Незабравимите учители

  • 6 976
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Прекрасна тема, БЛАГОДАРЯ!   bouquet
Г-жа Въщенкова - това е първата ми учитекла от предучилишна. Невероятна жена и учител!
Г-жа Темелкова - Учителка по биология,
Г-ца ( вече г-жа) Калъчева по География ТКК Варна. Страхотна купонджийка. Нейните часове бяха един вечен купон. Когато се забавляваме, се забавляваме, когато учим - Учим!
Г-н Калев - по Технология на корабостроенето. Педант до мозъка на костите. Негови думи: "Ако някой влезе в часа ми без униформа, все едно мислено ми казва: Г-н Калев изпитайте ме на въпрос с повишена трудност и ми пишете 2-ка" Но въпреки това ми е любим, защото беше професионалист...
Г-жа Ангелова - по литература ТКК Курсовата ми. Много готин човек и преподавател... На абитюренския бал ме попита: Цветелина, защо винаги ти пишеше бележките за извинения  Mr. Green И все пак браво, много се забавлявах с текстовете"  Mr. Green А аз толкова се стараех, сменях шрифтове и какво ли още не  Mr. Green
Учителките ми по спец. предмети- Г-жа Михова, Г-жа Йорданова, Г-жа Михайлова...
Всички учители в ТКК мога да изброя, защото бяха уникални, всеки по своему...
Там изкарах 4-те най-хубави години като ученичка.

# 16
  • Мнения: 3 251
Помня и още обичам другарката/ не се смейте, аз съм от миналия век!  Grinning -' 70 съм/ Розова, която за ръка ме въведе в първата класна стая!
От гимназия "Раковски"- незабравимия Ал. Баев-по история
-неповторимия с хумора си Г.Кузнецов-по руски език .
И на двамата - вечна им памет и едно голямо благодаря от мен! Поклон!  И двамата бяха страхотни педагози и учители до последната фибра на тялото, а не  по задължение!

# 17
  • Мнения: 183
Мая Емануилова- от първо до четвърти клас-невероятен професионалист и прекрасен човек  bouquet
Валери Савов-литература-прекрасен човек,който винаги е мислел първо за учениците после за другите,имаше и мисля още има собствен бизнес и за него училището беше едно разтоварване от забързаното ежедневие
Деси Димитрова-математика-прекрасен човек и добър преподавател
Ламбина Петрова-биология на испански-не я разбрахме много биологията,но ни научи на много други неща-прекрасен човек и преподавател
 Peace Peace Peace

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
госпожа Катя Петрова-история в МГ-заради нея изчетох историята и се стараех да съм на ниво в този субективен предмет. Комунистка, и въпреки това много я уважавах. СТрахотни крака имаше тая жена, просто не можех да откъсна поглед от тях и затъ не успях с историята  Laughing
госпожа Сашка Христова-Математика в МГ-желязна, но се забавляваше и обичаше математиката. Краката й не струваха и досега ми е любимо да се пъна над някоя задача. Но ми остави 5 в девети клас и това няма да го забравя  Crossing Arms
ДРугарката Димитрова-мир на душата й. Първата ми учителка. Възпита в мен нихилизъм и ме научи на принципа на обратното да не съм расист. Много трудно се отучих после да не казвам "осъм", а "осем"  Mr. Green
госпожа Юлиана Венкова-история и английски в основното. Е,това ми е любимата учителка, просто можех да уча в часовете й 168 часа на седмица. Но я видях преди години, уморена, нещастна и не разправя весели истории, с които да ни преподава  Confused
Другото е някаква масовка, която се вписва в думата учител с всичките им превземки, говорене без слушане и пр. дебелокорие. Но ме научиха да не се впечатлявам  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 1 105
ПОмня даскала по математика - Христо Мутафчиев. Беше много странна птица, но много стойностен човек, малко хахо, но все пак стойностен. Един учител по български и литература в пети клас. Разказваше ни страшни истории, които сам си измисляше и до сега помня едната. Това беше единствения човек, който ни задържаше вниманието в продължение на цели два учебни час. Никой не дишаше дори в неговия час. Баси пича, много готин човек. Учителката по география, която постоянно ни мъкнеше по екскурзии и си изкарвахме страхотно. Най-голямото наказание за непослушание в неин час не беше двойката, а забрана за присъствие на следващата екскурзия. Нямаше по-гадно нещо от това да не отидеш на екскурзия с Господинова. Това са хората, които ще помня през целия си живот. Другите честно не помня или поне сега не мога да се сетя за тях.

# 20
  • Мнения: 1 630
Шварц,
Математика СМГ
Страхотен човек и педагог   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 386
Мис Магдалена Боцманова...НАЙ- невероятния професионалист, учител и човек, когото съм срещала!  Heart Eyes
Поклон!
И мир на праха и...  Cry

# 22
  • Мнения: 1 426
Най-първата ми учителка: другарката Анастасова от 36-то...
Вера Михайловна Касаветова от Малкото Руско.
Учителката по математика Джумалиева пак от Малкото Руско...
Е няма как да прескоча директора Петър Станчев от Руската гимназия и неговите часове по история...
Нито пък математичката Стоянка Пишева с въпроса й "Вие хора ли сте или що?"
Или Гюрова с нейното Епсилонче...
Зоя Лилова по руски...

# 23
  • Мнения: 1 080
Ценова - класната ми в 93 - то .Страхотен човек .

# 24
  • Мнения: 143
Другарката Кирякова, по електротехника и курсов р-л в ТКК, която първият уч. ден ни каза:
"Всичко, което сте чували за мен ... е вярно."
Другарката Александрова, по математика в ОУ "Ст.Караджа", заради която заобичах математиката. Неин патент е "Вадим листче,... пишем.... коренче от две по коренче от четири..."
..........

Незабравими са!

Ама и темата си я бива! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт