САЧ

  • 45 879
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 491
Сача ми се разпадна! #Cussing out
Купих го сача и както прочетох в темата го мушнах във фурната за един час да се изпече на 180 гр.
Снощи  се престраших да го използвам за първи път.Сложих месце, лук, чушки и домати.Хареса ни, стана много вкусно.След вечеря го сложих в мивката и напълних с малко вада за да може малко да се накисне, защото домата беше пуснал вода и беше като загоряло на дъното.Докато изпуша една цигара/горе долу 7 минути/и реших да го мия.Още като го хванах и той се разпадна в ръцете ми! ooooh!
Кажете ми къде сгреших? newsm78

Като чета статистиката на темата - май грешката е, че първо си го пекла.
На моя на етикета пишеше само да се напои с олио първия път, аз така и процедирах. За първото готвене не се счупи, ама то не е гаранция де, да не викам дявола.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз моя сач го ползвам само за фурната. Нищо не съм правила, само гледам да няма рязка смяна на температурата и да не е по- висока от 180 гр. Мия го, когато вече е изстинал, пак от съображения за сигурност. Слагам го в студена фурна и чакам постепенно да се затопли. Друго не се сещам  newsm78. Не съм го пекла първоначално, не съм слагала олио, ябълки и т.н. Слагам месото, след 1 час зеленчуците и е готово след още час.

# 62
  • Мнения: 1 818
Момичета,кажете ми сача във всички магазини на Метро ли го има.Мама и тати ходят до Стара Загора.Там дали има и на кой щанд ...Искам да им поръчам и децата да ми го донесат като си идват.

# 63
  • Мнения: 261
Сача ми се разпадна! #Cussing out
Купих го сача и както прочетох в темата го мушнах във фурната за един час да се изпече на 180 гр.
Снощи  се престраших да го използвам за първи път.Сложих месце, лук, чушки и домати.Хареса ни, стана много вкусно.След вечеря го сложих в мивката и напълних с малко вада за да може малко да се накисне, защото домата беше пуснал вода и беше като загоряло на дъното.Докато изпуша една цигара/горе долу 7 минути/и реших да го мия.Още като го хванах и той се разпадна в ръцете ми! ooooh!
Кажете ми къде сгреших? newsm78
Да не си му пуснала студена вода.Другия,ако си купуваш -не го кисни!Колкото и да е загоряло го изтържи с дървена лъжица и ще падне!Измий си го нормално и това е.
Моя пък се спука на четвъртото готване -шантава работа.
Явно си е до късмет-да случиш на добър сач Peace

# 64
  • Мнения: 172
Eх, изкушихте ме с този сач. Ще се купува при следващото пазаруване в Метро  Grinning.
Сега искам да ви споделя една многократно изпитана рецепта за катми (научих я от технолог от ВИХВП - Пловдив)
1л. прясно мляко
4 яйца
4 ч.ч. брашно
мая - кибритена кутийка или суха (според упътването)
Разбиват се съставките и се оставя да втаса (трябва поне 2 пъти да увеличи обема си)
Пекат се без мазнина и след това се намазват с масло.

# 65
  • Мнения: 3 211
ето една рецепта, която беше залепена на моя сач. звучи ми добре и смятам да я пробвам.
Пиле съм сметанов сос и зеленчуци
Продукти:
пил.филе-300г
моркови-3бр.
чушки-2бр.
царевица-50г
броколи-50г
бекон-100г
гъби-100г
кашкавал-100г
топено сирене-50г
сметана готварска-50г
соев сос, къри, джинджифил
Приготовление:
Нарязаното пилешко филе се слага в предварително загрятия сач с малко слъчогледово олио. След неговото запичане се прибавят морковите и чушките. Когато станат готови се прибаваят и др.зеленчуци. Ястието се разбърква непрекъснато. Прибавяме бекона нарязан на лентички, разбъркваме. Накрая се прибава сметаната, соевия сос и подправките с топеното сирене. на вече готовото ястие по желание може да се настърже кашкавал. Желателно е горещия сач да се постави на метална поставка.

# 66
  • Кърджали
  • Мнения: 30
Да не си му пуснала студена вода.Другия,ако си купуваш -не го кисни!Колкото и да е загоряло го изтържи с дървена лъжица и ще падне!Измий си го нормално и това е.
Моя пък се спука на четвъртото готване -шантава работа.
Явно си е до късмет-да случиш на добър сач Peace
[/quote]
Да пуснах студена вода върху топъл сач. Сигурно там съм сгрешила.Здраве да е, вече ми мина.Ще си купя нов и дай боже той да оцелее поне за няколко яденета.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 775
Ще оцелее, ако няма рязка смяна на Т. и е направен качествено, разбира се.

# 68
  • Мнения: 1 269
Имаме съвсем нов сач и още не съм го пробвала. Смятам да направя катми. Първо трябва да го напоя с олио и след колко време е готов да го сложа на горещия котлон?

# 69
  • Мнения: 286
А пилешки дробчета по селски дали ще станат на сач?

# 70
  • Мнения: X
момичета, а какъв сач е по-добре да се вземе - гледжосан (с покритие) или негледжосан (само глинен)?

видях и двата вида и не ми е ясно за катми и гозби разни кой вид е по-подходящ

мерси и лека вечер

# 71
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
момичета, а какъв сач е по-добре да се вземе - гледжосан (с покритие) или негледжосан (само глинен)?

видях и двата вида и не ми е ясно за катми и гозби разни кой вид е по-подходящ

мерси и лека вечер
да ти кажа честно аз гледжосан не съм виждала.

купих си един на Троянска керамика.
обясниха ми, че троянските били по-хубави, защото са глинени и са изпечени по технология.
имало отделно други (те не са червеникаво-кафяви, а са едни по-тъмни), произведени в Димитровград и те били направени от кал  Confused и не можели да се мият с вода, защото се разпадали...

аз моят сач го сложих на котлона, ама май беше на много висока степен и се пукна  Cry, сега си правя катмите в тигана...

за гледжосаните нищо не мога да кажа... но знам, че някои глазури съдържат олово и не се препоръчват.

# 72
  • Мнения: 6 049
в крайна сметка да имаш сач май не е работа  newsm78

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Момичета,кажете ми сача във всички магазини на Метро ли го има.Мама и тати ходят до Стара Загора.Там дали има и на кой щанд ...Искам да им поръчам и децата да ми го донесат като си идват.


Има сачове в Старозагорското метро. Ама на кой щанд?  Thinking Абе там при чиниите някъде май бяха.  Laughing

в крайна сметка да имаш сач май не е работа  newsm78

Това от личен опит ли го реши?

# 74
  • Мнения: 6 049
Ами - случайно прочетох ОПЛАКВАНИЯТА Лалка ако не си обърнала внимание(или ни си прочела) всяка втора си оплакваше.... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт