Юли на морето с тумбалаци, а ДЕКЕМВРИ идат нашите юнаци!

  • 11 238
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 331
Здравейте от още една декемврийска мама от Варна. Надявам се да издържим успешно летните жеги и да родим здрави и хубави деца през декември. Моето бебче е за Нова година - но знам може да минем и в следващата година. Поздрави, любов и късмет на всички .

# 256
  • София
  • Мнения: 196
Malenush, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО УСМИХНАТА! НЕКА ТОВА ДОБРО НАСТРОЕНИЕ ДА Е С ТЕБ ПРЕЗ ЦЯЛАТА ГОДИНА! ХУБАВ РОЖДЕН  ДЕН! bouquet

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Malenush,  честит рожден ден!!!
Здрава, жива и щастлива и едно хубаво бебенце!   nbirthday

# 258
  • Мнения: 534
malenush,

в този хубав слънчев ден
ти честитя рожден ден,
и ти желая от сърце, едно усмихнато лице,
на което подобава...100 целувки се полагат!!! Hug


да си жива и здрава! Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 534
galinanik, ти май сега се присъединяваш кам нас newsm78
добре дошла в нашия отбор Hug лека, спокойна и успешна  bouquet

p.s. ако искаш дай инфо за списъка.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 626
Честит рожден ден malenush!

 newsm59

# 261
  • София
  • Мнения: 295
Добър ден и от мен! Честит рожден ден, Маленуш! Да си жива и здрава, много щастлива и усмихната декемврийска мама!  bouquet
Аз да си призная честно, нещо започна да ми харесва да си стоя вкъщи  Thinking но след няколко дни се завръщам на работа... Изпаднала съм в размисъл дали да не изляза в болнични някъде от август та до края, за да мога да взема едни висящи изпити дето имам, и то гаднички, които много ме съмнява, че после с бебето ще успея да ги взема навреме. newsm78 Сега искам да проверя как стоеше въпроса с болничните и колко всъщност ще взимам майчинство след това, ако съм ползвала примерно 4-5 мес. болнични преди термина? Ако някой знае и може да ми отговори веднага - моля, ще ви бъда благодарна! Hug
Относно разните по-специални изследвания, моята гинеколожка каза, че може да ме прати около 16 г.с. при Мазнейкова да види бебето за малформации, а и за пола.
Аз пък се бях притеснила с резултатите от урината - имало било изобилие от бактерии и ме накараха да я повторя миналата седмица (за микробиология). Сега пък казаха, че са толкова малко бактериите, че дори не могат да ги изолират, за да кажат точно какви са и какво ми има. Шантава работа! Сега като се замисля, от време на време забелязвам някакво по-засилено течение, но то не е постоянно... Е, явно все пак няма от какво да се притеснявам за момента, а?

# 262
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Malenush,  най-искрени пожелания за здраве, истинско щастие и здраво, пухкаво бебе след някой и друг месец!
 

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
G- Baby и аз имах подобен въпрос и виж какво ми отговориха от майките:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170347.msg4074765#msg4074765

# 264
  • Мнения: 254
Момичета, знаете ли кога точно свършва първия триместър - когато минат трите реални месеца или още на 12тата г.с. ? Много се бъркам с тези седмици...

Първия риместър свършва в края на 12 г.с.

# 265
  • София
  • Мнения: 295
G- Baby и аз имах подобен въпрос и виж какво ми отговориха от майките:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170347.msg4074765#msg4074765

Много ти благодаря, Шантал!   bouquet

# 266
  • Мнения: 1 065
  Уф, аз непрекъснато се чешам кат' крастава.  Sick Крака, ръце, гърди, корем...адски изнервящо, а и милост нямам  към себе си. #2gunfire  Или си правя синини или пускам кръвчица.
   От много време са ми се прияли яйца по панагюрски - върху натрошено сиренце се слагат "забулени" яйца и с заливат с кисело мляко с чесън. Ммммм, днес на обяд май това ще ям. Мъж ми да му мисли вечерта като се прибере, а аз бъздя на чесън.  Mr. Green
 
Joy Не е истина просто- вече втора вечер това ям, ама викам да си затрая да не хукнете пак по магазините. И за чесането също съм в отбора. Ама съм се уредила с чесачи, щото на много места не се стигам, пък и така мързелешката ми е много кеф  Mr. Green
Malenush, честит рожден ден! Да си здрава и заобиколена от любими хора!
Добре дошли на новите мамчета!

# 267
  • Мнения: 280
Маленуш ,честит рожден ден    bouquet  много здраве и любов, а подаръка през декември  baby_neutral

За края на триместъра просто разделяш 40 седмици на 3 и получаваш около 13,3 седмици за триместър. Втория триместър свършва в 27 седмица.

# 268
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Здравейте, банда! Hug
Malenush, Честит рожден ден- и да си прекараш много хубаво днешния ден  bouquet

Айде сега аз да ви се похваля, че бях на ЖК за пръв път и то сама... Това е първото ми ходене някъде сама и бях адски панирана понеже не знам добре испански, но в крайна сметка всичко мина добре и се разбрахме някак с акушерката. Даже подаръци раздават тук за бременните - една кутия ми дадоха пълна с разни глезотийки за мен и бебето и аз направо се размазах от кеф. В сряда ще ми правят изследвания на кръв и урина, а другия понеделник съм на ехограф и дано и аз като GOLDEN ROSE разбера пола на бебчо Praynig

# 269
  • София
  • Мнения: 2 849
Malenush, ЧРД! Здраве, щастие, любов и здраво бебче!

Момичета, според калкулатора, 12-та седмица е краят на първи триместър. Според мен, обаче, краят му е в 14-та. Значи ако терминът ми е 7-ми декември, бременността е 9 месеца, първият триместър би трябвало да свършва на 7-ми юни, вторият на 7-ми септември , а третият на 7-ми декември. Нали така? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт