Мами в Швеция

  • 47 306
  • 284
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 314
Аз за съжаление в момента не се занимавам въобще с преводи... Иначе превеждах главно от английски - техническа литература, светски хорники,  и за едно спортно списание. По едно време превеждах и програмата на различни телевизионни канали, включително и от немски, без да съм го учила...
Да не си завършила в ХТИ в София? Аз завърших там автоматизация на производството.

# 106
  • Мнения: 19
Да не си завършила в ХТИ в София? Аз завърших там автоматизация на производството.
Да Laughing, аз завърших немската специалност  Verfahrensteknik.

# 107
  • Мнения: 240
Направо ви се раздвам, че обичате преводите. В настоящата ми работа се налага да превеждам от испански на български и обратно и с чисто сърце си признавам, че това не ми е много приятно. Трябва да си супер концентриран, а аз съм си малко разсеяна  Embarassed А и свалям шапка на говорещите немски език, аз го забравих напълно, тъй като от 2001 не съм го ползвала и освен това ми беше доста сложен.

# 108
  • Мнения: 2 786
Поздрави от съседната тема за норвежките мами!
съни, изненадвам се, че ти плащат малко за шведски преводи - аз като търсих преводачи от и на норвежки и останах изумена колко скъпо излиза превода от и на норвежки език.

# 109
  • Мнения: 314
Jоel (защо избра този ник между другото?), моите езици не са толкова много засега; освен шведски, английски и руски (него обикновено не смея да го броя като език който знам) , съм учила доста френски и мъничко немски (вече забравен). Покрай шведския мога да чета норвежки и датски. Сега съм се насочила към испански или италиански, мисля, че испанският ще надделее, (въпреки че италианския ми харесва много повече като звучене), защото имам няколко приятелски семейства от латинска америка тук.

# 110
  • Мнения: X
anita, с това име се бъзикахме с белгийските ни клиенти навремето
"Жоель" звучи убийствено
направо се сбърквахме от хилеж

а иначе - бедна фантазия, затова

аз имах перфектен руски от СМГ - с преподавателка рускиня, много стриктна
сега разбирам всичко, ако чета няколко дена, ще отключа
иначе - датски от Дания, но вече не мога да говоря, с тяхното ужасно произношение
после френски - изкарах 6 курса от 12 във френския център, като се върнахме от Дания да имам какво да правя
после фламандски - обучи ни фирмата-работодател
английския няма нужда май да се споменава
шведски - тук

на мен датският ми помогна за фламандския
още в Дания разбирах шведски и норвежки от субтитрите по ТВ

и така
аз искам да се захвана отново с френския, дано стане скоро

а за преводи - ще ми се, ама да се освободя малко

мрежовия курс - и там ми е малко нанагоре
кофти е, че наблизо няма лаборатория към CISCO за сертификат

хайде лека вечер, че стана дълго
а и прането ме чака (как само го мразя, дано скоро вземем наши си пералня и сушилня, че така много гадно)

лека седмичка и поздрави










# 111
  • Мнения: 240
Един поздрав от мен с едно шведско парче. Снощи имаше концерт в София и този сладур беше един от изпълнителите, не спирам да си я слушам тази песничка:

http://www.vbox7.com/play:7d2536a2

Днес дори съчиних СМС до моя приятел на шведски, много съм горда, а и той се изненада че напредвам толкова бързо   Wink

# 112
  • Мнения: 314
Joel , питах, защото е сравнително разпространено мъжко име тук - Юел.
ohlalaa, мерси : ) . между другото е много добър (и приятен) начин да се учи езика от текстове на песни, които ти харесват. 
ето един поздрав и от мен Kärleken väntar и текста тук

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 19:13 от anita_

# 113
  • Мнения: 240
анита, права си за песните... а и аз обожавам музиката, и съм любопитна та трябва да знам за какво се пее, веднъж издирвах евреи да ми преведат една песен на иврит  Rolling Eyes

ПС: а ако някой се чуди как се чете ника ми, то става въпрос за френското възклицание "о'лалаа"

# 114
  • Мнения: 19
Малко извън културната тема с езиците и преводите. Интересно ми е, тези от вас които са раждали- в кои болници раждахте и как беше обстановката и персонала ?

Може би това вече е дикутирано, но аз не намерих нищо.

# 115
  • Мнения: 314
Интересно ми е, тези от вас които са раждали- в кои болници раждахте и как беше обстановката и персонала ?
Аз раждах в Akademiska в Уппсала. Беше секцио по спешност (дадоха ми и възможност за избор), преди въобще някакви контракции да са започнали, така че не мога да разкажа за нормално раждане, ако те интересува повече за секциото, питай. При мен беше с локална упойка, таткото присъстваше и сряза пъпната връв. После получихме самостоятелна стая, доста голяма и приятна, и тримата бяхме заедно през цялото време. Получихме всичко необходимо за бебето по времето на престоя от болницата. Показаха ни всичко, за което ги питахме. Много информация за кърменето, всякаква помощ. Нямам оплаквания.

# 116
  • Мнения: 240
Joel, ти нали си живяла в Копенхаген, би ли разказала повече за независимия град Christiania? Чувам, че бил голяма туристическа атракция, но и опасно място, защото наркотиците са разрешени там...

# 117
  • Мнения: X
ohlalaa, я колко много знаеш
мда, това местенце е много специално
но скоро ще го закриват
или поне така се говори

това са едни стари сгради, неподдържани, останали от една стара военна база от 60-те години на миналия век
там са се самонастанили хипита
от тогава имат статут на самостоятелна община, където не се плащат данъци, продава се хашиш полулегално и така
вътре е много живописно
забранено е да се снима
има кафета - цените на напитките са наполовина от тези в нормалната част на града
но нас ни беше страх да пием там, сакън да не хванем СПИН  Mr. Green

в момента този район е много апетитен
все пак е в центъра и натам са насочени доста интереси на строителни фирми

има една църква в центъра на града, с висока кула, с извита външна стълба
щом успееш да се качиш до върха, се вижда Кристиания - в пълния и блясък и рисунки по сградите и оградата:

http://www.pact.cpes.susx.ac.uk/~ys24/fotosnice/0799kristiania.jpg
http://www.norden.org/nordbild/files/2003-09-10/med_kristiania,%20danmark.jpg
http://www.photos-suede.com/lang-en/photo-190/main_back-photo10/

# 118
  • Мнения: 240
моя човек вчера е бил там, но каза че ходил по светло, защото не знаел по тъмно как ще е  Joy и като ми каза това онова на мен ми стана любопитно да разбера повече
а снимките изглеждат много сладурски
мерси,  Joel

# 119
  • Мнения: 3 674
Здарвейте  всички мами от Sverige... Hug

Наминах да ви кажа привет... Grinning Ще ви чета от време  на време ако не ми се сърдите...  Grinning

Приятна  и успешна седмица!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт