Мами в Швеция

  • 47 289
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 314
asya ще се радвам да споделиш как решихте проблема. На мен така и не можаха да ми обяснят какъв документ искат, накрая ми писна да се занимавам и засега детето има само шведско гражданство...

Последна редакция: пн, 31 дек 2007, 18:22 от anita_

# 196
Anita sorry za latinicata no na tova pc nqma kirilica. Veroqtno saprugat ti e shvedski grajdanin zashtoto deteto ne poluchava shvedsko grajdanstvo ako roditelite sa bulgari - ediniq roditel trqbva da e shved. poluchava samo shvedsko EGN i sled 5 godini moje da kandidatsva za podanstvo. otnosno problema - oshte ne sme zvanqli v posolstvoto - tezi dni shte zvunnem - mnogo praznici se subraha. Kogato imam svedeniq shte saobshtq vednaga Laughing

# 197
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИТА,

и за много години

Нашия тати е командирован, за 4 год. във Стокхолм и ни предстои да заминем при него /бебка е на 5 месеца/. Та интересувам се има ли различия в имунизационниа стандарт на Б-я и Шеция, а ко да какви са те.

Предварително благодаря

# 198
  • Мнения: 39
Tre månader: ett kombinationsvaccin mot difteri, stelkramp, kikhosta, Hib (Haemophilus influenzae typ B), polio och eventuellt hepatit B.
Fem månader: två månader efter första dosen ges en andra dos av samma vaccin.
Ett års ålder: den tredje dosen ges tidigast ett halvår efter den andra dosen.
Ett och ett halvt års ålder: ett kombinationsvaccin mot mässling, påssjuka och röda hund.
Fem till sex års ålder: en fjärde dos mot difteri, stelkramp, kikhosta och polio ges i ett kombinationsvaccin.
Sex till åtta års ålder: Den andra dosen mot mässling, påssjuka och röda hund.
14 till 16 års ålder: Den femte och sista dosen mot difteri, stelkramp och kikhosta.

# 199
  • Мнения: 39
Сетих се че може да не знаеш език, ако е така питай.

# 200
Благодаря на мамата на Габе

Шведски ояе не говоряа, но с познаничта си по немски и латински се се надявам да си го преведа.

Ояе веднаж благодаря

# 201
  • Мнения: 3 674
Joel...Гледам че имате нови"шведки"  Hug Разраствате се както се казва... Heart Eyes Hug
Ти защо не идваш в спамърската... Wink

BTW,..направих твоята баница за Новогидишно събиране..бяхме 6 семейтсва. Омете се с мощна скорост.. Яка баница е!   bouquet

Привет от "съседната махала "... Norway Mr. Green Joy  Hug

# 202
  • Мнения: X
redwine, времето не стига
имах да кълва и грам нямах даже ни коледно ни новогодишно настроение
даже и за тук нямах много време

радвам се за баницата
аз заредих фризера с тесто и ще има за баници поне 1 месец напред, че тук само в една верига продават хубави гръцки кори, а там ходим рядко

иначе и аз се радвам на подкрепленията, да са добре дошлии по-често  Mr. Green

аз за НГ правих един тутманик, 4 дена го ядохме
като остане време, ще кача снимки
наду се 3 пъти
страшна работа

иначе да се оплача - пак ми се падна учение
вече 4 год съм все така и все се сбъдва
писна ми вече
ред е на ученика, ама на, дете с късмет

хайде до скоро на всички

# 203
  • Мнения: 3 674
....
аз за НГ правих един тутманик, 4 дена го ядохме
като остане време, ще кача снимки
наду се 3 пъти
страшна работа


аУ... Rolling Eyes Искам го тутманика... Praynig Praynig Praynig Пращай ми  рИцептата... Heart Eyes

 А аз да са похваля...падна ми се че съм хазартаджийка..и ще спечеля голяма сума от тотото.. Crazy Ши видим ний тая работа... newsm78 Mr. Green
Успех с учението..няма лошо.. Hug Hug

# 204
  • Мнения: X
redwine, ето тук е рецептата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251821.0

само нещо снимките не мога да кача още
пак ще пробвам

# 205
  • Мнения: 1 107
Здравейте момичета!
Приятелят ми е в Стокхолм от 2 месеца и въпреки, че съм му копирала цялата информация за Швеция, която бяхте публикували тук (специални благодарности на Joel!) мога ли да Ви питам някой неща от негово име защото все още се ориентира трудно там?
Въпросът ми е относно безлатните курсове по шведски, които се организират там-разбрах, че те се организират в обюинското училище Komvux. Той е получил personnummer и иска да започне езиково обучение, но знаете ли дали може да получава някаква минимална сума като помощи, докато кара курсовете, или това се отнася само за бежанците и аако може на какви условия трябва да отговаря?
Много благодаря предварително за помощта!

# 206
  • Мнения: X
SFI - не се заплаща, затова да ги мине колкото може по-бързо и да не се мота като тези на социални
има възможност за индивидуално ускорено учене, зависи само от него
следващите нива - от försäkringskassan: http://www.forsakringskassan.se/privatpers/

 или стипендия от  www.csn.se

в KOMVUX има специален човек, който отговаря за финансирането, той ще помогне с инфо и попълване на документите

успех

# 207
  • Мнения: 1 107
Много благодаря за отговора, да се надяваме че имат и вечерно обучение, защото през деня е в института. Намерих къде има KOMVUX наблизо, така че вече всичко зависи от него Simple Smile

# 208
  • Мнения: 39
Оопсу, ако приателя ти работи като науцен сатрудник  мислиа ье всиьки университети имат курсове които са много по добри от СФИ.

# 209
  • Мнения: 1 107
Той все още е на нещо като изпитателен период, но доколкото разбрах и другите Phd студенти ползват sfi, може би това е за началното ниво.  Ох, все още сме доста неориентирани, аз бях само за седмица по празниците и имам купища питаници и въпроси, но може по-нататък да Ви питам, ако не намеря нищо в интернет. Дано да ме изтърпите с въпросите, но вие май сте единствените,към  които мога да се обърна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт