Дзен, или изкуството да поддържаш компютър.

  • 63 679
  • 900
  •   1
Отговори
# 75
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз имам въпрос: Преди 3-4 дни един гост ми е пипал нещо в компа по настройките на шрифтовете и езиците. И оттогава Флекс тайпа ми показва само кирилица. Тъй като имахме доста гости го чух, че реагира "Каква е тази програма Флекс тайп?", извиках да не пипа, ама той си е един дървен философ и вероятно е променил някакви настройки. И сега какво newsm78Да преинсталирам ли флекса newsm78

бих ти препоръчала да си кирилизираш компютъра по друг начин, не с флекса.
има достатъчно програми, значително по-добри от тази, които ти вадят фонетична клавиатура.
ако пишеш на БДС то флекстайпа не ти трябва.

иначе мисля че беше десен клик върху иконката и сетингс, не съм сигурна, от години не съм я виждала и говоря наизуст.

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сега един тъп въпрос от мен:
Има ли някакъв елементарен начин да си настроиш монитора по някакви стандарти,така че да не бърникаш непрекъснато по малките копченца и да не си сигурен,че това,което в момента виждаш,е това,което виждат и повечето хора пред компютър?  Embarassed


калибрирането на монитора си е сложно и се прави от специалисти.
ти защо постоянно бърникаш по малките копченца? т.е. защо постоянно му сменяш настройките?

моя си стои с някакви стандартни настройки, но имам възможност да си избирам и други, зададени вече предварително. имам около 10 такива май.

# 77
  • Мнения: 1 258

ти защо постоянно бърникаш по малките копченца? т.е. защо постоянно му сменяш настройките?


Много гадно се вижда и аз вече така съм ги разбърникала с цел подобрение и без подобен ефект,че не знам какви са по default.Сравнявам го с домашния.

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Много гадно се вижда и аз вече така съм ги разбърникала с цел подобрение и без подобен ефект,че не знам какви са по default.Сравнявам го с домашния.

лаптоп ли настройваш? моя си има зададени няколко стандарта.
никога не съм го ръчкала.

занеси го да ти го калибрират.

# 79
  • Мнения: 150
Trislon, различни монитори - различни цветове. Някои имат възможност да запомнят дадени настройки (по дефиниция). Такива монитори имат едно мъничко бутонче (с големината на глава на топлийка). При натискането му се въстановяват настройките по дефиниция. Но има монитори и без тази благинка Simple Smile

Не е изключено и проблемният монитор да е стар или повреден, а проблемите с цветовете да се дължат на една от двете причини (или на двете заедно).

# 80
  • Мнения: 1 258
ок,мерси

# 81
  • Мнения: 531
Прощавайте, ама мойта мила сестра вчера ми форматира компютъра.Това хубаво, обаче реших да си увелича херцовете и не си спомням как става, заболя ме главата.Как да го направя? newsm78

# 82
  • Мнения: 11 328
Софт, на отворен десктоп кликваш с десния бутон на мишката и кликваш на пропъртис.
Като ти излезе прозореца, кликваш на монитор и оттам ще можеш да си промениш херцовете.

# 83
  • Мнения: 531
Вечерница, блатодаря!Аз, обаче, не писах, че направих това и като отидох на настройки на монитора ми излиза текст за използване на хардуерна настройка по подразбиране и не мога да го променя,А си мисля, че точно там се криеха пустите му херцове! #Cussing out

# 84
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Сега един тъп въпрос от мен:
Има ли някакъв елементарен начин да си настроиш монитора по някакви стандарти,така че да не бърникаш непрекъснато по малките копченца и да не си сигурен,че това,което в момента виждаш,е това,което виждат и повечето хора пред компютър?  Embarassed


Открих ето този сайт за настройка на монитора. Обаче е на руски!
http://www.photosight.ru/photo.php?photoid=787550&ref=author

Оправих го, дано ви върши работа!

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 19:31 от MiRa_55

# 85
  • Мнения: 150
Мира, може ли да се редактира линка? Този сочи към началната страница на БГ Мама. А е интересен този сайт, за когото говориш.

# 86
  • Мнения: 3 810
За конспирацията, аз съм soft,но мимиту с кирилизация влезе чрез моя компютър и сега използвам името и Mr. Green
По въпроса за моите херцове: аз нали "много разбирам" и бутнах едни настройки, и мониторът почерняя, та се наложи мимиту пак да инсталира всичко, нищо, тъкмо да тренира Grinning Оказа се, че видеокартата иска драйвер, такъв нямаше, теглихме от интернет и още някакви настройки и всичко си дойде на мястото.Ама страхотен гърч!

# 87
  • Мнения: 3 324
Въпроси:
1. С Аваст съм, добра ли е?
2. Имам проблем с тегленето (на торенти, друго не съм опитвала) - започва тегленето, дига се скоростта - всичко си е ок. В един момент започва да пада и нета спира. Помага рестарт на РС-то или забрана и разрешаване на мрежовата карта. Обадих се на доставчика, но ми смотулевиха,че не са попадали на такъв проблем досега... и не знаят от какво е. Голяма мъка е, моля ако някой има отговор да сподели. Иначе скороста ми е добра 2-3 МВ( което за мен е много- преди бях на БТК), понякога и до 6 качва....Със Бит Комет съм пробвала и с Ю торент - все тая е.

# 88
  • Мнения: 3 042
Много хубава темичка и много полезна.

Много благодаря на 100jan, най-вече за разяснението около Disk Cleanup. Преди не смеех да трия нищо, за да не изтрия нещо важно. Сега съм спокойна при триенето. Grinning

Искам да попитам необходимо ли е външен хард да се дефрагментира? Възможно ли е да стане това?
Аз пробвах, но ми дава съобщение, че не може да се дефрагментира.Ако е необходимо ще пусна точно съобщението, което ми дава .

# 89
  • Мнения: 230
Въпроси:
1. С Аваст съм, добра ли е?
2. Имам проблем с тегленето (на торенти, друго не съм опитвала) - започва тегленето, дига се скоростта - всичко си е ок. В един момент започва да пада и нета спира. Помага рестарт на РС-то или забрана и разрешаване на мрежовата карта. Обадих се на доставчика, но ми смотулевиха,че не са попадали на такъв проблем досега... и не знаят от какво е. Голяма мъка е, моля ако някой има отговор да сподели. Иначе скороста ми е добра 2-3 МВ( което за мен е много- преди бях на БТК), понякога и до 6 качва....Със Бит Комет съм пробвала и с Ю торент - все тая е.

Опита ли да минеш на 10Мбит/с , сканирай се за нежелани задни процеси на мрежовата карта Start-> Run--> CMD --> Netstat -an  ENTER и гледаш какво се случва когато пуснеш торент клиента, можеш и да смениш Антивирусната с АНТИВИР ако ползваш ПППоЕ протокол доста по добре се държи. но е хубаво да го прегледаш компютърчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт