Златно слънчице се смее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ нас ни грее!

  • 20 233
  • 297
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 896
Jungle,
Супер неща си написала, подкрепям с две ръце.  Hug
Само да допълня, че и тук има вече доста майки, които не си захранват децата преди 6-месечна възраст, даже и лекарите вече са чули туй-онуй за тази работа. Между другото, изключителното кърмене до 6 месеца (което ще рече без вода, сок, чай и т.н. до тази възраст) е официална препоръка и на българското здравно министерство. Даже има и указание спуснато от МЗ до джипитата преди няколко години с тези препоръки. Ама просто е много трудно да убедиш един човек да промени това, което е "пял" цял живот, а и на някои хич не им се четат "нови" неща.
Единственото, което аз лично за себе си не приемам от предложенията на Jungle, са шишетата за еднократна употреба - просто защото съм еко мацка и не обичам неща, които се използват само веднъж и се изхвърлят. Даже смятам и памперси за многократна употреба да си взема този път. Но това е друга тема де. Ако ми се наложи шише, ще взема стъклено. Сигурно няма да ми трябва обаче.
Ани, ами и аз разбрах, че идеята на Анири беше само неща без които не може, само такива да пишем в списъка, затова и съкращавам. Аз имам и други в списъка, без които ще мина, но написах само тези, за които най е очевидно че не са задължителни.
Кофти за тая епизиотомия, стискам палци да се реши проблемът леко.
Целувки, мами - хубав ден!  Hug

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 09:04 от basilisk

# 91
  • Мнения: 228
Момичета само на бързичко се включвам
Мерси за поздравите за бебчетата на моите познати:)И на Инна и на Анири честити хубави вести-то по-хубаво от това няма:)
Аз днес ходих на изследвания да го видим туй желязо как е,че аз нещо хич не си давам зор да пия-само една опаковка съм изпила и спрях.Иначе аз си  приготвих  мое лично списъче като се сетя ще виу го метна-обещавам,може да съм попрекалила,но поне гледах да не пропусна нещо.
Иначе и аз се изненадах за инфото за пластмасовите шишета.
Поздрави и лек ден на всички.

# 92
  • Мнения: 141
Добро утро и от мен!  newsm03
Ками , лекцията на сп.9 месеца поне в Стара Загора почва в 9.30 и свършва в 11.00 или 11.30 , но времето минава бързо  Laughing

# 93
  • Мнения: 194
Добро утро момичета,и аз съм за малко,тази сутрин 1 приятелка ме помоли да и гледам детето за 1 час и ми го доведе в 7 часа  Shocked,много е сладко детенцето,обаче...аз докато се разсъня баща му си го взе,добре,че майка ми е тук и се занимава с него Simple Smileи сега едва гледам,ще легна да поспя,че..от известно време не ми стига съня! чао за сега и лек ден,на всички!!!    Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, момичета!
За първи път ми се случва да се включа толкова късно в новата тема  Blush Ама вие как сте се развихрили, много ви се радвам  Heart Eyes  Когато имам време и аз ще се включа с моето виждане за необходимите неща, защото си спомням как бяхме закупили някои неща, които и досега не сме ползвали.
Надявам се всички мацки с проблеми бързо бързо да се почувстват по-добре  Praynig Сега би трябвало да ни е най-спокойния и лек период от бременността.
Виждам и че някои хора се изгубиха като старите пари, дано да са добре. В тоя ред на мисли, Моренка, какво става с теб  Wink
Мен неочаквано ме нападна много работа и се откъснах временно от бремелинските въпроси  Simple Smile Но живот и здраве, скоро пак ще се "активизирам".
Целувки  Hug

# 95
  • Мнения: 368
Добрютро майчета  Hug
Уф, много студено и заспало е днес!
Лекси, Коки, пазете леглата! Ани, и на теб бързо да се оправяш с тая работа, че гадно!
Гледам тука едни теми за покупки и разни такива неща са се разнищват, ама аз съм толкова далече от тия неща все още, че май август ще му мисля. Сега ще се съсредоточа до 15-те дни, които ми остават до така жадуваното моренце, а като се върнем - пренасяме се в новото ни къщи и съм безумно щастлива. Обещавам да пусна и снимки на дома, в който ще отгледаме фъстъчето и дай боже още поне 2 хлапета smile3521 smile3521 smile3521

За щастие аз и нямам толкова много неща да купувам за бебока, защото имам трима племенници и ще ползвам част от техните неща - бебешко легло, корито и т.н., така че ще купувам предимно дрешки и козметика Simple Smile

Да ви се похваля, понеже се чувствам такъв тюфлек с тези 5 кила отгоре, че от вчера вече ходим с мойто мъж да тичаме  Mr. Green То мойто тичане е по-скоро пуфтене на парен влак и прилича повече на бързо ходене, но днес се чувствам значително по-освежена и по-добре. Даже и едно самочувствие отпрах, все едно съм манекен  newsm03

Та така, стискайте палци, днес съм на фетална ехография. Откакто усещам бебока се чувствам толкова по-спокойна, че направо камък ми падна от сърцето.

