Примерна схема за захранване

  • 191 750
  • 612
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22
Искам да те питам Nikki Ivanova , направо с зеленчуково пюре ли ще започнеш захранването и във кои месец? Преди това сокче давала ли си? Много скоро и на мен ми предстои захранването и се интересувам силно от темата.

# 406
  • Мнения: 498
И аз като Pontes смятам, че надали детето не харесва тези храни, а вероятно е просто в началото на захранване.

Лина в началото ядеше всичко, но не повече от 20-30 грама  Grinning - после губеше интерес. Важно е постоянството - предлагането на храна в определено време на деня, търпение и никакво насилване. Все пак важно е човек да се води и от цялостната си идея за хранене на детето - дали ще е основно на кърма до 1 годинка, или не. Под това имам предвид кога ще се предлага храната - преди или след кърмене  Peace

За кашите - вече по лични наблюдения мога да твърдя, че не се отразяват зле на кг на Лина. Предлагам каша понякога всеки ден, понякога през ден, вярно - само по 100-120. При положение, че не съм въвела глутен, жълтък, сирене и масло, а месо ядем отскоро, мисля че е важно за желязото, а за въглехидратите на тази възраст.

# 407
  • София
  • Мнения: 721
Само ще допълня, че когато дадох злополучните за нас пюрета от морков и тиква, бебето беше на 5 и половина месеца и усилено ги плюеше. След това като започвахме отначало беше на 6 месеца и 1 седмица и лапаше като невидял. Та затова, момичета, не настоявайте много в началото - детенцето само ще започне да си хапва, няма нужда да се насилва.

# 408
  • София
  • Мнения: 6 744
И аз си мислех че Стела ще хареса тиквата като по-сладичка, ама ей на- вече два дни се опитвам да и дам пюре от тиква и само като види лъжицата и почва да се опъва и да реве чак newsm78И картофа не го иска,вече не знам какво да и давам,дотук само морковите хареса Sad
Мъжа ми само мърмори че захранването не върви, трябвало да бъда по-настоятелна, ама аз какво насила ли да и ги тъпча в устата като ги плюе Sick
И Анна харесва основно морков, или морков смесен с нещо, другите хапва по 2-3 лъжици и не желае повече. А относно настоятелността, не вярвам, че можеш да постигнеш нещо положително по този начин, по-вероятно е да има обратен ефект. Пък и дъщеря ти е е малка още, ние се захранваме от 6 м. и 10 дни и още стоим на по 2-3-5-6 лъжички в най-добрия случай.

# 409
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
tonko1969   аз захраних със зеленчуково пюре на 5 навършени месеца, започнах с морков. До тогава бяхме само на кърма, сокове не съм предлагала и още не предлагам.

# 410
  • Мнения: 2 096
Как да приготвям зеленчуци с ориз. По скоро ориза как се приготвя.. бях чела някъде че първо трябва да се изсуши на фурна, после се мие и така се вари.. нещо такова беше.. някой чел ли е?

# 411
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
sky* аз ориза го варя, после варя и зеленчуците и всичко пасирам......

tonko1969 - захраних Петър, когато беше на пет месеца и половина. Преди това не съм давала нито сокове, нито вода, нищо.... само на кърма и започнах направо с пюре от тиква.....

tic_tac бебе на 40 дена е твърде малко за да поема такива "екстри" като сокчета. От тях не само, че ще му се удвоят по сила и продължителност коликите, но и ще раздразнят нежното му стомахче.

Абсолютно подкрепям Понтес, не насилвайте децата да приемат храна, която вие сте решили, че трябва да изядат, особено в началото на захранването. Да не говорим, че бебета на възраст около 5-6 месеца инстинктивно плюят, по скоро избутват с език.. Това не е защото те не харесват храната, а защото за тях тя е нещо ново и непознато, като консистенция и вкус.

mm_16 ако това е първия зеленчук, който въвеждаш е нормално да реагира така

Въобще, както по рано бях казала въоръжете се с търпение, захранването е един важен и интересен момент, както за вас така и за детето.

