Тибетска гъба

  • 133 312
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604

ivka ♥ 007 да само студено или стайна темп.мляко,така отвън да остане до следващия ден.

# 721
  • Мнения: 3 715
Дали някой  няма 2-3 заблудени гъби да ми даде? За София става въпрос, а може и от Пловдив всъщност, мога да си я взема и от там.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 079
Дали някой  няма 2-3 заблудени гъби да ми даде? За София става въпрос, а може и от Пловдив всъщност, мога да си я взема и от там.

Мойта почива в хладилкика и бих могла да ти дам.,но съм след операция и не мога да излизам от къщи,ще трябва да се разходиш до нас

# 723
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много искам да си имам от гъбата, от Варна съм - ако може някои да ми даде Hug

# 724
  • Мнения: 3 211
Искам да ви питам какъв е смисълът да стои готовия кефир в хладилник?
Аз си прецеждам млякото всяка сутрин, изпивам го и зареждам с ново прясно мляко, като оставям на стайна температура да ферментира, не го оставям в хладилник. Става по-ефикасен кефира ли?
Също така моя си е доста вкиснат на вкус, въобще не е като айрян. Никой друг освен мен не иска да го пие, ако има начин да не е вкиснат на вкус сигурно ще им хареса.

Намерих тези рецепти за приготвяне на напитки с кефир и се чудех дали да пробвам така, че да прилъжа децата да пият: http://users.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html#the-butterfly

# 725
  • Мнения: 23
Чудя се дали мога да събудя, моята изсушена тибетска гъба, за да започна пак да си правя кефир?

# 726
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
very nice като се прецеди не се пие веднага,а трябва да престои в хладилника за поне 1 ден,за да узрее.Но може и 3-4 дни да стои вероятно и повече.
Ако ти е малко количеството мляко за кефира,става по-гъсто и по-кисело,оставя се вънка,и колкото повече престоява,повече вкисва.Може да съкратиш процеса и да стои по-малко време отвън.Иначе за вкуса,не на всеки допада,може да се правят шейкове,подслаждане,татратор,вместо мляко в палачинки,кекс и др.сладкиши,плодове.
Бяла Орхидея можеш,но първите дни млякото се хвърля,не се пие.

# 727
  • Мнения: 3 211
никид, мерси.
Четох, че трябва да се пие сутрин веднага след ставане и вечер 30 мин преди лягане, но явно може и по друго време. Вече ще го оставям в хладилник и просто ще го ползвам като кисело мляко.

# 728
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
very nice пиеш го,когато желаеш,въпроса е да е след престой на кефира без гъбата в хадилника,за да узрее Simple Smile

# 729
  • Мнения: 3 242
.Иначе за вкуса,не на всеки допада,може да се правят шейкове,подслаждане,татратор,вместо мляко в палачинки,кекс и др.сладкиши,плодове.
Бяла Орхидея можеш,но първите дни млякото се хвърля,не се пие.

Kупувам готов кефир тъй като не ми се занимава с разни гъби Simple Smile Намирам вкуса му за много приятен, даже ми харесва повече от киселото мляко.

# 730
  • Мнения: 21
Здравейте,имам нужда от помощ.Гъбата ми се разлигави,на какво се дължи това,и може ли да се оправи?

# 731
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
ivves нищо фатално,промий я повечко с вода,увеличи млякото и и намали гъбата,топло е и бързо става сега,може да я оставиш и да си почине известно време във вода в хладилника.

# 732
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
време е за нова тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=723196.new#new

Общи условия

Активация на акаунт