последна МАЙска седмица настава - с нови бебчета ще ни дарява

  • 10 283
  • 265
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 536
Предложение за заглавие:"Вече са сред нас МАЙските дечица и сега се борим с колики и жълтеница"

# 256
  • Мнения: 3 089
тит - кенгурото е идеално за новородено  Peace

камен се дере вече 3-ти час   Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 146
Здравейте, днес имаме мини рожден ден   bigdance2 почерпете се с виртуалната тортичка   newsm38

капките за рахит ги давам сутрин на гладно, изцеждам в лъжичка малко кърма и капвам капчиците вътре. Така Бебчо много добре ги приема и не се мръщи  smile3522 По същия начин давам и капчиците за колики, че иначе ги плюе и ужасно се мръщи и плаче.
вода и ние пием към 200 мл. за 24 часа  Misc Baby Bottle
гърдичките на нас са ни нормални, но педиатъра предупреди че може да се подуят и че е нормално това
къпането - и ние след баня много плачем, особено снощи така се дра милото  newsm45, докато не му дадох да хапне, направо сърцето ми се сви , така не е плакал досега.
спирта, с който почиствахме пъпчето беше 90 процентов, като се внимава няма опасност да се изгори кожичката на бебчо около пъпчето.

# 258
  • Мнения: 96
Здравейте мами и дечица,
ние днес цяял ден сме навън...разходка, после се прибираме сменяме дупето, хапваме и айде пак. Сега се прибрахме за мача:)))

ПОли 34...за пъпките - тва червеното хич не ми се иска да го мажа - ще стане като индианец...но все пак ще исчакам и моето педи да си каже думата.

Тит това кенгуро ми се вижда супер, но нали майчето беше казала че в кенгуро може да се слага сега само ако е легнало, а иначе след 3-4 месец..??/

# 259
  • Мнения: 3 089
taka e. просто кгурото се слага с дръжките през тялото, за да е легнало бебето. важно е да има твърдо гръбче и приспособление за предпазване на главичката.

може ли някой да ми каже дали инфакол-ът запича?


камен продължава да се дере. спала съм къде 5 часа с прекъсвания. той също, де  Tired сега е прегракнал от много рев и крясъщи, но е в добро настроение. току-що ми каза 'ау'  Wink

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 11:06 от majceto

# 260
  • Мнения: 1 531
ох, и аз едва издържам на такъм плач тип крясъци  Cry  направо ми иде да ревна и мозъкът ми се изпържва просто  Cry 
аз се чудя дали нямаше да ни е по-лесно с кенгуру  Crazy  знам обаче, че като го изучим слинга, ще е ултра удобно - и става и за по-голямо дете  Peace  ама нищо чудно скоро да си вземем е и кенгуру  Crazy  спец, майче, към кое ще ни насочиш - евентуално към 50лв, за новородено и да не е много спарващо 
Crazy

# 261
  • Мнения: 1 531
все забравям да докалдвам, че с кг съм +2 от теглото в началото на бременността  bowuu  звучи яко, ама аз си бях напълняла преди това, тъй че сега не се чувствам особено добре - е можеше и много по зле  Peace  мнооооооооооооого ме е яд на стрии, които сега се появяват по гърдите  Close   Close   Close  и не мога да ги мажа, щото бобата ще го яде кремчето, а не е хубаво (според мен) да се мият гърдите  Confused  освен да ги мажа един път на ден и да си кисне кремът тъй съответно към 5те почивни часа на всяка гърда   Crazy

# 262
  • Мнения: 3 089
не знам, мила. моето е чико и струваше 100 кинта. сега чета, че били стнали 150. ама то дали чико за 100 или бетони за 20 няма значение. по петрино време нямаше бертони, а и изобщо не знаех, че съществува нещо подобно различно от чико  Mr. Green а за спарването - не се спарва детето вътре повече отколкото на друго място. проблемът е слънцето - че като ти е в кенгуро детето и няма как да го прикриеш с нещо.

а за килата - аз съм на нулата, но не изглеждам както преди. станала съм едно по-обширно понятие на самата себе си - като с епоче от циците /УРА  за това/ и се стигне до гъз /голям/, бицепси /мощни/, бедра /яки/. това нма да ме спре да се метлея по плажа по бански, разбира се.  Wink сигурно трябва да сваля 10 кила и да мине поне година след спиране на кърменето, за да заприличам пак на себе си от времето преди 2-те поредни бременности  Confused просто към момента това е ситуацията- купих си 1-2 номера по-големи дрехи и смирено чакам по-добри времена, за да облека къса пола  Confused

# 263
  • Мнения: 832
Здравейте мами.

Майче - евала! това се казва признание и дух...все едно аз съм го казала...супер си.

sisko2 - втория болничен (от болницата) принципно не се носи с никакви други документи, но на мен ми поискаха копие от акта за раждане (при всички случай трябва да се даде, но поне да накуп) gmsvetla е дала много точни инструкции, има документи но те са с третия болничен от педито...аз ще пращам мъжа да го носи

ние също имаме кенгуру, с твърд гръб и подложка за главичката, обаче още не смея да го ползвам, предпоичитам си кошницата или количката

# 264
  • Мнения: 1 030
Привет момичета от нас,ние от два дена сме си в нас и се чустваме доста добре.накратко за моето раждане на 29.05 сутринта ми сложиха система за предизвикване на процеса раждане,след двачаса се почнаха леките болки и след после един час сериозните вече родилни болки и в 12.30.чъсъ се роди нашата втора дъщеря Ивана с тегло 4.000кг.и 52см.Засега сме добре храним си от цица на определен от нея период от време,защото не я будя за храна.Имаме по два часъ на ден като каже да реве и да се сърди е доста неприятно но се издържа по рацете ни.Не съм чела темата но при първо свободно време щи го направя,Благодаря за пожеланията има ли още мами които не са родили ако има леко и бепроблемнно а на тези които са родили да са им живи и здрави рожбите.Това е от нас за сега! Hug

# 265
  • София
  • Мнения: 4 397
Доброоо  Hug
 Пускам тема в родени 2007г. после ще я доредактирам, затото от вчера направих три теми и малкия ми разбойник  ми затваря прозорците докато се занимавам с бебка.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195707.0

Общи условия

Активация на акаунт