Препарат срещу стрии?

  • 4 986
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Трудността за установяване ефикасността на даден продукт идва от там, че не може една жена да е сигурна, дали ако НЕ го ползваше, щеше да има стрии или не.

Дори ако е имала две бременности, и при едната се е мазала, а при другата - не, пак не може да се установи със сигурност ползотворността на козметиката, защото и двете бременности са различни, хормоналните промени върху кожата са различни, килограмите и еластичността са различни,  възрастта на жената е различна.  Rolling Eyes

Затова ми се струва малко подвеждащо изказване "ползвах Еди-кой си продукт, нямам стрии". Сигурна съм, че за същия продукт, друга жена ще каже, че въпреки него, има стрии. Козметиката не е гаранция срещу стриите, отдайте дължимото и на себе си - кожа,еластичност,  ген, възраст, килограми, напълняване и т.н.
  Wink



Абсолютно съм съгласна с това изказване. Аз ползвах крема на Чико от серията Мама Дона по препоръка на две мои приятелки, които нямат нито една стрия от бременността си. Резултатът при мен е нулев. Целият ми корем е в стрии. За протокола те качиха по 24-5 кг, аз качих 18 кг. Каквато и козметика да ти препоръчаме ние всичко зависи от типа кожа, което не означава да не използваш никаква козметика разбира се. Успех каквото и да решиши, дано да не се появят при теб.  bouquet

# 16
  • Мнения: 291
Първо да кажа, 4е за мен един от основните критерии за хубав крем е как попива в кожата ми, как я усещам, след като съм се намазала. (А докато бях бременна, мнг значимо беше и как мирише Simple Smile )В началото ползвах МУСТЕЛА, но хич не ми харесваше - нито как мирише, нито как попива в кожата и го смених с крема с/у стрии на АВЕНТ, от който също не бях много доволна. Накрая си купих крема с/у стрии на MOTHERCARE, който ми хареса най-много. Препоръчах го на две приятелки, които също са много доволни от него. А резултатът при мен от толкова мазане и кремове е, 4е имам по една малка цепка от двете страни на корема, които се явиха седмица, преди да родя

# 17
  • Мнения: 576
При мен нищо не помогна.  WearyКоремчето ми е нашарено цялото. newsm45

# 18
  • Мнения: 8 505
Мазах се с Мамма Донна на Чико.Не помня от кой месец.Нямам стрии.Но според мен определящото дали ще се появят или не са гените,а не (не)мазането.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 24
Ползвам крема на Мустела от 4-ти месец. В началотото се мажех почти навсякъде - корем, гърди, бедра, кръс и дупе. Отиваше около една опаковка за месец. Килограмите не ме тревожеха, но от стрии се притеснявах. Седмица и половина преди термина съм и нямам нито една стрия никъде. Дано така да си остана. Аз съм много доволна. Много приятно мирише, кожата е овлажнена и спокойна. Не те опъва и не те сърби. Добре си се насочила. И все пак - може би наистина всичко е до кожа. Пък в крайна сметка друго е най-важно. Още си в 3-ти месец, като започне да ти се обажда отвътре с краченце или ръчичка ще разбереш Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 276
А стриите може ли да се появят след раждането?
Аз засега имам само няколко на дупето, които не се виждат от бельо/бански. Мажа се с Мустела през цялата бременност, но сега ме е страх, че когато родя, при спадането на корема ще се получат...

Ох, дано не...  Praynig

# 21
  • Мнения: 8 505
А стриите може ли да се появят след раждането?

Да,могат-при рязкото отслабване в областта на корема.След раждането можеш да си доизмажеш останалото количество крем против стрии.

# 22
  • Мнения: 4 621
От началото на 3 месец започнах да се мажа. Използвах Чико, Лиерак и Мустела, като продължих и месец след раждането. Нямам нито една стриа от бременността Peace

# 23
  • Мнения: 244
Мажех се и с мустела и с икаров и с мас и с какво ли не,но на мен нищо не ми помогна за съжаление Weary

# 24
  • София
  • Мнения: 1 546
Момичета, да се включа и аз от личен опит. През цялата бременност се мазах с какво ли не и нямах нито една стрия. Но!!!...след като се прибрах с бебо от родилното и се погледнах в огледалото... #Crazy ШОК и УЖАС! бях се нацепила по корема за отрицателно време. Така, че и аз съм на мнение, че всичко зависи от кожата и ДА може да се нацепиш след раждането. Даже според мен появата на стриите става точно тогава. С мазане и без мазане...Божа работа както казват хората. Laughing

# 25
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Мажа се с Мустела,досега нямам стрии,дано не се появят като родя  Praynig

# 26
  • Мнения: 386
Аз използвах на ДЕВА и съм доволна

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 580
на VICHI Peace,струваше 30лв,нямам нито една стрия
         И аз го ползвах и съм страшно доволна - не се появи нито една стрия.

# 28
  • Мнения: 630
Ползвах крема на мустела от третия месец и съм много доволна, нямам нито една стрия. Тук все пак трябва да се отбележи, че има значение еластичността на кожата и дали е предразположена или не към стрии. Лека бременност.

# 29
  • Мнения: X
Ползвам точно този комбинирания на Мустела и засега съм доволна.
Овлажнява добре и мирише много приятно. Не знам дали ще се опазя, при мен наедряването тепърва предстои. Опаковката, която имам беше с един крем + две мострички на кремчета за крака и само за гърди. Не са лоши и те, но комбинираният е ОК засега. Като гледам, ще ми стигне за 2 месеца и половина.

Общи условия

Активация на акаунт