{FR-6}Sous le soleil ou la pluie, on reste des fans de la frangipane!

  • 23 753
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 847
Добър ВеЧер дами ,
хайде и аз да се вклюЧа от едно затънтено кътЧе на БГ-я ,с една прекрасна природа наоколо.
Първо даЧеститя РД на Сашко ,да е жив и здрав ,и много щастлив!
Мистик ,правилно си разбрала ,ще се засеЧем в Бг през август макар и за малко,а скоро ще видя и другарката Сърфлайн...на бг земя..
Клео ,мила ,не ти завиждам с това лошо време ,с тия болести хиЧ не е приятно...
На мен сутрин птиЧките ми пеят , като ми стане жега се топвам в едно топло и Чисто море, веЧер се отдавам на спокоен и релаксиращ нощен живот...Да ви кажа за първи път съм тук ,но догодина със сигурност пак ще дойда....и най хубавото е -няма обхват ,няма телефони,а още по хубавото е ,да си с лаптоп на терасата веЧер на спокойствие със скоростен интернет...
Мястото - Синеморец...незнам дали сте ходили ,аз идвам за първи път ,но ми се иска да остана ,за многоооооооооо ....плажа на Силистар си е все така див , пред теб морето ,зад теб Странджа ....Днес ходихме до Резово....все още си има полицейски пункт , но се минава без проблеми ...а там пък какво е спокойствие....няма я лудницата от Северното Черноморие - на Златни,Албена и по нагоре е гъЧкано с туристи ,а тук едно спокойствие ,какво по хубаво от това.....
Хотела където сме е супер , и собствениците са едни готини ...
Утре сме запланували разходки из Странджа , по река Велека с лодка , и откриване на нов плаж ....а ако знаете от Турска страна ,срещу Резово - какъв страхотен плаж си имат - жалко ,4е не го използват....
За карането по бг пътищата мога много да напиша ,но се свиква ....пък и веЧе има по високи санкции...
Вели22 - в Родопите е страхотно,зависи какво търсите - спокойствие или лукс...към Триград е невероятно...
Хайде толкова от мен,като ми остане време може да пусна снимков материал ...
Пращам ви много слънце,Че ще прогизнете в тая Франция... Hug  Nature Sunny  Nature Sunny  Nature Sunny

# 256
  • Мнения: 545
А, Мамба, ти се появи...Ама ти си си взела компа по време на ваканцията ти ли?? ти си луда ве жена... Laughing Rolling Eyes

Чумби, завиждаме, завиждам..Искам и аз бабааааа...че и "дедеееее" и "лелииии", както казва Йо.  Wink

Veli22, защо ти е стегнато на теб? За първи път ли идват френските свекъри?? Иначе тази козметика не съм я чувала..

Аз пак съм на шопинг вълна...Les Ventes privées de CDiscount предлагат днес разпродажба на Les Petites Bombes...не знам дали ги знаете, но аз ги открих преди година и са ми любима марка...
пускам малко снимки:






Хайде, до пис...
Клео.   bouquet

# 257
  • Мнения: 90
Клео, есента, живот и здраве, като дойдем в Нант, разчитам да ме въведеш в дебрите на Нантския шопинг  Wink Аз горе-долу се оправям, но друго си е някой местен да те насочи.
А иначе френските ми свекъри не идват за първи път в Бг, но винаги съм на тръни. Малко са непредвидими, особено свекърва ми...както всичко й е наред и добре, изведнъж ще те полее като студен душ с някоя остра реплика. Хайде да не задълбавам, че това си е друга тема.
Хайде до скоро!

# 258
  • Мнения: 1 909
Здравейте от пожарите Sad!
Първо да питам Поля - как е при вас, дано не сте сред пострадалите?!

Ние не сме пострадали, но вече за втори път пожарите тръгват съвсем близо до нас, за щастие -в другата посока, но да гледаш тези огромни кълба дим, да слушаш воя на пожарните и кръженето на хеликоптери и канадери като на война... Наш много близък приятел, който съвсем наскоро си построи къщата в гората,  вече за втори път се пада посред пожарите и минава на косъм, като всеки път евакуира жена си и детето и гаси с вода от басейна Shocked

Мамба, с твоите репортажи ми напомни как преди три години ходихме точно в тази посока - спахме в Мичурин и ходихме до Резово. Още на отиване гледаме, че  върволица от коли се отбива в някакво горско пътче, и забива през храсталаците. Заинтригувани, на връщане и ние тръгнахме след някакъв мерцедес във въпросното почти невидимо пътче, и след известно сафари из гората,  храсталаците и дупките,  се оказахме на огромен плаж със ситен пясък и невероятно чиста вода. На плажа, уж толкова таен, си имаше кръчма под сламен покрив,  работеща на акумулатор и дори водни колела под наем.  Grinning

Клео, много готини бомби Wink


# 259
"На мен сутрин птиЧките ми пеят , като ми стане жега се топвам в едно топло и Чисто море, веЧер се отдавам на спокоен и релаксиращ нощен живот...Да ви кажа за първи път съм тук ,но догодина със сигурност пак ще дойда....и най хубавото е -няма обхват ,няма телефони,а още по хубавото е ,да си с лаптоп на терасата веЧер на спокойствие със скоростен интернет...
Мястото - Синеморец...незнам дали сте ходили ,аз идвам за първи път ,но ми се иска да остана ,за многоооооооооо ....плажа на Силистар си е все така див , пред теб морето ,зад теб Странджа ....Днес ходихме до Резово....все още си има полицейски пункт , но се минава без проблеми ...а там пък какво е спокойствие....няма я лудницата от Северното Черноморие - на Златни,Албена и по нагоре е гъЧкано с туристи ,а тук едно спокойствие ,какво по хубаво от това.....
Хотела където сме е супер , и собствениците са едни готини ...
Утре сме запланували разходки из Странджа , по река Велека с лодка , и откриване на нов плаж ....а ако знаете от Турска страна ,срещу Резово - какъв страхотен плаж си имат - жалко ,4е не го използват...."

Здравейте мили дами,
тази година и ние сме решили да посетим точно тази част от морската ивица. Бих се радвала, ако споделиш името на хотела в които сте отседнали, тъй като на нас също, ще ние за първи път толкова на юг. Макар, че плануваме почивката да е края на август, вероятно и част от септември.
Усмихнато лято за всички ви!
  bouquet

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 17:28 от LiP

# 260
  • Мнения: 847
Хелоу ,
Клео мила ,компа ми трябва ,Че как инаЧе ще следя новините в БГ мамма ,кой каква манджа сготвил,каква придобивка си купил етц...а инаЧе ми трябва защото аз не мога да съм във ваканция - няма кой да ме замества ,и кой да организира износите ,а лятото е лудница....но хората с които работя са уважителни и разбират,Че съм на поЧивка и не ми звънят за глупости ,с изклюЧение от фирмата ,дето ми звънят за щяло и нещяло.... Wink
Как минаха покупките ?Купи ли си нещо от Малките Бомби? А има ли нещо за големи Бомби??? Laughing
Шумби ,дано се разминат пожарите при вас ...и да нямате проблеми....много е страшно ,и  неприятно да живеш в напрежение всеки ден...
ЛиП, хотела се казва :Вила Филаделфия ,ето:  http://www.villaphiladelphia.com/villabg.htm
Мисля ,Че няма да сбъркате за края на август ,наЧалото на септември.. PeaceИ мястото е наистина страхотно,собствениците са готини и дискретни!
Мамо Щрумф ,ти къде се загуби?
Мистик и теб те няма?
Аня ,как е ваканцията в БГ?
Вели22, за продуктите - правени са в Румъния ,Чехия ,и затова са по евтини и съотвено по некаЧествени....аз имам познат в магазин за парфюмерия и той ме съветва какво да си взема или не ,кое е оригинално и кое с ниско каЧество...
Хайде ,оставям ви ,отивам да си пия коктейла... Wink

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 21:38 от Black Mamba

# 261
  • Мнения: 545
Ох, размечта ме с тази вила...Но това беше и целта, нали la vilaine?!!  Twisted Evil Mr. Green

# 262
  • Мнения: 2 907
Аз мисля тази година да не ходим да се блъскаме по морето, като слушам каква цигания било там ми мина всякакво желание. Имам желание от много отдавна да посетя нос Калиакра, Шабла и най-северните черноморски райони. Най-вероятно ще отидем до там, но по-скоро на туризъм, а не на плаж.
Освен това тази година мислим да посетим Гърция и Турция, грехота е да сме толкова близо, а никога да не съм ходила в тези две страни. Като гледам на картата, Солун е на 4 часа и половина от центъра на България. Искам и веднъж до Истанбул да идем. Планът е пълен  Sunglasses

Какво направи това метео бе мадами? В България се пържат, а тук 17 градуса с нонстоп дъжд!
И пак предпочитам тукашното време отколкото 40 градуса.

