Вадене на мъдрец...

  • 1 058 051
  • 3 855
  •   3
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 795
desi, много ти благодаря. Сега ще ходя на деж. кабинет.
Само с болкоуспокояващи, няма да стане.

Няма проблем Simple Smile Дано да мине по-скоро....аз съм абонирана за зъболекари, хирурзи и всякакви такива и напълно те разбирам Simple Smile

# 556
  • Мнения: 9 138
Ей ме на и мен тук...С въпрос, разбира се...
Решила съм да се престраша най-сетне на вадене (имам ретинирал долен мъдрец, от няколко месеца го усещам по-осезаемо, че се опитва да действа някак си. иначе преди 5-6 години си правих снимка, случайно се видя че е подпрян на съседния зъб). Хич да не споменавам колко много ме е страх, мисля го от месеци насам и при самата мисъл направо ми се повдига, и си мисля, че няма да мога да го преживея... Cry
Но най-много се притеснявам дали ще съм в състояние да си гледам детето след операцията - надали някой може да прогнозира как ще се чувствам след нея, колко време ще съм в ненормално състояние, и прочие, и прочие - но тъй като си го гледам сама през деня, не знам доколко ще съм адекватна в ежедневните си задължения (разходки, готвене, приспиване, говорене - това май няма да се случва за известно време,а..)
Та, моля ви, да споделите и да ме посъветвате - да се опитам ли да си намеря гледачка (някоя баба ще трябва да ангажирам явно) за известно време (ден, два..?), или ще мога и сама да се оправя?

Пожелавам бързо възстановяване на всички, които са минали през това нещо...
Аля, палци, мила Hug

# 557
  • Мнения: 66
Момичета, благодаря! След час съм при препоръчан зъболекар.
Stef, внимателно избирай, оказа се, че съм отишла при детски стоматолог.
Ама, като не питам...
За детето - по-добре някой да го гледа, така ще си по-спокойна.

п.п Беше останал един корен.

Последна редакция: ср, 22 юни 2011, 12:47 от ~Аля~

# 558
  • София
  • Мнения: 3 760
Някой знае ли след колко дни се махат конците след вадене на мъдрец?

# 559
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Някой знае ли след колко дни се махат конците след вадене на мъдрец?
Това преценява зъболекаря ти  Peace

# 560
  • Мнения: 1 086
Здравейте, преди повече от година стъпих за последно при зъболекаря, понеже исках да си прегледам зъбите преди да замина за чужбина. Та на доктора му светна, че не е нормално на 24г да нямам мъдреци и ме прати на снимка. Оказа се че и четирите зъба ми растат на криво, като долните два са трагични. Болят ме много рядко и то за кратко. Мога да живея с тази болка, но пък другите зъби са започнали да ми се изкривяват.
Сега една съфорумка ми каза, че мъдреците можело да пречат на забременяването и колкото и да ме е шубе, реших да се жертвам за каузата  Mr. Green
Дилемата е такава - прибирам се за кратко 2 пъти в годината и не искам да си прекарам дните в Бг на зъболекарският стол или ядене на супа със сламка...
Та имате ли си на идея дали може да ми извадят например на веднъж всички мъдреци и например след 1-2 дни да се прибера?
Колко време предварително трябва да планувам операцията?
Колко точно струва ваденето на мъдреците? Аз съм здравно осигурена в БГ, но предполагам, безплатен обед нема... Ако излиза като сума колкото тук или малко по-скъпо, по-добре да не си хабя почивката на родна земя....
Благодаря предварително!

# 561
  • София
  • Мнения: 795
Около 200лв на бройка излиза, ако е ретинирал, но зависи от хирурга.
Ако изшадия и 4те ще си на супички доста време, няма да можеш да дъвчеш на никоя страна - прецени си...

# 562
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-голямата болка минава до 24ч. след процедурата... И до 7-8 дни нещата се нормализират.
Но говоря само за 1бр. мъдец (долен), за който не се намери място на челюстта ми и остана завинаги под "месото" (но над венеца).
На 26.05. си го извадих, след като 19г. ме мъчеше... Ето, месец по-късно се чудя защо съм го търпяла...

