Примерна схема за захранване

  • 191 748
  • 612
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 313
Никки, благодаря за отговорът  bouquet

Ето това е нашата скромна все още схемичка:
               
Захранване на Инес
От 1-ви м. до 5м.и 15дни на изключително кърмене-без вода и сокове.Давани еднократно сок ябълки-3 м-колики
,сок от круша 4м.колики подуване на корема, газове, сок от череши5м.и 12дни-2-3 пъпчици по коремчето в областта на
памперса...     
Храни-количество   действие   Дата   Възраст   Реакция   Начин на възприемане
Тиква-3 лъжички   регулира   05.06.07г.   5м.и 15 дни   не   Много се хареса
Тиква-5 лъжички   регулира   06.06.07г.   5м.и 16 дни   не   Много се харесва
Тиква-8 лъжички   регулира   07.06.07г   5м.и 17дни   не- колики в 24 ч.през нощта   Много се харесва
Тиква-11лъжички   регулира   08.06.07г.   5м.и 18 дни   не   Много се харесва
Тиква 11лъжички   регулира   09.06.07г.   5м.и 19 дни   не   Много се харесва
Тиква-11 лъжички   регулира   10.06.07г.   5м.и 20 дни   не   Много се харесва
Млечна почивка   регулира   11.06.07г.   5м.и 21 дни   Кърма   кърма
Тиква с картоф-3 лъж.   регулира   12.06.07г.   5м.и 22дни   не   Много се харесва
Тиква с картоф-5-6 лъж.   регулира   13.06.07г.   5м.и 23дни   не   Много се харесва
               
               

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 17:35 от esy

# 76
  • Мнения: 3 695
Nikki, esy, мерси много!   bouquet
И моята схема е подобна, да не кажа същата, но естествено ще търпи промени според детето. Нещо й се зачерви дупето на девойката и се чудя дали е от тиквата, та за всеки случай ще направим малко почивка и пак ще пробвам.
Поздрави  Hug

P.S. Аз да допълня, че първо въведох оризовата каша и давам всеки ден по около 50 мл.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 17:05 от tini-mini

# 77
  • Мнения: 96
Nikki, защо смяташ, че кашата трябва да се дава най-много 2 пъти седмично? Аз вече 9ти ден дам оризова каша след обяд между храненията и се възприема добре.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
grimka по съвет на педи, според нея, кашата изкуствено напомпва децата. Нямам други съображения. Така са ме съветвали: деца, които надават малко да се захранят с каша, а деца, които надават много да се захранят с пюре, защото от кашата само пълнеят.

# 79
  • Мнения: 344
Аз започнах със захранването на 2 месеца.Тогава за първи път й дадох прясноизцеден сок от ябълка.Започнах с 10мл.Всеки ден увеличавах с 10мл. в продължение на 3 дни.После ваведох и моркова.С него процедирах по същия начин.После смесих моркова и ябълката.Така започнах да ги редувам.Ябълка-морков-смес от двете. Simple Smile
На другия месец като направи 3 месеца започнах да я захранвам със зеленчуково пюре.Първоначално й взех картоф и морков на Ганчев и морков и картоф на ХИП.Започнах с картоф и морков.Давах й по няколко лъжички и след това я дохранвах с АМ.Така постепенно за около 5 дни започна да си изяжда половин бурканче на Ганчев.Малките бурканчета на ХИП ги изяждаше целите.Така заместих едно хранене.Тогава се хранехме по 6 пъти на ден.
1.6.00ч-АМ
2.9.00ч.АМ
-плодов сок
3.12.00ч.-зеленчуково пюре
4.15.00ч.АМ
плодов сок
5.18.00ч.АМ
6.21.00ч.АМ
Когато стана на 4 месеца постепенно започнах да я захранвам и с местно пюре през ден.Както и с каша.Тогава минахме на 5 хранения.За целия месец въведох няколко меса-започнах с пилешко после дадох пуешко и заешко.Това според мен са най-леките миса.От 4-тия месец направо й дадох цяла порция каша.Така с нея заместих още едно хранене.Отначало й давах на Хумана а после започнах да й давам и Слънчо която е с глутен.Схемата на хранене беше следната:
1.6.30ч.-АМ
2.10.00ч.-АМ
-плодов сок
3.13.30ч.-Зеленчуково или местно пюре
-плодов сок
4.17.00ч.-каша
5.20.30ч.-АМ
Сега сме на 5 месеца.Схемета на хранене ни е същата само че когато давам зеленчуковото пюре слагам и по полувин жълтък.Вече дадох и телешкото месо.За следобедно хранене вместо каша й давам кисело мляко с бисквити;плодово пюре с бисквити;мляко с грис и кисел.
Не сам си водила записки.За предните месеци съм писала по памет. Simple SmileОтносно жълтъка не винаги й го давам.

# 80
  • София
  • Мнения: 44 354
grimka по съвет на педи, според нея, кашата изкуствено напомпва децата. Нямам други съображения. Така са ме съветвали: деца, които надават малко да се захранят с каша, а деца, които надават много да се захранят с пюре, защото от кашата само пълнеят.

да ти кажа моя син и с нея и без нея си качва все едно  и също и преди като го захранвах не наддаваше от нея, а аз уж за това рано я включих, всеки ден и по 2 пъти на ден, а след годинка също пък си кчва хубаво но пак не благодарение на ней именно просто почна да си хапва по принцип редовно добре...та давай си я не се притеснявай Wink

# 81
  • Мнения: 153
Здравейте! Да споделя и аз какво сторихме за около месец, месец и половина, а после да питам нещо!

Започнахме с безмлечна оризова каша на Милупа! Възраст шест месеца без една седмица. Въвеждах я много бавно - по лъжичка две, разредена с кърма - около десетина дни.

После в последователност за 3,4 дни въведох както следва:
1) домашно приготвено пюре от морков; готово пюре от морков на ХИП
2) ранни моркови с картофи на ХИП; - прие го много добре
3) тиква с картофи на ХИП;- прие го много добре
4) тиквички с картофи  на ХИП;- прие го много добре
5) карфиол с картофи  на ХИП;- прие го много добре
6) различни зеленчуци /картоф, морков, карфиол и грах без мляко - въведох грахта/ на ХИП - прие го много добре, даже започна да яде по цяло бурканче
7) броколи с ориз /нали захраних с оризова каша/ - тук хапна четири пъти и започна да плюе.  Sick
На следващия ден, т.е днес вече е подсечен и в акото му има слуз.  Sad Дадох само картов, изплю го. Явно - засечка. Ще давам пак оризовата каша.

За въпросът ми:
Бях решила, да ползвам само пюрета с марката ХИП. Но във всички останали на тази марка, ако сте забелязали има мляко или сметана. Визирам: нежни зеленчуци с ориз /имат мляко - даже на етикета има нарисувана каничка/, спанак със сметана и картофи, зеленчук със сметана. От друга страна гледам другите марки, в тях например се срещат чушки от трети месец - Ганчев; пъстарнак от 4м.- Сънвал и някой други, които в момента не си спомням.

Питането ми е:
Смятате ли, че е прекалено рано за тях. Все пак мляко от шестия, седмия месец.  newsm78 А пък на пюретата си пише, че стават за четвъртя. Вярно, че аз и с това не се съобразих, а захраних почти на шест месеца, но все пак.  Thinking Какво ще кажете? Смятате ли да давате от тях за в бъдеще. Ако не - сигурно ще минете на местни, т.е. "менютата". Аз поне така смятам да направя. В тях също се съдържа сметана. Е, момичета как сте решили да се развият нещата при вас?
Благодаря на всички, които ще отговорят!   bouquet

# 82
  • София
  • Мнения: 44 354
много е рано, бих изчакала с млечните поне до 8-9....най-добре до годинка, но и аз доста по-рано ги въведох, но спец мляко дадох на годинка чак, прези това сирене извара, сметана, йогурт и кисело, но не и прясно....а в тези бурканчета то е такова...

