¿Calladita, más guapita....? Nooooo, estamos en España y hablamos mucho!

  • 31 710
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 128
Клари4,можеш да си ги мернеш в магазина и да си ги купиш по интернет от най близкия испански
 Mr. GreenАз купих от там леглото,коли4ка,вана за пътуване,коплект стерилизадор със калиентабиберонес и помпа и шишета....абе похар4их около 1200 евро и затова ми ги дадоха тези 150 евро,за да си купя каквото искам.Но не е от най евтините магазини де...

# 211
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ами незнам аз съм ка4ила 5кг от самата бременност, вярно 4е малко преди това ка4их оЩе някои килограм но проблема на лекарката беше 4е не разбрала жената 4е съм бременна а матроната ниЩо не казва според нея за сега се движа дорбе и на никъкви диети не ме е подлагала
абе утре като отида на 4астно ЩЕ разбера
решили сме сега като си дойде мъжо да си направим най накрая 4астни застраховки и да си разреша веднъж за винаги проблемите с болници и т.н. а на бебо задължително нямам намерение да го водя в държавна  Crossing Arms
моми4ета утре съм на 4Д на фетална стискайте палци да сме пораснали

# 212
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
friki дай то4но сайта 4е ми илизат един куп неЩа

# 213
  • Мнения: 1 128
friki дай то4но сайта 4е ми илизат един куп неЩа

http://www.mothercare.es/public/index.php
на мен дикато бях бременна никъде не искаха да ме застраховат,тоест можеха да ме застраховат,но с период от каренция 9 месеца......дотогава щях да съм родила

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 14:53 от friki

# 214
  • Мнения: 389
Здравейте момичета!

Не съм Марипоса, но да ви кажа кавото знам аз за курсовете към Сервеф.Миналата година ( октомври-ноември) изкарах един за Административа комерсиал. Дават диплома, само че на мен не ми дадоха, защото в същия ден когато трябваше да ми започне практиката, аз започнах работа ( курса беше за безработни).Моите колеги са си получили дипломите, затова знам със сигурност, че дават.Освен това на края на курса те изпращат 2 седмици на практика в някоя фирма.
Сега завърших един курс - Счетоводство за напреднали он-лайн и от там ще ми изпратят диплома ( не към Сервеф).Щом се завърши един курс, винаги ти дават диплома.
Можех да се разправям за тази за Адм.Комерсиал, да ми признаят работата като практика и да ми я дадат.Реших, че не ми е притрябвала  Grinning, в C.V - то си пиша, че съм карала такъв курс, пък и на фона на образованието и на практиката, която имам тук, ми е все едно за тази титла.

За тази година не са ли започнали вече курсовете към Сервеф?

# 215
  • Мнения: 200
Здравейте мами,

Цитат
Аз така и не сам се обадила още да си взема 4ас за омологацията и накрая няма да ми остане време.Бог знае за кога ще ми дадат 4ас  .Ти какво направи,обади ли се?

Алест за утре 05 имам час, който няма да използвам.Ако те интересува твои е.
За курсовете в страницата на СЕРВЕФ има инфо за центровете които са лицензирани, избираш си няколко който са близо до вас и ги посещаваш. Там е най точна информацията какво имат и какво ще имат. Аз от страницата им се регистрирах да търся курс, след 2 седмици ми дойде писмо от парото да се явя в центъра и така. Но може и направо в центъра да си подадеш молба.
Курса ми включва контабилидад, фактурасион,персонал, информатика и практика. На две части по 3 месеца за което и две дипломи. Казаха,че ще има титуло но какво ще е ни идея...

Анетт аз в 5 ти месец от бременността качих 5 кг за 1 седмица. Изследвания разни оказа се диабет на бременността и до края бях на диета. По време на първата ми бременност бях с отекли крака и както казва Гери номера на обувките ми беше с 2 по-голям Embarassed

Гери какво стана с пъпчиците на Митето, разбра ли от какво са? Свикна ли с баби?

# 216
  • Мнения: 200
Здравейте момичета!

Не съм Марипоса, но да ви кажа кавото знам аз за курсовете към Сервеф.Миналата година ( октомври-ноември) изкарах един за Административа комерсиал. Дават диплома, само че на мен не ми дадоха, защото в същия ден когато трябваше да ми започне практиката, аз започнах работа ( курса беше за безработни).Моите колеги са си получили дипломите, затова знам със сигурност, че дават.Освен това на края на курса те изпращат 2 седмици на практика в някоя фирма.
Сега завърших един курс - Счетоводство за напреднали он-лайн и от там ще ми изпратят диплома ( не към Сервеф).Щом се завърши един курс, винаги ти дават диплома.
Можех да се разправям за тази за Адм.Комерсиал, да ми признаят работата като практика и да ми я дадат.Реших, че не ми е притрябвала  Grinning, в C.V - то си пиша, че съм карала такъв курс, пък и на фона на образованието и на практиката, която имам тук, ми е все едно за тази титла.

