Фетална морфология + ехографска сянка :(

  • 5 626
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Стискам ти палци и аз Peace
За д-р Миков от Втора градска ли става дума? Той ми помогна за раждането в последния момент, много добри впечатления имам от него. Наложи се да ми скочи на корема, а после ми се извини Simple Smile

Запази спокойствие и се похвали тук, като научиш добрите новини  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Опитай се да запазиш това прекрасно вътрешно чувство,че всичко ще е наред и така ще бъде!Аз също ходих при Д-р Марков на ФМ,доста късно при това.За мен това беше невероятно полезно изследване.Д-р Марков видя проблем с бъбреците на бебо.Много се бях уплашила,депресирала и доста плаках и ми беше мъчно за моето малко момченце.Но осъзнах,че това,че знаем за проблема ни дава огромна преднина!След като се роди сина ми,реагирахме напълно адекватно,наблюдаваме го и го лекуваме.Ами ако не знаехме?Помисли и върху това.Дано да е само сянка,но ако е проблем-поне ще знаете и ще се справите с него!
 Hug Hug Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 559
sevdamir мисля че си попаднала на ангажиран лекар, който знае какво прави, въпреки че аз нямам лични впечатления от д-р Марков. Но не мога да разбера нашите лекари защо не насочват пациентите си към консултация с колега, всеки допуска грешки или просто има нужда от съвет и те са хора. Гледат и понеже масово не знаят какво виждат поставят едни диагнози с уговорката че сигурно ще изчезне до раждането. И понякога "изчезват" неща които просто не ги е имало, а едни бъдещи родители са треперили месеци наред. Защото в повечето случаи ако ги е имало няма как да изчезнат ей така.
За доц. Томова не желая да коментирам изобщо. Късмет си имала при прегледа си, че не те е вкарала в още по-големи приключения. Тази жена ми отрови живота, за щастие аз не я послушах, а потърсих второ мнение веднага, та си спестих месеци напрежение или още по-лошото. Но 2 дни аз си знам колко сълзи изплаках и как се чувствахме с таткото. И той милия на финала като се разбра, че няма нищо тревожно плака като малко дете, нали преди това се държеше заради мен. Та по тази тема мога да пиша безкрайно и прекрасно те разбирам.
Не се имам за компетентна по тези въпроси, но изчетох доста покрай нашата случка и затова си позволявам а те посъветвам да те погледне Мазнейкова ако решиш да се допиташ до още някой. И нея я плюят, но общо взето повечето упреци са че не е много приказлива. Е не мисля че е важно и не продължителността на прегледа е определяща. И мен Томова ме гледа половин час сигурно и не млъкваше през цялото време - само дето не знаеше какво говори.   Twisted Evil

Желая ти късмет с нашите лекари, вярвам че тревогите ще са ти напразни

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Но не мога да разбера нашите лекари защо не насочват пациентите си към консултация с колега, всеки допуска грешки или просто има нужда от съвет и те са хора.
Не всички лекари са толкова самонадеяни ,да не кажа безотговорни.Именно моят гинеколог настояваше за въпросното второ мнение на Д-р Марков.Дори при целия натоварен график на Д-р Марков успя да ми запише час бързо,обади ми се по телефона да ме информира и дойде със нас,за което не поиска и един лев.Дори се беше притеснил,че не ни е казал цената на ФМ и предложи той да плати изследването ако нямаме 50 лв. в момента.Има и такива лекари!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 559
Ники  прекрасно мога само да го поздравя за което. Далеч съм от мисълта че няма изключение, но е масова практика. Моя случай го потвърди.

# 20
  • Мнения: X
мила бъди спокойна и отиди да се консултираш с д-р мазнейкова която е неворятен специалист по фетална морфология.трябва да чуеш още едно компетентно мнение.ако искаш ще ти дам координати.отиди без да казваш какво са ти казали.успех.

# 21
  • Мнения: 96
Здравейте, отново, момичета !

Имам новини и то хубави. Резултатът от изследването за цитомегаловирус излезе и е като предишните два - имам антитела, но не съм заразена в момента.
Чувствам се страхотно!  Grinning Grinning Grinning
Обадих се на д-р Марков, който ми каза, че това е и очаквал и е добре да се видим отново когато стигна до 28 седмица. Сега влизам в 22 седмица и моето малко момиче рита ли рита. Другата седмица съм при моя си наблюдаващ лекар, който - май казах вече - е страхотен и пак ще погледнем как се развива човечето.
Мъжът ми, който през цялото време стоически ми обясняваше, че всичко е наред и не показваше капка притеснение, като излезе последният резултат и толкова облекчено въздъхна, че чак тогава си дадох пълна сметка колко е бил уплашен и той.
А на мен нагласата ми е, че всичко е наред и се наслаждавам на всяко ритване.

Много ви благодаря за подкрепата отново и сега мисля, че мога по - активно да участвам във форумните приключения. Laughing

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Много се радвам за теб! Hug

Общи условия

Активация на акаунт