Пете, свиквай мила да си на крак в 7 часа Simple Smile Съвсем скоро ще си щастлива, ако можеш да спиш до толкова Simple Smile аааа, да вметна - превърна ни се в талисманчето на групата като най-мъничка  Hug Hug Hug Не че някои от нас са много по-големи де  Mr. Green, ама си много сладка!

Уф, с тия лекции и на мен ми се ходи, обаче и аз май ще чакам средата на август да изляза майчинство и тогава. Пък и не виждам нищо лошо да получавам малки подаръчета Simple Smile Това си е средство за реклама, пък аз нямам нищо против Simple Smile Техниката е известна още от толкова отдавна... Базислиск, как така да е забранена реклама на шишета по закон? Знам, че са забранени такъв вид промоции на лекарствени средства  newsm78 newsm78 newsm78 Мен ми е важно, щото и с реклама се занимавам, пък не съм виждала таквоз ограничение. Ще ми пратиш ли малко инфо??? Тенкс.

И такаааа, друго не се сещам за сега, ама си чета редовно кат' Мара-Подробната, да не взема да пропусна нещо Simple Smile
Хайде, целувки и от мен

# 96
  • Мнения: 99
Добро утро мами!
Mackomacko благодарим за списъчето. Ако питаш мен аз имам толкова мерак за пазаруване за бебета, независимо дали са мои или на познати че бих изкупила всичко, та даже и повече. Толкова са хубави бебешките неща. Но знам чечовек може  да мине и без повечето от тях, но е хубаво да ги знаем от рано.
Jungle басилиск вече ти е казала че и тук се практикува да се кърми и да не се захранва бебето до 6 месец, но вчера на лекцията казаха, че е добре да му се дава по малко вода, особено на летните бебета. За млечницата, детето може да се разболее и без да е пило от шишета. Бабешкия метод е да се натърка със сода и мед, но е много болезнено за бебето и много по мъчително з майката. Една приятелка, която скоро роди ми каза, че на нея са и изписали някакъв мехлем или сиропче и след второто поемане и всички гъбички изчезнали. За да не се образуват гъбички препоръчват след кърмене да се даде една глътка вода, но задължително с лъжичка, за да може да се отмие от устичката останалата кърма. Това го знам от приятелка, затова и опитните мами да помагат с трикчета и съвети.

Ками вече са ти казали, но и аз да повторя: лекциите са 1 час и после обикновено има въпроси и отговори и представяне на някакъв продукт и затова продължават около 2 часа всичко.
За токсоплазмозата, обикновено и аз знам че се прави в началото и се лекува след 3 месец ако има нещо, но щом нямаш оплакване, а и бебо не изостава в растежа си, значи няма проблем. Аз също мислех да си направя изследването, но закъснях и го отложих. А иначе имам котка, която обикновено спи при мен, но откакто забременях, тя сама се отдръпна, и сега идва само понякога когато иска да я нагушкам. И на село имам котки, даже много, но... не мога да ги изхвърля ... Само се надявам да няма проблеми...

Бебе какво е това цедене от теб, и то толкова рано. Не го прави повече. То и аз се стиснах да видя дали пуска, ама само веднъж.

Ани бани, я се спри малко и пази леглото, какви са тия разходки от теб. Мажи се с някакво кремче (бебешко), за омекотяване, да не те опъва кожата.

мише какво е това тичане от теб, я да спираш... ако искаш прави други упражнения, ама чак да тичаш. Аз като започна д аходя бързо и веднага ме присвива корема отдолу, камо ли да тичам. И какво се оплакваш само 5 кила, какво да кажа аз с цели 11кг. вече ме е страх да се кача на кантара, ама после ще му мисля.

Хайде утре на училище пак, аз ще гледам да съм там.
Приятен ден и дано не вали.

# 97
  • Мнения: 116
Добро утро, момичета.

Благодарности за многото и подробни списъци за бебоците на всички  bowuu вярно, че всеки сам решава какво да купи за детето си, но е хубаво да са включени всички неща, които могат да бъдат полезни. Все пак да не се забрави нещо от първа ноебходимост.

И да ви се похваля- днес бяхме на "кино" - гледахме бебка на ехограф  Grinning много добре се чувства, рита на поразия

ааааааа и най-важното - вече сме 1 кг.  smile3521

Мише, защо с тичане  #Crazy #Crazy ?? Трябва да се пазиш от такива натоварвания  Stop само разходки, при това бавни.
На всички мами с временни неразположения- стегнете се и бързо да ви минат неприятностите   bouquet

Айде всичко най-бременно ви пожелавам  newsm03

И повече положителни емоции  Hug

# 98
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Здравейте мили мами!  bouquet
Аз малко поизостанах с писането, но иначе Ви четях редовно.
Не бях в добро настроение и не ми се искаше да Ви предам негативни емоции. Сега обче съм щастлива - Валя от понеделник е на детска градина! Grinning Grinning Grinning
Камък ми падна от сърцето, защото ще съм спокйна за нея и ще мога да си довърша спокойно всички започнати дела.
Искрено съжалявам за мамите, които трябва да пазят леглата. Момичета, пазете се и почивайте! Скорошно възстановяване и само хубави емоции!
Радвам се и за тези, които имат с какво да се похвалят! Определено е супер да си леля! Hug Hug Hug Аз имам две племеннички и съм безумно щастлива с тях!
Относно покупките: наистина всеки сам си решава!
Опссс, шефа ме вика! Embarassed

# 99
  • Мнения: 116
katrin, относно токсоплазмозата доколкото съм запозната- това са бактерии, които се предават от котките на хората.
Ако си имала контакти с котета преди да забременееш, вече имаш от тези бактерии в организма си и един вид имунитет към тях.
Опасно е ако по време на бременността започнеш контакт с котета, тогава можеш да заразиш бебо.
Аз съм спокойна, защото като малка съм си играла много с тези животинки, ама за всеки случай се пазя  Simple Smile

Целувки

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен,
много полезни тези списъци, а пък нека всеки сам си прецени какво ще купи.
Ани, полежавай повечко и ако искаш си купи смрадлика или лайка и с отвара се измивай външно, по-бързо ще заздравее. Аз отивам да полегна, после пак ще Ви пиша

# 101
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Здравейте!

Мерси за списъците! Аз наистина имах предвид да се пуснат само нещата от първа необходимост, но е хубаво да има и по-пълен списък, който да се коригира от мамите с опит! Така че много благодаря на всички ви за усилията! Hug Когато някой се присети за още нещо, нека прибавя / вади и да се обосновава, пък ние, неопитните, ще си решаваме всяка за себе си! Wink

katrin7, ние първоначално не мислехме да влагаме толкова пари в количка, но се оказа, че за изискванията, които имаме, май това е най-доброто. На първо място, искаме да е триколка - това директно вкарва някоя стотачка отгоре; да е със зимен и летен кош; да има столче за кола, което да може директно да се слага върху конструкцията на количката. И като видяхме Cam-a наживо, се влюбихме в него! Ако не сте се спрели на триколка и ако нямате камара безумни изисквания като нас, има в пъти по-достъпни хубави колички, ама ние, като ще е гарга - да е рошава... mackomacko, разходихме се вчера отново и до Малечко, и до Piggy's House; разпитахме за Cam-a, казаха, че до 2-3 дни най-вероятно ще могат да направят доставка на съответния цвят. Все пак ще гледаме да я поръчаме от по-рано. Ама докато се наканим, дано да не се спрем отново на нещо друго... Embarassed

peteto_86, така и не получих потвърждение на мейла си. Дано все пак повечко хора подпишат петицията!

Аз искам да се похваля, че за последния месец съм качила само едно килце. Бях се шашнала преди това, понеже за 7 поредни седмици качих 7 килограма и перспективата ме плашеше. Та засега съм +8. Не че са малко, но поне позабавих катеренето; надявам се така да продължи...

# 102
  • Мнения: 1 896
Mishoka,
Ето тук е целият Кодекс на СЗО за заместителите на майчиното мляко.
Понеже е дълъг, ето тук се споменава за шишетата:
Цитат
Article 2. Scope of the Code
The Code applies to the marketing, and practices related thereto, of the
following products: breast-milk substitutes, including infant formula; other milk
products, foods and beverages, including bottlefed complementary foods, when
marketed or otherwise represented to be suitable, with or without modification, for
use as a partial or total replacement of breast milk; feeding bottles and teats. It also
applies to their quality and availability, and to information concerning their use.

Цитат
Article 5. The general public and mothers
5.1 There should be no advertising or other form of promotion to the general public
of products within the scope of this Code.

5.2 Manufacturers and distributors should not provide, directly or indirectly, to
pregnant women, mothers or members of their families, samples of products within
the scope of this Code.
11
5.3 In conformity with paragraphs 1 and 2 of this Article, there should be no pointof-
sale advertising, giving of samples, or any other promotion device to induce sales
directly to the consumer at the retail level, such as special displays, discount coupons,
premiums, special sales, loss-leaders and tie-in sales, for products within the scope of
this Code. This provision should not restrict the establishment of pricing policies and
practices intended to provide products at lower prices on a long-term basis.
5.4 Manufacturers and distributors should not distribute to pregnant women or
mothers or infants and young children any gifts of articles or utensils which may
promote the use of breast-milk substitutes or bottle-feeding.

5.5 Marketing personnel, in their business capacity, should not seek direct or
indirect contact of any kind with pregnant women or with mothers of infants and
young children.

В българското законодателство ограниченията на Кодекса на СЗО са отразени в Наредба на Министерския съвет от юни 2001 г.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 11:25 от basilisk

# 103
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
уфф не ма сварта в туй легло направо- #Crazy #Crazy

Уж си боцкам гобленчето ама тов легнало положение какс е шие  #Crazy #CrazyМноооого бавно  Sick

Ами аз туй мойто чудо си го мажа с едно мехлемче на билкова основа.Майка ми го поръча от една фирма като малката опаковка е 18 лв.И е изцяло на билкова основа.....И пише на него че става за гъбични състояния и инфекции по гениталиите и за бебета ставало.......... Hug Hug Hug Hug

Та ся ще с емацотя с него-пък да видим какво ще стане-то тъй или инъче при раждането пак ще се сцепи ама беким ме зашият тогава по като хората че ще ги гърмя тогава. #2gunfire #2gunfire


Мишкеееее-ти ко ма напрай бе  Joy Joy остава да отидеш във фитнес залата и да помпаш за бицепси и да правиш коремни преси Joy Joy Joy

Направо ме изумяваш hahaha hahaha

Лилянче-бравос мацка-закръглихте Кильото на мишката  bouquet  bouquet
И аз това очаквам д ами кажат другата седмица че сме одарили килото Mr. Green Mr. Green Mr. Green


айдааа аз пак изчезвам-цун гун по муцун от мен



# 104
  • Мнения: 1 896
Jungle басилиск вече ти е казала че и тук се практикува да се кърми и да не се захранва бебето до 6 месец, но вчера на лекцията казаха, че е добре да му се дава по малко вода, особено на летните бебета. За млечницата, детето може да се разболее и без да е пило от шишета. Бабешкия метод е да се натърка със сода и мед, но е много болезнено за бебето и много по мъчително з майката. Една приятелка, която скоро роди ми каза, че на нея са и изписали някакъв мехлем или сиропче и след второто поемане и всички гъбички изчезнали. За да не се образуват гъбички препоръчват след кърмене да се даде една глътка вода, но задължително с лъжичка, за да може да се отмие от устичката останалата кърма. Това го знам от приятелка, затова и опитните мами да помагат с трикчета и съвети.

Оф, недей тъй с таз вода - знам ги аз тези от 9 месеца че препоръчват, ама повечето бебета изобщо не искат да вкусят неподсладена вода - те търсят сладкия вкус, защото е вкусът на кърмата, това им е заложено. Затова като родите, някое светнато джипи ще ви каже да слагате по две лъжици захар на водата, че да я пие бебето. Как се пази бебе от гъбички със сладка вода не ми се коментира. Кърмата има пробиотични свойства - тя съдейства за развитието на правилната микрофлора, а водата (еле па със захар) само разваля тая хубава работа. Чудно ми е половин милион години хомо сапиенс като не е давал вода на бебетата си след кърмене, как тъй гъбичните инфекции станаха напаст през последния век най-вече.
За протокола никога не съм плакнала устата на мойта маймуна с вода - той не я искаше, а аз захар нема да слагам. Педиатърът, към който се прехвърлих като се светнах малко по тез въпроси, също беше против водата и против изплакването.
Мед пък на деца до 1 годинка не се дава, защото има опасност да съдържа ботулинови спори, от които крехкото кърмаче може да развие детски ботулизъм. За големи не са опасни спорите.
Ако някой го пипне млечница, има си мазила и се лекува.

Общи условия

Активация на акаунт