Притеснена съм-падна и се удари

  • 12 262
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
На 4.05 дъщеря ми падна от площадката на пързалка, от онези металните - старите. Преградите липсваха, а аз уж я държах здраво за ръката. Незнам как ми се изплъзна, но беше много страшно - падна от другата страна, т.е. не от страна, от която бях аз и за част от секундата си помислих, че е станало най-лошто. После я чух да плаче. Хукнах. Няма да разправям какви страхове имам от тогава, а въпреки падането от повече от метър височина нямаше и драскотина - благодаря на Бога, че ми опази детето. Така че идеално те разбирам. Стискам палци всичко да е ок  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
И моята бузанка преди два месеца имаше една доста твърда среща с плочките в хола - падна от дивана на главата си и така издрънча, че щчх да откача от ужас и притеснение. Ходихме и до Пирогов, правиха й снимка и казаха, че всичко е ок. Това, което направиха ато преглед беше да й дръпнат ръчичките и крачетата - следят за реакция. Бебка си ги дръпна веднага и доктора беше доволен от тази реакция. Може да пробваш и това, но щом от Бърза помощ са те успокоили, че всичко е наред, значи няма страшно.
Чувството за вина е неизбежно, но също така е доста вредно. Не му се предавай и се зареди с положителни мисли. Децата ни растат, все по-активни стават, а паданията са част от този растеж. Не винаги ще успяваме да ги предотвратим, важното е да сме до тях и да знаят, че могат да разчитат на нас  Peace

# 17
  • Мнения: 2 051
Първото сериозно падане на детето се помни дълго Laughing
Голямата ми дъщеря е на 16, а още помня как за първи път ми се сгромоляса от канапето върху лицето си, направо изстинах...

А една от малките и тя днес падна от люлката, на гърба си, за сетен път вече, защото се опитва сама да се засилва, гледа от големите.
Спокойно, звездичката, колко още има да пада...не се притеснявай, ще си отваряме очите колкото можем, но и те трябва да се научат как правилно да падат Laughing

# 18
  • Канада
  • Мнения: 494
Моя Калпазанко падна на 3 месеца от люлката.Така се уплаших,че на 10 мин вече бях в болницата!Прегледаха го-беше си съвсем ок,а на мен ми се накараха защото бях направо в прединфарктно състояние Rolling Eyes Доки тогава ми каза,че трябва да бъда подготвена за паданията му нанатък!При все,че треперя над него,след 3 месеца падна от спалнята Sad
Почти няма бебе,което да не е падало поне веднъж.Така че,дано не ти се случва за в бъдеще повече,но не се притеснявай излишно-децата така растът Heart Eyes  bouquet

# 19
  • Мнения: 157
Не се притеснявай мила , докторите си знаят работата, а и още колко ще пада така че спокойно

# 20
  • Мнения: 9 050
Стефан през последния месец падаше поне по 5-6 пъти на ден на глава ( и то точно на задната си част ). Много иска да е прав и да ходи. Изправя се по мебелите, а после се пуска да ходи. А още изобщо не е готов. И пада. Обаче не пада по дупе, а направо по гръб и си удря главата навсякъде - в паркет, в плочки, в мозайката.....Нищо му няма. Щом са устроени да падат често, вероятно са устроени и главата им да е по-ударо-устойчива  Laughing

Не се притеснявай. Падат непрекъснато, обаче какво да ги правиш. Не може непрекъснато да си с ръце около него, за да го хванеш, ако тръгне да пада...

Важното е, както ти е казала лекарката, след удар да не повърне и да изплаче веднага ( да не загуби съзнание ).

P.S. Стефан за първи път падна от спалнята на 4 месеца. А спалнята е доста висока. Аз плаках повече от него. На него нищо му нямаше. Така че, май се шашкаме повече от необходимото.

# 21
  • Мнения: 2 950
Първо, не си виновна за нищо! Всички деца падат! Правилно си постъпила като си го завела веднага на лекар!
Йоана е падала не веднъж на главата си. Най-много се изплаших като падна на глава по гръб на плочките, защото беше по чорапи и се подхлъзна. Няма страшно - много е важно да си спокойна!  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 248
Моята голяма дъщеря, когато беше на 2г. и някъде 9месеца, хем бях до нея и падна назад, удари си главата, много плака. Казаха, че й няма нищо, но а аз срашно се изплаших. И аз като теб се обвинявах.

