Дзен, или изкуството да поддържаш компютър.

  • 63 670
  • 900
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 12

Ако си вземеш нов LCD монитор, едва ли ще усетиш разлика между VGA и DVI при режими до 1600х1200.
И не е изход на монитор, а изход на видеокарта.
Карай си спокойно със старата карта и ако не ти хареса, чак тогава взимай нова

картата не ми е стара, има си dvi изход
монитора няма dvi  newsm78

DVI e стандарт за интерфейс, който увеличава качеството на цифровите дисплейни изображения. Например LCD монитори.
DVI исползва цифров протокол за осветяване на пикселите на монитора. За всеки пиксел има отделни цифрови данни за разлика от аналоговите интерфейси. А това води и до по-добро качество на изображението.
Затова ти трябват монитори с вход за DVI интерфейс. Ако монитора е с аналогов вход се използва преходник при условие, че видеокартата е с DVI изход.

# 661
  • Мнения: 6 029
чела съм много сравнения, но спорът е дали двуядрения 32 битов процесор всъщност е 64битов (в случая сравненията м/у двата не ме интересуват)

ама не е разбира се  Joy
извинявай, ама ти коя страна беше взела в спора?

# 662
  • Мнения: 1 426
не. не е 64 битов.

колко пясък можеш да побереш в шепата си ? А ако имаш два пъти поголяма длан с 10 пръста на всяка ръка?  това ще те направи по продуктивна в преноса на пясък, но не и по-бърза като операции ......

значи печеля спора, ама не мога да го убедя и не мога, имали сме били 64 битови компютри, защото 64 битова Виста се инсталира, а иначе нямоло въобще да се инсталира на 32 битов комп. И сега 32 битовата Виста емулирала 64 битова заради двете ядра.
аз обяснявам, че не се събират и умножават числата на процесора като при паметта
и другият спор е за ДДР2 и ДДР3 - примерно: една памет има работна честота 100, ако бъдела ДДР3, работната и честота ставала 3по100=300

# 663
  • Мнения: 6 029
ДДР3 работи на 1066Mhz.

# 664
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
копи и пасте от ей тук: http://www.download.bg/index.php?cls=news&id=436666&mtd=single


DDR3 паметта обещава подобрения в производителността и консумацията на енергия в сравнение с DDR2 и по-старите стандарти.

Joint Electron Device Engineering Council (Jedec) обяви спецификациите на бъдещия Double Data Rate 3 (DDR3) стандарт за паметта.

Новата технология работи на 1.5V за разлика от DDR2, която работи на 2.5V и DDR1 - 1.8V. Също така DDR3 удвоява и pre-fetch буфера от 4 бита на 8 бита.

Новите модули на паметта ще покажат предимството си при приложения, изискващи трансфера на огромни количества памет. Намалената консумация на енергия ще помогне за удължаване живота на батериите на преносимите компютри.

Intel описва технологията като подобрение за мобилните устройства с малка консумация на енергия, високо продуктивна система за игри, видео обработка и 3D визуализиране.

Jedec очаква, че DDR3 паметта ще се произвежда в модули от 512 MB до 8 GB. Чиповете ще работят в честота от 800 до 1600 милиона трансфера в секунда.

# 665
  • Мнения: 1 107
И аз имам нужда от помощ - от вчера забелязах такъв проблем- микрофонът който си е вграден в лаптопа работи, но като включа комбинираните слушалки с микрофон в съответните жакове от микрофона не се записва нищо (провах с sound recorder на windows). Когато го включвам компютъра ми изкарва съобщение, че жакът е включен, но звук-никакъв. А иначе слушалките работят безпроблемно....гледах, гледах  настройки, но нищо не ми идва на ум....някой дали знае от къде може да е проблема? newsm78

# 666
  • Мнения: 430
А защо като пусна някои филм да гледам ми излиза windows explorer has encountered a problem and needs to close we are sorry for      the inconvenience и не тръгват де  newsm78
никой ли не може да помогне newsm17

# 667
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А защо като пусна някои филм да гледам ми излиза windows explorer has encountered a problem and needs to close we are sorry for      the inconvenience и не тръгват де  newsm78
никой ли не може да помогне newsm17

защо не пробваш да си отвориш медия плеъра (или някой друг) и от там да посочиш кой филм искаш да гледаш, за да видим къде точно е проблема.

# 668
  • Мнения: 595
Инсталирах си БС плейър ,но ми иска рег. код и кога е зарегистриран.От къде да ги изтегля? Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 669
  • Мнения: 1 163
От няколко дни като включа компи,и ми се появява това
Error loading C:/PROGPA~1/MYWEBS~1/bar/2.bin/MWSBAR.DLL The specifed module could  not be foud.
какво ще рече това? newsm78

# 670
  • Мнения: 230
От няколко дни като включа компи,и ми се появява това
Error loading C:/PROGPA~1/MYWEBS~1/bar/2.bin/MWSBAR.DLL The specifed module could  not be foud.
какво ще рече това? newsm78

Имаш инсталиран WebShots програма, която ти прави проблем след рестартирането, ако искаш да я ползваш я преинсталирай, ако не я ползваш я инсталирай пак и след това деинсталирай. Така ще си решиш проблема с този прозорец.

# 671
  • Мнения: 1 163
Ще ми кажеш ли за какво служи тази програма?

# 672
  • Мнения: 4 651
Инсталирах си БС плейър ,но ми иска рег. код и кога е зарегистриран.От къде да ги изтегля? Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

BS Player има безплатна версия, за която не би трябвало да ти иска код. Можеш да си я изтеглиш от тук:
http://www.bsplayer.org/en/bs.player/download/?BSPLAYER=7b92e076 … a1401fad5ae8a3e05
Гледай в таблицата, последната колонка (BS.Player FREE).

A кодовете не се теглят, те се плащат!

# 673
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Съжалявам за тъпия ? Инаистина нямам време да търся ,ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна.
Пиша  едни много важни документи, но като взех да чета имам на места някои грешки. Как мога да видя кои думи са грешни , без да се налага да чета внимателно.До сега не ми се е налагало да пиша чак толкова важни документи.Моля ви помогнете, те не са 2-3 стр.,че да се съсредоточиш, а 37.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 00:32 от nushi_in

# 674
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 451
Запис

Общи условия

Активация на акаунт