За тази година не са ли започнали вече курсовете към Сервеф?


Имам едно въпросче, смиаташ ли че с този курс е възможно намирането на работа в тази област?? Това ме дерзае от няколко дни Embarassed

# 217
  • Мнения: 784
Здравейте,
предстои ми пътуване до Барселона и моля да ме ориентирате за някои неща (пуснах специална тема, но никой не се включи  Sad )
първо - в момента може ли да се лети до Испания само с лична карта или все още се изисква международен паспорт?
второ - препоръчайте ми хубав детски магазин в Барселона, откъдето да купя столче за кола;
трето - хотелите и забележителностите в Барселона вече ги проучих, ще ми се предварително да се ориентирам къде има подходящи заведения за хранене и какво от типичната испанска кухня си струва да се опита .
Благодаря предварително!   bouquet

# 218
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравеите моми4ета
можете ли да ми кажете от къде се вадят тези 2 неща и едно и също ли са ?
 sertificado de contribucion de piso
 referencia catastral de vivienda ?
 мерси предварително  Hug
поздрави

# 219
  • Мнения: 389
Марипоса, работа можеш да си намериш след някой такъв курс.Може би и след практиката, фирмата в която си да те хареса и да ти направят договор.Всичко е възможно  Wink.
Аз вече две години работя като административа, но преди това не бях карала никакъв курс.
Ти какво точно искаш да работиш?
Ако знаеш добре английски, или някой друг език ( освен испанския ), веднага ще си намериш за
administrativa de exportacion.

Хулиганче, предполагам, че тези неща можеш да ги потърсиш в Registro de la Propiedad.

ЕДЕЛВАЙС , паспорта си е задължителен  Peace

# 220
  • Мнения: 200
Благодаря ти Тани, езици не знам #Cussing out А за работа към счетоводство или персонал съм се ориентирала. В България това съм работила, започнах и процедура по реконосимиенто професионал.
Но не знам дали да очаквам нещо от последното.

здравеите моми4ета
можете ли да ми кажете от къде се вадят тези 2 неща и едно и също ли са ?
 sertificado de contribucion de piso
 referencia catastral de vivienda ?
 мерси предварително  Hug
поздрави

Мисля,че първото в кметството се прави.
А за второто в Регистро де пропиедад

# 221
  • Мнения: 389
Mariposa, добре си се ориентирала  Wink.Нищо, че не знаеш езици, със счетоводство и персонал има доста работни места  Simple Smile.Желая ти успех  Peace

За дипломата ти също не се притеснявай.Само желание ти трябва и един C.V си направи. Info Jobs.net е номер 1.Чрез тях си намерих настоящата работа и съпругът ми започна онзи ден супер работа също от там  Party.
На интервю те питат какво си учил, какво си работил, какви умения имаш, но не искат да им показваш диплома, така че за това споко  Peace

# 222
  • Мнения: 200
Днес имаме семеен повод за почерпка. Wine Glass
13 години брак.
Кога мина това време....!!

Цитат
Info Jobs.net е номер 1.Чрез тях си намерих настоящата работа и съпругът ми започна онзи ден супер работа също от там  .
На интервю те питат какво си учил, какво си работил, какви умения имаш, но не искат да им показваш диплома, така че за това споко 
Онзи ден се чудех дали да се регистрирам, дали ще излезе нещо. Ще опитам! Hug

# 223
  • Мнения: 389
Днес имаме семеен повод за почерпка. Wine Glass
13 години брак.
Кога мина това време....!!

Честито! Много щастие и любов ви желая!!!

П.С Ние другия месец правим 13 години заедно  Grinning, то не бе любов, не бе чудо  Heart Eyes

# 224
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,
Мите се оправя, вече взе да свиква и не реве, но пак търси близостта ми и най-омразното, че иска пак при разходка да го нося или се изправя в количката и не иска да седи. Пъпчиците поизбледняха, явно майка го е претоплила един следобед докато спеше навън.

Vivian*, как точно се пише този сайт jobs.net? А ти как си с испанския и как го учи? Мен това ми е най-големия страх, че няма да се справя с испанския на такава работа.

Общи условия

Активация на акаунт