# 23
  • Мнения: 196
Много ви благодаря мами, че така добре ме успокоихте. Беше ми нужна тази   утеха и подкрепа. На детенцето днес нищо му няма, малко го размачках по гръбчето и по главичката, обаче той не реагира на болка. И моето зверче постоянно  се изправя за мебелите и иска да ходи, както на  ZunaStq,така че много има да падат, ако може ида е по-дупе, а не на гливацата  Wink

# 24
  • Мнения: 3 069
Не се тревожи мила.
Вики беше обърнат от баща си с количката на асфалта на 3 месеца без 1 ден и на бебо нищо му няма но при нас си беше чист късмет.

# 25
  • Мнения: 1 733
Не се притеснявай изобщо. Както се казва - юнак без рана не може Simple Smile

# 26
  • Мнения: 903
Миличка, напълно те разбирам. Аз в момента съм на тази вълна. Ние също паднахме от лулката преди 2 седмици и уж нямаше нищо... докато преди 4 дена не открихме голяма подутина. Оказа се ,ч е е пукнат черепа. Веднага направихме рентген и скенер и слава Богу всичко е наред... но на мен ми побеля косата тези дни  Sad. Сега направо съм на тръни постоянно... а той се пуска и ходи. На 11 месеца сме и е много див... направо не знам какво да го правя. Стискам палци при вас всичко да е ок.

# 27
  • Мнения: 24 467
Преди малко повече от половин година моят син го бутна кола- вярно, съвсем леко и дори не си е удрял точно главата, но падна. Въпреки това дойде веднага кола на ЦСМП и му направиха преглед за комоцио. Той включваше малък тест- накараха го да застане прав и да си вдигне единия крак. След това да следи пръста на лекаря, който се движеше, с очи, след това трябваше да седне на кушетката да се наведе и да си хване посочен пръст на крака. Медикът обясни, че това била стандартна процедура при падане, защото дори и детето да няма спомен, че си е ударило главата от падането също може да се получат леки травми.
Изрично ни предупреди да следим поне 1-2 седмици за виене на свят.
Нямаше проблеми и до сега няма такива, но знам, че наистина трябва да се мине такъв рутинен преглед и да се проследи състояние в къщи определено време. А, забравих- посъветваха ни да не излиза на силно слънце няколко дни.
Малко предпазливост и щадене не е излишно, даже и да има само 1 % вероятност за нещо по- сложно е добре да се поварди детенцето, поне няма да навреди, а може да помогне.
Желая всичко хубаво.

# 28
  • Мнения: 9 050
Преди малко повече от половин година моят син го бутна кола- вярно, съвсем леко и дори не си е удрял точно главата, но падна. Въпреки това дойде веднага кола на ЦСМП и му направиха преглед за комоцио. Той включваше малък тест- накараха го да застане прав и да си вдигне единия крак. След това да следи пръста на лекаря, който се движеше, с очи, след това трябваше да седне на кушетката да се наведе и да си хване посочен пръст на крака. Медикът обясни, че това била стандартна процедура при падане, защото дори и детето да няма спомен, че си е ударило главата от падането също може да се получат леки травми.
Изрично ни предупреди да следим поне 1-2 седмици за виене на свят.
Нямаше проблеми и до сега няма такива, но знам, че наистина трябва да се мине такъв рутинен преглед и да се проследи състояние в къщи определено време. А, забравих- посъветваха ни да не излиза на силно слънце няколко дни.
Малко предпазливост и щадене не е излишно, даже и да има само 1 % вероятност за нещо по- сложно е добре да се поварди детенцето, поне няма да навреди, а може да помогне.
Желая всичко хубаво.

Е, твоето детенце явно е било по-големичко. Защото на 9 месеца, надали може да си вдигне единия крак или пък да следи с очи пръста на лекаря.

# 29
  • Мнения: 24 467
Има тестове и за бебета- вероятно следене на предмет с очи или друго- не съм лекар. Просто докторът от БП каза, че винаги проверявали посредством изследване на рефлекси. Аз разказвам това, което на мен ми мина през главата. Няма как да се установи без подобна проверка комоцио. Не може при всяко падане да се прави скенер на глава, а то не се и прави, много е скъпо и излишно.

Общи условия

Активация на акаунт