Децата и глобалното затопляне

  • 3 339
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Проблемът с глобалното затопляне е съществен, но последният човек, от който засиви неговото решаване съм аз, независимо дали имам или нямам притеснения. С годините се научих да мисля и да се притеснявам само за нещата, които зависят от мен. От там нататък - каквото е писано...
В този смисъл изредените от baibibi заплахи са значително по-важни за мен.

Meжду другото, геоложката история на Земята показва цикличност на ледниковите периоди и доколкото знам индустриализацията вероятно ускорява, но по никакъв начин не обуславя настъпването на поръдния неизбежен такъв.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Meжду другото, геоложката история на Земята показва цикличност на ледниковите периоди и доколкото знам индустриализацията вероятно ускорява, но по никакъв начин не обуславя настъпването на поръдния неизбежен такъв.

Това е ясно. Но предвид фактът, че детето ми живее точно сега - това ме притеснява. Дреме ми, че ако не беше индустрията, естественият цикъл щеше да е след две-три хиляди години... Tired

# 17
  • София
  • Мнения: 167
Eто това са проблемите на съвременното общество - че никой не се замисля за бъдещите поколения. Не, глобалното затопляне не е неосезаемо - усети се дори в България тази година. И аз нямам нищо против една мека зима - дори ми харесва - и ок, човекът е адаптивен (точно като хлебарката), но какво ще се случи с животните, адаптирани за зимни условия - бели мечки и снежни барсове. Ще изчезнат.
За втория цитат направо... не знам. Първо, не е толкова далечно, второ трябва всеки да се освободи от илюзията, че това не зависи от него. Най-малкото може да ходим на работа с една, а не с пет коли. Защото зависи от всеки човек.
И не, нещата не са хипотетични, най-добре гледайте филма на Ал Гор.

С най-добри пожелания. Не желая да провокирам или обиждам никой, но също така не ми харесва и да се живее в заблуда, че някой друг, а не ние сме виновни за това.


Без да искам да Ви обидя, струва ми се, че не сте съвсем наясно с Глобалното затопляне и неговите прояви. Това с меката зима... никак даже не е глобално затопляне  Simple Smile
Мисля, че и голяма част от проблема и неговото НЕразрешаване са псевдо екологичните организации и техните действия.
Наистина ли мислите, че ходенето на работа с пет, вместо с една кола, е причината за глобалното затопляне?!?! Shocked
Знаете ли, според статистиките на ООН кои са най-големите източници на парникови газове в световен мащаб?  

# 18
  • София
  • Мнения: 210
Глобално затопляне има и то е осезаемо. Не искам да се правя на експерт само ще кажа на всеки който не мисли така а и за останалите да се запознят с истинските данни и изследвания по темата чрез филма "Неудобната истина" ( The inconvinient truth) ,  има го в търсачките за сваляне. Проблема е сериозен и естествено нас не ни касае, но нашите деца и техните със сигурност ще страдат. Аз бих възпитавала да се пази природата. И макар проблема напоследък да се дискутира доста и всеки да се чуди какво зависи от него , продължавам да виждам мръсотия по улиците. Какво пречи ако си хвърлиш стъклената или пластмасова бутилка в кошчето вместо в някой храст , където никой няма да види и почисти. Ами строежите по курортите и не само? Тях направо не искам да коментирам. А на децата не им пука стават все по-лоши и без никакво възпитание камо ли да опазват природата.

# 19
  • Мнения: 550
Даааа...глобалното затоплянееее...Ми тооо newsm78
Хайде да идва по-бързо топлото време,че от тоя студ!Нека да е лятооо! newsm44

# 20
Само лято ли? а ски кога ще караме? още една такава зима и зимните курорти ще фалират. Не че е лошо да е по-малка навалицата по пистите. А проблемът с глобалното затопляне е част от огромния проблем, свързан с взаимоотношението човек-околна среда. Добре е да помним, че сме за малко на земята, ние ще си отидем, но тя ще остане. Нека мислим за ния като за дом, а не за квартира под наем.

# 21
# 22
  • Мнения: 4 841
agu, nemo, elge - що не си направиш една регистрация, ами се пОтиш с всяко влизане да мислиш за име?

# 23
  • Мнения: 6 164
По новините казаха, че глобалното затопляне се дължало на повишената слънчева активност, а изгорелите газове и пр. оказвали съвсем минималко влияние. Това е цикъл и ще последва после силно застудяване.
Подробности: http://www.dnes.bg/article.php?id=36745
Следователно няма от какво да се притесняваме, нещата ще се нормализират, и нищо не зависи от нас.

# 24
  • Мнения: 24 467
Пък има и теории за т.нар. седем годишни снъчеви цикли /7 г.- топли, 7 г.- студени/ и още много теории. Може който иска и за това да се притеснява. Поводи за притеснения има достатъчно. Нека всеки сам избере според личностните си предпочитания.

# 25
  • Мнения: 1 896
Пък има и теории за т.нар. седем годишни снъчеви цикли /7 г.- топли, 7 г.- студени/ и още много теории. Може който иска и за това да се притеснява. Поводи за притеснения има достатъчно. Нека всеки сам избере според личностните си предпочитания.

Да бе, затова ли повечето развити държави вече вземат толкова сериозни мерки на политическо равнище, за да се справят с този хипотетичен според вас проблем?
Знаете ли, че в Швеция например през 2025 няма да е разрешено да се карат коли с бензинов двигател?
Че в много страни в Европа вече има въведен данък върху изхвърления въглероден двуокис, в някои го има още от 80-те години?
Че ледената покривка в Гренландия се оттегля с 1,9 метра за един час? Справка - последния брой на Economist, не е писано от някой екоманиак.
Че вече има потънали острови в Индийския океан?
Че затоплянето с 1-2 градуса не значи просто по-готино време за плаж, а криза с питейната вода (щото тя идва от топящите се снегове в планините в голямата си част), също потъване на почти цялата територия на Бангладеш например - съответно цялото население = бежанци.
Те държавите, които са в час, ги предвиждат отдавна тези неща, гледа се на тях като на факт. В САЩ наскоро правителството разглеждаше как ще се отразят тези предстоящи събития върху националната сигурност дори, а пенсионните фондове инвестират в бизнес-начинания за производство на енергия от възобновими източници - дотолкова тяхната възвращаемост е добра и сигурна.
Последствия ще има, от реакцията днес зависи само колко мащабни ще бъдат.
Определено има значение как се държи всеки един от нас - например ако всички си сменим крушките с енергоспестяващи (които ще бъдат единствените разрешени на пазара в ЕС след 2 години), потреблението на енергия в Европа ще намалее с 17% - данни на BBC, цитиращи Европейския съвет.
Най-лесно е да кажеш, че от теб нищо не зависи.

# 26
  • Мнения: 25 623
За вас не знам, но за моето дете съм спокойна.  Hug
Уча го да пали огън чрез търкане на сухи дървета, да се ориентира по звездите, мъха по дърветата и други природни дадености, да намира вода с бегета и да копае, докато стигне до нея, да си прави лък и стрели и да си намира храна с тях, да си прави дюшек от суха шума (ако няма меча кожа под ръка) и други толкова полезни за оцеляването на бъдещите поколения неща.
Също го уча да чете много бързо молитвата Отче наш, ако случайно вдигне глава към небето и види как някоя комета всеки момент ще се фрасне в Земята. Карам го да учи и най-различни чужди езици, та ако се сблъска с извънземни, да може да си чати с тях.
И накрая ще го накарам да метне компютъра през терасата, защото найш ли компите как влияят на парниковия ефект, а? А???

ПП Алоооу, госта, а ти какво направи за децата си, освен да пишеш под сто имена и да загряваш излишно атмосферата?  newsm78

# 27
ами така.
Първо писах само като гост agu и nemo. nemo  беше по погрешка
Нямам деца и съм на 19г.
Малко се притеснявам от създадените обстоятелства,в които живеем и незаинтересъваността на хората по този проблем.
Правя курсов проект за проблемите от глобалното затопляне и осъзнаване на проблема.
Не очаквах точно такъв резултат от вас... майки, които трябва да осигурат бъдеще и пример за децата си.
По анализите излиза, че голяма част от майки са най-незаинтересованата част от обществото относно проблема.

при всички други групи от хора, които бяха поставени пред същия въпрос, резултатите са доста по-обнадеждаващи.

Наистина жалко за начина ви на мислене.
Не искам да обиждам никого от вас.
Не приемайте това като нажежаване на обстановката.

Просто курсова работа за един глобално осъзнат проблем, които бг майка не осъзнава и се дистанцира от него.

# 28
  • Мнения: 46 518
... Правя курсов проект ...

Коректно беше да започнеш с това още в началото на темата, също не даваш добър пример ...

# 29
търся истинските мнения на хората и ги получих.
Не мисля, че трябва да се изопачава мнението само защото трябва да се съберат данни, които да се представят като официални за мнението на българското общество.
Така отговорите са наистина такива, каквито ги мислим

Общи условия

Активация на акаунт