17,30 късен час ли е за взимане от ясла ?

  • 2 152
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 642
На-често взимаме малката към 17:30, но веднъж ми се случи да я взема в 18:20. Нямаше нито цупене от страна на учителките нито мърморене. Освен нея имаше още едно дете. Не смятам, че се е случило нещо страшно... на всеки понякога му се случва да закъснее, колкото и да бърза,  а освен това не на всички работният им ден приключва в 16 часа, та да успяват с взимането на децата в 16:30-17 часа.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Нас дори ни съветваха да не бързаме да прибираме децата, че да си поиграят.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз я вземам около 18 - 18.15. Не мога по-рано. Има още 1-2 деца, които остават до това време. Но никога не са ни правили проблем госпожите, даже казват да не се притеснявам и да не бързам...

# 18
  • Мнения: 8 505
Изобщо не е късно.Взимам дъщеря си по това време и вътре е поне половината група.

# 19
  • Мнения: 1 364
Не е късно. Градината работи до 19.00 ч.
Аз вземам Алекс към 17 ч., защото такова ми е работното време.

# 20
  • Мнения: 4 841
Графика ми на придвижване е такъв, че пристигам в градината в 18,00 часа (+-10 минути) - и винаги има поне още 3-4 деца. Нормално е при мащабите на града и работно време до 17,00 часа да ти е нужно и време за придвижване. Факт е, че има родители, които не познавам, защото си водят децата в 9,00 и ги взимат в 16,00, но те не могат да бъдат критерий. Така че 17,30 е повече от нормален час  Peace

# 21
  • Мнения: 14 133
това е нормален час за прибиране от ясла/градина.


така е! Peace
Peace  Въпреки, че на мен ми се е случвало в този час да го намирам само с госпожата. Винаги ми е било странно как до 17,00ч. повечето деца са прибрани.

# 22
  • Мнения: 7 391
                         На нас пък ни се скараха,че го взимаме рано /15.30/ ,но лично аз след като съм свободна не мисля,че трябва да седи там само защото има деца и яслата работи до 19 часа.Според мен всеки сам определя времето на взимането на детето си от ясла или градина,като се съобразява САМО с края на работното време.ДЗ са в услуга на родителите ,а не ние да осигуряваме пълна заетост на персонала до 19 часа.Те и без това си имат и допълнителна работа,която могат да свършат ако им остане час до края на работния ден без деца. Mr. Green  bouquet
 
  Въпреки, че на мен ми се е случвало в този час да го намирам само с госпожата. Винаги ми е било странно как до 17,00ч. повечето деца са прибрани.
Ето аз съм ти отговорила на въпроса.Може би има и други като мен ,които организират цялата рода и искат децата им да се взимат по-рано.Ами така,де ,щом някой работи до 14 часа ,защо да стои без работа в къщи до 18 - да ходи да вземе децата и да се разхожда с тях. Mr. Green Такъв е реда при мен. Laughing  bouquet Ако не - следва семейно порицание. #Cussing out Peace  bouquet

# 23
  • Мнения: 185
Раб. време на ясли и градини е от 7:00 до 19:00.

В предучилищна група госпожата ми вдигна грандиозен скандал, че взимам сина си в 18:57 (случи се един-единствен път!!!). Тя вече беше облечена, обута, с чантичка на рамо и явно закъсняваше за някъде, свикнала че децата ги взимат най-късно в 18:30. А аз бях толкова запъхтяна от бягане (буквално), че не успях грам да реагирам... Sad След първоначалното избухване явно се усети и започна педагогически да ми обяснява каква травма било за детето да остане последно. "Детето" ми тогава беше почти на 7 г., напълно самостоятелен и ако някога е имал претенции кога да го взимам, е било да е по-късно, защото винаги има да си дограва. Simple Smile)

Сега взимаме дъщеря ни от яслата в 18:15 - 18:30 и винаги е последна. Тъй като това е същото ОДЗ, аз в началото се извинявах всеки път, когато отидем след 18:15. Но за мое учудване сестрите и леличките, ВСИЧКИ, усмихнато ми обясняват, че няма никакъв проблем, че раб. им време е до 19:00 и че даже за детето, останало последно, това е много приятно време, защото играе с всичките играчки, без някой да му ги дърпа от ръцете, получава всичкото внимание на сестрата или лелята, защото се грижат само за нея в този момент и т.н.

Познавайки децата си, аз съм убедена, че не им причинявам никакъв дискомфорт с това, че ги взимам последни. А относно педагогическите знания и опит на различните госпожи, за които разказах, няма нужда да се коментира... Вярно, че работят за малко пари, но това ни най-малко не им дава право да работят по-малко часове ВСЕКИ ден. Само да вметна, че се е налагало 1-2 пъти да водя сина ми по-рано, към 7:30 сутринта (отново в раб. им време), нямаше ни една госпожа!!! След чакане се появи една леля (от цялото ОДЗ) да ни отключи...

Само да уточня - баби нямаме в София, детегледачка за водене/прибиране на децата не сме ползвали, работим и двамата с мъжа ми и не се "чупим" по-рано от работа...

# 24
  • Мнения: 2 891
Майка ми прибира Сашо по същото време.

# 25
  • Мнения: 4 414
градините и яслите работят до 19. затова са на 2 смени учителките и лелките, за да могат да работят до по-късно.
мисля, че е крайно време вместо да се притесняваме и да си чупим краката, за да могат лелите да си ходят по-рано, да подаваме оплаквания, че не си спазват работното време!

# 26
  • Мнения: 5 468
градините и яслите работят до 19. затова са на 2 смени учителките и лелките, за да могат да работят до по-късно.
мисля, че е крайно време вместо да се притесняваме и да си чупим краката, за да могат лелите да си ходят по-рано, да подаваме оплаквания, че не си спазват работното време!
И аз така мисля, но виж, че някои дори наемат жени, да им взимат децата в 16 ч. от градина. Отделно са лели, баби, дядовци, по-големи деца и кой ли не още, само и само да се опразни градината до 17:30.

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Тц,не е.Нашите ги вземаме към 18-18:15 и все още има още доста дечица.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
градините и яслите работят до 19. затова са на 2 смени учителките и лелките, за да могат да работят до по-късно.
мисля, че е крайно време вместо да се притесняваме и да си чупим краката, за да могат лелите да си ходят по-рано, да подаваме оплаквания, че не си спазват работното време!

В детската градина на Габриела всъщност не си тръгват по-рано, дори и да няма останали деца. Спазват си работното време и стоят там до 19:00.

# 29
  • Мнения: 24 467
На нас не ни се е случвало да ни правят забележка защо не си вземаме детето по- рано. Налагало ни се е, макар и рядко, да го вземем и в 18.30 ч. и просто тогава се е случвало да има останала една учителка с деца от различни групи, но и тази учителка не ни е каламила.

Общи условия

Активация на акаунт