Дзен, или изкуството да поддържаш компютър.

  • 63 747
  • 900
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 326
DNS - е сървъра....
DHCP - конекцията...

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 19:57 от Дива ирландска пешеходка

# 91
  • Мнения: 230

Мила DNS e Domain Name Server което ще рече даден WEB Address като име, пример: www.dir.bg oтговаря на 194.145.63.12, защото даден потребител ще му е по-лесно да запомни ИМЕ от колкот даден адрес. Ето за това служи ДНС-а
DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol, което ти определя IP address автоматично. Това е машина, която на даден физически адрес на даде мрежова карта раздава даден виртуален адрес. Чрез този протокол се дава възможност да се получи връзката към интернет чрез оторизиране чрез потребителско име и парила в случая PPPoE Point to Point Protocol over Ethernet.
Ето и Уикипедия какво казва:
Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) -- Протокол за динамично конфигуриране на хостове - комуникационен протокол чрез който компютър, тип компютърно устройство, машрутизатор или всякакъв друг вид устройство използващо IP адрес могат да заявят за Интернет адрес от сървър, който от своя страна притежава определено пространство от IP адреси за раздаване.

Чрез този протокол клиентите, изискващи Интернет адреси се сдобиват с следните параметри; default gateway , subnet mask и IP адрес на DNS сървър. DHCP сървърът се грижи за уникалността на IP адресите - т.е. в подмрежата не може да съществуват два еднакви IP адреса по едно и също време, въпреки че един и същ адрес може да бъде раздаван на различни хостове в зависимост от времете на заявката за получаването му.

На практика при подходяща конфигурация клиентите могат да правят заявки за всякакъв тип конфигурационни параметри от сървъра.

# 92
  • Мнения: 150
Искам да попитам необходимо ли е външен хард да се дефрагментира? Възможно ли е да стане това?
Аз пробвах, но ми дава съобщение, че не може да се дефрагментира.Ако е необходимо ще пусна точно съобщението, което ми дава .
С ресурса на Windows едва ли е възможно. Би могло да стане с някоя програма, но в случая говоря хипотетично. Не съм запознат с този въпрос. Но пък като успокоение може да послужи това, че не е толкова наложително дефрагментирането на хард, на когото няма инсталиран Уиндоус.

# 93
  • Мнения: 3 042
Благодаря много за отговора.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 833
Имам проблем със слушалките  Sad
Няма проблем, когато слушам музика или гледам филм, има проблем със Скайпа, микрофона явно е добре, защото отсреща ме чуват, а на мен ми прекъсва звука. Пипах настройките, обаче не ще и не ще  Sad

# 95
  • Мнения: 3 326
Анакин, както ти става ясно - не съм много запозната, но на въпроса ми към доставчика - така ми отговориха. Което иде да ми рече, че конекцията не е РРРоЕ, макар и да не разбрах каква друга може да е.... това по повод АНТИВИР-а, де. А проблема с тегленето остава, макар да ограничих сесиите и какво ли още не. Както вече казах, и Пауър нет (доставчика ми) не ми дадоха адекватен отговор, а това е много изнервящо...Не, че свалям като бясна, ама все пак за 1 филм се налага по 2-3-4-5 пъти да рестартирам....ако тук можете да помогнете newsm20.

# 96
  • Мнения: 230
Имам проблем със слушалките  Sad
Няма проблем, когато слушам музика или гледам филм, има проблем със Скайпа, микрофона явно е добре, защото отсреща ме чуват, а на мен ми прекъсва звука. Пипах настройките, обаче не ще и не ще  Sad

Ако ги чуваш на късано аз имах подобен проблем със сестра ми тъй като те бяха с доста по бърз и качествен интернет  Това се получава с изравняването на скоростите на двата потребителя т.е. мен и нея и ето най-интереснта част тя се изравнява с моята скорост на предаване, но нейния интернет е по бърз и натоварва моята връзка и думите не могат да излязат целите за да успее да предаде така вече казаните думи и се получаване застъпване на думи и ето от тук идва накусването и хълцането. Пиша го така за да не го напиша в терминология, че ще стане едно .... мазано от думички и изречениица.

