Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 853
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
Vivita много си права

Лиске, тук дале4 не са толкова толерантни към новите, особено сред мацките има големи гаднярки ...

Ина4е аз се по4уствах на място моментално. Какви са тия 7 години  newsm78
Късмет явно съм имала ....

# 226
  • Мнения: 1 335
Сигурно за да стигна до подобен извод имам наблюдения. И не съм казала че всички са такива, аз отбелязах че всичко е индивидуално. Хора има навсякъде.
Vivita, изобщо не искам да се заяждам с теб. Всеки има право да си мисли че е прав. Ти 2 пъти ми цитираш че проблема е в мен, можеш да си мислиш каквото пожелаеш. Всичко което пиша е на база личен опит. И за детските градини, и за образователната система, и за детските общопрактикуващи педиатри и за познанствата и приятелите. Не мога да ги пиша тези неща наизуст, ако не съм се сблъскала с тях. Но мога да говоря много положителни неща за лекарите специалисти, за подадена ръка от колеги в  момент който най-малко очакваш и т.н, също че и тук таме се среща човечност. Наистина за едно си права, тези неща се намират по висшите ешелони на обществото(така наречените класи от теб).
Темата не е дали на мен ми харесват или не германците.

# 227
  • Мнения: 1 335
Та идеята ми беше , че всеки е индивидуален неzависимо от това немец или индиец  и всеки има раzлично ниво на културата, не всички немци са въzпитавани по 1 шаблонм. И тук има класи.
След седмата
година в чужбина почва човек да
се чувства баш на мястото си, ако
изобщо издържи дотогава, де.
Преди това е лашкане насам-натам.

Е ти силно ме окуражи. Приемам че съм преполвила периода за адаптация.

# 228
  • Мнения: 2 051
Ина4е аз се по4уствах на място моментално. Какви са тия 7 години  newsm78
Късмет явно съм имала ....

На юг интеграцията е по-бърза, веднага те засмукват и след 1 месец ти знаят и майчиното мляко, вече си им обичайна част от пейзажа Mr. Green

# 229
  • Мнения: 2 292
Бискара, съжалявам, ако не ти е харесало мнението ми, а цитатите са от твоите писания. Сори, ако не ти харесват  Sad

Ина4е аз се по4уствах на място моментално. Какви са тия 7 години  newsm78
Късмет явно съм имала ....

На юг интеграцията е по-бърза, веднага те засмукват и след 1 месец ти знаят и майчиното мляко, вече си им обичайна част от пейзажа Mr. Green

zабеляzала съм, че страшно мног осе радват на децата  Laughing

# 230
  • Мнения: 1 335
Бискара, съжалявам, ако не ти е харесало мнението ми, а цитатите са от твоите писания. Сори, ако не ти харесват  Sad

[/quote

Аз ти казах, че всеки има право на мнение. Това не означава,че другият е длъжен да го приема.
Всички разбраха твойта позиция.
Няма за какво да ми се извиняваш, аз зададох въпрос и благодаря на момичетата които ми отговориха по темата.

# 231
  • Мнения: 2 292
Бискара, съжалявам, ако не ти е харесало мнението ми, а цитатите са от твоите писания. Сори, ако не ти харесват  Sad


Аз ти казах, че всеки има право на мнение. Това не означава,че другият е длъжен да го приема.
Всички разбраха твойта позиция.
Няма за какво да ми се извиняваш, аз зададох въпрос и благодаря на момичетата които ми отговориха по темата.

аz наистина много ти се иzвинявам  Praynig  Embarassed

# 232
  • Germany
  • Мнения: 1 262
В една друга тема се говореше за това,
че в България занаят се краде. Така че
май няма начин да ми се предложат там
същите условия на труд, като тези тука.
Защото тук първото, което ме изненада
на работното ми място, е толерантността
към новия колега. През последните пет
години, преди да родя, работех в една
и съща фирма, сума-ти народ идваше и си
отиваше, никой не очакваше от новите
да са факири, а търпеливо бяха въвеждани
в спецификата на работата. Имам база за
сравнение, защото в България работех в
същия бранш и знам какво е. Парите може
да са безумно много, но онова стискане на
знания и умения би било в ущърб не само
на общото дело, но и на спокойствието на
работното ми място.

А мен това много ме окуражи - като се сетя в Бг какъв майсторлък ти трябва да изкопчиш нещичко като си нов колега и много се притеснявам, че и тук ще така, но явно е по-добре. Дано! Защото сферата в която съм работила са такива хиени в Бг, надявам се тук да са по френдли  Rolling Eyes

Сори за ОФФ-а  Peace

# 233
  • Мнения: 4 700
Biskara , аz имам една прителка, която е до6ла в Германия преz 2001. Откакто я поzнавам само се оплаква6е какви били германците, колго били лиЦемерни. Как само чакала да zавър6и и да се омита от таzи тъпа страна....... Не мога да опи6а колко пумия се иzля от нейната уста. Дойде лятото на 2004 и тя ре6и, че и е време да си отива в БГ zавинаги и zимата на 2004 окончателно се премести. Уж zавинаги. Като се видяхме няколко месеца по късно в БГ тя ми каzа " Не съм очаквала, че животът тук е толкова сложен. Искам да си дойда в Германия" От лятото на 2006 тя отново е тук и каzва " В БГ само на почивка"

Очевидно проблемът не опира само до това колко ти е голяма zаплатата, а до много други не6та. Преz годинити, в които ти си живяла в Германия ти си се променила. Може и да не го усе6та6, но е така.