# 263
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте и от мен  Hug

Днес ходих на разходка в Плевен и много съм се ядосала на тази българска простотия  #Cussing out Като се запо4не от таксиджиите, които си задържат сами рестото без ни най-малко да се притесняват, мине се през неуважението на предимствата по пешеходни пътеки и се стигне до измамниците в магазините  Close Купих пакет памперси, които трябваше да бъдат 10 ( според написаното на етикета и едини4ната цена ), а като го отворих се оказаха 9  Sick . И също така купих топено сирене в кутийки тип "Ла ваш ки ри" и френското олио ISSIO 4, и прибирайки се у дома установих 4е и двете са с изтекъл още през месец май срок  #Cussing out И това(хр. продукти) е купено от голяма верига магазини - Била  #2gunfire СРАМ!!!!!
Ве4е и 4орапи като купувам ще гледам срока им на годност  Crazy

# 264
  • Мнения: 2 907
Мамо Щрумпф, то тук се срещат често стоки с изтекъл срок, какво остава за България!
Така че единственото спасение е да си отваряме очите!

Днес пак вали. Нали уж щеше да се оправя времето, дъждът пада с гъсти и тежки капки, мрак, може да си пререже гърлото човек от депресия.

Тази вила на Синеморец изглежда много ок, но аз разбрах, че Синеморец е новото модерно място където е фраш от хора и цигански изпълнения. Преди няколко години било спокойно, но вече било свръх-населено.
Аз си купих супер бански, така че ще се ходи на басейн, а и плануваме да отидем уж за няколко дни на нянкой забравен морски плаж, кой знае.

Чумби, според новия ти аватар, на теб всичко ти е наред. Наред и половина  Wink

Хубав дъждовен ден ви желая Simple Smile

# 265
  • Мнения: 289
Ох, френски мами, моля ви за помощ!
Как се пише Жером Лубер или Любер на френски? Трябва ми по работа, а с френския сме мнооооого на Вие. Мога да го напиша на 5 други езика, ама тоз френски много ме тормози, когато опра до него.
Ще съм ви много благодарна  bouquet  Wink

# 266
  • Мнения: 545
Jérôme LUBERT предполагам.. Имам приятелка Любер  Party

и кой е този човек??

# 267
  • Мнения: 289
Мерси много, cleoven,
трява да изпратя презентация до него за фирмата,в която работя. И всичко щеше да бъде супер ако името му не беше френско newsm45 (защото той човека разбира английски). А би било меко казано много неприятно за всеки да си види името неправилно написано. Поне аз мисля така. Та затова реших да пия вода от извора - вие няма начин да не знаете. Благодаря много още веднъж! smile3525

# 268
  • Мнения: 1 909
Ама може и да е Loubert, ако се произнася Лубер - тъкмо гледам в интернет някакъв Сен Жером Лубер който се пише така Thinking

# 269
  • Мнения: 90
Хм... че то може по най-различни начини да се пише. С имената е рисковано да се импровизира. Според мен най-добре е да питаш как се изписва името му. Фамилното име на семейството ни, например, се изписва доста завъртяно, а се произнася само с 4 звука.... ако не знаеш как се пише, ще е трудно да го улучиш.

Мистик, ти като близка до немската земя - знаеш ли що за козметика е тази на Apotheker Scheller? Че е на растителна основа си пише, но дали е и по-"чиста"...? Иначе, ако сте решили да пътешествате - с две ръце гласувам за Истанбул - много интересен,жив и колоритен град, в който Ориент и Запад съжителстват заедно по странен начин, вкусна храна, гостоприемни хора, много история, архитектура, пъстри пазари с подправки, мерудии и какво ли не... Мегаполис на крайности също... Иначе в Гърция на островите и Халкидики също е много хубаво, но Атина не ме впечатлява..

Мамба, моля те, дай идеи за козметика с по-малко химии в Бг? За Икаров знам, но до момента намирам само маски за лице и масла.
За Черноморието сте прави, че по това време на годината е голяма лудница. По Северното Черноморие към Шабла и Калиакра може и да е по-спокойно, но кой знае... с тези концерти в Каварна може и там да е смахнато. Иначе по-приятно започва да става някъде  през втората половина на август и началото на септември - не е такава жега, а и върволицата туристи понамалява.
Хайде до скоро!

Общи условия

Активация на акаунт