Флуорно мляко

  • 27 975
  • 338
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 15 270
Не желая да бъда въвличана в спорове "за" и "против" тогава, когато отсрещната страна не желае да чуе.
От друга страна, нямам намерение и да коментирам изречения, за които ни най-малко не съм убедена, че не са извадени от контекста им. Освен това, не съм стоматолог, че да коментирам написаното в учебници по стоматология. Което само идва да докаже, че не съм никаква ССФ, защото една ССФ, разбира се, знае всичко и  компетентна по всякакви въпроси.  Grinning
Ако някой иска да се надцаква с цитати-моля! Аз до Пловдив няма да ходя, за да сортирам подходящи изречения, които да пусна тук, та да се мерим кой е по-по-най. Нито ще си губя времето да се ровичкам за подобни в нет-а. Бих го направила, ако поне на милимунда допусках, че теб или мимиту мога да ви убедя в нещо. Но понеже нямам илюзии, смятам да се отдам на по-полезни занимания.  Peace
Всъщност, каквото имах да казвам, казах го. Мога да многословнича, но не виждам никакъв смисъл. Най-важното вече го написах.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кажете ми какво става на практика, ако откажа да подпиша декларация?! Ще дават различно мляко на детето ми (най-вероятно единственото) или изобщо няма да му дават мляко?

# 63
  • Мнения: 578
Кажете ми какво става на практика, ако откажа да подпиша декларация?! Ще дават различно мляко на детето ми (най-вероятно единственото) или изобщо няма да му дават мляко?


Незаконно е, ако има отказ от родителя, на детето да продължават да му дават флуорирано мляко, което означава, че трябва да осигурят и натурално/без добавка на флуориди/ за тези деца.

На практика явно такъв казус до момента не е съществувал, защото родителите са подписвали декларациите, поради абсолютното информационно затъмнение, относно рисковете при евентуално предозиране. В някои ДГ на Варна се оказва, че родителите изобщо не са били информирани за флуорираното мляко, т.е дори и да не са искали, на децата е давано такова.

"Дозата прави отровата!", но в случая се оказва, че флуоридите са отрова дори в дозите, считани от зъболекарите за профилактични.

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 17:41 от JuliaP

# 64
  • Мнения: 3 271
Мога ли да ви предложа още едно, според мен, много добре синтезирано разяснение по въпроса за флуора в питейната вода.
За млякото е същото!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 11 340
А аз как ще разбера какво мляко й дават?!

# 66
  • Мнения: 578
Трудно!  newsm78



# 67
  • Мнения: 5 500
chockolina, ти няма да откажеш да подпишеш, а ще подпишеш, че НЕ ЖЕЛАЕШ да яде флуорирано мляко! Те са длъжни да се съобразят! Точно, както казва Юлия до сега такъв въпрос не е стоял пред ръководствата ва ДГ, просто защото родителите я са подписвали изобщо декларации, я не... На всички суркат едно и също, за да не си създават излишни проблеми!
Искрено се надяваме твоето дете да не е единственото, за това работим по въпроса!!!
На другия ти въпрос, предлагам да се направиш на Шерлок Холмс, аз и друг път съм си го мислела това нещо...четеш менюто всеки ден, в деня когато имат прясно мляко за закуска или айрян за следобяд, или пък застроена супа, вземаш и носиш да се изследва! А, има флуор...знаеш какво следва!!!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Още един въпрос - готово флуорирано мляко ли дават или добавят (на капки  newsm78) в обикновено мляко?!

# 69
  • Мнения: 8 769
Още един въпрос - готово флуорирано мляко ли дават или добавят (на капки  newsm78) в обикновено мляко?!

Готово е, на някаква фирма "ДЕЯ".

По първия ти въпрос-мисля, че е редно родителя да има право да взема проби от храната на децата си и да ги изследва в лаборатория (ако се съмнява). Ще видим след подписването на декларациите с какво становище ще излезе общината.

# 70
  • Мнения: 2 652
Кажете ми какво става на практика, ако откажа да подпиша декларация?! Ще дават различно мляко на детето ми (най-вероятно единственото) или изобщо няма да му дават мляко?

Много е вероятно поради бюрократични особености да се случи второто - изобщо да не дават.

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 20:05 от Grace m

# 71
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кажете ми какво става на практика, ако откажа да подпиша декларация?! Ще дават различно мляко на детето ми (най-вероятно единственото) или изобщо няма да му дават мляко?

Много е вероятно поради бюрократични особености да се случи второто - изобщо да не дават.


Да, аз от това се опасявам. Щом е готово, още повече - като знам, че всички доставки стават след провеждане на обществени поръчки, едва ли ще тръгнат да провеждат нова, за 1-2 деца. Виж, ако сме повече, може и да има някакъв ефект от отказа... Confused

# 72
  • Мнения: 9 052

Към жабата, ела да живееш тука и давай акъл кой как да сее, тори и прочие Peace Като не си в Бг си живей както повелява живота ви там! Със сигурност е по-добре, зная от опит!


ей моме, като ми се дава право да пиш в тоzи форум беz zначЕние къде живея , няма да ми кажеш в коя тема какво да обсъждам . ОК?

# 73
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Не им дават прясно мляко , само кисело под формата на айрян.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 223
Въпрос към AFRODITA : питейната вода във Варна в момента флуорирана ли е???

Общи условия

Активация на акаунт