Децата и глобалното затопляне

  • 3 346
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Вземи се порови из форума и ще видиш колко много теми и дебати има пуснати по въпроса.

Judy, и всички останали, които мислят, че не можем нищо да направим... Хубаво си бях казала да не влизам в такива теми  ooooh!

Жалко, че течеш, а не разбираш. Кой казва, че нищо не може да се направи? Лично аз пък съм написала, че се опитвам да правя това, което зависи от мен, дала съм примерчета за което. Просто съм откровена- казвам какво наистина зависи от мен и че имам други приоритети.

"Това, което аз мога да направя е мъничко и простичко- да науча собствените си деца да обичат и пазят природата и околния свят. Ако всеки направи това ще се решат и глобалните проблеми. Не може да се реши нито един глобален проблем, без да решиш малките такива по пътя към него. Това е, което искам да кажа не само аз, а и предполагам и другите, които са писали до тук по темата." - това съм писала на предишната страничка и поддържам така написаното. Не съм грандоман, нито страдам от мания за величие, та да надценявам възможностите си.
Като адвокат, напр., съм подпомагала безплатно сдружение за защита на животните- толкова мога да направя. Като майка обръщам на децата си внимание в определена насока- това зависи от мен и полагам усилия. Но да се смята, че съм длъжна едва ли не да назидавам по форуми и в пресата и да организирам митинги и шествия- това не се каня да правя.

# 46
  • София
  • Мнения: 167
Много тъжна тема Sad Предимно, защото за пореден път се убеждавам колко се подценява проблема и как всеки си мисли, че от него лично нищо не зависи. Тъжно... А мислите ли си какво би било, ако всички си кажем, че от нас все нещо зависи? Аз съм от онези, които вярват, че едно найлоново пликче по-малко е все пак някаква победа. Наивно, нали.
Тъжно ми е  Sad

Не тъгувай!  Hug И на мен ми пука! Даже много! И аз вярвам, че едно найлоново пликче по-малко е някаква победа!  И действам по въпроса така както аз разбирам нещата  Simple Smile
Но така поставени въпросите за глобалното затопляне са леко абсурдни и наистина показват непознаване на проблема от страна на момичето. А пък и чак да съди хората какво правят и колко правилно възпитават децата си... доста екстремно ми идва.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 242
На мен не ми пука. Обаче не си хвърлям боклука извън предназначените за целта места, уважавам и пазя природата /редовно "спасявам" охлюви плъзнали по асфалта, пренасяйки ги "на зелено" Mr. Green/, уча детето си на същото. Чета му и книжки за екологията и опазването на околната среда, коментирам с него и т.н. Мисля, че това е по-важно, отколкото да седна да се вайкам и да си хвърлям примерно фасовете по градинките. Не е нужно хората да са информирани и ангажирани в детайли по проблемите на екологията /животът в днешно време е достатъчно натоварен и стресиращ/. Достатъчно е да живеят доколкото е възможно в хармония с природата.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 702
Темата за опазването на околната среда наистина ме вълнува. Затова се старая да използвам вода и енергия само толкова, колкото ми е необходимо. Вече събирам отпадъците разделно - откакто има къде да ги изхвърлям. Детето ми, преди да се научи да говори, се научи да пуска опаковки и други отпадъци в кошчето или да ги дава на мен да ги нося, докато намерим такова. А една от най-големите ми мечти е автомобилите oа се движат с нещо друго, а не с бензин (ефектът освен екологичен, ще бъде и икономически - бихме се освободили от петролната зависимост, наложена от араби, руснаци и други добиващи "черно злато").
Но глобалното затопляне за мен не е угроза. Дори еколозите признават, че от него ще има страни, които ще пострадат, и такива, които ще спечелят. И смятам, че България е от вторите. Тазгодишната топла зима освен че ни даде възможност за ежедневна разходка доведе до това, че за периода ноември-април моето домакинство изразходи 2000 киловата по-малко от миналата (пазя си всички бележки от 2005г насам), въпреки че имахме малко бебе.
За зимните курорти изобщо не ми пука, ако искат да фалират - за мен собствениците им са хора без грам екологично съзнание, на които изобщо не им е пукало, когато са изсичали дърветата, за да строят, и единственото, което ги вълнува е финансовия им резултат.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 10:34 от Evgenia*

# 49
Въпросът беше прост
Цитат
Мили мами, знам, че за вас децата ви са най-важното нещо на земята.
Не се ли притеснявате от глобалното затопляне и катаклизмите, които настъпват от

промените в климата. Не се ли притеснявате, че децата ви може да бъдат потърпевшите от

тези наши сегашни и минали действия.
Вие притеснявате ли се от последиците?
Какво правите, за да щадите природата ни?
Как ще защитите децата си от катаклизмите на природата?
Какво ще оставим на децата си?

Получих няколко заинтересовани отговора, свързани с въпроса (като: да притеснявам се и не не се притеснявам, но обичам природата и се опитваме с децата ми да я пазим), другите ме наплюха.

 HugБлагодаря на тези, които ми отговориха, а на другите лек ден и поздрави

Бъдете живи и здрави  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 331
Цитат на: Judy
Това, което аз мога да направя е мъничко и простичко- да науча собствените си деца да обичат и пазят природата и околния свят. Ако всеки направи това ще се решат и глобалните проблеми. Не може да се реши нито един глобален проблем, без да решиш малките такива по пътя към него. Това е, което искам да кажа не само аз, а и предполагам и другите, които са писали до тук по темата." - това съм писала на предишната страничка и поддържам така написаното. Не съм грандоман, нито страдам от мания за величие, та да надценявам възможностите си.
...... Като майка обръщам на децата си внимание в определена насока- това зависи от мен и полагам усилия. Но да се смята, че съм длъжна едва ли не да назидавам по форуми и в пресата и да организирам митинги и шествия- това не се каня да правя.
споделям изцяло мнението.и искрено се разочаровам от незаинтересоваността на майки,които трябва да възпитават децата си,все пак.а този въпрос е част и от нашата култура-колкото и да се снижава напоследък.наистина, въпросът звучи твърде глобално,но нека обърнем внимание на малките,които водят до решаването му -в някаква степен!

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Само аз ли от майките мисля различно?
Не Grinning Но това не пречи да си (сме) глас в пустиня Simple Smile
Мен определено ме интересува в какъв свят живее детето ми сега, какъв ще е след пет, десет, двадесет години - а за счупената играчка нека плаче - ще я поправим, това е по-лесно...

# 52
  • Мнения: 3 271
Жалко, че течеш, а не разбираш.

Явно така се е получило, извинявай   bouquet
Впрегнах се на думата "припадък" и това, че всеки трябва да си върши работата и явно останалото съм го минала по-диагонално
Извинявай!

И благодаря на всички, които се включиха в темата с позитивизъм и загриженост, а не със щраусова позиция по въпроса  bouquet

П.П.
А пък и чак да съди хората какво правят и колко правилно възпитават децата си... доста екстремно ми идва.

Да, това не го коментирам изобщо. Но пък и реакциите на много от участниците тук не бяха твърде адекватни по мое скромно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт