Прочутия сладко-кисел сос... и още от китайския народ

  • 194 420
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 11
Здравейте! Чудесна тема   bouquet ! Още днес ще опитам да направя пиле в сладко-кисел сос Simple Smile . Единственото, което ми е по-любимо и от сладко-киселия сос е салатата от соеви кълнове. Предполагам, че тайната се крие в маринатата и времето за престой на кълновете в нея. Ако някой знае рецептата, моля да я сподели!

# 137
  • Мнения: 7 424
  Tокущо приготвих соса.Невероятна вкусотия!!! Crazy
  Благодаря за рецептата!!!  bouquet

# 138
  • Мнения: 1 236
Единственото, което ми е по-любимо и от сладко-киселия сос е салатата от соеви кълнове.

Заливката за салатата, която аз знам, съдържа соев сос, сусамово олио, печен сусам, чесън, зелен лук, лют червен пипер, кафява захар и лек сладникав оцет (примерно китайски  соев, или оцет от сайдер, или виното "мирин"). Съотношението е на 3 сл соев сос по 1сл олио и 1 сл оцет, а подправките са на вкус  Peace

# 139
  • Мнения: 473
Благодаря за полезната тема   bouquet
Скоро ще пробвам нещо от тук.

# 140
  • Мнения: 34
Темата е супер! И соса също!

# 141
  • Мнения: 3 468
Любимата ми рецепта е патешко с бамбук и гъби  Crazy и искам да я приготвя вкъщи. В големите вериги магазина продават ли бамбук?

# 142
  • Мнения: 3 499
Благодаря за темата. Китайската кухня ни е една от любимите.

# 143
  • София
  • Мнения: 4 145
Любимата ми рецепта е патешко с бамбук и гъби  Crazy и искам да я приготвя вкъщи. В големите вериги магазина продават ли бамбук?

В големите вериги аз лично не съм виждала, но в китайските магазини има всичко необходимо.

# 144
  • Мнения: 18
Ание в Русе като си нямаме Китайски магазин откъде можем да си набавим бамбук, китайски гъби, соеви кълнове и тем подобни вкусотии? Sad

# 145
  • Мнения: 65
Соеви кълнове и китайски гъби има в почти всеки магазин. Със сигурност ги има в магазини плюс и пени Simple Smile

# 146
  • София
  • Мнения: 3 249
Наскоро се сдобих с тиган УОК...Редно е да се сефтоса и се радвам, че открих тази тема  Hug

# 147
  • Мнения: 18
Благодаря ти mouce, а идея за бамбук от къде? Синът ми го обожава.

# 148
  • У дома
  • Мнения: 1 741
  bouquet

# 149
  • Габрово
  • Мнения: 404
Тази вечер ядохме пилето в сладко кисел сос - хареса ни! Даже го изядохме всичкото!!! Супер тема - ще опитаме и други рецепти от нея.

Общи условия

Активация на акаунт