва да се жабуркам първия ден. А може и никога да не съм го знаела Thinking Хем и киста са ми махали с операция.

# 3 008
  • Мнения: 523
Не се притеснявайте, ще мине. Някои не ги боли, а други изпитват дискомфорт месец, все пак е операция. Поддържайте връзка с хирурга, ако не минава и имате притеснения. Успех! Simple Smile

# 3 009
  • Мнения: X
One*, благодаря за подкрепата, подейства като лекарство! Heart

# 3 010
  • Мнения: 566
Здравейте!
Как се справяте с болката след вадене на ретинирани мъдреци?
Вчера сутринта ми извадиха горен и долен и през деня бях добре, тъй като още ме държеше от упойката плюс обезболяващото от кабинета.
Пих първия Аулин вчера следобед, но през нощта се събудих от болка, тъй като действието му беше спряло.
Аулинът е единственото болкоуспокояващо, което наистина ми помага, но трябва да се пият през 12 часа най-рано, а мен ме пуска по-рано...

# 3 011
  • Мнения: 523
Здравейте!
Как се справяте с болката след вадене на ретинирани мъдреци?
Вчера сутринта ми извадиха горен и долен и през деня бях добре, тъй като още ме държеше от упойката плюс обезболяващото от кабинета.
Пих първия Аулин вчера следобед, но през нощта се събудих от болка, тъй като действието му беше спряло.
Аулинът е единственото болкоуспокояващо, което наистина ми помага, но трябва да се пият през 12 часа най-рано, а мен ме пуска по-рано...
И аз бях на Аулин няколко дни по два на ден. Първите дни болката е по-голяма и трудно се издържа. Забелязах, че когато легна да спя, макар да съм на три възглавници, отново започваше да ме боли от това, че подпирах главата си. Ставах от леглото и след малко болките спираха. И така почти седмица от леглото на стола - да не ме боли или да се опитам да спя. Въобще не издържам без сън и щях да пукна от недоспиване, а не толкова от зверските болки. 🙁
Колкото и да е трудно хубаво е да се спазва добра хигиена, миене, жабурене, вода за уста, промивка на раната, ако позволява, каквото е предписано. И може да опитате да редувате с други обезболяващи, ако ви действат.

# 3 012
  • Мнения: 21
Ходих пак, изписа ми антибиотик (оспамокс). Тепрература от два дни нямам. Преди 4 дни ми го изкараха, от 2 дни пия АБ, а още ме боли ужасно! На аулини съм по два пъти на ден, не издържам от болка вече. Колко време ще боли това нещо?

Има едно състояние dry socket. Това е когато не се пази мястото и падне съсирека. Болката може да бъде безобразна и болкоуспокояващи да не помагат. Тогава се прави консултация със зъболекар, който може с взимане на малко венозна кръв, която да мине през центрофугираща машинка и да се получи съсирена кръв, която да положи в дупката. Благодарение на съсирека, дупката ще започне да заздравява и болката ще отшумява. Не знам защо в България никой не предупреждава за това. Помислете дали е имало пушене на цигари или плюене първите 24ч от ваденето. Реално най-малкото може да го причини в първите часове. Може да направите консултация при друг специалист ако болката продължава. Да не Ви плаша, но ако е dry socket, може да трае месец болката.

# 3 013
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Здравейте! На мой близък му отстраниха оперативно два ретинирани мъдреца (горен и долен). Това се случи преди повече от месец – всичко мина безпроблемно и не е имал оплаквания през възстановителния период. Проблемът е, че и до ден-днешен, над 4 седмици от датата на манипулацията, моят близък твърди, че не може да си отваря устата докрай и чувства челюстта си някак схваната, но това усещане е по-скоро леко. Също, казва, че от време на време, като пие цитрусов сок, например, долавя повърхностно щипане / дразнене на местата на отстранените мъдреци, т.е. болката не е в дълбочина, а сякаш самите "ранички" се възпаляват, но на мен ми се вижда странно. Какви "ранички" ще има толкова време след манипулацията?! Няма логика...
Нормално ли е описаното?
На мен преди няколко години ми махнаха един ретиниран мъдрец, но нямам спомен как се усещах през различните етапи от възстановяването.

# 3 014
  • Мнения: 68 643
Да не е засегнат нерва. Долните зъби често го допират и при вадене може да се засегне. За това се правят снимки преди ваденето.

Общи условия

Активация на акаунт