Златно слънчице се смее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ нас ни грее!

  • 20 248
  • 297
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 368
Basilisk, златна си  Hug Информацията ми е важна, благодаря ти!
Пък и си една малка кърмаческа енциклопедия Simple Smile  Hug

Ани, бре, то не се живее. Преди обичах много спорта, ма дето се вика - човек се ожени и улягва Simple Smile Е така улегнах, че за 2 месеца преди да забременея качих 6 кила, а и тези 5 от бременността и ууууф, чувствах се като тежкотоварен автомобил Simple Smile Пък ся поне бързото ходене, дето аз го наричам тичане и малко упражнения за дупето и краката + разтягане на гърба много добре ми действат. Взех си и последния диск на Синди Крауфорд за възстановяване след раждане и там има добри предложения за дишане и раздвижване, та и тях ги започвам, че съм се тотално обезформила  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 106
здравейте милички
отдавна не съм писала, но това е защото при мен нещата са наред и гледам да не се застоявам пред ПЦ-то щото не ми е удобна позата, а и имам доста задачки в промеждутъците между хрененията и спанетата, които вече и не броя  smile3507preggo толкова съм качила за 3 дена че вече си веждам тумбака в изправено положение. newsm62
аз да се включа по темата за водата и млечницата
за тези неща най-много ми помогна една позната зъболекарка. хубаво е след хранене да се измие устата на бебо с малко вода, като въобще не е необходимо то да я гълта : изливате я вътре, а то ако иска я изплюва, но вече е отмило голяма част от остатъците от мляко. слагането на захар и приучаването на бебето към подсладените неща е приумица на родителите, то самото все още няма изградени вкусови навици и е напълно зависимо от това което вие му създадете като навик, моят син също не е пил подсладена вода, но като премина на изкуствено хранене пиеше по 300 милилитра вода на ден, без захар, независимо че всички ми обяснаваха че трябвало да слагам за да е по-хранителна водата, защото захарта била глюкоза и т.н.
 другото което се препоръчва е смес 1:1 кислородна вода с преварена вода, която се слага на парче марля и с него се почиства устата на бебо. това се явява един вид като миене на зъбките по- натам. двете неща съм ги правила на сина ми и не съм имала повторен проблем. аз лично мисля че използването на мазила и тем подобни трябва да се използва само в краен случай, защото голяма част от тях са все още нови от няколко години , например, и не се знае дали няма да имат някакъв ефект върху организма на вече порасналото бебе.
за содата и меда искам да кажа че звучат ужасно гадно и болезнено, а и мед не се дава на бебе под една година, защото може да предизвика алергии. моето свеки даваше на Гого залъгалка натопена в мед за да не плаче от колики и когато педито ни разбра направо пребледня. newsm09 newsm09 newsm09
имам още един съвет към всички първескини:
НЕ СЛУШАЙТЕ БАБИТЕ, ТЕ МОЖЕ И ДА ИМАТ ОПИТ, ОБАЧЕ НЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО!!! smile3513
моя приятелка решила да слуша дословно свекито си, тя била с опит, а и работата и имала нещо общо с гледане на бебета. та жената навличала ежедневно детето и го държала на 27 градуса, при което то не спяло спокоино и накрая се и обринало от тази адска жега, когато маиката завела детето на лекар последвала лекция от 40мин как се гледа бебе. това е един от малкото примери за бабите, които доро и да не искат се престарават, така че пазете се!!!! аз лично още страдам от този синдром на загрижените баби и дядовци. bash box bash #Sniper
това е от мен за сега целуффффффффки милички

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 12:14 от zlo

# 107
  • Мнения: 99
Basilisk благодаря за инфото за меда.
А за водата, на лекцията казаха, че за да започне да я пие детето, верно трябва да е подсладена първоначално, но за една седмица като се намалява всеки ден количеството захар и можете да приучите бебето да пие чиста вода.
Илияна благодаря и на теб за инфото. То аз цял живот си имам животинки вкъщи и най-вече котки, така че надявам се да имам имунитета. А то този бацил може да се хване не само от котки, а и от недопечено заразено месо, затова не се препоръчва за бременни да ядат алангле.
Лек ден и аз отивам да се трудя Simple Smile

# 108
забравих да ви споделя един линк:
http://www.tiabg.com/index.php?c=n&id=89
надявам се да се забавлявате, а и някои притеснения да отпаднат.

# 109
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен  Hug
Най-после и аз да се включа в новата тема, ама много работа имах че и гости в понеделник, и на рожден ден ходихме вчера, та чак сега смогнах да ви изчета че да се и разпиша.

Ние в понеделник ходихме на ФМ при д-р Марков. Много е готин тоз човек, мъжа ми беше впечатлен как обяснява и показва всичко. Видяхме си всичко - 100% ще е девойка smile3522; всички органи са ни наред, броихме пръстчета, гледахме бебка как примлясква smile3521  Здрави сме и тежим 800 гр. И ние сме разположени седалищно, но доктора не ни каза нищо за това - дали е добре или не, затова си мисля, че няма нищо страшно и че бебка ще се обърне когато дойде момента. Изобщо беше едно много вълнуващо преживяване Heart Eyes и съм много радостна и спокойна, че всичко е наред. Аз си имах разни притеснения, защото имам брат, който е роден с детска церебрална парализа, а аз имам струма дифуза( проблем с щитовидната жлеза ) и исках да мина и този преглед, въпреки че гинеколожката ми казваше че няма нужда.
Та сега като знам че всичко с детенцето ми е наред съм спокойна и се усмихвам всеки път като си представя мляскащата устичка newsm03

Момичета, почивайте smile3524 и се оправяйте по-бързо!

Да попитам мамите, по-точно ходещите на работа, как успявате да ходите и на училище? И аз искам, но не ми е удобно да питам шефа дали ще ме пуска. Пък и като гледам е всяка седмица от 9,30ч. до 11, 30ч.... а ние почваме в 9... направо не знам. Сега се опитвам да събера и стаж за одитор по ISO, та ще са ми нужни дни и изобщо... ще ми станат много дините под една мищница Simple Smile
Аз гледах в нет-а, че има съботно-неделно училище за бъдещи мами, организират го от клиниката по инвитро на д-р Щерев, но не съм се обаждала за подробности. И си мисля, че като изляза в болнични по майчинство може би ще ходя. А ако и тези продължават може и тях да посещавам, ще видим има доста време до края на юли.

Ами друго засега не се сещам.
Чао и цунки от мен Hug   bouquet

# 110
  • Мнения: 194
mishoka радвам се,че съм ви талисманчето..дано и за напред да е така Wink а за ставанто в 7 си много права и аз това си мислех сутринта,само като ми мина мисълта,че после няма да мога и толкова да спя и... Shocked ми се изправи косата!но...живот и зраве..си заслужава!!! Simple Smile оххх,момичета имам желание за разходка,но...много ми е мързеливо беее ужасссс,ще полежа още малко и после като събера сили да стана да се оправям ще ви пиша!!! мн    Hug и  Heart Eyes от мен Simple Smile

# 111
  • Мнения: 194
ани,и другите момичета,почиваите си повече,не се натоварвайте с каквото и да е ,грижете се за себе си!пожелавам ви бързичко да минат тези неразположения!  Hug  Hug  Hug

# 112
  • Мнения: 502
влизам само да кажа здрасти   bouquet на всички
вече не кървя , нито нищо, обаче лежа и ще лежа още два дни поне  Tired
голяма скука и такъв съклет ме хваща  ooooh! ама няма как

то аз съм си виновна донякъде де за положението - като се чувстваме добре не значи, че забраните за бременни вече не важат  Naughty така че се пазете - мъкнех си легена с прането, прахосмукачката, торбите с покупки, баири катерих из балчик, висях на опашка да си сменям личната карта час и половина, после час и половина права пържене на тиквички - и бамммм изненада - кръвване  Shocked
така че се пазете и си се глезете и не вършете нищо тежко  Naughty
само защото се чувствате добре не значи , че е безопасно  Naughty

 Mr. Green айде да бягам да лягам, че ще ми се кара мъж ми ако знае, че вися на стола

# 113
  • София
  • Мнения: 320
Леле, колко много сте изписали и има много полезна информация. Благодарско на всички.  Hug

Аз пък съм се замислила за хубава помпа за кърма, че с първото ползвах една на Чико, чийто вакуум много бързо се скапа и после действах ръчно. Ама и това не е работа. Та тогава в първите дни и седмици кърмих и ревах, много гадно беше, но устисках и после всичко си влезе в ритъм. Преглеждайки кърмаческия гледах, че най-добри отзиви има за Авент, но след инфото за шишетата вече не знам.
Та някоя мама ако знае нещо повече, ще съм благодарна да сподели.
И друго, откъде може човек да се сдобие със слинг (пообиколех тук-там, ама нямали таквизи неща).   bouquet

