Некролози

  • 68 873
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Понякога се зачитам, най-вече, когато са млади хора. В холандските вестници има много некролози и е малко гадно, че са сложени до каретата с родените деца.
Няма снимки, много често деца рисуват нещо и това е отпечатано.
Това е част от живота !

В Америка ми беше много интересно да ги чета, защото пишат цялата история на починалият: къде е роден / гледах от кои части на света/, учил, работил, постигнал, колко живи деца и внуци има. 

# 46
  • Мнения: 5 313
Когато за пръв път дойдох в България, бях попитала зълвата - да не би да наближават избори? Навсякъде много снимки на кандидат-депутати.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 47
  • Мнения: 5 468

( некролог не повече от седмица, две, колкото да съобщи за загубата, тук е разпространено само на табло пред църквата, не по врати).

Да, когато ти загубиш много близък и скъп човек, дръж му некролога 1 седмица и го махни.

# 48
  • Мнения: 5 468
Ами да, направо като обява за запознанство.

# 49
  • Мнения: 11 607
блажка  bouquet  bouquet  bouquet
Аз ги чета......Дори видях съвсем случайно във вестник некролога на докторката,която ми каза,че няма да имам деца и след известно време трябва да помислим за осиновяване!!!

И сега и синът ми ги чете - по вестници, стълбове, докато чака градският транспортпо спирките......

# 50
  • Мнения: 1 629
ух, блажке, много си ми хубава  Hug

# 51
  • Мнения: 1 100
Чета ги като чакам пред входа някоя приятелка. Понякога психясвам и имам навика да си представям себе си и близките си на некролог... Ужасно е.

А като малка учех наизуст посланията и "стихотворенията" от некролозите, но просто много ми харесваха.

Самата аз не бих искала да ми правят некролози. Не ми трябват хора, които ще си спомнят за мен само тогава, когато видят снимката ми на някое дърво или може би търкаляща се по земята.

# 52
  • Мнения: 1 533
Понякога се чудя коя ли снимка ще ми изплющят на некролог. Човек никога не се снима с мисълта, че тази му снимка ще бъде снимката му за некролог.

# 53
  • Мнения: 1 629
Калин0, всички знаем, че си на възраст, ма чак отсега да приготвяш снимката, тоалета и одеалото, нема нужда   Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 533
Калин0, всички знаем, че си на възраст, ма чак отсега да приготвяш снимката, тоалета и одеалото, нема нужда   Mr. Green

Е няма отсега, ама зодия дева сме така, за всичко се тревожим, дали ще ми е измита косата като се случи и прочие...

# 55
  • Мнения: 1 629
хихи, това ми напомни за един мой приятел, на когото кошмарът в живота му е да не го блъсне кола, примерно, да го откарат в реанимацията/моргата, а той да е с непрани гащи  Laughing

# 56
  • Мнения: 1 100
Понякога се чудя коя ли снимка ще ми изплющят на некролог. Човек никога не се снима с мисълта, че тази му снимка ще бъде снимката му за некролог.

Да, и аз това се чудех, докато си пишех предния пост.  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 1 533
хихи, това ми напомни за един мой приятел, на когото кошмарът в живота му е да не го блъсне кола, примерно, да го откарат в реанимацията/моргата, а той да е с непрани гащи  Laughing

Ако щеш вярвай, като се обличам да излизам, ако се случи да кръстосам сютюен с неподходящ цвят бикина и си викам оф, дано не ме реанимират точно днес.

# 58
  • Мнения: 2 792
хихи, това ми напомни за един мой приятел, на когото кошмарът в живота му е да не го блъсне кола, примерно, да го откарат в реанимацията/моргата, а той да е с непрани гащи  Laughing
   Кажи му да не се безпокой, дори и да е с прани, от ударът може да се изпусне, така че притесненията му в тази насока са излишни, да се съсредоточи върху блъскането от колата.
 
  Чета некролози понякога, може би това ми е една от най-недразнещите традиции, намирам смисъл в нея, толкова е нехарактерно за нас всъщност да споделяме мъката си и въобще да споделяме.

# 59
  • Мнения: 13 512
би трябвало и най-добре да си се направи 1-2 вестника специално за това само за некролози, така,че.....дано някой го измисли скоро!
И кой ще си ги купува?трябва да си психопат, за да си купиш такъв вестник

Общи условия

Активация на акаунт