А за кашите, какво да кажа.....Петър яде всеки ден каша.....в килограмите му това не е отразено.....

Co, ако все пак детето не харесва изброените от теб храни / в което аз лично силно се съмнявам/, може да му ги смесваш с някакъв негов любим зеленчук и така да му ги даваш. Не препоръчвам само смесването на плодове със зеленчуци!

Ей с тия патки, юрдечки и фитки ме разсмяхте  Joy Юрдечката е патица, така че е рано за такова жилаво месо, то на мен дето съм на 30 ми е жилаво, пък незнам на малко бебе.......

# 412
  • Мнения: 8 242
Как да приготвям зеленчуци с ориз. По скоро ориза как се приготвя.. бях чела някъде че първо трябва да се изсуши на фурна, после се мие и така се вари.. нещо такова беше.. някой чел ли е?
newsm78 Що пък да се суши  newsm78

Ориз със зеленчуци си му готвя както и за нас - задушавам в малко вода+мазина (за по-малки бебета може и без мазнина) зеленчуците, после добавям ориза+повечко вода.. Като всичко се свари хубаво - пасирате колкото/ако трябва и нагъвате  Wink

И аз си мислех че Стела ще хареса тиквата като по-сладичка, ама ей на- вече два дни се опитвам да и дам пюре от тиква и само като види лъжицата и почва да се опъва и да реве чак newsm78И картофа не го иска,вече не знам какво да и давам,дотук само морковите хареса Sad
Мъжа ми само мърмори че захранването не върви, трябвало да бъда по-настоятелна, ама аз какво насила ли да и ги тъпча в устата като ги плюе Sick
Води се по детето - колкото иска - толкова. Ако го насилваш все по-неприятно ще му е храненето и нищо хубаво няма да излезе от това  Rolling Eyes А после защо детето било злоядо  Tired
На мъж ти му кажи да си яде неговите манджи и да не наднича в бебешките  Twisted Evil

# 413
  • Мнения: 356
... По скоро ориза как се приготвя.. бях чела някъде че първо трябва да се изсуши на фурна, после се мие и така се вари.. нещо такова беше.. някой чел ли е?
Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0Simple Smile

# 414
  • Мнения: 498
това с измиването и сушенето на ориза на фурна е само, когато от него ще приготвяш оризово брашно за домашна каша  Peace

ако се приеме, че е птиче месо и ще е пасирано, надали ще е много тежко за стомаха. Дето пиле, там и юрдечка Simple Smile

# 415
  • Мнения: 2 096
Говорих с личната на детето.. каза че плаващите птици се въвеждат след 10-12м. А за ориза значи да варя и да пасирам.. а дали да е бял ориз или кафяв неполиран.. втория май трудно се сварява..  От утре въвеждам месен бульон и сед 7-10 дни месо...

# 416
  • Мнения: 19 372
Говорих с личната на детето.. каза че плаващите птици се въвеждат след 10-12м. А за ориза значи да варя и да пасирам.. а дали да е бял ориз или кафяв неполиран.. втория май трудно се сварява..  От утре въвеждам месен бульон и сед 7-10 дни месо...

задължиелно ли е да се въведе първо месен бульон и после месо?не може ли направо месо или не е толкова щадящо?

# 417
  • Мнения: 413
     Тази тема ме интересува живо и за това се записвам Peace
 
 

# 418
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
бульони аз не съм давала!!!
а за ориза препоръчвам да е кафяв  Peace

# 419
  • Мнения: 250
здравейте отново и от нас.При нас захранването върви наполовина така да се каже.Въведох досега оризова каша,сини сливи - това е което се прие доста добре.Опитах да въведа картоф и морков-от картофа направо се гнусеше а преди малко от моркова повърна доста обилно.Опитах в чист вид да ги въведа и смесени с оризовата каша,но явно зеленчуците не ги харесва.Не знам дали аз не пришпорвам нещата,може би трябва да давам още по-символични количества.Какво ще ме посъветвате да продължа да въвеждам плодове или да опитам пак с картоф и морков, но с по-малко количество и то смесено с кашата.

Общи условия

Активация на акаунт