Mъж-скъперник

  • 13 882
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
Чааааааааакай малко! Момичето изрично подчерта, че сметките ги плаща той, стига с тези примери за мъже дето не си знаят парите , а не плащат сокчето на гаджето! Тук въобще не знаем какъв е случаят, може и "деца" да са още, да нямат постоянни доходи, така че не говори наизуст Peace  Не казвам, че не може да се окажеш права в крайна сметка, ама много бързо го оплюхте човека по толкова оскъдна информация.
Но авторката и не споменава,че той например,много искал да я зарадва,ама няма възможност...
  А пък и "деца" да са още,аз пак мисля-денят си личи по сутринта...Такъв цял живот ще дели на "мое" и "твое" и за него никога няма да има "наше"...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Но авторката и не споменава,че той например,много искал да я зарадва,ама няма възможност...
  А пък и "деца" да са още,аз пак мисля-денят си личи по сутринта...Такъв цял живот ще дели на "мое" и "твое" и за него никога няма да има "наше"...
Аз затова казвам, че може да си права, но истината само те си я знаят, ние тук си предполагаме разни неща според собствения опит в подобни ситуации.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Добре, а защо се очаква да ти дава пари или да ти поднася неочаквани (скъпи) подаръци, защото си споменала, че ги харесваш?
Работиш ли? Ако да - право ти казва, купи си ги. Ако не работиш, а те издържат вашите, да речем - те да ти ги купят.
Еманципацията да не се бърка с държанки, нали.

# 18
Финансовото му състояние е добро. И на съм казала, че е отчаян скъперник. Обаче си купува я джанти заколата - 1000 лв., я нов телефон, я пак за колата Shocked
А пък ми вика" виж за рожденния ти ден ще ти купя подарък, само че с 1 седмица закъснение, че нямам пари"
Естествено - забравя. И се сеща доста късно.
Така е научен от техните. Доста си прави сметки.

# 19
  • Мнения: 369
И аz не виждам zащо един мъж би трябвало да дава пари на някое гадже, освен ако не й плаща zа услугите де...  Sick Когато сте в сериоzна връzка и финансите са общи, е друго. Но да сте просто гаджета и да ти плаща кафетата, че и парцали да ти купува, си е zа метрески/мутрески, които са неспособни да си иzкарат достатъчно собствени пари по интелигентен начин.  Rolling Eyes

Не zнам дали да бягаш от него, но дано той се усети навреме и иzбяга от теб, щом само по щедростта преценяваш дали да си с даден мъж.  Twisted Evil

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Финансовото му състояние е добро. И на съм казала, че е отчаян скъперник. Обаче си купува я джанти заколата - 1000 лв., я нов телефон, я пак за колата Shocked
А пък ми вика" виж за рожденния ти ден ще ти купя подарък, само че с 1 седмица закъснение, че нямам пари"
Естествено - забравя. И се сеща доста късно.
Така е научен от техните. Доста си прави сметки.


Тоест, както разбирам в прав текст, ти му държиш сметка на парите, които изкарва и харчи? Да не си купи джанти човекът, след като е работил за това ли?  Rolling Eyes
Подаръкът затова е подарък- дарява се. Това не е бащиния да я търсиш като наследство.
Опитай се да не мислиш за него, все едно ти е длъжен за тези неща (защото той не е) и ще видиш, че животът е по-хубав, а отношенията ви - по-добри.

# 21
Добре, а защо се очаква да ти дава пари или да ти поднася неочаквани (скъпи) подаръци, защото си споменала, че ги харесваш?
Работиш ли? Ако да - право ти казва, купи си ги. Ако не работиш, а те издържат вашите, да речем - те да ти ги купят.
Еманципацията да не се бърка с държанки, нали.
Е, благодаря все пак, ама не съм държанка. Случвало ми се е 1 милион пъти да му давам пари, да му купувам дрехи идруги работи, Работя и изкарвам доста пари.  Crossing Arms
Работата е там, защо той не се сеща ей така веднъж да ми направи подарък!

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Работата е там, защо той не се сеща ей така веднъж да ми направи подарък!
...което изобщо не го прави скъперник. Все пак.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 840
Добре, а защо се очаква да ти дава пари или да ти поднася неочаквани (скъпи) подаръци, защото си споменала, че ги харесваш?
Работиш ли? Ако да - право ти казва, купи си ги. Ако не работиш, а те издържат вашите, да речем - те да ти ги купят.
Еманципацията да не се бърка с държанки, нали.

Това ми звучи точно като типичното оправдание на комплексиран мъж, който не е способен да накара жената до себе си да се почувства важна и значима, било то защото е стиснат, или просто защото няма пари. Един мъж, който не е в състояние да се грижи за жената до себе си, не е мъж в моите очи, а неудачник. Тя нека си изкарва сама пари, но няма нищо лошо в един хубав жест на внимание от време на време, не е нужно да е непременно супер скъп подарък. Всяка жена обича да получава подаръци и внимание от страна на мъжа. И това не е въпрос на възможности, а на отношение.

# 24
  • Мнения: 1 425
Ако ти му правиш подаръци постоянно, а той не се сеща - не е добре, а дали е така или си се изхвърлила с тези "милион пъти" ти си знаеш. Иначе не мисля че е скъперник. Да му държиш сметка как си харчи парите - не мисля че е твоя работа щом сте само гаджета. И така както ти се струва скъперник, помисли си дали няма да ти се струва прахосник, ако пък харчи повече. Особено пък ако се ожените и опрете до деца.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ах. Колко е категоричен светът на двадесет... "На тази възраст всичко е изгубено" Laughing
Наречи ме типичен комплексиран мъж, щом искаш, вероятно от разликата в годините и житейския опит идва и разликата в мненията (които без съмнение ще се различават все повече с повече години и опит), но аз твърдо смятам, че един мъж не живее, само за да издържа и да радва жените около себе си. Такъв мъж, ако това му е лайт-мотивът, е просто мъж под чехъл. Има и по-тривиална дума за такъв, петбуквена.
Освен това мисля, че прочиташ ненаписани неща.
Това, някой да не поднася неочаквани подаръци на всяка цена определено не го прави по-малко мъж или пък - скъперник. Единствено може да се каже, че е недосетлив, да речем. Което не е точно осъдително.

# 26
  • Мнения: 1 233
Скъперничеството е порок!
Такива мъже, обикновено, остават ерген. И има защо. Едно е да си пестелив, различно е да си скрънза.


 Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 978
Няма нищо по-отблъскващо от стиснат мъж

# 28
  • Мнения: 5 228
Релативизмът е удобно нещо, особено когато става дума за еманципация. Значи когато става въпрос за пране на чорапи, сме еманципирани, но когато трябва да се плати сметката, мъжете да му мислят. Що?

# 29
  • Мнения: 1 629
Аааа, не! С еманципацията и феминизмът съм дотук! Как така без подаръчета?! Как?! Ма това убива романтиката! Виж, ако ми купи една Фурла и два чифта джапанки, веднага надявам мрежестите чорапогащи.
Към авторката: Научи го да дава! Дава, съответно получава. Какво ще му даваш в замяна си е твоя работа.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт