Противозачатъчни

  • 188 349
  • 874
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 0
Здравейте,
Май не пиша в точната тема, но ми е необходима малко информация Simple Smile Възможно ли е докато пия оргаметрил да ми дойде?

# 826
  • Мнения: 6
Аз пия противозачатъчни вече...10 години. И аз ги почнах поради здравословни причини. Сега така съм се пристрастила, че не мога да ги спра  Joy Определено не смятам, че противозачатъчните са вредни, дори напротив. Така че не разбирам защо лекарят ти се дърпа. В крайна сметка ти искаш да ги пиеш. Зависи какви са ти точно хормоналните проблеми, защото не споменаваш. Аз ги спрях за почивка след края на миналото лято и се видях в чудо - така ми се разбъркаха хормоните, че сега смятам да ги спирам едва като реша да имам детенце   bouquet

Аз пък междувременно "изневерих" на моя гинеколог  Laughing и отидох на втора консултация. Нищо особено. И той ми каза, че можело и без тях. Колкото до същината на самия ми проблем... трудно ми е да обясня. Появиха ми се някакви пъпки по лицето - направо като циреи, гнойни. Първоначално си мислех, че е от влажния въздух (бях в Италия), после, че е заради стреса, защото изживях раздяла с близък. Продължава година-две и затова започнах прегледи. И продължавам.  Sad

# 827
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Нова съм тук и дано съм на точното място... Embarassed Имам въпрос за страничните ефекти на "Ясмин". Предписаха ми го, заради менорогеята /дано го пиша правилно/. Пия го от 10 дни, но от 4-5 дни имам някакъв обрив по ръцете, който сърби ужасно. Мажа с "Фенистил" без особен ефект. Въпроса ми е: Ще отмине ли? Кога? Да спирам ли хапчетата или да продължавам? Praynig Praynig Praynig Ако на някого му се е случвало, моля споделете. За сега не искам да звъня на гинеколога си... Благодаря предварително...

# 828
  • Мнения: 3
на мем лекарката ми изписа МИЛИГЕСТ, аз нямам проблеми ,просто имам болки по време на цикъл и другото нещо ,че след като започна д аги пия и ги спра шансовете да забременея били по-големи,а и на нас точно това ни е целта с мъжа ми-да имаме бебе.
Мнение по този въпрос има ли някой?

# 829
  • Мнения: 2 631
на мем лекарката ми изписа МИЛИГЕСТ, аз нямам проблеми ,просто имам болки по време на цикъл и другото нещо ,че след като започна д аги пия и ги спра шансовете да забременея били по-големи,а и на нас точно това ни е целта с мъжа ми-да имаме бебе.
Мнение по този въпрос има ли някой?

Ами аз забременях още първия месец след спирането им, така искахме...  Party Иначе ги пих за пазене. Simple Smile
Пожелавам ти и на теб същия късмет, и в момента в който ги спреш, започнете с мъжа ти да пиете фолиева киселина всеки ден!
Успех!  Hug

# 830
  • Мнения: 3
колко време ги приема лекарствата ,преди да ги спреш и да забременееш

# 831
  • Мнения: 2 631
колко време ги приема лекарствата ,преди да ги спреш и да забременееш

Някъде около 10 месеца... Пак казвам, пиех ги за да се пазя, а не поради медицински показания.  Peace

# 832
  • Мнения: 3
мен ме интерсува повече какъв е страничния ефект,аз нямам проблем,само мн болезнена менструация и теория на лекарка,че по-лесно се забременява след спирането им.нямаме деца,мн искаме,имам неуспешна една бременност

# 833
  • Мнения: 2 631
Странични ефекти и дефекти нямах. Чувствах се отлично през цялото време!  Peace
Иначе и аз четох, че след прием на противозачатъчни се забременява по-лесно, но зависи и от организма и състоянието на репродуктивните ти органи.

# 834
  • Мнения: 1 525
Здравейте! Аз пиех Линдинет 20. След като разбрах, че са спрени за сега от продажба, един месец пих едни други (не мога да Ви кажа точно името им...нещо като геодон или подобно), от които нямах оплаквания. Втория месец обаче, в провинцията, не бяха чували за тези и ми предлагаха какво ли не. В крайна сметка най-убедителната аптекарка беше тази, която ми даде Логест. Пия ги вече 5-ти ден, ама се чувствам ужасно дебела!!!!  Възможно ли е да е от тях? Все едно съм се подула от нищото!

# 835
  • Бургас
  • Мнения: 364
alleicha, най-вероятно се дължи на задръжка на течности. Преди години пробвах да пия "Логест", но не ми понесе и въпреки че сега "Линдинет" не се внася, не минах на "Логест". Пиех "Линдинет 20", а сега вече трети месец пия "Силгестрел 20". Предпочетох българските пред "Логест", въпреки че аптекари ме убеждаваха, че са с напълно еднакъв състав и не би трябвало да има разлика в ефекта. От "Логест" преди години изпадах в крайни настроения, меланхолия, изобщо никак не ми допадна. Сега със "Силгестрел" също усещам задръжка на течности, но пък нямам нито междинно кървене, нито резки промени в настроението. Веднага щом "Линдинет" се върне на пазара, ще мина отново на тях.
Иначе със "Линдинет" 30 се чувствах най-добре, както и с "Жанин" преди да забременея. Но те са малко по-силнички, а гинеколожката ми прецени, че по-слабите са по-подходящи за мен.

# 836
  • Мнения: 1 525
Благодаря за отговора.
Направо съм изпаднала в ужас, защото днес се преоблякох 5 пъти. Дрехи, които преди приема на Логест ми бяха добре, днес не бяха. Все едно от нищото са се закачили по мен сантиметри.
Обаче, аз ги пия от едва седмица да речем. И сега какво? Да ги спра? Да довърша опаковката?
А наистина, че състава на Линдинет и на Логест е еднакъв...

# 837
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Хайде и аз да питам нещо...пих година и 2-3 месеца Марвелон, но последните месеци имах зацапване 2-3 дена преди цикъл...ПРеди месец, въпросното зацапване се засили и започна по средата на опаковката...Гинеколожката ми каза, да почина един месец , защото се е натрупав повечко хормон в организма...ОК , изпих си до края опаковката, починах един месец, на 25-тия ден ми дойде , започнах нова опаковка...Добре, обаче вече ми е девети ден, а няма изгледи да свършва - цикъла не е силен, но не е  и леко кафеникаво зацапване...Така ли ще си откарам до края на опаковката, случвало ли ви се е и на вас, след пауза от хапчетата? newsm78

# 838
  • Мнения: 2
Аз също пия Марвелон  повече от 2 години и само веднъж съм почивала, но нямаше нищо необичайно.Никога не съм имала и зацапване Naughty

# 839
  • София
  • Мнения: 6 210
Преди години пиех Марвелон и бях много доволна  Peace! Не съм имала подобни проблеми. Дано разбереш от какво се получава така и да се оправиш!

Общи условия

Активация на акаунт