# 114
 Мамчета благодарности за хубавите съвети и списъци за необходимите неща.   bouquet
 Аз имам голям мерак да ходя да пазарувам лошото е че обаче досега не знаех наистина какво по точно, а и трябва да внимавам, че имам навика да купувам много излишни неща. Просто няма смисъл, а и бебешките нещица не са много евтинки, особено някои.  Shocked
 Аз да Ви се похваля, ходих вчера на фризьор и се подстригах супер късо, направо имам коса колкото мъжо и сега приличам на едно дебело момченце, но прическата много ми харесва, много е подходяща за жегите, а и имам чувството, че свалих едно кило от главата си, което сигурно е точно така  newsm68.
 Още нещо да не забравя, аз съм с двете ръце пртив бабешките съвети относно гледането на бебчета. На мен това ще ми е първо бебче и вярно, че нямам никакъв опит, но мисля, много много да не слушам тоя и оня, може би за някои неща само майка ми, защото е доста млада, а и не си налага мнението. Докато свекърва ми е просто ужас.  smile3511
 Още от сега смята, че може да ми натрапва гадните си бабешки съвети и ужасно се дразня, на всичко от горе е и доста възрастна и сякаш продължава да си живее в каменната ера, като повечето бабки де. Честно казано, съм сигурна че ще ми избият нервичките яко като се роди бебчо, и  въобще не смятам да я оставям да ме нервира с глупостите си  smile3513.
 То има време де ама и аз от сега как се надъхвам, прсто предусещам бурята.
 Айде чао мацки и хубав ден ви желая.  newsm53

# 115
  • Мнения: 434
Здравейте мами..
Аз съм се увъртяла в един ремонт и нещо хич нямам време..
Сега да направим кухнята и вече ще съм по-дпокойна.. ама като си помисля колко много работа ми остава..
Някоя от вас има ли си на идея фирмите за пране на мокети колко са ефективни... защото ми е доста позацапан мокета, а нещо няма да останат средства да се смени и в хола:)
Споделете мнения..

Аз вероятно пак ще позачезна ама имам време само да попрочитам от време на време какво сте писали и все не ми остава да се изкажа:)

# 116
  • София,
  • Мнения: 150
Здравейте мамита,

не съм влизала толкова отдавна, защото имам 100 неща на главата, а съм на антибиотик и гледам да си полежавам колкото може повече! Но не става!
Искаме да купуваме апартамент и в момента търча на огледи, нищо че 3 пъти на ден го пия антибиотика! Сега пак зачезвам да ходя за кредит..........абе лудница направо!

Лично на Трекси исках да се извиня, че не съм минавала през офиса, но нямам време мила - но ще дойда обещавам!

За всичи вас мами нямам какво да коментирам, защото нямам време да чета! Не се сърдете моля ви, не съм ви забравла и си мисля за вас и бебочетата............... поздравявам всички и обещавам на теб най вече Моренка, че ще организирам среща за началото на ЮЛИ или края на ЮНИ!
 Аз от 11 юни до 25 юни няма да съм в София та за това казвам за тогава!

Целувам ви и пожелавам само хубави моменти с тубмачетата ви и всичи около вас!


ДО СКОРО

# 117
  • Мнения: 194
ние пак сме на линия Simple Smile и още ми се спи,но 3 път няма да лягам,явно...по-зле ще става!влизаме в банята(с голям зор)оправяме се и излизаме с  baby_neutral на разходка!е...ХУБАВ ДЕН от нас,до довечера!  Hug




















Последна редакция: ср, 30 май 2007, 14:37 от peteto_86

# 118
  • Мнения: 194
 #Crazy божеееееееееее и вие ли го виждате това както и аз....ако е така сажалявам нещо компа ми не е в ред,избеснявам с негоо,ще ставам,че ме изнервя!сажалявам,че излиза така  Embarassed оправих си го Simple Smile благодаря на мамата,коята ми каза,че може!!!  Hug

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 14:39 от peteto_86

# 119
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
момичета искам да се похваля

Днес си купихме нова кола Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Е не чисто нова но сравнение със старата тази е малиии ,малии МУЦКА направо Mr. Green Hug Hug Blush Blush

Много се радвам и след малко мъжо си идва с нея...така че изчезвам да дзяпам возилото ни Joy Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт