АВГУСТИНЧЕ рита мама бясно, май че взе да му е тяснo!

  • 9 961
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Имате МНОГО,МНОГО поздрави от Милена.....Всички сте поздравени сърдечно и изказва подкрепата си за Димианики и за Ирра......

А за имената.....Не искам да философствам, само ще споделя нещо....Сетих се за това,когато излязохме надвечер на разходка...Срещнах един мъж и се сетих нещо....За него и жена му това е втори брак. Жена му има син. Та сина скоро се ожени и дете има. Не е осиновен от вторият мъж на майка си, биологичният му живее на около 500м. от тях и се виждат сравнително често. Но...когато му се роди синът, той го кръсти на вторият си баща - той го нарича без притеснение татко,а биологичният май по име...  -  и са ми разказвали,че когато бторият баща разбрал за това решение на сина си - се разплакал.....Но мога да ви кажа - този човек наистина заслужава този подарък.....Понякога чрез името можем да кажем на близките си хора - Обличам те!

Не ангажирам никой, не се заяждам...., просто споделих нещо хубаво.....

# 61
  • Мнения: 564
Мама Цоцоланке, напълно съм съгласна с теб..Но винаги пък съм си мечтала да си кръстя детето както ми се иска на мен ( не че имам някакво име измислено специално..)..Не знам, вероятно ще го кръстя на свекър ми, защото със нищо не заслужава да прекъсна традицията на неговите дядовци..Гордоста на семейството и т.н.. А и нали хората казват, че не името прави човека, а обратното  Grinning
Иремче, свекър ми се казва Найден, не е лошо-българско име, ама само семантиката му ( намерен ) не ми допада..Не знам де..Аз вече съм му свикнала, но преди време бях категорична, че няма да кръстя детето си така..Ама сега му посвикнах и съм почти 50 на 50 Simple Smile А и въпросния свеки Найден е много готин тип и малко или много..ми попромени мнението за името..но все пак..
За течението, сега се връщам от ЖК, моята доки утре ме праща да го изследвам, въпреки, че аз нямам засилено течение, но пък имам контракции въпреки магнезия който погълнах последните седмици...Каза, 4е може бактерии или гъби да са причинител.Така, че се изследвайте  Peace

# 62
  • Мнения: 107
Хайде лека вечер на всички. Мама Цоцоланка, много хубава история!!!Аз мисля че ако сам решиш да изкажеш по този начин любовта си към някой ОК, идва ти от вътре, но ако те задължават да кръстиш детето си на някой е вече друго...Ние сме си решили да не кръщаваме детето на никого, аз от дълги години си имам име за момиченце и то ще е живот и здраве:-)При  резервното ни име за момченце обаче първата буквичка съвпада с първата буквичка на свеки, но аз предпочитам  да си мисля че ще е кръстено по-скоро на татко си Христо-името е Кристиан:-) Както и да е, а и както беличка каза не името прави човека а обратно:-) /Аз съм кръстена на една любовница на Тургениев - майка ми е завършила Руска филология- баща ми и баба ми си мислят че съм кръстена на тях и всеки ми честити именния ден на неговата си дата а аз не празнувам изобщо:-)))))
 Хайде аз потъвам в страната на сънищата

Лека вечер мамчета и да няма лоши новини и мисли!!!!

# 63
  • Мнения: 11 607
Да, наистина има разлика ,когато името ти два отвътре и когато е по задължение...

Сега нека ви разкажа и друга история, за да не ме обвините в пристрастие...

Ражда се ВНУК.....Снахата и свекитата не са в добри отношения....Но синът е единствено дете,а има и гордост,че внукът е предопределен да носи името на дядо си по бащина линия.....Просто така било от поколения.....И сега естествено се очаква внукът да носи име на свекъра, но...снахата е в изключително обтегнати отношения със свекитата и свекитата знаят,че нямат никаква власт над нея и тя каквото каже - това ще е,а това няма да е името на свекъра! И в един момент е застрашено реномето, гордостта, самочувствието на рода....И свекървата издейства да влезе при снаха си в родилното и над 1 час я моли на КОЛЕНЕ и със сълзи на очи - детето да носи името на свекъра 1:1 - без промяна.......Снахата е смаяна и не знае какво да каже......И в крайна сметка детето е кръстено 1:1 на свекъра и последстващото тупане в гърдите,че името е продължено и гордостта е на лице. Дълги години още те не се разбират, като мога да ви кажа,че снахата е един чудесен човек,която обаче си донесе куп бели заради свекър си....Но за сметка на това детето е 1:1 на майка си - по всичко! Свекърът почина и е починал с утехата,че има внук,кръстен на негово име,което за него означава толкова много!

Тези истории за имена са ми много отвратителни...и за да не коментирам другите - ще кажа нещо и за себе си....Не харесвам баща ми,че заради това,че защото племенницата ми(1 внук)НЕ е кръстена на него - още не може да го прости на брат ми - ще станат 20г. Но още се усеща напрежение заради това пусто име...Малко успокои топката,когато аз си кръстих сина на него, вярно взех само буквата, но и до ден днешен усещам,че заради тази пуста буква е в състояние да прекоси цялата земя за да види внук си....Потвърждение - на Първият учебен ден пропътува 600км. за да го види ученик и на другият ден си тръгна, защото у нас не можел да спи......Така че аман от простотии...Имам една такава и знам,че въобще не ви е леко момичета...Но дано името го измислите вие,пък ако има буква на някой - добре дошло...А и самата аз от разправиите със свекър си, се зарекох,че буквата му няма да я има в имената на децата ми...Така и стана....В момента малко грозно ми звучи, май съм прекалила, ама речено-сторено...Назад не мога да върна нищо...Но...от приказки съм чувала,че свекървата е била прекрасен човек, та той се утешаваше с това,че все пак техният род е почетен по някакъв начин......

Извинявам се много за досадата.....

# 64
  • Pb
  • Мнения: 1 183
ех, истории, истории... и сестра ми, милата, така я бяха окупирали свекърските тела в родилното грозна гледка, вместо да я оставят да почива, те за имена се караха...

Майка ми пък, докато е била бременна с мен, е чела една хубава българска книга и от там ми е харесала името, хем и първите букви съвпадат с името на баба ми...

# 65
  • Мнения: 1 554
Тиги, много ми стана интересно сега за името ти...как ми подпали любопитството...........................

и на мен ТИГИ казвайййййй

# 66
  • Мнения: 564
Наистина е кофти това с имента, но само се моля да е жив и здрав, а пък как ще се казва..то не е чак толкова важно..

# 67
  • Мнения: 1 554
Наистина е кофти това с имента, но само се моля да е жив и здрав, а пък как ще се казва..то не е чак толкова важно..

разбира се името само ще си дойде

# 68
  • Мнения: 11 607
Тиги, много ми стана интересно сега за името ти...как ми подпали любопитството...........................

и на мен ТИГИ казвайййййй

И аз съм в групата на любопитните......Тиги, моля те, смили се......

# 69
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен   bouquet
Не съм писала доста отдавна и сега докато изчетох последните две теми се препотих  няколко пъти /признавам си, доста от по старите не ми остана време да прочета, за което се извинявам/
Поли-Моли, името ти Полина ли е?
Стискам палци за Димянки,да се оправя бързо и да стиска кълки още два месеца поне.
Ирра, не зная мила какво да ти кажа  Hug бъди силна и това е!
Не зная на Милена какво се е било случило но се радвам че и при нея нещата са се оправили   bouquet
Добре дошли на всички нови мами бременлийки   bouquet
Сега лека нощ и обещавам че ще чета вече по редовничко   bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Ей, спите още  Hug Аз пък съм се облещила от ранни зори  Crazy
Хайде на кафето   food010

Слава богу тази сутрин няма лоши новини  Peace
Хари77, добре завърнала се   bouquet
 

# 71
  • Мнения: 287
Имаааа има раннобудни !Мерси за кафенцето mentina.Обаче се надявам да се поуморя и пак да легна Mr. GreenАз в 6ч. се облещих и тъкмо до сега изчитах старата тема.
Стискам палци за Димянки!!! Praynig Praynig PraynigДано бебчо се появи в най-подходящия момент! Praynig
Иррра ,как вървят нещата с мъжа ти?Той осъзна ли какви глупости е дрънкал?!И според мен ,си изживява някаква своя си предбащинска депресия.Започва да осъзнава ,че поема голяма отговорност и понеже не се чувства достатъчно зрял ,предпочита да избяга от нея.Много е глупаво... ,но може би и на него не му е лесно.
Тиги ,да не се казваш Алгара?Наскоро научих това архаично българско име и се влюбих в него!!!Една моя бивша колежка пък се казва Ярослава. (А аз разлюбих името ,което сме си избрали и ще се пръсна от яд. Close)
Във връзка с имената ,какво ми казаха:" Майката ,решава какво да е името ,не друг.Тя 9 месеца е носила рожбата под сърцето си!!!"

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Опа добро утро и от мен.
mentina за кафето съм на линия.Днес при нас май ще  е малко по хладно а дано че вече щях да се разкапя.
hari_77 добре си си дошла радвам се че при теб всичко е ок.
Дано днес всички да са щастливи и без сянка на мъка и страх вече.
крокодил добро утро и на теб,почивай си че на теб и без това ежедневието ти е много бурно поне спи до по късно,жалко за името но явно не е било вашето име.

# 73
  • Мнения: 222
Добро утро на всички!   bouquet
Почти успях да ви изчета, леле колко много неща са се случили до като ме няма. Thinking Бях за 1 седмица в Еленския балкан, изкахарах си невероятно newsm03, толкова е спокойно и красиво там. Нито главоболие имах, нито корем ме е болял. До като живота в София, в настоящето ми състояние нещо не се отразява добре.  newsm12

Гита--чудесни темички!

Sirenna-добре дошла във форума!   bouquet

Irra-що се отнася до отношенията ти със съпруга ти, познавам подобен случай, нещо дори още по-страшно. Такова нещо се случи на една моя приятелка, чийто мъж я изостави, но не искам да ти разказвам, защото историята е просто потресаваща. Ще ти дам един съвет , просто си отиди при родителите, успокой се и му дай време да остане сам и да размисли. След време ще му дойде акъла, въпроса е дали ти вече ще го искаш. С моята приятелка се случи същото, сега той толкова я иска, а тя не може да го гледа и понася. Така че, главата горе и не се отчайвай! Мъжете са страхливци, осъзназават приоритетите в живота си на друг етап, но не обичат да губят, така че почти винаги те започват битката, но не се знае кой е победения и победителя!

Dimianki-миличката! Дано всичко е наред с нея и бебето! И по-скоро да се връща вкъщи!

Хубав ден и до скоро!   bouquet

# 74
  • Мнения: 660
Благодаря Ви отново за подкрепата и за съветите,наистина ми помагат да забравя мъката си,послушах Ви и се прибрах в Пловдив за няколко дни,макар че пак ме яде отвътре и не съм спокойна,дори съм при моя близка приятелка,още не съмс е прибрала вкъщи,дори мисля да не казвам на брат ми,за да не ги настройвам предварително отрицателно към този човек,поговорихме с него,макар че само май аз говорих,той беше студен отново,просто ми заяви,че сме били много различни характери и несъвместими,а се питам аз сега ли го разбра това след 2 години близко,не ме харесвали приятелите му,имала съм студено излъчване,що за глупости като винаги съм била мила с тях и никой никога не съм обидила,какви са тия зли хора бе боже на тази земя,като видят чуждо щастие да искат да го развалят,а и що за мъж е това на 28 години близо да слуша хората и да се влияе постоянно от хорското мнение,в крайна сметка той ли ще е с мен или те,просто недоумявам Shocked,не би ли трябвало бебето му и жена му да са по важни за него,незнам ще полудея,верно сега не съм от най привлекателните жени на света ,напълнях,хормоните ми обърнаха всичко,далече съм от това което бях преди,но нали е заради това че нося нашето бебче,изнервена съм да,може би по рязка,но трябва ли да те оставят в момента когато имаш най много топлина от човека до себе си,това е жестоко..... Embarassed
Но пък каквото и да стане ще се справя,това което не убива човек го прави по силен,и преди съм имла тежки моменти и съм все още жива и успяла доколкото е възможно...
Дамянки как е,да се оправя бързо и бебчото и да е добре,стискам палци всички мами да сме си август и само здрави бебчета,няма по голямо щастие от това детето ти да е здравичко,всичко друго се оправя!!! Peace
Още един път мерси за подкрепетата целувам Ви всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт