При бягство на дете от дома - полицията спи...

  • 22 236
  • 215
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 172
Знаех си, че мога да пропусна някого-не съм на себе си тези дни. Дар, ще ти пиша,благодарности, знаеш защо.

DarZaMen"Аист, убедена съм, че има път към свитото сърчице на детето ти. Вдъхни си кураж отнякъде и го намери този път."Весела Коледа на теб и твоето съкровище Иринка. santa2

# 181
  • Мнения: 2 172
 PraynigПОМОЩ, не мога да вляза в личните си съобщения. Пишете тук как да стане, не ми се изписва инфопрозорец за лични съобщения.

# 182
  • Враца
  • Мнения: 5 216
PraynigПОМОЩ, не мога да вляза в личните си съобщения. Пишете тук как да стане, не ми се изписва инфопрозорец за лични съобщения.
Аист най-вероятно си натиснала една стрелка, която е е прибрала прозореца с личните съобщения.
Ако е това, трябва да я натиснеш пак.
Слагам и картинка, това ли е проблемът?

# 183
  • Мнения: 2 172
Благодаря, вава, златна си, сега ще видя всичко Hug

# 184
  • Мнения: 2 172
Не исках да навлизам в подробности, относно предложенията на социалните, но вчера беше върха на сладоледа. Ще предам накратко ,възможно най-хладнокръвно,част от официалната среща,касаеща бъдещето на дъщеря ни.Ние отидохме в Дома,в който е задържана, в не много добро здравословно състояние,но в какво състояние излезнахме... За нейното емоционално състояние да не споменавам.Чакат я 5 дни празници без свиждания....

Та , варианти, обмисляния и недообмисляния,ни бяха сервирани всеки ден.Сега-черешката.
Представителят на отдела за закрила на детето смята,че е най-добре тя да бъде настанена в семейна среда(тъй като ние не можем да осъществяваме контрол над нея, което си е така).Това семейство, в което е живяла около два месеца,подало молбичка тя да бъде настанена там.Мъжът от семейството уточнява-тя (15г.) има сексуална връзка със сина ни (16г.), така,че искаме да е при нас. Представителят на отдела чака реакция от нас.Питам- това приемно семейство ли ще рече.Не, не било, това било „емоционално близко семейство”, в което също можело да се настанява.
Аз: Ами да сложим червен фенер пред апартамента им и готово!Съпругът ми: Ми да ги оженим, тогава!
На мен ми е ясно ,че законът  си затваря очите за подобни сексуални връзки между непълнолетни, знам също, че някъде ги женят на тази възраст, но......отделът за закрила на детето да го предлага!!!!
Сега ще търсят приемно семейство с момиче...

Моля, кажете ми, ние ли не сме наред? newsm78

# 185
  • Мнения: 1 249
Не исках да навлизам в подробности, относно предложенията на социалните, но вчера беше върха на сладоледа. Ще предам накратко ,възможно ...


Мъчно ми е, че страдаш.

ДарZaMen е била повече от точна, по-точно аз не мога да го кажа за случая - DarZaMen:"Аист, убедена съм, че има път към свитото сърчице на детето ти. Вдъхни си кураж отнякъде и го намери този път."

Понякога най-важното е невидимо за очите.
Тя е толкова зле и няма нищо и никого, та ако една любов би и дала малко сила, не си струва да пада в пропастта.
Ако е у друго семейство, само време ще хаби да пътува до това на момчето и ще и остава по-малко време за учене и почивка.
А и щом родителите му открито са подходили, то те са поели и отговорност пред вас, обществото и пред собственото си дете, както и са видели в нея ценност и човек, който си струва да е близък на тяхното дете.
 Hug Hug Hug

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 20:18 от Miraetta

# 186
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
дали пък не е добра идея да е при приятеля си?
какво значение има секса след като е факт? важно е на кого разчита момичето и дали това е добро решение или не...
уви не съм компетентна да дам мнение дали си стурва да е дадена там или другаде...лошото е че се стига въобще до друго приемно семейство...
дано обаче намериш пътя към сърцето й - но е важно за нея и за теб и за връзката ви да приемеш, че тя има сексуални контакти и да приемеш нейния приятел, защото другото много ще я нарани
не съм осиновена, но най-ме е боляло когато майка ми не е одобрявала приятелите ми, а тя така ги използваше - като ги плюе - да ме наранява...
така че внивмавай на тази трънлива почва
успех

# 187
  • Мнения: 2 172
Какво да кажа- тя е влюбена през 4-5 месеца, ту  в 27 годишен, разбираме постфактум след триседмично укриване там,ту в21 годишен, незнайно колко с него, и още...Как да кажа -живей у приятеля си и го смени след време, иди да живееш другаде... Sad

# 188
  • Мнения: 1 249
Какво да кажа- тя е влюбена през 4-5 месеца, ту  в 27 годишен, разбираме постфактум след триседмично укриване там,ту в21 годишен, незнайно колко с него, и още...Как да кажа -живей у приятеля си и го смени след време, иди да живееш другаде... Sad

Ако това е гледната точка - права си за себе си, но все пак тези родители поемат и отговорност пред социалните, пред детето си, дори пред вас с мъжа ти. По-добре с такива хора, отколкото неизвестно къде и с кого.
И тя, и аз и всички подобни деца сме като наркомани за приемане и обич. То всеки човек търси тези неща, но има и усет за собствена стойност, а ние май нямаме. Sad С това си обяснявам смените, а не с друго. Много е ранима и се страхува да не загуби Sad.

Дано имаш хубава Коледа и чудеса!

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 20:17 от Miraetta

# 189
  • Мнения: 4 138
аист, моето мнение е, че е по-добре да е при приятеля си и родителите му. тя така или иначе ще има секс с него, независимо дали живее там или не.
да, много шокиращо е да одобри човек подобно нещо, но то вече е факт. може би този път това прехвърчане от мъж на мъж няма да е толкова често. а и въсрастта на момчето е близка до нейната. чест прави на родителите му, че искат да се грижат за дъщеря ти. едно ново приемно семейство ще е чуждо и проблемите може би пак ще започнат. просто ситуацията и без това е много сложна. морала в случая е малко относително понятие. дъщеря ти е порастнала, трябва да се действа според дадената ситуация. дори и да ви стряска факта, че двамата официално ще имат сексуална връзка, това не променя факта, че тя вече е налице.

# 190
  • Мнения: 2 172
дори и да ви стряска факта, че двамата официално ще имат сексуална връзка, това не променя факта, че тя вече е налице.
Ох, не знам,дали това ме стряска.Може би по-скоро това, че тя  използва хлътването на някого по нея за точно определени цели- да се укрива от нас. Удобно убежище, но и там не се е застоявала...Страшно ми е да говоря така. Обичам я ,тя мен също, но сме като два отблъскващи се полюса.
А какво значи, че те ще поемат отговорност? Какво ще предприемат, когато тя реши да си почине за малко от тях другаде?Или реши ,че него харесва вече след два месеца?Или те-нея?

# 191
  • Мнения: 4 138
ами аист, аз смятам, че е разумно да се срещнете с хората и да поговорите. все пак това е бъдещето на детето. кое гарантира, че някое приемно семейство, които ворочем са много малко, ще е по-добронамерено към детето. това, че явно няма да живее при вас поне в близко бъдеще е ясно. може би трябва да се концентрираш върху малки крачки на напредък. ситуацията е много сложна. да не дава господ никому да е в подобна. просто бих искала да помогна някак си, но всеки случай е индивидуален. това, че манипулира хората около себе си не е толкова ужасно. рпосто напредвайте крачка по крачка в отношенията си. доверие се гради бавно. може би и тя иска да поправи някои неща в поведението си. дайте и шанс. не може нещата за жалост да се върнат такива, каквито са били, колкото и да ви се иска. на нея и на теб........започнете нови отношения.

# 192
  • София
  • Мнения: 533
дори и да ви стряска факта, че двамата официално ще имат сексуална връзка, това не променя факта, че тя вече е налице.
Ох, не знам,дали това ме стряска.Може би по-скоро това, че тя  използва хлътването на някого по нея за точно определени цели- да се укрива от нас. Удобно убежище, но и там не се е застоявала...Страшно ми е да говоря така. Обичам я ,тя мен също, но сме като два отблъскващи се полюса.
А какво значи, че те ще поемат отговорност? Какво ще предприемат, когато тя реши да си почине за малко от тях другаде?Или реши ,че него харесва вече след два месеца?Или те-нея?

Аист,  може би това е най-добрият вариант от всички останали възможни. Така или иначе, тя ти е казала, че на този етап вкъщи няма да се върне.

Възможно е да са два-три, няколко месеца, до следващото влюбване. Но все пак е по-добре за вас да знаете къде е, да имате контакт с родителите на това момче, а най-вече с дъщеря ти.

Разказвала съм ти за едно от осиновените момичета, с които работя. Тя също живя известно време при гаджето си. После се разделиха. След раздялата, не се върна при родителите си. В момента е с ново гадже и е при него.

Не можеш да я накараш насила да се върне вкъщи. Можеш единствено да й покажеш и кажеш, че я приемаш такава, каквато е - с бягствата й, с гаджетата й, със сексуалните й връзки. Че я обичаш и ще я обичаш, каквото и да става. Че каквото и да се случи, винаги има къде да се завърне. И че ще я приемете с любов... МНого любов. Без упреци, обвинения и въпроси.

Каквито и чувства да бушуват в теб, намери силите и думите, с които да й кажеш всичко това.
Намери начин тези думи и тази твоя любов да стигнат до нея

# 193
  • Мнения: 921
Аист, рискувам като се намесвам в непозната тема, но ще се съглася с Мираета и Мата. По-добре ще е, ако поне знаеш с кого се вижда и къде, отколкото да е в неизвестност с месеци. Пък и все пак, щом възрастни хора са поели ангажимент да се грижат да детето, си мисля че е добър вариант на този етап. Поне ще бъдеш информирана (надявам се) какво се случва и как е дъщеря ти. И  дори да реши, че новата среда и е омръзнала (от което се опасяваш), пак  ще имаш възможност навреме да разбереш за промяната.
Така или иначе, щом сексът вече е налице и нищо не можеш да промениш, май е по-добре да го приемеш като факт. newsm78 Децата сега растат и се развиват по-бързо, отколкото би ни се искало.  Confused Съжалявам, ако думите ми с нещо те обиждат или нараняват. Просто искам да помогна.  Hug

П.П. Опс, докато напиша и ме изпреварили. Теа, съжалявам че си позволявам да пиша мнения след твоето.

# 194
  • Мнения: 2 172
Момичета, много внимателно четох и много добре  разбирам какво ми казвате. Бедата е в това, че и част от мен мисли така.И въпреки всичко не знам дали е правилния начин. Никой от останалите представители на закона не подкрепи това предложение, подкрепиха нашия отказ, макар и с малко думи или с мълчание.Е, за сметка на много други оплювки срещу нас, но......ние носим на всичко.
Мои приятели също имат мнения по случката в двете крайности ("абе, прати я, поне ще знаеш, че се чука само с един","много добре,че отказахте, това е възмутително за социалните, даже могат да ви обвинят, че не защитавате интересите й)

Мираета,много ценя виждането на детето в теб. Моляте, кажи виждането си като майка на тийнейджърка и като юрист.

Общи условия

Активация на акаунт