Страх ли ви е да не ви откраднат бебето?

  • 5 608
  • 149
  •   1
Отговори
# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бебето може и да не ти откраднат, но съществува реална опасност от претарашване на количката.

Когато Луси беше бебе в количка, не знам как е станало, но буквално през бутащите ми ръце ми бяха откраднали портмонето от чантата на количката. Та ги бяха и видяли някакви прости продавачки от съседен магазин, които любезно ме информираха коя точно циганска банда ме била обрала.

П.П. Действието се развива на площад Славейков.

# 46
  • Мнения: 7 201
Мисля, че си съвсем нормална, аз не бих си оставила детето само на улицата. 
PeaceИ сега не го оставям сам,въпреки че е голям-страх си ме е и това е!

# 47
  • Мнения: 3 634
Имам приятелка, чиято майка е загубила 2 год. момченце в магазин. По-скоро са й го откраднали. Незнам подробности защото не ми е удобно да разпитвам, но аз и кутрето не го оставям пред магазина. Жива душица е, аз нося отговорност за него.

Моя приятелка е 1/2 германка по майчина линия. Когато дошли за първи път в БГ, майка й я нахранила, оставила да спи в количката пред ЦУМ и влязла на пазар. Тя казва, че преди 30г. в малките градчета на Германия това било нещо нормално. Като излязла имало полиция и страхотна суматоха. Сега никой никъде не трябва да си оставя децата без надзор - педофили, пияни шофьори...

А тези, които имат по-големи деца...давате ли им инструкции, ако се загубят в магазина как да ви открият? Например: "Чакаш ме на касата" или нещо подобно?

Аз носех специално изработена гривна с адреса и телефона ни. Майка ми и до днес все сънува, че някой ме краде. Това е най-големият й страх.

# 48
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Даже не ми е минавало през ума да си оставям детето само.
Влизаме  с количката във всеки един магазин, ако пазарим в супермаркета- седи в количката за продукти.Даже като простирам в градината и го вземам с мен- хем аз да го виждам, хем той да подиша чист въздух.
Винаги когато гледам Телевизия и показват за изчезнало или  малтретирано детенце ме побиват тръпки и насълзяват очите.Да не дава господ такива неща!
Прочетох че някои от мамите ги оставят в колата-  моля Ви надейте -ако не го откраднат може да се задуши.Аз наливам бензин на бензиностанции на които  мога да плащам  с карта при помпите и така си реших един от проблемите си.
Вили

# 49
  • Мнения: 207
Аз още чакам моето съкровище , но и мен ще ме е страх 100% като се знам каква съм паника.

# 50
  • Мнения: 1 233
Никога не съм оставяла детето само било пред магазин, било пред аптека. Винаги я вземам с мен, а количката оставям пред вратата ако няма как да я вкарам вътре.

# 51
  • Мнения: 5 401
Да, страх ме е! Никога не оставям малкия сам и не пазарувам от кварталните магазини, понеже са непроходими с количка. Ако се наложи нещо спешно да купувам, слизам със слинга, иначе пазарувам в Пикадили, където свободно се развявам.

Когато Каби беше още съвсем мъничък сънувах кошмари, че го отвличат. Дори сънувах, че свекърва ми го взима с довода, че ми е помогала да го гледам.. ку-ку  ooooh!  #Crazy

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Случвало се е да я оставям,но под наблюдение на магазинерката от съседния магазин и винаги хвърлям по едно око.Иначе по-принцип влизам с нея-на ръце/вече и на крака/ или с количката.

# 53
  • Мнения: 4 621
Не съм я оставяла сама пред магазин, аптека или другаде. Винаги ме е било страх.

# 54
  • София
  • Мнения: 337
Не съм параноична в страха да ми откраднат детето, но никога не мога да си представя да го оставя пред магазин, аптека или пък в колата.

дори преди дни бях заедно със сестра ми и тя ме убеждаваше да оставим детето в количката пред магазина и да го наглеждаме през витрината Stop (е тя е по-малка и си няма деца Mr. Green).

# 55
  • Мнения: 113
много ме е страх ,само в къщи съм спокойна.мен за всичко свързано с Вики ме е страх.най-трудно ми е да я оставя на някой когато се налага.само черни мисли минават през главата ми.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 271
Смахнато звучи въпроса, ама...
 Мен например ме е много страх като оставям количката пред някой магазин, основно пред аптеката като трябва нещо за бебо! Даже и в колата - като се наложи да взема нещо от вътре за половин минута! Понеже живеем на първи етаж, затварям прозореца като отида например до тоалетната! Embarassed
 А гледам, че други майки си оставят навсякъде количката! Влизат си в магазини, в които няма никаква видимост към нея и хич не им пука!
 Тогава аз ли нещо не съм в ред! newsm78
Естествено, че ме е страх и винаги съм взимала детето си с мен. И не съм смахната.... Даже се чудя как може една майка да си остави количката с бебето пред аптеката, а тя да влезе вътре?!?! Но... хора всякакви.
Аз съм от предпазливите, за да ми е мирна главата.

# 57
  • София
  • Мнения: 310
Никога не съм го оставяла сам. Дори когато беше малко бебе съобщиха по новините за трафик с деца и че момчетата вървяли по-скъпо. Определено се бях ошашкала. Винаги съм го гушкала и двамата сме влизали в магазина, а количката отпред.  Peace

# 58
  • Мнения: 441
И аз не го оставям пред магазина.Или влизаме с количката ,или го взимам на ръце(вече го водя за ръчичка)или просто отивам в друг магазин, където мога спокойно да пазарувам  Peace

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Смахнато звучи въпроса, ама...
 Мен например ме е много страх като оставям количката пред някой магазин, основно пред аптеката като трябва нещо за бебо! Даже и в колата - като се наложи да взема нещо от вътре за половин минута! Понеже живеем на първи етаж, затварям прозореца като отида например до тоалетната! Embarassed
 А гледам, че други майки си оставят навсякъде количката! Влизат си в магазини, в които няма никаква видимост към нея и хич не им пука!
 Тогава аз ли нещо не съм в ред! newsm78


Не смятам че не си в ред На мен ми се е случвало 1983г./колкото и странно да звучи за онези времена/ дъщеря ми беше 6 или 7 месеца посред бял ден на Константин Величков и Стамболийски Добре че около нас имаше мъже които отреагираха и ме подкрепиха а онези двамата си плюха на петите Слава БОГУ че нещата се разминаха само с голяма уплаха и стрес и   дъщеря ми вече е на 24г.

Общи условия

Активация на акаунт