Действайте смело и решително. Ако не расте нормално или е развален, мъдрецът няма място в устата Ви.

П.П: почти 10 дни преди да ми го махнат бях със зъбна ангина... Ето ти подсказка, която аз лично проумях, чак след като ми почнаха зверските болки.

# 563
  • Мнения: 9 138
Шани - на мен лично ми даваш кураж, определено, благодаря! Имах нужда да прочета нещо такова Heart Eyes

# 564
  • Русе
  • Мнения: 5 356
lolilita_ И аз вадих ретинирал мъдрец миналото лято и моя съвет е да ги вадиш един по един. Все пак има дискомфорт, оток за известно време - зъболекарите не препоръчват да се подлагаме на "изтезания" доброволно Simple Smile . Държа на болка и при положение, че ме пусна упойката точно на зашиването /опъваше се гадината да излезе и отне повече време/ после за около седмица се върнах към нормално хранене и отмина болката постепенно.
Имах 2-а други мъдреца, но бяха поникнали, там ваденето не беше драма. 4-я за сега не се закачаме с него, но ако трябва ще махна и него. Шани е права - правят ли проблем ги махаш.

# 565
  • Мнения: 20
Аз също съм за вадене на мъдреците с две ръце.
Накратно моя случай - започнаха да заявяват присъствие преди около 7 години само на долната челюст, периодично имах проблеми с тях, като по някое време започнаха доста да бутат останалите зъби и доста ми изкривиха някои, но мъдреци не се показаха.Отделно имаше и прорастване на зъби от горната челюст поради разместванията. Моята зъболекарка тогава беше от школата "мъдреци не се вадят" и "ти си фантазираш, нищо не ти се мести и прораства", а аз й вярвах.Все пак се познавахме от 5 години.  Наложи се да ги извадя с големи гнойни торбички преди няколко месеца  и сега се питам и ядосвам защо не си послушах интуицията още тогава. Пораженията от техните действия са сериозни и сега коригирам последиците от размествания и прораствания. Много глупаво постъпих. Сега бих ги извадила още на ниво зародиши, но е  късно. Ще си примъкна настолно стоматологично четиво за гарантиране на по-информирани решения за денталното ми здраве.Flutter

# 566
  • Мнения: 4 542
След три дни живот на обезболяващи заради нетърпими болки, днес най-после отидох на стоматолог и стана ясно, че и моят май е за вадене. Засега ще изчакаме, но аз както ги усещам нещата - стабилно вървя към операция. В момента ме боли и ухо, и гърло и въобще....  Sick

# 567
  • Мнения: 1 086
Ама...реално не се бях замислила, че ще съм в съзнание докато ми го вадя....
Вероятно няма вадане на мъдрец с пълна упойка Embarassed
Извинете ме за глупавите въпроси, ама съм от тези, които се подмокрят още пред входа на кабинета....

# 568
  • София
  • Мнения: 5 574
Днес ми извадиха горен мъдрец... Отлагах го от няколко месеца, но някак се престраших... И аз не знам как... Уф... Та, сега като се прибрах от работа, ми се стори, че май имам малка температура, премерих я и се оказа 37.3. Може и да е от напрежението (по принцип съм емоционална).
Питах зъболекаря изрично дали се налага да пия някакъв антибиотик след интервенцията, но той отрече. Не съм пила обезболяващо, защото болката, която чувствам е търпима (усещам повече болката в небцето, където ми сложи упойката, отколкото на мястото, където беше зъба).

Въпросът ми е - да се притеснявам ли от тази температура и да взимам ли мерки за нея или ако е в тези граници е нормално?

Мъдрецът беше нормално израстнал, но имаше много дълбок кариес, клонящ към пулпитен и зъболекаря прецени, че не си заслужава в моя случай да се умъртвяват нерви и т.н.

# 569
  • София
  • Мнения: 795
Моя стоматолог при такива интервенции ми дава антибиотик винаги, за да се предотврати възможността за инфекция.
Но щом твоя е преценил, че няма нужда, вероятно е така. Но ако температурата ти не спада ще трябва да му звъннеш.

Общи условия

Активация на акаунт