Ако не е от скоростта на нета опитай с друга или по стара или по нова версия на  Скайпито. Белким се оправи Simple SmileSimple Smile

# 97
  • Мнения: 230
Анакин, както ти става ясно - не съм много запозната, но на въпроса ми към доставчика - така ми отговориха. Което иде да ми рече, че конекцията не е РРРоЕ, макар и да не разбрах каква друга може да е.... това по повод АНТИВИР-а, де. А проблема с тегленето остава, макар да ограничих сесиите и какво ли още не. Както вече казах, и Пауър нет (доставчика ми) не ми дадоха адекватен отговор, а това е много изнервящо...Не, че свалям като бясна, ама все пак за 1 филм се налага по 2-3-4-5 пъти да рестартирам....ако тук можете да помогнете newsm20.

Ама ти направи ли си картата на 10Mbit/s ??

# 98
  • Мнения: 3 326
Ако ми кажеш как до го направя....
Като пусна да тегля нещо - ще пусна и скан.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 833
Ако ги чуваш на късано аз имах подобен проблем със сестра ми тъй като те бяха с доста по бърз и качествен интернет  Това се получава с изравняването на скоростите на двата потребителя т.е. мен и нея и ето най-интереснта част тя се изравнява с моята скорост на предаване, но нейния интернет е по бърз и натоварва моята връзка и думите не могат да излязат целите за да успее да предаде така вече казаните думи и се получаване застъпване на думи и ето от тук идва накусването и хълцането. Пиша го така за да не го напиша в терминология, че ще стане едно .... мазано от думички и изречениица.

Ако не е от скоростта на нета опитай с друга или по стара или по нова версия на  Скайпито. Белким се оправи Simple SmileSimple Smile

Точно накъсано се чува, сложих нова версия и пак същото.
А как да разбера дали е от скоростта?

# 100
  • Мнения: 230
Ако ги чуваш на късано аз имах подобен проблем със сестра ми тъй като те бяха с доста по бърз и качествен интернет  Това се получава с изравняването на скоростите на двата потребителя т.е. мен и нея и ето най-интереснта част тя се изравнява с моята скорост на предаване, но нейния интернет е по бърз и натоварва моята връзка и думите не могат да излязат целите за да успее да предаде така вече казаните думи и се получаване застъпване на думи и ето от тук идва накусването и хълцането. Пиша го така за да не го напиша в терминология, че ще стане едно .... мазано от думички и изречениица.

Ако не е от скоростта на нета опитай с друга или по стара или по нова версия на  Скайпито. Белким се оправи Simple SmileSimple Smile

Точно накъсано се чува, сложих нова версия и пак същото.
А как да разбера дали е от скоростта?



просто питаш каква ти скоростта за която с плащаш

Ако ми кажеш как до го направя....
Като пусна да тегля нещо - ще пусна и скан.
На бъгларски или на Английски ти е Бозата

# 101
  • Мнения: 3 326
Амидала, пробвай да изключиш камерата ако имаш такава. И помоли доставчика да те пусне за ден примерно на по висока скорост- да тестваш.
Анакин, английски.
Но ако питаш за загуби по трасето - нямам...

# 102
  • София
  • Мнения: 5 833
Значи изгоря ми дънната платка, след като я смениха започна да става тоя номер.
Но пък с нищо друго нямам проблеми, даже не се наложи преинсталиране  newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 5 833
Забравих да кажа, че на тест-разговора в Скайпа ми изписва - Скайп не може да ви чуе.

# 104
  • Мнения: 230
Амидала, пробвай да изключиш камерата ако имаш такава. И помоли доставчика да те пусне за ден примерно на по висока скорост- да тестваш.
Анакин, английски.
Но ако питаш за загуби по трасето - нямам...

Десен Бутон на Мy Computer, Properties, Hardware, Device manager, Там си намираш Network Controller-a  от там даваш  с десен бутон на него и пак Properties, минаваш на подменю Advanced и си намираш реда където пише Link speed/ Duplex mode/Media type едно от тези 3-те изброени трябва да имаш. Маркираш го и в дясно ще ти се покаже Auto/ Auto Negotiation или нещо от този тип. Тук трябва да избереш 10 Full/duplex/mode с това минваш на 10Мbit/s  потвърждаваш с ОК и ти си рестартира PPPoE connection-a и даваш Re-dial . Тогава опитай дали се е променило нещо! Ако ли не трябва да дойде техник от доставчика ти и да сложат един лаптоп и да видят държи ли се по същия начин нета на тяхната машина  и ако е така да си оправят техниката ако ли не е така на техния лаптоп значи проблема си остава на твойта машина.

необятни са пътищата интернетски

Аз ще излизам, по късно кажете до къде сте я докарали

Общи условия

Активация на акаунт