Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 721
Magesta, и аз това си мислех - кога станаха новородените ни бебчета на по 5-6 месеца Shocked Майка ми преди няколко месеца ми обясняваше да не взимаме на детето двойно гражданство, че да не ходи и там казарма hahaha Тогава добре се посмях, но явно знаят хората колко бързо растат децата и мислят в перспектива Laughing

А ти защо не казваш къде веете гащи? Чакаме и снимки Mr. Green

Сега Magesta се появи, но Дивна самка ми се губи newsm78

# 241
  • Мнения: 535
Здравейте  Hug
Вчера бяхме на консултация - вече сме 6 500 и 63см  Party т.е. 820 гр и 3 см за 40 дена. Е пак сме си дребни, но на първи юни като метнем кашите и  Crazy
Купих днес оризовата каша на Милупа и прочетох, че е безмлечна и сега се чудя дали да я правя с АМ или да изцеждам кърма  newsm78 А слагате ли рициново масло, както пише  newsm78 Уж чета всички какво пишете за захранването, а като дойде момента и нищо не си спомням  Blush  ooooh!

# 242
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Здравейте мами и бебчета!
Айде и ние да се отчетем след днешната консултация : Вайана-сладурана е станала 7100гр и 67 см Simple Smile ... т.е 600гр и 5 см за няма и месец  Heart Eyes

# 243
  • Мнения: 132
Здравейте и от нас!Май пак ще трябва да наваксваме с четенето, големи бързаци сте.
Ние също се приспиваме само на ръце- даже сега предпочитанията ни са мама да ходи, пее и люлее едновременно #CrazyВече имам чувството, че съм се двугърба камила, нооо..
Дано да премине скоро и тоя период.Новото при нас е, че се опитваме да творим срички- сега сме на Д- де-де, да-да,айде-де LaughingМного сме забавни.
А лошата новина е, че май пак имаме колики , и то само между два и четири следобяд, когато пада як рев и опъване.Така че почнахме да пием ударни дози чайче от копър, пък дано има ефект.
Детелини, стискаме ви палци- дано всичко е наред.
За срещата-надявам се този път да успеем, въпреки че трябва да мислим нещо с манджата, че точно тогава обядваме.
Честито на всички новодипломирани и попътен вятър!
Подкрепихме и ние Светльо, утре ще пусна линк и към колегите- голяма гилдия сме, дано успеем да помогнем Praynig
Момичета, не се притеснявайте- в началото на захранването бебоците се запичат и така е около две-три седмици, докато им се регулират стомахчетата.Естествено ако е по-продължително от 5-6 дни, трябва да им се помогне дали с масаж или термометър.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 23:27 от Fiffi

# 244
  • Мнения: 361
tini-mini ето и за тези който желаят:
7 юни на Кракра-Бебето-неговите желания,фантазии и страхове
12 юни на Плиска-Закаляването на кърмачето.Здрав дух и здраво тяло
26 юни на Плиска-Нервно-психическото развитие на бебето от 0-12 мес.

Поли аз съм ЗА!!!Други желаещи????

Магеста,добре дошла,къде се губиш,имаш неизвинени отсъствия Joy

Детелини Praynig

# 245
  • Мнения: 226
Здравейте и от мен!
Аз също пускам смси за Светльо и се моля да се съберат парите за него Praynig

Честито на дипломиралите се Verolina и tini-mini. Аз като ходя в УНСС с Ива ме гледат като полезно изкопаемо Shocked
Имам още 2 изпита и 1 държавен до дипломирането ми. Стискайте ми палци.

Разгледах снимите и бебоците са страхотни, но не просто страхотни, а ужасно страхотни Grinning

pontes, на нас неакането ни е големият проблем. Докато беше само на кърма (до преди 10 дена) акаше на 2-3 дена- това не ме притесняваше особено много, защото беше само на кърма както казах. Но от както захраних положението стана трагично. Захраних с пюре от круши, после от сливи, давах и сок на семпер от сливи, но ефект нямаше. Точно обратното, запече се много, както никога до преди. Напъва се, плаче... В такова положение ни помагат въпросните глицеринови свещички. Сега ни донесоха нови от Италия, а предишните бяха от Гърция и са по-добри. Правя масаж, притискам крачетата, но ефект имат само свещичките, дори и Дуфалака не помага. Вече не знам.... Cry Не знам какво да правя и със захранването. Мисля, да я заведа на гастроентеролог. Можете ли да ми препоръчате някой добър специалист? Просто исках да споделя с вас.

detelini, искрено се надявам да нямате неприятности с малкия.

Добре дошли на новите мами  bouquet

Магеста, не ни баламосвай, а пускай снимки  Laughing

# 246
  • Мнения: 315
Честит Имен ден на: Емил, Емилия, Ема, Емма, Емо, Емилио, Емили, Емилиян, Емилияна, Емилиан, Емилиана и др. подобни имена!   newsm51 Да са живи и здрави, много щастливи и каквото си пожелаят да се сбъдне и много любов  txtloves  , разбира се!

# 247
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тези 5-6 месеца : леки, мъчителни, радостни, напрегнати и всякакви каквито бяха, отлетяха. За мен поне страшно бързо!
Ахааааа и аз за това си мислех точно тия дни ... не ми стига времето да се налюбувам на дребосъчето, а то се променя толкова бързо, че чак ми се реве за отлитащите мигове..... а са толкова сладки...

# 248
  • Мнения: 831
И аз ще дойда в Пицарията до езерото Ариана.
Ники също отказваше зел. пюрета и спрях да му ги предлагам известно време. Почнах да давам плодово-зеленчукови - ябълка с картоф например като начало и ги ядеше безотказно. След около 2 седмици  пак му предложих само зеленчуково и вече го излапа цялото. Явно е трябвало още време.
И нашата педиатърка  не препоръчва да приготвям аз пюретата заради нитратите, така, че все още купувам, но ако някой знае от къде да се купят "чисти" зеленчуци да казва...мисля, че няма гаранция обаче...

# 249
  • Мнения: 831
Добро утро!
Едвам гледам...наливам се с кафе, за да мога да закарам дъщеря ми за последния учебен ден. Не можах да спя.....днес май ще е ад!
Дано за вас деня да е хубав!  bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 2 045
  bouquetДобро утро и от мен и честито на всички празнуващи Heart EyesОх и аз едвам гледам TiredАлекс от десетина дни се буди през ноща по 5-6 пъти #CrazyКато го гушна и му дам водичка и заспива,обаче като се буди няколко пъти,аз въобще не мога да се наспя и вече така ми се е натрупало... smile3507Вашите бебоци будят ли се през ноща?Ох,а за това неакане направо не знам какво да ви кажа освен наистина гастроентеролог да ги прегледа,след като пюретата от круши и сливи не действат ThinkingАлекс да чукна на дърво, няма такива проблеми за сега.

# 251
  • Мнения: 4 970
Мда, и ние изкарахме поредната неспокойна нощ. Девойката отделно дето си яде два пъти, но от 3 до 4 имаше колики и после се разбуди, развесели, разприказва и така - после на ръце се приспивахме.
А иначе и Венета е почнала да "говори" - доскоро беше на "гъ-бу" и "ба-ба", от два дни сме на "да-да, айде".
Честито на именяците!
Честита половин годинка на бебе Андриана на мама troia!
Честити 5 месеца на бебе Юлиано на мама Jvd, бебе Габриела на мама lia25!
...Купих днес оризовата каша на Милупа и прочетох, че е безмлечна и сега се чудя дали да я правя с АМ или да изцеждам кърма  newsm78 А слагате ли рициново масло, както пише  newsm78 ...
di_ - мисля, че става дума за мазнина от рапица, а не рициново масло Wink и не, аз не слагам. Ядем същата каша вече от 3 седмици и слагам или кърма или АМ, но задължително едно от двете, че иначе е ужасно безвкусна и бебка й се мръщи.  Аз предпочитам АМ, защото с кърма кашата ужасно се разрежда и става като водичка. Hug
detelini  Praynig

# 252
  • Мнения: 669
добро утро и от нас честито на именниците!
честито и на 5 и 6 месечните бебоци
за сега не мога да се оплача от моето дете спи си миля цяла нощ ,заспива си сам в кошарата... златен е.и както обичам да се изказвам и на дете случихме
detelini стискаме палци

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 08:47 от desidm

# 253
  • Мнения: 183
Добро утро и добър ден и от мен !
Аз ако не стана през нощта поне 2-3 пъти, я за бибка, я за водичка, че и не минава номера понякога, ами си хапваме, просто не се чувствам добре после. Една такава наспана, отпочинала и свежа не ми е обичайно и не се чувствам добре. Дори планувам, когато поотрастне малко детенцето да взема и да си навивам някой будилник за през нощта, че всичко да си е постарому. ... "майтап, бе Уили!"
Мами, хайде наистина, ако имате добрата воля да се съберем в петък, понеже Ива-бебе е от седмица и половина в София и знам че има голямо желание да участва на една софийска среща. Хайде да я посрещнем и да й оставим един приятен спомен от гостуването у дома.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 893
лора напика дивана 2 пъти за един ден, направо имам чувството че нарочно го прави.
вчера се ядосах че не ме оставят на мира и сложих един юрган на пода в кухнята.отгоре бебешко одеало и отгоре Лора с 6567990643 играчки - голяма веселба падна и успях да сготвя
ние вече хапваме по 190г пюре и се ослушваме за още.(това ако е плодово,зеленчуки не долюбваме) днес ще пробвам броколи, стискайте палци Peace
вчера яде 100гр картофено пюре и изпи 300мл в рамките на 3 часа - да му мисли зетя  Joy

Общи условия

Активация на акаунт