# 83
  • Мнения: 208
Grafi_81  - и мен все още ме е страх да дам на Хип с мляко. Аз захраних почти като теб, но дадох и плодове, за да разнообразя. Доколкото виждам не си дала тиква и тиква с картоф. После аз лично дадох елда. Сега разнообразявам с Gerber - букет от зеленчуци, както и царевица с тиквичка на bebivita (така въведох царевицата, за да мога да дам пуйката с картофи и царевица на Хип) . Вече сме на 7 месеца и ядем пуйка Wink

# 84
  • Мнения: 153
Grafi_81  - и мен все още ме е страх да дам на Хип с мляко. Аз захраних почти като теб, но дадох и плодове, за да разнообразя. Доколкото виждам не си дала тиква и тиква с картоф. После аз лично дадох елда. Сега разнообразявам с Gerber - букет от зеленчуци, както и царевица с тиквичка на bebivita (така въведох царевицата, за да мога да дам пуйката с картофи и царевица на Хип) . Вече сме на 7 месеца и ядем пуйка Wink

Дадох тиква с картофи, смятам че съм въвела с това пюре тиквата. Така ще въведа и ябълките - ще дам тиква с ябълки. После може и чисто. За царевицата съм решила първо да дам чисто пюре от пуешко месо /ХИП предлагат такова/, ще го смеся с някое зеленчуково за разнообразие и за да докарам количеството, а после ще дам това с картофите и царевицата, за да въведа царевицата. Макар, че след горчивия опит с броколите, разбрах че планове не трябва да се правят, че не винаги ти излизат точни сметките! Grinning
В този ред на мисли, Бандитке, я кажи кога въведе месото? Колко време след като даде първото зеленчуково пюре /или плодово - не знам с какво си захранила/?

# 85
  • Мнения: 208
Grafi_81  Захраних с оризова каша на 30.04 (на 5 месеца и малко), а месце дадох на 6 месеца и половина. Приема всичко до сега много добре и реших, че няма проблем, а и по съвет на педито.
А аз да те питам - купила ли си такова пюре от чисто пуешко месо? Защото аз не можах да го намеря, а на борсата ми казаха , че отдавна го няма и да не го търся  newsm78  Нямаше и другите чисти пюрета от месо. Иначе и аз си правех сметки като тебе да захраня.

# 86
  • Мнения: 404
Искам да питам, като се започва захранването с 1 лъжичка каша, после 2 и т.н. какво се има предвид - 1 лъжичка сухо вещество каша или 1 лъжичка вече разредена? newsm78

# 87
  • Мнения: 1 273
Искам да питам, като се започва захранването с 1 лъжичка каша, после 2 и т.н. какво се има предвид - 1 лъжичка сухо вещество каша или 1 лъжичка вече разредена? newsm78

1 лъжичка готова смес  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 44 354
1 лъжичка готова каша. Все едно лъжичка пюре, т.е. готовото нещо...

# 89
  • Мнения: 153
Grafi_81  Захраних с оризова каша на 30.04 (на 5 месеца и малко), а месце дадох на 6 месеца и половина. Приема всичко до сега много добре и реших, че няма проблем, а и по съвет на педито.
А аз да те питам - купила ли си такова пюре от чисто пуешко месо? Защото аз не можах да го намеря, а на борсата ми казаха , че отдавна го няма и да не го търся  newsm78  Нямаше и другите чисти пюрета от месо. Иначе и аз си правех сметки като тебе да захраня.



Да ти кажа честно не съм кувувала до момента никакви месни пюрета. Не съм и гледала в магазините. Леле, дали ще се окаже, че ги няма всичките пък сега!  Shocked Ако е така ще карам по твоята схема с пюретата. Още повече, че някой други марки предлагат някои продукти, дето в ХИП ги няма. Може би само Ганчев ще пропусна. Не знам защо нямам много доверие нещо на тази марка.

Общи условия

Активация на акаунт