Препарат срещу стрии?

  • 4 990
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500

какви препарати срещу стрии ползвате
Това да не са хлебарки? Не използвам "препарат срещу стрии",  по-скоро "крем против стрии".  Joy Не се заяждам, просто да се посмеем. Заглавието ти е направо уникално. Веднага ще заеме място в класацията на Бу "Слагате ли шапчица вкъщи".
Та според мен няма ефективен препарат срещу стриите. Всичко е ген. Ако си предразположена ще имаш, ако не - и с нищо да не се мажеш, няма да се появят. Все пак слагай някакъв овлажняващ крем за тяло. Няма голямо значение какъв.

# 31
  • Мнения: 617
Правя си масло против стрии сама...
Така че разтопявам малко какаово масло от аптеката, добавям по 10-20 мл от поне два вида течни масла (за да е по-мек крайният резултат) - примерно бадемово....
Внимавайте защото от бадемовото масло се увеличава окосмяването, от козметичката ми го знам.

# 32
  • Мнения: 268
Аз се мазах с крема против стрии на Дева и съм много доволна, разбирай - нямам стрии  Mr. Green!
Но са прави момичетата, които са ти казали, че то си е до кожа. Ето, аз се мазах с български, сравнително евтин крем и то не съвсем редовно и въпреки това нямам оплаквания. А има бременни, които ползват възможно най-скъпата и прехвалена козметика и кожата им пак се нацепва...
Съвет от мен - виж дали си генетично предразположена към стрии, питай майка ти и баба ти имат ли.

# 33
  • Мнения: 5 362

Дали ще имаш или не - зависи от типа на кожата ти и нейната еластичност


Абсолютно вярно Peace

# 34
  • Мнения: 521
Здравей аз се мажа с Мустела коремчето и гърдите и съм доволна засега , а краката и дупето си мажа с един лосион на Ейвън 2 в 1 против стрии и целулит и от него също съм доволна мажа се веднъж на ден и с двете обилно. Започвай да се мажеш колкото по скоро по добре  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползвах на Ейвън и Дева и съм доволна (повече от първия!), стрии не ми се появиха, а съм  генетично предразположена...  Thinking

# 36
  • Мнения: 2 069
От 4-я месец нататък се мажех с маслото против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace
И аз въпреки че съм в 6 месец кожата ми е суха мажех се с  Дева ама явно не ми действаше. Когато започнах да използвам маслото на Икаров от 4 месец кожата ми спря да ме сърби и да се бели. За 2 месеца измазах почти 3 шишенца
Но има още много време .... Дано ми подейства Praynig

# 37
  • Мнения: 311
Ползвам Мустела и съм доволно, пробвала съм и с Чико, но не ми харесва. Определено Мустела.

# 38
  • София
  • Мнения: 928
Ползвах Мустела и съм доволна, нямам стрии  Peace, но предполагам, че е и до кожа.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 738
Аз се мажа с какво ли не Simple Smile И коемчето ми се нацепи Confused то си е до кожа! Иначе....... Мустела,Дева и Кокона Майка + мас и нищоо...

# 40
  • Мнения: 3 069
Всичко е до вида кожа.Ако е еластична няма да имаш проблем, ако не е еластична с каквото и да се мажеш пак ще имаш стрии.
Казвам го от опит Peace

# 41
  • Мнения: 1 207
Перкуталфа на Галеник и нямам ,но както всички са писали е до кожа.Маже се и 1-2 месеца след като си родила заради свиването на кожата.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 252
Ползвала съм и зехтин, и крема на Мустела, и крема на Виши и тъкмо като си мислех, че до 8-ми месец щом не съм се нацепила ми се е разминало. Една сутрин се събудих с нацепен в долната част корем. Измазах него ден много мазила, но на другата сутрин стриите бяха обхванали целия корем. Потърсих съвет от лекар и това, което ме каза, ме стресна. Каза ми, че всичко зависи от типа кожа и щом съм предразположена за стрии каквито и пари да давам за козметика всичко е напразно. Но пък от друга страна като се мажим се успокояваме, че сме взели всичко предпазни мерки да не се нацепи кожата.
Успех в борбата, аз не успях да ги преборя.

# 43
  • Мнения: 520
С каквото и да се мажеш гледай да е нещо по-мазно. Според мен по-важен е самият масаж, за да ти стане кожата по-еластична. Щом почне да расте корема,  започни с мазането. Аз в 8 и 9 месец се мажех всеки ден, даже към края на деветия и по няколко пъти на ден. Резултата е- стрии нямам/ нови де, отпреди си имам няколко

# 44
  • Мнения: 255
Здравейте!!!А вече съм на финала и мога да кажа , че наистина всичко е до кожа.До средата на 8-ми месец нямах нито една стрия (мажех се с Мустела най-редовно), но само за седмица и половина корема ми се нацепи около пъпа страшно много Cry .Като видях накъде отиват нещата смених Mustеla с Galenic, но уви процеса си продължава.Единствената ми надежда е след като родя( на 04.06.2007 ми е датата да се похваля) е да пробвам някои процедури в салон.Имам и една ръкавица от естествена, сурова коприна , която ексфолира много добре кожата и мисля , че ще ми е от полза.
Извода ми е , че с каквото и да мажеш (аз хвърлих доста пари и се мазах не по 2 а по 3 пъти на ден) кожата ако ти е предразположена към стрии, спасение няма  Cry

Общи условия

Активация на акаунт