Няма ли начин да отиде6 в БГ zа няколко месеца, пробно, преди да вzеме6 окончателното си ре6ение?   bouquet

# 234
  • Мнения: 2 804
Не , ако зависи от мен не бих се върнала в БГ , при никакви условия !
Това което видях като се прибрах тази зима напълно ме кара да съм на това мнение .

# 235
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За протокола- вече го гледах този филм- връщах се, но не очаквах точно това което заварих.

Казаме ли ви?
Не вЕрвахте...

# 236
  • Мнения: 6 999
Може би най реален отговор на въпроса колко е "добре" в БГ бихме получили, ако попитаме тези които по-настоящем живеят там:
-Ако ви предложат легална емиграция в чужбина, бихте ли заминали?
Ех. Видях темата от темата на Шанел. Не смятах да се намесвам. Но щом има въпрос, който касае живеещите в България, ще му отговоря Laughing
Не. Завършвам висшето си образование в момента. Говоря 4 езика.Съпруга съм на компютърен инженер. Можем да отидем където си поискаме. Но не искаме. В момента тук има страшно много възможности за развитие. Наистина, ще започнеш от ниските заплати, ще се гърчиш известно време, но на 23-24 години (ако си започнал работа по време на следването) можеш да взимаш четирицифрени суми. И да живееш с тях нормално в София. Тва, че аз не ги взимам тия суми, е друг въпрос Joy За корупцията не знам, не съм имала взимане-даване с такива институции. Баща ми е държавен служител всъщност, в икономическа институция, не съм чула за корупция при тях, имаха специални "обучения" по темата...Може и другите да са се поучили. Здравеопазването ми харесва, макар че само веднъж съм се сблъсквала със сериозен мой проблем. Развих пневмония за 3-4 дни. GP ме изпрати още същата вечер с направление в болницата, сестрата беше много мила, лекарите се грижеха за мен сякаш съм тяхна дъщеря, настаниха ме в самостоятелна стая, за да не слушам болежките на всички баби в отделението. Абе общо-взето малко като на курорт си изкарах в болницата. Образованието е добро. Закостеняло е висшето, има нужда от промени, но е много силно, може би именно, защото е закостеняло и трудно влизат както рушащи го, така и добри идеи. Средното, може би зависи къде, но мисля, че също пази добрите си основи, колкото и се опитват да съсипят учителите...Битка е за нас, които искаме да останем. Но не можем всички да си тръгнем...Някой трябва да се опитва да промени нещата към още по-добро.   И все пак имам приятели в чужбина, които искат да се върнат...

Някой попита за добри HR агенции - AIMS Human Capital, работят с едни от най-големите компании на пазара. KPMG са много силни също, но се занимават и с други неща, не само HR.

# 237
  • Мнения: 2 051
Някой трябва да се опитва да промени нещата към още по-добро....

 KPMG са много силни също, но се занимават и с други неща, не само HR.

Да, Еовин, но ако не си на 23,
и си се опитвала да промениш нещата към по-добро не една и две години, но без да изпиташ нужното ти удовлетворение, 
и децата ти скоро ще са абитуриенти,
няма да мислиш толкова безгрижно и четирицифрената бг заплата няма да ти е кой-знае какъв стимул..
Просто критериите са различни.

А в КПМГ България е ежедневие работният ти ден да продължи над 12 часа....

# 238
  • Мнения: 6 999
Хех, знаех си аз...По-доброто не става за 1-2 години. Явно и за 20 не става, макар че има напредък. Но ако всяко младо поколение си тръгва, няма да остане кой да се бори за следващото по-добро.  Това ми е мисълта. Всеки има право на избор. Аз съм направила моя, вие вашия, който явно ви харесва, чудесно. Никой не ви е опрял нож в гърба да се връщате. Просто ви показвам, че не всички в България мислим колко е зле. Иначе аз явно се движа в добра среда, щом повечето ми възрастни познати също не са хукнали и са удовлетворени от положението си...
KPMG ги споменах като добра агенция, не да работиш там, а да ти намерят работа Wink

# 239
  • Мнения: 2 051
Хех, знаех си аз...По-доброто не става за 1-2 години. Явно и за 20 не става, макар че има напредък. Но ако всяко младо поколение си тръгва, няма да остане кой да се бори за следващото по-добро.  Това ми е мисълта.

Добра ти е мисълта и има напредък, съгласна съм Hug
Само малко нюанс да вкарам - мисля, че няма защо целия живот да минава в борба за следващото по-добро. Grinning
Човек може да прави добро на някого (и на себе си) без непременно да е борба, няма защо да е толкова патетично всичко...
Имаме и личен живот все пак, не се реализираме само в общественополезен план...и растящи деца имаме и заради тях в един момент вземаме някакви решения...нали децата са също част от това "следващо по-добро".

Просто различните периоди на живота са с различни приоритети и различни неща ги осмислят - ако преди ме е устройвало да живея и работя в България и само да пътувам навън, сега просто не ме устройва. 
Нито връщането, нито заминаването го виждам като героичен жест или проклятие за невъзвращенци. Просто се връщаме и пак заминаваме за различни места, какво толкова има....

Общи условия

Активация на акаунт